Aγχος-βαφη μαλλιων-αλλεργια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8

    Aγχος-βαφη μαλλιων-αλλεργια

    Καλησπερα , με λενε Νοτα 34 χρονων και ειμαι καινουργια στο φορουμ. Πριν 1 μηνα εβαψα τα μαλλια μου υστερα απο 1,5 χρονο λογο εγκυμοσυνης και 8ηλασμου! Μετα τη βαφη , την επομενη μερα ειχα πολυ μεγαλη φαγουρα και ψηλαφισα 6 γρομπαλακια πισω απο το αυτι και σβερκο! Να σημειωσω οτι παντα ειχα φαγουρα μετα τη βαφη κι εβγαζα 1 γρομπαλακι κι οχι 6~! Λεω ειναι απο τη βαφη κι δεν εδωσα βαση!
    Μετα απο ενα μηνα τωρα ακομα ψηλαφω μερικα απο αυτα , εχουν μειω8ει λιγο αλλα υπαρχουν ακομα! Εχει τυχει σε καποιον απο εσας??? Μηπως ειναι ωρα να επισκεφτω καποιον ειδικο? Το σκεφτομαι ολη μερα κι δε μπορω να ηρεμησω!
    Περιμενω με αγωνια την γνωμη σας!
    Φιλικα!

  2. #2
    Πως και εν έβαλες τη γνωστή βαφή που χρησιμοποιούν οι γυναίκες στην εγκυμοσύνη?
    Επίσης, το άγχος σου ποιο είναι?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    δΕΝ ειναι κι οτι καλυτερο να εχεις γεμισει με γρομπαλακια στο αυτι κι σβερκο για ενα μηνα τωρα ! Ενταξει ειναι απο τη βαφη αλλα γιατι δε φευγουν! Στην εγκυμοσυνη δεν εβαψα κα8ολου μαλλια , ουτε καφε ηπια γενικα προσεχα παρα πολυ!

  4. #4
    ...εχεις σκεφτει, (μη σοκαριστεις), να πας σε ενα δερματολογο?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    Το εχω στο νου μου, απλα λεω μη δωσω τζαμπα επισκεψη κι δεν ειναι τιποτα! Γιαυτο κι ρωταω αν εχει τυχει σε καποιον!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βρε νοτα εστω και αν εχει τυχει σε καποιον να βγαλει γρομπαλακια πισω απο τα αυτια και στον σβερκο , που να ξερει αν ειναι ιδια περιπτωση με εσενα και τι εχεις.
    Πηγαινε σε εναν γιατρο και βλεπεις...

  7. #7
    ...αν επιμένουν ένα μήνα τωρα, όσο απλό και να ειναι θέλει γιατρο.
    Μπορεί να τους κανεις μόλυνση πειραζοντας τα. Οκ, δεν είπαμε να είμαστε νοσοφοβικοι, αλλά εδώ πρόκειται για κάτι εμφανές που πρέπει να αντιμετωπίσεις.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    Πηρα τωρα τον παιδιατρο της κορης μου να ρωτησω κατι ασχετο κι τον ρωτησα κι γιαυτο! Μου ειπε να περιμενω λιγο ακομα κι να μην παω αμεσως σε δερματολογο! Παλια εβγαζα που κ που κανενα γρουμπουλι αλλα δεν εδινα σημασια κι δε 8υμαμαι ποτε μου φευγανε~ Τωρα επιμενουν ενα μηνα!
    Το αγχος σε εμενα ειναι η ωρα που 8α παω στο γιατρο, πα8αινω μπλακαουτ!
    8υμαμαι οταν πηγα να γεννησω, ολες εκει οι ετοιμογεννες ηταν μεστην καλη χαρα κι εγω τα ειχα βαψει μαυρα, εκλαιγα συνεχεια μονο που εβλεπα γιατρους, οταν 8υμαμαι με βαλανε στο χειρουργιο ανεβασα 150 σφυγμους, τελικα μου κανανε ολικη ναρκωση γιατι εκλαιγα ολη την ωρα!

  9. #9
    ...βρε νοτα μου το ίδιο είναι να γεννάς, με το να κοιτάξει ένας γιατρός το κεφάλι σου?
    Μην αγχώνεσαι για τέτοια, πήγαινε να ξεμπερδευεις.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κ εγω εχω ευαοισθησια στα απορρυπαντηκα μια μερα η γιαγια μου παστωσε ενα εσωρουχο μου στα απορρυπαντικα το εβαλα εγινα ολος ροζ κ μετα ακουσε η γιαγια μου τον εξαψαλμο μη ξαναχρησιμοποιησεις βαφη κ αν επιμενει για πολυ θα πρεπει να σε δει δερματολογος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα φιλη μου δεν καταλαβαινω γιατι σε τοσο μικρη ηλικια βαφεις τα μαλλια σου ειναι διαφορες αλλεργιες κ εχω ακουσει πολυ ασκημα πραγματα απο βαφες κ προσωπικα αντιμπετωπιζω μια αλλεργια στο δερμα κ βγαζω κυστες κ παιρνω αντιβιωση κ αντιβιωτικη κρεμα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    34 χρονων δεν ειμαι και μικρη, αλλα φανταζεσαι εμεις οι γυναικες να μην βαφαμε κα8ολου τα μαλλια πως 8α ημασσταν??? Εδω εκανα 1,5 χρονων αβαφτη λογο εγκυμοσυνης -8ηλασμου και μου λεγανε ολοι πηγενε βαψου πως εισαι ετσι +++10 χρονια μεγαλυτερη!! Εαννοειται μονο ο αντρας μου δεν ειχε προβλημα!!! Ειμαι 100% σιγουρη πως η βαφη ειναι η αιτια αλλα γιατι δεν εφυγαν εδω και 1 μηνα! Πρεπει να επισκεφτω γιατρο, αλλο αγχος κι απο κει ππφφφ μεχρι να παω 8α σκασω!!!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    ξερετε κανεναν καλο δερματολογο για αιγαλεω-χαιδαρι???

  14. #14
    Quote Originally Posted by Νοτα View Post
    34 χρονων δεν ειμαι και μικρη, αλλα φανταζεσαι εμεις οι γυναικες να μην βαφαμε κα8ολου τα μαλλια πως 8α ημασσταν??? Εδω εκανα 1,5 χρονων αβαφτη λογο εγκυμοσυνης -8ηλασμου και μου λεγανε ολοι πηγενε βαψου πως εισαι ετσι +++10 χρονια μεγαλυτερη!! Εαννοειται μονο ο αντρας μου δεν ειχε προβλημα!!! Ειμαι 100% σιγουρη πως η βαφη ειναι η αιτια αλλα γιατι δεν εφυγαν εδω και 1 μηνα! Πρεπει να επισκεφτω γιατρο, αλλο αγχος κι απο κει ππφφφ μεχρι να παω 8α σκασω!!!
    ...νοτα, απορώ πως ο γιατρός σου δεν συ σύστησε βαφή χωρίς χημικές ουσίες.
    Εμένα και οι δυο κολλητές μου που έκαναν παιδί, ειχαν μονίμως βαμμένο μαλί.
    Το σημαντικότερο όμως είναι, μη πέφτεις από τώρα στην παγίδα ότι του άντρα σου του άρεσε να κυκλοφορείς έτσι.
    Τι ήθελες δηλαδή να σου πει, όταν όπως νόμιζε δεν υπήρχε εναλακτική;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    8
    Και στα 2 παιδια μου απεφυγα να βαψω μαλλι, πες απο φοβο απο ανασφαλεια. Πιο πολυ σημασια εχει εγω να ειμαι ομορφη ??? ή ο αν8ρωπος που φερνω στη ζωη? Φυσικα το δευτερο! . Δε μετανιωνω που δε τα εβαψα τοτε, τωρα μετανιωνω και ψαχνομαι γιατι επα8α αυτη την αλλεργια! Αnyway βαζω διορια στον εαυτο μου 1 βδομαδα ακομα εαν δε μου εχουν ελλατω8ει τα πρηξιματακια 8α παω σε γιατρο. Μη νομιζεις σκεφτομαι και το οικονομικο ...!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Aγχος και απόγνωση....
    By pinko8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 59
    Last Post: 21-06-2013, 15:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •