Δεν ειμαι καλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    5

    Δεν ειμαι καλα

    ακουστε πως εχει η ολη κατασταση,ειμαι ερωτευμενη απο προπερσι με εναν τυπο
    περυσι μεχρι το καλοκαιρι μου ειχε δωσει πολλα σημαδια οτι ενδιαφερεται για εμενα,ημουν τοσο ευτυχισμενη...ενιωθα πληρης,γεματη,ειχα ορεξη να κανω τοσα πραγματα
    απλα ελαμπα...παντα διπλα σε αυτο το ατομο ενιωθα μια ζεστασια,ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια
    απο το σεπτεμβριο που μας περασε πηγε στη γερμανια για σπουδες,και φαινεται σα να με εχει τελειως ξεχασει δηλαδη ολα αυτα που φαινοταν οτι ενιωθε τι απεγιναν;μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα;
    απο τοτε νιωθω μεσα μου ενα πολυ μεγαλο κενο,δεν ειμαι του θανατα επειδη παντα ειχα μεσα μου μια αισιοδοξια σαν ανθρωπος ξερω οτι υπαρχουν ανθρωποι που υποφερουν και εχουν προβληματα υγειας κλπ
    αλλα απο το σεπτεμβρη παρολο που βγαινω συνεχεια προσπαθω να ξεχαστω τιποτα...και με συγκρινω με περυσι ειδικα την ανοιξη κ το καλοκαιρι που ημουν στα καλυτερα μ..
    ειμαι πραγματικα ερωτευμενη μαζι του,με ολο μ το ειναι,οι προηγουμενοι "ερωτες"π εχω νιωσει ηταν ενα τιποτα μπροστα σε αυτο που νιωθω γι αυτον
    ξερω οτι αυτα που λεω δεν ειναι μεγαλα λογια γι αυτο το ατομο θα εκανα τα παντα επειδη με εναν τροπο αυτος ηταν που με εκανε πιο ωριμη,που μου εμαθε πραγματα για τον εαυτο μ
    κ εκτος του οτι τον θελω τον αγαπαω κ σαν ανθρωπο,νομιζω οτι αν δε συνεβαινε αυτο θα τον ειχα ηδη ξεχασει
    κ ο ερωτας στη ζωη μ παιζει μεγαλο ρολο,μετα την υγεια ειναι οτι πιο σημαντικο
    τι να κανω δεν αντεχω αλλο...να πω επισης οτι ποτε δεν του μιλησα για τα συναισθηματα μ απλα κ οι δυο με τον τροπο μας δειχναμε το ενδιαφερον μας
    δυστυχως ειμαι σιγουρη οτι φετος τ αρεσει αλλη,απο τα συμφραζομενα του στο facebook σε διαφορες αναρτησεις που μιλαει με φιλους του..
    νιωθω αδεια,δεν εχω σχεδον καθολου ορεξη για τπτ
    τι να κανω;;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    5
    για κάποιο λόγο στο άλλο θέμα μου δε γίνεται να απαντήσω,μόνο σε αυτό μου εμφανίζει κάτω αριστερά +Απάντηση σε Θέμα
    τις τελευταίες τρεις ημέρες έκλαψα πολύ τα βράδια,πάρα πολύ
    ήταν ότι χρειαζόμουν,εκτονωτικό και λυτρωτικό
    μετά από τόσο κλάμα είμαι πιο ξελαφρωμένη
    πήρα την απόφαση ότι δεν αξίζει να χαραμίσω άλλο χρόνο για κάποιον που δεν ξέρω αν με θέλει ή όχι
    ξέρω για το παρόν,ότι δε με θέλει
    για το παρελθόν δεν ξέρω και δε θα μάθω ποτέ αλλά δεν πειράζει
    δεν είναι η πρώτη φορά που περνώ ερωτική απογοήτευση οπότε ξέρω λίγο πολύ πως έχουν τα πράγματα
    δεν γίνεται να απαντήσω ένα κουμπί κι όλα όσα νιώθω ως δια μαγείας να εξαφανιστούν
    συνεχίζω να τον αγαπάω αλλά αγαπάω και τον εαυτό μου και δε θέλω να καταλήξω με κατάθλιψη
    νομίζω αυτό είναι το πιο σωστό:να προχωρήσω μπροστά
    αργά ή γρήγορα θα εξασθενήσουν τα συναισθήματα μου,δεν θα έχουν την ίδια ένταση με τώρα
    να πάψω να τον αγαπώ τελείως-τελείως δε νομίζω να συμβεί ποτέ,επειδή ξέρω τον εαυτό μου κ πως λειτουργώ:p
    δε θα σκέφτομαι συνέχεια το παρελθόν κι όσα έγιναν μεταξύ μας ή πήγαν να γίνουν αλλά ούτε θα το σβήσω από τη μνήμη μου γι αυτό το λόγο
    δε θα μπορούσα να κάνω σα να μην έγινε ποτέ τπτ
    άλλη μια εμπειρία που με έκανε πιο ώριμη,από όλες τις καταστάσεις που βιώνουμε κάτι αποκομίζουμε
    τον πρώτο μου έρωτα τον ξεπέρασα μετά από πολλά χρόνια όχι επειδή τον ήθελα αλλά επειδή είχα συνηθίσει να τον θέλω
    τώρα δε θα συμβεί κάτι τέτοιο γιατί είμαι ώριμη και έχω να ζήσω πολλά ακόμη

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λοιπον το σιγουρο ειναι οτι οταν καπιος εχει αισθηματα για καπιον δεν εξαφανιζετε σε συντομο χρονικο διαστημα ουτε ξεχναει τοσο ευκολα αρα το καλυτερο που θα σου ελεγα ειναι να εισαι αρκετα προσεχτικη πρην κολησεις με καπιον οταν αυτος δεν ειναι σιγουρο οτι ειναι προσανατολισμενος προς εσενα κ αυτο για την αποφυγη απογοητευσεων κ θλιψεων το κενο μπορει να αφηλετε σε αρκετα πραγματα Μαρια το πιο συνηθισμεν ο ειναι οταν καπιος δε γνωριζει τι πραγματα τον εκφραζουν αφου νοημα στη ζωη για να βρει κανεις θα πρεπει να ειναι προσανατολισμενος στο να εχει ανθρωπους διπλα του που τον στηριζουν κ ειναι διπλα του.

    οστοσο η αντιδραση σου μπορει να οφειλετε στο οτι εισαι αρκετα συναισθηματικη εμενμα μου αρεσει καπιος να ειναι αρκετα συναισθηματικος αλλα τα συναισθηματα χρειαζονται προσοχη ιδικα στο οταν πρεπει να αποφασισεις αν τα εκδηλοσεις σε καπιον γιατι το να τα εκδηλωσεις σε λαθος ανθρωποο αυτο δε σε συμφαιρει κ αυτο αντι να σου κανει τη ζωη καλυτερη θα στη κανεοι χειροτερη για αυτο ακριβως το λογο ειμαστρε προσεχτικοι θα σου προτεινα να εισαι επιφυλακτικηβν κ να περιμενεις αποδιξεις οτι ο αλλος σε θελει κ ειναι καταληλος για σενα στη αρχη ιδικαω σε συμφαιρει να κοιτας να δεις αν υπαρχει εντονο ενδιαφερον α[πο τον αλλο.

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 14:56
  2. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 14:12
  3. δεν είμαι καλά...
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 23-06-2012, 00:53
  4. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 23:29
  5. Είμαι καλά;
    By Qya in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 19-02-2009, 12:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •