ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ: ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ! (παρακαλω ριχτε μια ματια!) S.O.S!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43

    ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ: ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ! (παρακαλω ριχτε μια ματια!) S.O.S!!!!

    ειμαι 28 αντρας και παρολο που αγαπω καποιον 6 χρονια τωρα και θελω να κοιμομαστε μαζι & να κανουμε ερωτικα παιχνιδια, δεν 'καιγομε' με το θεμα της διεισδυσης μαζι του. Αυτος ειναι παθητικος κι εγω ενεργητικος.

    τα ειχαμε 2 φορες στο παρελθον για 4-5 μηνες την καθε φορα. του ειχα συζητησει γι αυτο το θεμα του σεξ και μου ειχε πει 'Ολα καλα, ησουν τελειος'.

    τον δεκεμβρη , κοιμηθηκαμε παλι μαζι 3 φορες μετα απο αρκετο καιρο και εδειχνε χαρουμενος. απλα αγχωνομαι μηπως θελει διεισδυση και δυσκολευεται να μου το πει.

    γενικα, δεν εχω καταφερει διεισδυση κ ολοκληρωση σχεδον ποτε με κανεναν.
    ισως επειδη,
    1) εχω συγκεκριμενες φαντασιωσεις που ειναι δυσκολο να γινουν πραγματικοτητα
    2) εχω αρκεστει στον αυνανισμο στη ζωη μου
    3) δυσκολευομαι στην τεχνικη της διεισδυσης (π.χ μου πεφτει οταν βαζω το κ***προφυλαχτικο)

    απλα, αγαπαω αυτον τον ανθρωπο πολυ , περναω μαγικα μαζι του , του εχω πει για τα παραπανω προβληματα μου, και δεν θελω να τον χασω για κανενα λογο! αλλα φοβαμαι.

    p.s: παρακαλω, δειτε το θεμα μου με σεβασμο γιατι ειναι λεπτο
    Last edited by kons_tsia; 02-02-2014 at 14:07.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    28
    για να καταλαβω επειδη με μπερδεψες λιγο λες οτι αυτος ειναι ο παθητικος?δηλαδη σε αυτον εισχωρει σωστα?παρακατω που λες οτι οταν βαζεις προφυ.....κο σου πεφτει για ποιο λογο?αφου αυτο δεν εκανες παντα?στους αλλους δεν το εβαζες?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by katerina1991 View Post
    για να καταλαβω επειδη με μπερδεψες λιγο λες οτι αυτος ειναι ο παθητικος?δηλαδη σε αυτον εισχωρει σωστα?παρακατω που λες οτι οταν βαζεις προφυ.....κο σου πεφτει για ποιο λογο?αφου αυτο δεν εκανες παντα?στους αλλους δεν το εβαζες?
    ναι σε αυτον εισχωρει.
    πιστευω οτι οταν προσπαθω να κανω διεισδυση (παντα με προφυλαχτικο) μου πεφτει παντα και με ολους επειδη
    1) αγχωνομαι για την επιδοση μου και
    2) εχω αρκεστει στον αυνανισμο μια ζωη κ χρειαζομαι..'αποτοξινωση'

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43
    σας βάζω δυσκολα μάλλον. δεν έχετε τι να πείτε για το θέμα μου. :(
    πείτε κάτι. όλο και κάπως θα βοηθήσετε...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    33
    Φίλε τι να σου πω, εγώ δε φαντασιώνομαι καν τη διείσδυση αν και έχω επιθυμία (για γυναίκες). Προσπάθησε να το ψάξεις με ψυχολόγο, τι κρύβεται πίσω από αυτά είναι περίεργο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Το 'χεις σκεφτεί μήπως δεν πολυείσαι γκέι;
    Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα....
    Οταν σκέφτεσαι την διείσδυση-νιώθεις μία ευχάριστη αίσθηση;
    Αν όχι τότε μπορεί και να μην σου αρέσει κάτι τέτοιο πολύ,δηλαδή να αρκείσαι στα αγγίγματα και στα φιλιά...

    Οι γυναίκες σου αρέσουν καθόλου; Εχεις σωματικές σχέσεις μαζί τους;

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Το 'χεις σκεφτεί μήπως δεν πολυείσαι γκέι;
    Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα....
    Οταν σκέφτεσαι την διείσδυση-νιώθεις μία ευχάριστη αίσθηση;
    Αν όχι τότε μπορεί και να μην σου αρέσει κάτι τέτοιο πολύ,δηλαδή να αρκείσαι στα αγγίγματα και στα φιλιά...

    Οι γυναίκες σου αρέσουν καθόλου; Εχεις σωματικές σχέσεις μαζί τους;
    gay ειμαι. παντα μ αρεσαν τα αρσενικα.
    το μονο προβλημα μου ειναι οτι με το συγκεκριμενο ατομο δεν εχω τοσο πολυ φαντασιωσεις με διεισδυση αλλα τον αγαπω κ δεν θελω να τον χασω γι αυτο το λογο. εχω ανασφαλεια οτι δεν περναει καλα εξ αιτιας της ΜΗ διεισδυσης , πραγμα που το εχουμε συζητησει 2-3 φορες στο παρελθον και με καθησυχασε. αλλα στο πισω μερος του μυαλου εχω το φοβο της αποριψης γι αυτο το λογο.
    π.ς: σε λιγο θα βρεθω μαζι του, εχουμε κανονισει :o

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    28
    οκ γτ δεν δοκιμαζεις προσωρινα καποιο ενυσχητικο χαπι τυπου σιαλις η βιαγκρα τουλαχιστον στις αρχες μεχρι να το παρεις πανω και να μην φοβασαι τοσο.τοτε να εισαι σιγουρος οτι δεν θα πεσει και θα κανεις τον συντροφο σου ευτυχισμενο.βεβαια ειναι βαθυτερη η αιτια..σκεψου τι σε ξενερωνει εκεινη την στιγμη και γινεται αυτο...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Naffatos View Post
    Φίλε τι να σου πω, εγώ δε φαντασιώνομαι καν τη διείσδυση αν και έχω επιθυμία (για γυναίκες). Προσπάθησε να το ψάξεις με ψυχολόγο, τι κρύβεται πίσω από αυτά είναι περίεργο
    εχω μιλησει με ψυχολογο σε μερικες συνεδριες γι αυτο το θεμα αλλα δεν το θεωρησε ως κατι σοβαρο.
    εγω πιστευω πως ειναι εξ' αιτιας των 'φτωχων' εμπειριων μου πανω στο θεμα της διεισδυσης
    καθως και που το ατομο αυτο δεν με 'αναβει' τοσο σεξουαλικα οσο αλλα ατομα ωστε να θελω τοσο να μπω μεσα του.
    αρκουμε ομως σε αλλα ερωτικα παιχνιδια μαζι του.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    θα ξερασω!!!!!!!!!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    θα ξερασω!!!!!!!!!
    εγώ μάλλον θα το κάνω.
    είχα διαβάσει και παλιά σου θέματα στο σάιτ αυτό (π.χ για το θέμα της κηδείας) και τα είδα με κατανόηση και λυπάμαι ιδιαίτερα για σένα επειδή απ' τα λεγόμενα σου φαινόσουνα ευαίσθητο άτομο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Kon_tsia ολοκαίνουριο μέλος που ασχολήθηκε με μένα κ διάβασες τα θέματα μου χωρίς να έχω απαντήσει ποτέ πάλι σε σενα, έχω νΑ πω οτι ειμαι σίγουρη οτι υπάρχουν φορουμ και σαιτς για θέματα ερωτικά, σεξουαλικων δυσλειτουργίων κ ιδιαιτεροτήτων, για να μην πω για ειδικούς, μιας κ το θέμα σου μου φαίνεται πολύ ειδικό, που μπορεί πράγματι να σε βοηθούσαν κ να έπαιρνες καλύτερες γνώμες, κ όχι αντιδράσεις σαν ρη δικιά μου. Βέβαια με ένα τέτοιο θέμα μΕ μπολντ κεφάλαια γράμματα κ προτροπές με έκκληση ΣΟΣ λες κ πήρε φωτιά το Κορδελιό διαβάστε το κ πέντε θαυμαστικά, μάλλον απλά να προκαλέσεις ήθελες συμπεραίνω. Αλλιώς πράγματι θα είχες πάει σε άλλο φόρουμ, κ ξένο αν δε σε κάλυπταν τα αντίστοιχα ελληνικά. Άρα φούμαρα, κ καλά αντέδρασα, αυτό ήθελες!
    Last edited by λιλιουμ; 04-02-2014 at 20:32.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Επίσης άτοπη η προσπάθεια σου να με χτυπήσεις.στο συναίσθημα, δεν με πιάνουν αύτα. Κάτι μου θυμίζουν αυτές οι "συμπαθείς" ρητορικές τεχνικές. Όχι πάλι Θεέ μου!!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Kon_tsia ολοκαίνουριο μέλος που ασχολήθηκε με μένα κ διάβασες τα θέματα μου χωρίς να έχω απαντήσει ποτέ πάλι σε σενα, έχω νΑ πω οτι ειμαι σίγουρη οτι υπάρχουν φορουμ και σαιτς για θέματα ερωτικά, σεξουαλικων δυσλειτουργίων κ ιδιαιτεροτήτων, για να μην πω για ειδικούς, μιας κ το θέμα σου μου φαίνεται πολύ ειδικό, που μπορεί πράγματι να σε βοηθούσαν κ να έπαιρνες καλύτερες γνώμες, κ όχι αντιδράσεις σαν ρη δικιά μου. Βέβαια με ένα τέτοιο θέμα μΕ μπολντ κεφάλαια γράμματα κ προτροπές με έκκληση ΣΟΣ λες κ πήρε φωτιά το Κορδελιό διαβάστε το κ πέντε θαυμαστικά, μάλλον απλά να προκαλέσεις ήθελες συμπεραίνω. Αλλιώς πράγματι θα είχες πάει σε άλλο φόρουμ, κ ξένο αν δε σε κάλυπταν τα αντίστοιχα ελληνικά. Άρα φούμαρα, κ καλά αντέδρασα, αυτό ήθελες!
    το τελευταιο πραγμα που θελω -εδω μεσα- ειναι να προκαλεσω.
    οκ, μπορει να μην εχω σοβαρο προβλημα αλλα με απασχολει αρκετα, εχω ανασφαλεια πανω σ' αυτο και ηθελα να ακουσω μια-δυο αποψεις που ισως με καθησυχασουν καπως..
    αν υπαρχει , ομως , κακια και κοροιδια, τοτε τι να πω..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Nομιζω απαντησες μονος σου στον προβληματισμο σου.. "εχω αρκεστει στον αυνανισμο.."

    Σεξουαλικα εχεις προχωρησει μεχρι εκει και αυτο σου φτανει,γιατι προφανως δεν ξερεις την αισθηση της διεισδυσης..Τι να σου πουμε και εμεις?Κανε προσπαθειες και με τον καιρο θα μαθεις και την κανονικη σεξουαλικη πραξη.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. έρωτας χωρίς ανταπόκριση
    By αισιόδοξη in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 52
    Last Post: 27-07-2012, 22:59
  2. Έρωτας χωρίς ανταπόκριση :( :( !!!
    By petalouda3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 06-07-2012, 13:20
  3. Παρακαλώ να σβηστεί το θέμα μου
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 14
    Last Post: 15-06-2011, 22:36
  4. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ
    By kostis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 16-11-2006, 01:45
  5. ΧΩΡΙΣ ΘΕΜΑ
    By provlimatikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-08-2006, 10:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •