flagyl
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: flagyl

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    3

    flagyl

    ξερει κανεις τιποτε γι αυτο το φαρμακο?εδω και ενα μηνα δεν εχω συνελθει απο τισ παρενεργειεσ του.επιθετικοτητα,τρομερο αγχοσ.φοβιεσ και αλλα πολλα μονο οι παραισθησεισ εφυγαν μετα πο 15 ημερεσ.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    3
    [quote]Originally posted by kostasnin
    ξερει κανεις τιποτε γι αυτο το φαρμακο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Για ποια πάθηση το παίρνεις?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    3
    crohn

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by kostasnin View Post
    ξερει κανεις τιποτε γι αυτο το φαρμακο?εδω και ενα μηνα δεν εχω συνελθει απο τισ παρενεργειεσ του.επιθετικοτητα,τρομερο αγχοσ.φοβιεσ και αλλα πολλα μονο οι παραισθησεισ εφυγαν μετα πο 15 ημερεσ.
    Θα σου πω μόνο να μην το ξαναπάρεις.Εκτός του οτι έκανα αγωγή 7 μέρες και δεν είδα καμια βελτίωση,μου άφησε και κουσούρια.Παραισθήσεις.Απί στευτη επιθετικότητα και ψυχολογικά !'Εσπαγα ποτήρια,ούρλιαζα στα καλά του καθουμένου και έβλεπα ανθρώπους μέσα στο σπίτι μου...Σκιές,γενικότερα διάφορα ''πράγματα'' ... Επιπλέον μου κόπηκε η όρεξη μαχαίρι,δεν είχα όρεξη στην δουλειά,στο σεξ,έπεφτα σε κατάθλιψη και μου έφταιγαν όλα.Μου πήρε 15 μέρες να συνέλθω και εμένα απο τις περισσότερες παρενέργειες,ομως μου έμεινε για αρκετό καιρό η ανορεξία και οι πόνοι στο στομάχι ! Οποια κι αν είναι λοιπόν η πάθηση σου,σίγουρα υπάρχει κι άλλη θεραπεια.Ενα εχω να πω σε όλους,ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΛΑΓΚΥΛ ! Χ(

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    αν δν κανω λαθος αντιβιωση δεν ειναι;το εχω παρει ενα μηνα για στρεπτοκκοκο και δνε ειχα καμμια παρενεργεια.αν ειναι αυτο που καταλαβα βεβαια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αντιβιωση ειναι, την ειχα παρει πριν 1 μηνα και εβγαλα εξανθηματα και στοματιτιδα..
    καλε αντιβιωση ειναι δεν ειναι απο αυτο δεν δρα στον εγκεφαλο η ουσία..
    [url]http://psychilogos.blogspot.com/[/url]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    αντιβιωση ειναι, την ειχα παρει πριν 1 μηνα και εβγαλα εξανθηματα και στοματιτιδα..
    καλε αντιβιωση ειναι δεν ειναι απο αυτο δεν δρα στον εγκεφαλο η ουσία..

    elirene συνήθως μαζί με τις αντιβιώσεις χρειάζεται να παίρνουμε ultra levure, που είναι ζώντα κύτταρα ζύμης κι είναι ένα σκεύασμα
    σχετικά φτηνό. Διαφορετικά τρώμε 2-3 γιαούρτια την μέρα, αλλά τα παραδοσιακά, αυτά δηλ. με την πέτσα, τ' άλλα δεν κάνουν τίποτα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    επαιρνα και τα ουλτρα αλλα την στοματιτιδα την εκανα επαιρνα και 2 μαζι φραγκιλ και βιμπραμισιν..τωρα ομως φοβιες και τετοια δεν νομιζω οτι δημιουργεί
    [url]http://psychilogos.blogspot.com/[/url]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    επαιρνα και τα ουλτρα αλλα την στοματιτιδα την εκανα επαιρνα και 2 μαζι φραγκιλ και βιμπραμισιν..τωρα ομως φοβιες και τετοια δεν νομιζω οτι δημιουργεί
    Αν και δέχομαι τις παρενέργειες των φαρμάκων δεν γνωρίζω αν το συγκεκριμένο φάρμακο πυροδοτεί φοβικά φαινόμενα!
    Πάντως οι φοβίες δεν είναι τίποτ' άλλο παρά ανασφάλειες!
    Επίσης, το συνεχές "κάτι έχω ή κάτι θα πάθω.." δείχνει ψυχολογικές συγκρούσεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    δεν εχει καμμια σχεση το αντιβιωτικο με τις φοβιες.και δεν ειναι ισχυρο αντιβιωτικο.το παιρνεις για να καλυπτεσαι απο αναεροβια μικροβια.εγω το πηρα συγρονως με αλλη αντιβιωση(ospen) επι 2 μηνες για αμυγδαλιτιδα και φυσικα επαιρνα και 4 ultra levure την ημερα για να μην εχω παρενεργειες οπως στοματιτιδα και μυκητιασεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •