ποσο συχνα μιλάτε με τους γονείς σας στο τηλέφωνο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    25

    ποσο συχνα μιλάτε με τους γονείς σας στο τηλέφωνο?

    Εχω ενα μικρό προβληματάκι με τους γονείς μου και πιο πολύ με τη μάνα μου. Έτσι και περασουν 2 μερες και δεν έχω παρει τηλέφωνο (μένουμε αρκετά μακριά) να πω οτι είμαι καλά, αρχίζουν και παίρνουν και ξαναπαίρνουν μέχρι να με πετύχουν ή επιμένουν να μιλήσουμε απο ιντερνετ με καμερα κτλ. Καταλαβαίνω ότι ανυσηχούν αλλά μου φαίνεται υπερβολικό!Κοντεύω τα 30 και πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να δίνω ραπόρτο? Έχω 100 πράγματα στο κεφάλι μου και πραγματικά πολλές φορές ξεχνάω να τηλεφωνήσω, δεν είναι ότι αδιαφορώ.. εσείς κάθε πότε μιλάτε στο τηλέφωνο με γονεις κτλ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Σε νιωθω , κανονικα μιλαω με τους γονεις μου μια φορα ανα τρεις μερες . Αν τυχει και για καποιο λογο δεν το σηκωνω αρχιζει η μανα μου να παιρνει στο κινητο , να βαραει εγκεφαλικα , ενεσεις κλπ , λες και αν μου συμβει κατι μπορει να με σωσει απο 3000 χλμ μακρια..
    Τι να κανεις , γονεις ειναι δεν μπορεις να τους αλλαξεις μυαλα. Απλα εξηγησε της οτι σε πιεζει αυτη η συμπεριφορα της αν και δεν νομιζω να φερει αποτελεσματα.

  3. #3
    ...φιλε μου υπάρχουν και χειρότερα.
    Αν δεν πάρω τηλ τον πατερα μου μεχρι το μεσημερι, με παίρνει και μου βάζει χέρι γιατί αγχώνεται για το τι έχω πάθει και εξαφανιστηκα:Ρ (μη με ρωτήσεις, είμαι μεγαλύτερη σου :Ρ)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Εγώ με τους γονείς μου είναι δυνατόν να μιλάω και 10 φορές την ημέρα από το τηλέφωνο.:rolleyes:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by abyss View Post
    Εχω ενα μικρό προβληματάκι με τους γονείς μου και πιο πολύ με τη μάνα μου. Έτσι και περασουν 2 μερες και δεν έχω παρει τηλέφωνο (μένουμε αρκετά μακριά) να πω οτι είμαι καλά, αρχίζουν και παίρνουν και ξαναπαίρνουν μέχρι να με πετύχουν ή επιμένουν να μιλήσουμε απο ιντερνετ με καμερα κτλ. Καταλαβαίνω ότι ανυσηχούν αλλά μου φαίνεται υπερβολικό!Κοντεύω τα 30 και πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να δίνω ραπόρτο? Έχω 100 πράγματα στο κεφάλι μου και πραγματικά πολλές φορές ξεχνάω να τηλεφωνήσω, δεν είναι ότι αδιαφορώ.. εσείς κάθε πότε μιλάτε στο τηλέφωνο με γονεις κτλ?
    Γιατί τρελενεσαι?
    Οι γονεις ειναι γονεις και τα παιδια θα παραμείνουν παιδια,ανεξάρτητου ηλικίας....
    Φράσεις όπως μεγαλωσες...τι θα κάνεις στη ζωη σου...κι αλλα τέτοια χαριτωμένα λέγονται οταν τους συμφερει,οταν κάνουμε πράματα που για αυτούς ίσως την εποχή τους ηταν αδύνατον να κανουν.
    Μην τρελενεσαι!Πες τους πως νιώθεις για αυτο το θέμα...γιατι ίσως "το αύριο"να ειναι αργα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Μενουμε μαζι με την μητερα μου αλλα οταν λειπουμε μαζι με το αγορι μου επιμενει επικοινωνουμε οπως εσυ καθημερινα,ειναι θεμα ανασφαλειας στελνε απλα ενα μηνυμα οτι εισαι καλα καθημερινα κ τιποτα περισσοτερο πρεπει να σεβαστουν το γεγονος οτι εισαι φουλ απο εκκρεμοτητες κ εσυ να καταλαβεις την ανασφαλεια τους

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    εγω σπουδαζω σε αλλη πολη.. δεν παιρνω,με παιρνουν μια φορα την ημερα αμα δεν το σηκωσω και δεν απαντησω γενικα σε καποιες ωριτσες (3 πχ) γεμιζω κλησεις..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Εγώ με τους γονείς μου είναι δυνατόν να μιλάω και 10 φορές την ημέρα από το τηλέφωνο.:rolleyes:
    Και μένετε και στο ίδιο σπίτι!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Και μένετε και στο ίδιο σπίτι!
    Ενταξει...Και αν εχεις τα 1500 λεπτα προς ολους της Whats up?Δεν θα τα σπαταλησεις τηλεφωνωντας απο το δωματιο σου,στην μανουλα που ειναι στην κουζινα?

  11. #11
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ενταξει...Και αν εχεις τα 1500 λεπτα προς ολους της Whats up?Δεν θα τα σπαταλησεις τηλεφωνωντας απο το δωματιο σου,στην μανουλα που ειναι στην κουζινα?
    χαχαχαχαχαχα δεν υπαρχεις!!! :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    καθε μερα αναγκαστικα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Οντας φοιτητρια 264 χμ μακρια απο τους γονεις ,ε δεν θα μιλησουμε 5-6 φορες στο τηλ?( τα κλασσικα εφαγες/κρυωνεις/να προσεχεις λες και ειμαι 4 χρονων.)Αλλα γονεις ειναι αυτοι και ανησυχουν :P Καλα αν δεν το σηκωνω κιολας,μπορει και να παθει εγκεφαλικο(η μανα μου,γιατι ο πατερας μου ειναι πιο χαλαρος :P)

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    14
    φοιτητρια και εγω, με τους δικους μου μιλαω 2-3 την εβδομαδα μεσω τηλεφωνου η σκαιπ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Δεν ξερω ρε παιδια τι να πω,πραγματικα δεν ξερω!Ενταξει το να μενεις καπου αλλου μονος/η,στην ιδια πολη σε αλλη πολη σε αλλη χωρα στην ιδια χωρα,και κατω απο το πατρικο σου να μενεις,παλι οι γονεις ανησυχουν το οποιο ειναι σαν να σου κοβουν τα φτερα!μιλας μαζι τους κατα το μεσημερι,ναι ολα οκ εφαγα,σκουπιστηκα επλυνα την σαλιαρα μου,αλλαξα μπαμπερς τωρα σε λιγο θα ρεφτω!

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By nek11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 11:03
  2. πόσο συχνά βγαίνετε;
    By sheldon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 51
    Last Post: 28-03-2012, 23:45
  3. δεν μπορω να ξεπερασω τους γονεις μου
    By researcher in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 158
    Last Post: 14-03-2011, 17:22
  4. δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου
    By πολυμνια in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2008, 14:29
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 12:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •