νιώθω να βυθίζομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12

    νιώθω να βυθίζομαι

    τα τελευταία δύο χρόνια της ζωής μου δεν νιώθω τίποτα. σαν να μην ζω την ζωή μου. απλά με προσπερνά και ενώ νιώθω ότι δεν κανω τίποτα για να την ζήσω περνάω στην φάση της απραξείας. δεν βγαίνω, δεν γελάω, κλαίω, αγχώνομαι, δεν κοιμάμαι όπως παλιά για να ξεκουραστώ, δεν θέλω να κοιμηθώ γιατί φοβάμαι το αύριο, νιώθω πως ετσι παγώνω κάπως τον χρόνο. έχω αφήσει τα πάντα, δεν ασχολούμαι με πράγματα που παλιά με ευχαριστούσαν. και ενώ εγώ ζω ένα δράμα κανείς δεν γνωρίζει τιποτα, γιατί για τους αλλους ημουν παντα το καλο και χαρουμενο παιδι. εχασα το νοημα της ζωης. ειμαι τοσο μπερδεμενη και κουρασμενη . κλαιω συνεχεια, ειμαι θλιμμενη και δεν ξερω τι να κανω και που να μιλησω. δεν μπορώ να είμαι αλλο ετσι. και ειμαι μολις στα 21 μου... ποσο αδικο είναι αυτό.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γεια σου δημιτρα.

    μηπως δε νιοθεις τιποτα γιατι αυτα που κανεις δε σε εκφραζουν κ δεν αντιπροσωπευουν τον εαυτο σου

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    Αλεξανδρε το θεμα με εμενα ειναι οτι εντελως ξαφνικα εχασα καθε νοημα και πλεον δεν ημουν αυτη που ημουν καποτε. αλλιως με θυμουνται και εχω καταντησει να πιανω πατο καθε μερα ολο και περισσοτερο. δεν θελω να κανω τιποτα παρα μονο να κλαιω... δεν βρισκω λογο να χαρω να κανω πραγματα πια....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε βρισκεις λογο να κανεις πραγματα γιατι αυτα τα πραγματα που κανεις δεν σε εκφραζουν κ ετσι αφου δε σε εκφραζουν κουραστηκες να τα κανεις

    πιθανον καποτε να σε εκφραζαν κ να αλλαξες γνωμη (οχι σιγουρα αυτο)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    DIMITRA@, ποιος είναι ο λόγος, η αιτία που σε έκανε να χάσεις εντελώς ξαφνικά κάθε νόημα κι από τότε να κλαις μόνο κάθε μέρα?
    Last edited by HarleyQuinn; 25-01-2014 at 23:20.

  6. #6
    ...δήμητρα, ξαφνικά δεν γίνεται τίποτε.
    Μπορεί μια κατάσταση που να ένιωσες ότι δεν σε άγγιξε αρκετά τύπου ένας χωρισμός, τελικά να σε άγγιξε περισσότερο και να ξεσπά με αυτές τις αντιδράσεις.
    Σε ειδικό έχεις σκεφτεί να πας;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    Καταρχην θα ηθελα να σας ευχαριστησω που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησε.Δευτερον, όσον αφορα το θεμα του ειδικού περασε πολλες φορες από το μυαλό μου, όμως και μόνο στην ιδέα ότι θα πρεπει να μιλησω για ότι με βασανιζει σε μια προσωπο με προσωπο επικοινωνια, παγωνω και κανω πισω... το ξερω πως δεν πρεπει αλλα ειναι μια αυτοματη αντιδραση. τριτον, ναι εγιναν αρκετα πραγματα και περασα πολλες αλλαγες τα τελευταια αυτα χρονια. όμως θεωρω οτι δεν ηταν και τοσο σημαντικα για να με οδηγησουν σε μια απομακρυνση απο τα παντα και απο ολους. είναι λογικο να θελω να μενω μονη και να κλαιω, και να μην ξερω το γιατί? ειλικρινα απορω ωρες ωρες και εγω με τον εαυτο μου. πως εφτασα εδώ?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ξερεις τι σκεφτομαι μηπως θα σε εκανε να νιωσεις πιο ανετα καπιος που θα σου εμιαζε κ θα ηταν περιπου σα κ σενα? εγω απο τοτε που αρχισα να λεω τι σκεφτομαι συνεχειοα μου περασαν ολα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    προσπαθω πολλες φορες να μιλησω λιγο πιο ανοιχτα στην αδερφη μου, που εμπιστευομαι πολυ, αλλα φοβαμαι οτι μετα δεν θα μπορεσω να παρω πισω τα οσα θα ειπωθουν. κολλαω με την γνωμη των αλλων και τα κραταω μεσα μου...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    σκεφτηκα πολλες φορες να μιλησω στη αδερφη μου, που την εμπιστευομαι, αλλα μετα δεν θα μπορεσω να παρω πισω οσα θα ειπωθουν.... τα κραταω μεσα μου λοιπον μεχρι που ξεσπαω μονη μου...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοτε πρεπει να ψαξεις καπου αλλου καπιον που σε καταλαβανει αρα αφου αντιλαμβανεσε τι σου φταιει κανε κατι ψαξε καπου για να βρεις μια μονιμη λυση κ οχι προσωρινη.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    Δυστυχως ομως αυτη ειναι μια δυσκολη δουλεια και εγω δεν ειμαι σε θεση να κανω αυτη την διεργασια. Ευχαριστω ομως για την συμβουλη...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ψαχνοντας τροπο να ξεδωσω κ να μιλησω καπου οταν δεν ειμουν καλα κ ειχα διαταραχες πανικου εγραψα ποιηματα πανω σε αυτα που ενιωθα κ τα σημειωσα στο θριλικο πορτοκαλι τετραδιο...

    αν δεν θες να μιλησεις καπου παρε ενα χαρτι κ γραψε

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    12
    πιστευεις πως θα με βοηθησει? εγω φοβαμαι οτι θα κλεινομαι ολο και περισσοτερο... ομως ισως και να ειναι καλο αυτο. τουλαχιστον θα τα βγαζω καπως απο μεσα μου. καποτε κανοντας μια συζητηση περι ανεμων και υδατων με φιλικα προσωπα ακουσα κατι για ηπια μορφη καταθλιψης και ψαχνοντας το εν λογω θεμα παρατηρησα κοινα στοιχεια με εμενα. πρεπει να επισκεφτω ειδικο? μηπως ειναι απαραιτητο?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα με βοηθησε πολυ ετσι γλιτωσα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω οτι πνίγομαι
    By nicole_evan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-2014, 10:28
  2. δε νιωθω ευτυχισμενη
    By shewillbeloved95 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 14-01-2014, 21:05
  3. Βυθιζομαι....
    By πιεσμενη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 31-05-2012, 01:56
  4. Δεν νιωθω πια
    By Sublime in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 31-07-2011, 15:37
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •