ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ-ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ!!! (μεγαλο)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73

    ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΣΥΣΤΟΛΕΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ-ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ!!! (μεγαλο)

    Καλησπερα σε ολους παιδια...ειμαι η Φωτεινη,εχω ξανα ανοιξει θεμα για τις εκτακτες συστολες και για τις αρρυθμιες γιατι όντας απελπισμενη προσπαθουσα και εγω να βρω κατι το οποιο θα με εκανε λιγο να ανακουφιστω και να ηρεμισω....Οταν εχεις ενα προβλημα, και μαλιστα προβλημα που αφορα την υγεια σου, και ποσο μαλλον την καρδια σου, ε δεν μπορεις να εισαι και αναισθητος... Εμενα η εμπειρια μου προσωπικα ειναι μικρη σε σχεση με πολλους απο εσας που περνατε αυτο το λουκι χρονια...Λοιπον παιδια οταν πλεον ειχα κατα φαει το ιντερνετ απο διαφορα φορουμ και σαιτ που αφορουσαν γενικοτερα αρρυθμιες,ειχα παρει γενικοτερα την ολη οψη της υποθεσης και ειχα καταλαβει πλεον οτι αυτη η κατασταση δεν ξεπερνιεται...ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!! ΤΙ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ??????? πηγα σε 10 καρδιολογους κανενας δεν μου ειπε εχεις ΑΥΤΟ και θα κανεις ΑΥΤΟ και θα περασει!!!!! Γιατι να μας λενε δηλαδη οτι θα ζουμε με αυτο?? Ακομα και για τις πιο ανιατες ασθαινιες εχει βρεθει θεραπεια....Λοιπον παιδια ακουστε..αφου εκατσα και εγω και στεναχωρηθηκα παααααρα πολυ πηρα την αποφαση και εκλεισα ραντεβου με εναν (δεν θα ηθελα να πω ονομα γιατι δεν ξερεις ποτε) ηλεκτροφυσιολογο ου τον βρισκεις μονο σε ενα μεγαλο δημοσιο νοσοκομειο...ειναι απο τους 4 καλυτερους στις επεμβασεις ειδικα (αμπλεισον) για αρρυθμιες...ετσι λοιπον πηγαινοντας εκει συνηδητοποιησα οτι πεταξα ακομη χρηματα στο δρομο.....δεν ηθελα να με κανει καλα, ηθελα μονο να μου βρει μια ΛΥΣΗ σε αυτο που περναω! Εγω τον κοιταζα εντρομη περιμενοντας να μου πει, ενω εκεινος παρολα αυτα πολυ ευγενικα μου ειπε " εγω εχω περισσοτερες απο σενα.. σε μενα θα ξανα ερθεις οταν γινουν χιλιαδες οχι τωρα που ειναι μια δυο...και 500 να εχεις το ιδιο μου κανει" .Βεβαια τον ανθρωπο δεν τον κατηγορω η δουλεια του ειναι πολυ σπουδαια αλλα γιατι δεν μου βρηκε ουτε αυτος μια λυση??????? Αν ηταν να πληρωνουμε γιατρους για να μην μας βρισκουν ΕΣΤΩ μια λυση αστα να πανε!!! Τον ρωτησα αν πρεπει να αλλαξω τον τροπο ζωης μου, (να κοψω δηλαδη καφεινη κλπ) και μου ειπε να μην κοψω τιποτα απολυτως....Τελος παντων οντας ανακουφισμενη αλλα ακομα προβληματισμενη, εκατσα το βραδυ (οπως κανω εδω και τρεις μηνες σχεδον) και αναζητουσα πληροφοριες για αυτο στο διαδικτυο....Ξαφνικα εμεινα εκπληκτη οταν συνηδητοποιησα οτι το προβλημα αυτο ειναι παγκοσμιο με μεγαλα ποσοστα σε ολον τον πληθυσμο και εκτος Ευρωπης...Στο εξωτερικο λοιπον το προβλημα αυτο ειναι ΠΙΟ συνηθησμενο απο οτι στην Ευρωπη και συμβαινει ακριβως οτι συμβαινει και εδω....δινουν αντικαταθλιπτικα στον κοσμο για να το ξεπερασει και ΟΥΤΕ εκει εχουν βρει καποια λυση...διαβασα λοιπον τις περιπτωσεις τους και οπως και εδω σε αυτο το φορουμ ετσι και εκει ηταν λες και διαβαζα για τον εαυτο μου...μου εδωσε κουραγιο που διαβασα οτι υπαρχουν ανθρωποι που το εχουν απο τα 20 τους και ειναι 50 και συνεχιζουν να το εχουν χωρις να τους εχει βλαψει,και μου εδωσε περισσοτερο κουραγιο το οτι ολοι μα ολοι οσοι το εχουν δεν τους εχει δημιουργηθει περεταιρω προβλημα...Θελω επισης να σας πω οτι σε ΟΛΟΥΣ το προβλημα ξεκινησε μετα απο εντονο στρεςς,αλλαγες στην καθημερινοτητα και κρισεις πανικου...Το θεμα λοιπον ειναι το εξης...το σωμα μας ειναι ενα περιεργο συστημα που εστω και αν λιγο προσπαθησουμε να το εξερευνησουμε θα γινουμε ακομη πιο απελπισμενοι!!! Πρεπει να ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ το γεγονος οτι ο εγκεφαλος στελνει μηνυματα στο σωμα,πρεπει να ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ οτι ολα λειτουργουν υποσυνηδειτα και πρεπει να ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ οτι σε αυτη τη ζωη υπαρχουν χειροτερα που οδηγουν οντως στο τελος....Μεσα απο ολα αυτα που σας λεω θελω πραγματικα να μπορεσω εστω και με τα λογια να βοηθησω και να περασουμε στους εαυτους μας το μηνυμα οτι " το πεπρωμενο φυγην αδυνατον"...ολα σε αυτη τη ζωη ειναι γραμμενα και μικρα...δεν πρεπει να αφηνουμε τον εαυτο μας να αναλωνεται στο τι θα γινει μετα...ας ζησουμε το τωρα και ας προσπαθησουμε να δεχτουμε τον εαυτο μας με τα ελλατωματα του,αλλωστε ποιος ειναι τελειος??? Υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν οτι θα ζησουν μονο τρεις μηνες και εχουν το κουραγιο και γελουν...και στην τελικη εμας κανενας δεν μας ειπε κατι τετοιο...κανενας δεν επαθε κατι απο αυτο αρα γιατι να παθουμε εμεις??? Η ζωη ειναι ΜΙΚΡΗ και ο Θεος δινει δυναμη στους ανθρωπους γιαυτο δινει και τις δοκιμασιες...Συγγνωμη για το μακροσκελες κειμενο οποιος ξερει αγγλικα ας διαβασει αυτο το σαιτ που βρηκα και με βοηθησε πολυ....ισως αυτα που λεει σας βοηθησουν....λεει οτι υπαρχει λυση για τις αρρυθμιες....και να θυμαστε οτι η πιο μεγαλη λυση απ'ολα ειναι να ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ
    Last edited by Aeon; 09-05-2019 at 13:22.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δλδ αν επεφτες σε κανεναν χασαπη και σου ελεγε,ελα να κανουμε 2 ηλεκτροσοκ και θα σταματησουν οι εκτακτες θα πηγαινες?Δεν καταλαβαινω γιατι τοσο ψαξιμο απο την στιγμη που εχεις συνειδητοποιησει οτι ειναι απο το αγχος ή τις κρισεις πανικου και οταν σε εχουν επιβεβαιωσει καρδιολογοι οτι δεν εχεις τιποτα..
    Εσυ (οχι εσυ γενικα οποιος περναει τετοια φαση) δινεις το μηνυμα στον εγκεφαλο να αντιδραει λες και σε κυνηγαει λιονταρι,μετα ο εγκεφαλος μαθαινει να στελνει συχνα αυτο το μηνυμα μιας και ετσι τον ετρεφες χρονια πχ.
    Αφου ομως εισαι συνειδητοποιημενη γιατι συμβαινει αυτο το πραγμα,νομιζω η καλυτερη λυση ειναι να μην ασχολεισαι τοσο μαζι του..Γιατι ξερεις..απλο!Και αυτο θα αραιωσει..

    Ξερω πολυ καλα ποσο τρομακτικες ειναι οι εκτακτες..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δλδ αν επεφτες σε κανεναν χασαπη και σου ελεγε,ελα να κανουμε 2 ηλεκτροσοκ και θα σταματησουν οι εκτακτες θα πηγαινες?Δεν καταλαβαινω γιατι τοσο ψαξιμο απο την στιγμη που εχεις συνειδητοποιησει οτι ειναι απο το αγχος ή τις κρισεις πανικου και οταν σε εχουν επιβεβαιωσει καρδιολογοι οτι δεν εχεις τιποτα..
    Εσυ (οχι εσυ γενικα οποιος περναει τετοια φαση) δινεις το μηνυμα στον εγκεφαλο να αντιδραει λες και σε κυνηγαει λιονταρι,μετα ο εγκεφαλος μαθαινει να στελνει συχνα αυτο το μηνυμα μιας και ετσι τον ετρεφες χρονια πχ.
    Αφου ομως εισαι συνειδητοποιημενη γιατι συμβαινει αυτο το πραγμα,νομιζω η καλυτερη λυση ειναι να μην ασχολεισαι τοσο μαζι του..Γιατι ξερεις..απλο!Και αυτο θα αραιωσει..

    Ξερω πολυ καλα ποσο τρομακτικες ειναι οι εκτακτες..

    Aκριβως , αν εχεις παει σε χιλιαδες καρδιολογους και κανεις δεν βρηκε οτι οι εκτακτες συστπολες που εχεις ειναι παθολογικες δεν χρειαζεται να ανησυχεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα Φωτεινη μου ειμαι πολυ ικανοποιημενη που αντιλαμβανεσαι οτι το προβλημα σου ειναι ψυχολογικο κ οχι σωματικο,ο γιατρος που επισκεπτηκες δεν μπορεσε να σου κανει κατι πολυ απλα επειδη ΔΕΝ εισαι αρρωστη απο καρδια κ ειναι αποκλειστικα στο ΜΥΑΛΟ σου το προβλημα!Αυτο προσπαθω να σου πω τοσο καιρο,Κουραγιο κ στις 2 μας να ζησουμε μαζι με τα αγορια μας κ μαλλλον θα βρεις ενδιαφερον να διαβασεις το θεμα που δημοσιευσα στο φορουμ καταθλιψη δυσθυμια τιτλος-η προσπαθεια αποδιδει καρπο-μηνυμα σ ολους με καταθλιψη κ να μου πεις την γνωμη σου

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Δλδ αν επεφτες σε κανεναν χασαπη και σου ελεγε,ελα να κανουμε 2 ηλεκτροσοκ και θα σταματησουν οι εκτακτες θα πηγαινες?Δεν καταλαβαινω γιατι τοσο ψαξιμο απο την στιγμη που εχεις συνειδητοποιησει οτι ειναι απο το αγχος ή τις κρισεις πανικου και οταν σε εχουν επιβεβαιωσει καρδιολογοι οτι δεν εχεις τιποτα..
    Εσυ (οχι εσυ γενικα οποιος περναει τετοια φαση) δινεις το μηνυμα στον εγκεφαλο να αντιδραει λες και σε κυνηγαει λιονταρι,μετα ο εγκεφαλος μαθαινει να στελνει συχνα αυτο το μηνυμα μιας και ετσι τον ετρεφες χρονια πχ.
    Αφου ομως εισαι συνειδητοποιημενη γιατι συμβαινει αυτο το πραγμα,νομιζω η καλυτερη λυση ειναι να μην ασχολεισαι τοσο μαζι του..Γιατι ξερεις..απλο!Και αυτο θα αραιωσει..

    Ξερω πολυ καλα ποσο τρομακτικες ειναι οι εκτακτες..
    σε καμία περίπτωση δεν θα έκανα καμία επέμβαση για αυτό και ούτε ανέφερα κάτι τέτοιο..απλά ανέφερε Ότο ο γιατρός που πήγα είναι ειδικός σε αυτά...εγώ προσπαθώ να περάσω ένα όμορφο μήνυμα σε όλους μας και να δώσω κουράγιο με τον τρόπο μου...άρα λοιπόν επειδή ξέρεις πόσο τρομακτικές είναι μπορείς να καταλάβεις γιατί φοβάμαι τόσο σωστά;;; Έτσι λοιπόν θέλω να σου πω πως εφόσον με νιώθεις θα αναγνωρίσεις το γεγονός που είμαι τόσο στο ψάξιμο...υπερβολικό πολυ ίσως το ξέρω...αλλά έχοντας αποδεχτεί το γεγονός ΌτΙ είναι ψυχολογικό προσπαθώ να πάω παρακάτω...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλησπερα Φωτεινη μου ειμαι πολυ ικανοποιημενη που αντιλαμβανεσαι οτι το προβλημα σου ειναι ψυχολογικο κ οχι σωματικο,ο γιατρος που επισκεπτηκες δεν μπορεσε να σου κανει κατι πολυ απλα επειδη ΔΕΝ εισαι αρρωστη απο καρδια κ ειναι αποκλειστικα στο ΜΥΑΛΟ σου το προβλημα!Αυτο προσπαθω να σου πω τοσο καιρο,Κουραγιο κ στις 2 μας να ζησουμε μαζι με τα αγορια μας κ μαλλλον θα βρεις ενδιαφερον να διαβασεις το θεμα που δημοσιευσα στο φορουμ καταθλιψη δυσθυμια τιτλος-η προσπαθεια αποδιδει καρπο-μηνυμα σ ολους με καταθλιψη κ να μου πεις την γνωμη σου
    κοπέλα μου είσαι γλυκύτατη πάντα γράφεις όμορφα μηνύματα εύχομαι όλα να είναι περαστικα μας γλυκιά μου.....,<3

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καλησπερα φωτινη.. μερικες φορες ολα αρχιζουν απο το φοβο οτι θα μας συμβει κατι κακο κ πολες φορες ο φοβος οτι θα μας συμβει κατι κακο ειναι χειροτερος απο το ιδιο το προβλημα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by sofaih View Post
    κοπέλα μου είσαι γλυκύτατη πάντα γράφεις όμορφα μηνύματα εύχομαι όλα να είναι περαστικα μας γλυκιά μου.....,<3
    Κοπελα μου δεν ειναι αναγκη να ευχεσαι ειναι οντως κατι περαστικο κ ηδη το αντιλαμβανεσαι σιγα σιγα επειδη εχω παρα πολυ πειρα γιαυτο επιμενω να στο επαναλαμβανω κουραγιο κ ο,τι θελεις τα λεμε παλι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Ειναι 100% σιγουρο οτι ειναι ψυχολογικο....εχει πια η καρδια,μαθει να λειτουργει ετσι!Εγω το ζω 6 χρονια,οχι μηνες.....οποτε το εχω ψαξει πολυ!Εμενα αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οτι εχω πολλες φορες την ημερα πονακια,βαρος,τσιμπιματα στην καρδια....τα εχει καποιος αυτα?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Ρανη και εγώ τα έχω αυτά τα κονάκια που λες αλλά απλά δεν δίνω σημασία...αν ήταν κάτι 6 χρόνια που τα νιώθεις δεν θα χε συμβεί;; Εμένα με ανησυχούν οι έκτακτες Περισσότερο απ'όλα...διάβασα οτι το μαγνήσιο βοηθάει πήρα τηλέφωνο τους γιατρούς μου και τους ρώτησα και πάλΙ μου είπαν ρε δεν εχεις τίποτα Μην αγχώνεσαι και βγες για ποτό..τι να κάνω πια,πάει η παλιά φωτεινή!!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Για να δειτε παιδια οτι αυτοι που ζουν μαζι με καποιον υποχονδριο,ζουν το δικο τους "θεμα",θα σας πω οτι,αφου ειχα παει σε αρκετους καρδιολογους οπως σας ειχα ξαναγραψει,ειχα κολλησει σε μια που ηταν πολυ γλυκια,μου απαντουσε σε συχνα μηνυματα φοβου(το οτι ειχα πονους,το οτι ειχα ανεβασει πιεση,το οτι με ειχαν τρελλανει οι αρρυθμιες,οι ταχυκαρδιες.....),μου απαντουσε σε τηλεφωνα που την επαιρνα οταν με φοβιζε κατι απ αυτα και γενικα ειχε γινει "ο ανθρωπος μου",γιατι με καθησυχαζε!Απ τα Χριστουγεννα ομως,δυστυχως,επαψε.....κουρ� �στηκε η γυναικα,τι να σου κανει???Δεν ειναι ευκολη υποθεση ενας υποχονδριος...γι αυτο λοιπον,προσεχετε να μην κουραζετε τους δικους σας ανθρωπους,γιατι αυτο που ζουμε,δεν μπορουν να το καταλαβουν γιατι δεν το εχουν ζησει....μονοι μας θα πολεμαμε,μονοι μας!!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by ΡΑΝΗ View Post
    Ειναι 100% σιγουρο οτι ειναι ψυχολογικο....εχει πια η καρδια,μαθει να λειτουργει ετσι!Εγω το ζω 6 χρονια,οχι μηνες.....οποτε το εχω ψαξει πολυ!Εμενα αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οτι εχω πολλες φορες την ημερα πονακια,βαρος,τσιμπιματα στην καρδια....τα εχει καποιος αυτα?
    γειά χαρά σε όλους ,καλή χρονιά και μπόλικη υγεία για όλους μας .
    ράνη τα ίδια έχω και εγω σχεδόν 15 χρόνια τωρα αλλα το σοβαρό πρόβλημα με καθημερινά πονάκια και έκτακτες και αμέτρητες ζαλάδες θα ΄λεγα την τελευταία 5ετία.
    νομίζω πως για εμένα η κύρια πηγη του στρες-αγχους μου είναι η δουλεία (ιδ υπ.) και μετά όλα το υπόλοιπα με πολύ μικρότερη επιβάρυνση ,.
    για παράδειγμα της τελευταίες 10 ημέρες εχω καθημερινά κρίσεις πανικού στα καλά καθουμενα σχεδον όλη μερα ζαλαδα ασταμάτητα όμως και ενω καπνίζω και σε γενικές γραμμές δεν με ενοχλεί το τσιγάρο αυτες τις δέκα μέρες κάθε τζούρα που κάνω ειναι λες και καπνίζω κοκα η και εγω δεν ξέρω τι, απο την 2ρη τζούρα να λυποθυμησω τρεμουλο κ.τ.λ αν παρω ένα ζαναξ ομως και 5 πακέτα να κάνω τιποτα.
    Έχω επίσης βαρεθεί να τρέχω στους καρδιολόγους και γενικα σε γιατρούς χωρίς καποιό ουσιαστικό αποτέλεσμα .
    ψυχολογικό το θέμα θα συμφωνήσω μαζί σου αλλα ποιος θα μας δώσει έστω μια λύση για αυτό?ως πότε θα το αντέχουμε?εγώ ειμαι 39 και τα έχω απο 22 περίπου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Quote Originally Posted by MAMAVE View Post
    γειά χαρά σε όλους ,καλή χρονιά και μπόλικη υγεία για όλους μας .
    ράνη τα ίδια έχω και εγω σχεδόν 15 χρόνια τωρα αλλα το σοβαρό πρόβλημα με καθημερινά πονάκια και έκτακτες και αμέτρητες ζαλάδες θα ΄λεγα την τελευταία 5ετία.
    νομίζω πως για εμένα η κύρια πηγη του στρες-αγχους μου είναι η δουλεία (ιδ υπ.) και μετά όλα το υπόλοιπα με πολύ μικρότερη επιβάρυνση ,.
    για παράδειγμα της τελευταίες 10 ημέρες εχω καθημερινά κρίσεις πανικού στα καλά καθουμενα σχεδον όλη μερα ζαλαδα ασταμάτητα όμως και ενω καπνίζω και σε γενικές γραμμές δεν με ενοχλεί το τσιγάρο αυτες τις δέκα μέρες κάθε τζούρα που κάνω ειναι λες και καπνίζω κοκα η και εγω δεν ξέρω τι, απο την 2ρη τζούρα να λυποθυμησω τρεμουλο κ.τ.λ αν παρω ένα ζαναξ ομως και 5 πακέτα να κάνω τιποτα.
    Έχω επίσης βαρεθεί να τρέχω στους καρδιολόγους και γενικα σε γιατρούς χωρίς καποιό ουσιαστικό αποτέλεσμα .
    ψυχολογικό το θέμα θα συμφωνήσω μαζί σου αλλα ποιος θα μας δώσει έστω μια λύση για αυτό?ως πότε θα το αντέχουμε?εγώ ειμαι 39 και τα έχω απο 22 περίπου.
    φοβερό φίλε μου και Εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έχω φοβίες και έκτακτες αλλά τι να κάνω από ότι λένε δεν υπάρχει γιατρειά στο θέμα μας ειδικά με τις έκτακτες...εμένα όλο αυτό ξεκίνησε από σοκ και τώρα μου έχει καταστραφει η ζωή...πήγα σε αμέτρητους καρδιολόγούς και μου λένε ότι οι έκτακτες είναι καλοήθης από ψυχολογικό άγχος ή όπως θες πάρτο...δεν ξέρω τι να κάνω πλέον είμαι συνέχεια σε ένα κρεβάτι και περιμένω δεν ξέρω και εγώ τι...γράφω εδώ πολλές φορές να ξεγέλασε λίγο την κατάσταση αλλά δεν αλλάζει κάτι...κάθε μερα τα ίδια κουράστηκα...το αγόρι μου ειναι λυπημένος δεν μπορώ να είμαι αυτή που ήμουν κάποτε δυστυχώς και δεν ξέρω αν θα ξαναγινω...οι έκτακτες με φοβίζουν όσο τίποτα άλλο....κάθε φορά που νιώθω έστω και μια πέφτω από τα σύννεφα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    416
    Ειναι πραγματικα πολυ δυσκολο παιδια!Εγω,πριν γραφτω στο φορουμ,νομιζα οτι δεν υπαρχει αλλος που να νιωθει να δουλευει ετσι η καρδια του!!Μπορει να λενε οι γιατροι οτι δεν θα πεθανουμε απ αυτες(και μακαρι να ειναι ετσι!!)αλλα σε πανε πισω και δεν σε αφηνουν να συνεχισεις φυσιολογικα την ζωη σου γιατι απλα ειναι πολυ,πολυ,μα πααααρα πολυ ενοχλητικες και φοβιστικες,γιατι οπως εχουμε ξαναγραψει,δεν ειναι χερι η ποδι,ειναι καρδια!Ας μας χαριζει δυναμη Ο Θεος να το πολεμαμε!

  15. #15
    Εντω μεταξυ εγω οσο παει και χειροτευω.
    Προχθες ενιωσα κατι σαν ενοχληση προς το κεντρο του στερνου (κατι σαν σφιξιμο) το οποιο μου εφερε αμεσα δυσπνοια και εντονη ταχυκαρδια. Δεν ητανε σιγουρα κριση πανικου γιατι πολυ απλα δεν προλαβα να αγχωθω, με το που το ενιωσα ο ιδιος ο πονος μου εφερε εντονη δυσφορια και δυσπνοια.
    Και σημερα παλι ενω ημουν στο σουπερ μαρκετ με επιασε ακριβως το ιδιο συμπτωμα...Ετρεξα και βγηκα επειγοντως απο μεσα...Παιδια δεν ειναι κριση πανικου ειμαι βεβαιος. Με το που το νιωθω αυτοματα εχω δυσφορια και δυσπνοια...Δεν προλαβαινω να το αξιολογησω για να πανικοβληθω...Διαβαζω οτι μπορει να ειναι μια μικρη παροδικη ισχαιμια του μυοκαρδιου..Τι να πω κριμα....κριμα
    Παει...ειμαι εντελως πεσμενος ψυχολογικα....

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τρελές αρρυθμίες, έκτακτες συστολές και φόβος θανάτου. Έχω παροξυσμό, HELP!!!!!!
    By Aramis in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 25
    Last Post: 04-03-2019, 00:01
  2. Έκτακτες συστολές/Βραδυκαρδία
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-12-2013, 16:59
  3. Εκτακτες συστολες- Αρρυθμιες
    By vlaovic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 21-12-2012, 01:55
  4. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26
  5. Έκτακτες καρδιακές συστολές
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 29-08-2012, 14:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •