Δεν ειμαι καλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    5

    Δεν ειμαι καλα

    ακουστε πως εχει η ολη κατασταση,ειμαι ερωτευμενη απο προπερσι με εναν τυπο
    περυσι μεχρι το καλοκαιρι μου ειχε δωσει πολλα σημαδια οτι ενδιαφερεται για εμενα,ημουν τοσο ευτυχισμενη...ενιωθα πληρης,γεματη,ειχα ορεξη να κανω τοσα πραγματα
    απλα ελαμπα...παντα διπλα σε αυτο το ατομο ενιωθα μια ζεστασια,ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια
    απο το σεπτεμβριο που μας περασε πηγε στη γερμανια για σπουδες,και φαινεται σα να με εχει τελειως ξεχασει δηλαδη ολα αυτα που φαινοταν οτι ενιωθε τι απεγιναν;μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα;
    απο τοτε νιωθω μεσα μου ενα πολυ μεγαλο κενο,δεν ειμαι του θανατα επειδη παντα ειχα μεσα μου μια αισιοδοξια σαν ανθρωπος ξερω οτι υπαρχουν ανθρωποι που υποφερουν και εχουν προβληματα υγειας κλπ
    αλλα απο το σεπτεμβρη παρολο που βγαινω συνεχεια προσπαθω να ξεχαστω τιποτα...και με συγκρινω με περυσι ειδικα την ανοιξη κ το καλοκαιρι που ημουν στα καλυτερα μ..
    ειμαι πραγματικα ερωτευμενη μαζι του,με ολο μ το ειναι,οι προηγουμενοι "ερωτες"π εχω νιωσει ηταν ενα τιποτα μπροστα σε αυτο που νιωθω γι αυτον
    ξερω οτι αυτα που λεω δεν ειναι μεγαλα λογια γι αυτο το ατομο θα εκανα τα παντα επειδη με εναν τροπο αυτος ηταν που με εκανε πιο ωριμη,που μου εμαθε πραγματα για τον εαυτο μ
    κ εκτος του οτι τον θελω τον αγαπαω κ σαν ανθρωπο,νομιζω οτι αν δε συνεβαινε αυτο θα τον ειχα ηδη ξεχασει
    κ ο ερωτας στη ζωη μ παιζει μεγαλο ρολο,μετα την υγεια ειναι οτι πιο σημαντικο
    τι να κανω δεν αντεχω αλλο...να πω επισης οτι ποτε δεν του μιλησα για τα συναισθηματα μ απλα κ οι δυο με τον τροπο μας δειχναμε το ενδιαφερον μας
    δυστυχως ειμαι σιγουρη οτι φετος τ αρεσει αλλη,απο τα συμφραζομενα του στο facebook σε διαφορες αναρτησεις που μιλαει με φιλους του..
    νιωθω αδεια,δεν εχω σχεδον καθολου ορεξη για τπτ
    τι να κανω;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Mαρια το θεμα εχει ανοιξει μια χαρα μην το ξανανοιγεις...

    Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το ξεχασεις και να πας παρακατω. Αν ενδιαφεροταν πραγματικα μεσα σε ενα χρονο θα ειχε κανει κινηση.
    Το οτι σε ξεχασε ειναι λογικο , βρισκεται σε νεο περιβαλλον , γνωριζει νεο κοσμο ακομα και να ηθελε δεν μπορουσε να κρατησει την ιδια συχνοτητα στην επικοινωνια σας.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    5
    ειχε κανει κινησεις,μ ειχε πει και να βρεθουμε τον ιουνιο
    εχω σκεφτει τα παντα για να τον ξεχασω
    τους τελευταιους 2-3 μηνες προσπαθω να πεισω τον εαυτο μ οτι δν τον αγαπαω κ οτι ποτε δεν τον αγαπησα
    εχω σκεφτει το ενδεχομενο να τον ηθελα επειδη δν ειχα πολλα ενδιαφεροντα μεχρι πριν 1.5 χρονο κ εβγαινα εξω που κ που
    αλλα εδω κ 8 μηνες βγαινω καθε μερα σχεδον και εχω αλλαξει παραστασεις,εχω γνωρισει νεα μερη ανανεωθηκα αλλα τα αισθηματα μ παραμενουν
    δεν εχω ξανααγαπησει αλλο ατομο τοσο στη ζωη μ
    ειχα εναν εφηβικο ερωτα μ αρεσε εμφανισιακα αλλα τιποτα περισσοτερο κ εναν ενθουσιασμο
    αυτος ο ομως ειναι αληθινος ερωτας με ολη τη σημασια της λεξης...μονο κοντα του νιωθω ασφαλεια κ ευτυχια
    τον θαυμαζω απεριοριστα,δεν εχω ξανασυναντησει τετοιο ανθρωπο στη ζωη μ...ειναι εξυπνος,ψαγμενος(με την καλη εννοια οχι ψευτοκαλτ),εχει πολλες ευαισθησιες,νοιαζεται για τα ζωα το περιβαλλον
    ολα αυτα κ οχι μονο με εκαναν να τον αγαπησω..ο ερωτας μ για αυτον εχει ενταση κ παθος αλλα εχει κ βαθος...ειναι κατι που με κανει κ εμενα να θελω να εξελλισομαι,να γινομαι καλυτερη μ δινει ωθηση..
    κ αυτο που με πληγωνει περισσοτερο ειναι οτι καποτε εστω κ για καποιους μηνες αυτος ο ερωτας ηταν αμοιβαιος,ενω τωρα οχι
    αν δεν ειχε νιωσει τιποτα απολυτως για μενα,αν του ημουν απο την αρχη αδιαφορη δε θα με ενοιαζε καν το θεμα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μα δεν ειχατε καν σχεση . . . Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι υπηρξε ενα φλερτ μεταξυ σας το οποιο θα ηθελες να εξελιχθει σε κατι αλλο , αλλα για καποιους λογους δεν προχωρησε .Μιλας για αμοιβαιο ερωτα ενω απο οτι εχεις γραψει μεχρι στιγμης δεν προκυπτει κατι τετοιο.

    Ποσο χρονων εισαι Μαρια?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    5
    21 ειμαι...το οτι ειχε δειξει σημαδια το εχω γραψει κ στο πρωτο ποστ
    αντικειμενικα μιλαω αν με ειχε τελειως γραμμενη θα το ειχα καταλαβει
    δεν ηταν σημαδια που υπηρχαν μονο στ μυαλο μ αλλα υπαρκτα
    Last edited by maria49; 29-01-2014 at 20:48.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    25
    δεν έχει νόημα να το σκέφτεσαι.. Προσπάθησε να το ξεχάσεις και να βρεις κανέναν αλλο!
    1) αυτός είναι μακριά + κάτι παίζει με άλλη οπότε δεν τις λες και ευνοικές τις συνθηκες και 2) αυτά τα πράγματα τα κάνουμε στην ώρα τους.. Αφού καιρό παιζόταν κάτι έπρεπε ένας από τους 2 να είχε κάνει κίνηση και να είχε γίνει κάτι.. Για να λες οτι υπήρχαν σημάδια κάτι θα ξέρεις απλά το ότι και αυτός θα έφευγε για έξω ίσως δεν ευνοησε την κατάσταση.

  7. #7
    Δεν ενδιαφερετε Μαρία. Αν τον ενδιεφερες θα στο εδειχνε με δικη του πρωτοβουλια. Και πάνω απ όλα όταν ησουν μαζι του τη γνωριμία σας θα την μετερεπε σε σχεση! Αφού δεν το εκανε αυτο σημαίνει πως από τοτε ήταν σιγουρος πως δεν σε γούσταρε. Απλα το κανε για παρέα. Από τη δική σου πλευρα έτρεχαν όλα αυτα τα ωραία που περιγραφεις κι όχι απ τη δικη του. Οι σχέσεις δεν γίνονται με το ζόρι. Δεν μπορεις να εξαναγκάσεις κανεναν να σε γουσταρει. Μετα θα του γινεις εκνευρισμός και παρενόχληση. Απλα αφηνεις λίγο καιρο να περασει για να ηρεμήσεις και πας παρακάτω.
    γιάννης

Similar Threads

  1. Ειμαι αρκετα καλος ειμαι η μηπως δεν βλεπω αρκετα καλα
    By ImLost in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-08-2014, 13:56
  2. Πώς να πω ότι δεν ειμαι καλα;
    By Fire in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 06-02-2013, 23:41
  3. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  4. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    By elenkouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 03-11-2011, 22:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •