δεν αντεχωωωωωω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7

    δεν αντεχωωωωωω

    ειμαι 15 χρονων και βαριεμαι!πως γινεται μια κοπελα που ειναι πανω στην εφηβια να βαριεται?βαριεμαι να βγω εξω τα σαββατοκυριακα!εχω βαρεθει τα παντα!νιωθω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει..ειδικα οι γονεις μου!το μονο που τους νοιαζει ειναι οι βαθμοι!νιωθω τοσοοοοο μονη!δεν ξερω εαν περναω καταθλιψη αλλα θελω να το ξεπερασω γρηγορα!γιατι οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ πιστευω οτι η ζωη μου δεν εχει νοημα αφου ειμαι μονη μου....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by eeeleeen View Post
    ειμαι 15 χρονων και βαριεμαι!πως γινεται μια κοπελα που ειναι πανω στην εφηβια να βαριεται?βαριεμαι να βγω εξω τα σαββατοκυριακα!εχω βαρεθει τα παντα!νιωθω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει..ειδικα οι γονεις μου!το μονο που τους νοιαζει ειναι οι βαθμοι!νιωθω τοσοοοοο μονη!δεν ξερω εαν περναω καταθλιψη αλλα θελω να το ξεπερασω γρηγορα!γιατι οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ πιστευω οτι η ζωη μου δεν εχει νοημα αφου ειμαι μονη μου....
    το έχω νιώσει.τι κάνω; τίποτα.ακριβώς το ίδιο είμαι και τώρα..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    ναι αλλα πρεπει να υπαρχει λυση..αλλοι πως γινεται να χαιρονται την καθε στιγμη κι εμεις απλα να βαριομαστε την καθε στιγμη?!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by eeeleeen View Post
    ναι αλλα πρεπει να υπαρχει λυση..αλλοι πως γινεται να χαιρονται την καθε στιγμη κι εμεις απλα να βαριομαστε την καθε στιγμη?!
    βαριέμαι για μένα σημαίνει ότι δεν βρίσκω νόημα σε τίποτα γιατί έχω χάσει την όρεξη για ζωή.
    άρα από εκεί πηγάζει το πρόβλημα.ποιά είναι τα προβλήματά σου; τι σε απασχολεί;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    με ενοχλει το γεγονος οτι δεν με καταλαβαινει κανεις...δεν ειμαι κοινωνικη..κανω καλη παρεα με 2-3 κοριτσια!τα οποια κι αυτα πιστευω δεν με καταλαβαινουν...και κυριο θεμα ειναι οι γονεις μου που δεν βρισκω τιποτα κοινο με εμενα και αυτους..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by eeeleeen View Post
    με ενοχλει το γεγονος οτι δεν με καταλαβαινει κανεις...δεν ειμαι κοινωνικη..κανω καλη παρεα με 2-3 κοριτσια!τα οποια κι αυτα πιστευω δεν με καταλαβαινουν...και κυριο θεμα ειναι οι γονεις μου που δεν βρισκω τιποτα κοινο με εμενα και αυτους..
    Ολοι στα 15 μας δεν συνεννοουμασταν με τους γονεις μας,εγω μαλιστα πιστευα οτι με ειχαν απαγαγει εξωγηινοι.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    αχχαχαχαχαχα και ποτε αρχισες να συνεννοεισαι ξανα μαζι τους?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οταν πηγα σε μια ηλικια που καταλαβα τις υπερβολες μου και τους δικους τους φοβους και την δικη τους υπερβολη.Ετσι ειναι η εφηβεια..Σε τι ακριβως δεν σε καταλαβαινουν?Η τοποθετηση σου ειναι πολυ γενικη και αοριστη.

    Εμενα οι παλιανθρωποι δεν με αφηναν να γυριζω σπιτι 7 το πρωι!!Μα αν ειναι δυνατον!! :P

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    Όλοι είχαμε θέματα με τους δικούς μας,στην εφηβεία,τουλάχιστον.
    Εγώ ήμουν ο τύπος με τα υπερβολικά σκουλαρίκια και την καναρίνι μοϊκάνα,έτσι για να ύπαρξη η αντίδραση.
    Μεγαλώνοντας,αρχίζεις να καταλαβαίνεις,πως και εκείνοι μεγάλωναν μαζί σου,μάθαιναν πως είναι να είσαι γονέας,μιας και δεν υπάρχει "how το" βιβλίο,και απλά την μια είσαι εσύ 15 και αντιδραστικός και την άλλη έχεις ένα 15 χρόνο που σε φωνάζει μπαμπά και κάνει τα πάντα να σου πάει κόντρα.
    Δεν είναι ότι δεν σε καταλαβαίνουν.
    Είναι ότι είσαι η συνεχεια τους,και απλά θέλουν κάτι καλύτερο για σένα,από τι είχαν εκείνοι.
    Έτσι πάει συνήθως.

  10. #10
    Quote Originally Posted by eeeleeen View Post
    ναι αλλα πρεπει να υπαρχει λυση..αλλοι πως γινεται να χαιρονται την καθε στιγμη κι εμεις απλα να βαριομαστε την καθε στιγμη?!
    Οσοι χαιρονται τη καθε στιγμη δεν ειναι οτι ολα τους πανε καλα.
    Απλα εκτιμουν και νοιωθουν ευγνωμωσυνη για οτι εχουνε και συμβιβαζονται και με τα λιγα.
    Αυτο προσπαθω να κανω εγω , δε λεω οτι ειμαι χαρουμενη και μου πανε ολα καλα αλλα ουτε στεναχωρημενη ειμαι.
    Ειμαι ψυχικα ηρεμη.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •