Αναγούλες εδώ και 3 μέρες!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7

    Αναγούλες εδώ και 3 μέρες!

    Καλημέρα νέος και εγώ στο φόροουμ ο οποίος ταλαιπωρούμε εδώ και 3 μέρες από αναγούλες!Να πάρω όμως την ιστορία μου από την αρχή!Καταρχήν να αναφέρω ότι είμαι 31!Πριν 10 χρόνια είχα πάθει την πρώτη μου κρίση πανικού πριν 10χρόνια στο γυτμναστήριο όπου ένιωσα να σβήνουν όλα!Κατευθειαν πηγα στο νοσοκομειο εκανα τις απαραιτητες εξετασεις και ολα βγηκαν καλα!Μετά από 2-3 μέρες ξεκίνησε ο γολγοθάς με το να παθαίνω αρκετά συχνα κρίσεις πανικού και φόβο συνεχώς ότι θα πάθει κάτι η καρδιά μου!Καθόμουν και μετρούσα συνέχεια σφυγμούς!Αυτό συνεχίστηκε για 6 μήνες όπου το τελευταίο διάστημα δεν έτρωγα, δεν έβγαινα εξω κτλ.!Τότε αναζήτησα ψυχοφαρμακευτική βοήθεια όπου μου έγραψε ο γιατρός το zoloft και άρχισα να βλέπω διαφορά ήδη από τον πρώτο μηνα και περίπου μετά από 6 μήνες ήμουν μια χαρά αλλά συνέχισα την θεραπεία μου για ακόμα ένα χρόνο όπου και την έκοψα την φαρμακευτική αγωγή και έγινα περδίκι!Όλα αυτά μέχρι πέρυσι όπου ξαναξεκίνησα να έχω φοβίες!Περίπου τον Απρίλιο έπαθα αμυγδαλίτιδα όπου μου άφησε κουσούρι ο ένας ο λεμφαδένας να μείνει πρησμένος!Αμέσως μου μπήκαν πόσες ιδέες για καρκίνους κτλ.!Πήγα σε παθολόγο,ωτορυνολαρυγγολό� �ο, χειρούργο όπου μου είπαν ότι εν είναι τίποτα και ότι πολλές φορές αυτά μένουν μετά από μία αμυγδαλίτιδα!Από τότε είχα μερικές φοβίες και πάθαινα καμιά φορά καμμιά κρίση τον μήνα σκεφτόντας ότι κάτι έχω!Όλα καλά ως εδώ όταν τον Δεκέμβριο άρχισα να νιώθω ένα ψιλοπόνο ακριβώς πάνω το ένα το μάτι και πάνω απο το φρύδι!Στην αρχή τον συνδίασα με το ποδήλατο που έκανα το τελευταίο διάστημα και γινόμου μούσκεμα στον ιδρώτα και ότι με χτυπούσε κρύος αέρας!Μέχρι και αρχές Ιανουαρίου το σκεφτόμουν και για 3 μέρες είχα τρομερή αυπνία σχεδόν δεν είχα κοιμηθεί καθόλου!!Την ξεπέρασα την αυπνία και φτάσαμε εδώ και καμια εβδομάδα που σκέφτομαι ότι κάτι σοβαρό είναι, ότι θα πεθάνω κτλ., και άρχισα να έχω συμπτώματα στο κεφάλι σφιξίματα στο κεφάλι και 2 μέρες πήρα lexotanil να ηρεμήσω!Όλα καλά ώσπου φτάσαμε προχτές όπου όλο το βράδυ καθόμουν και διάβαζα για όγκο στο κεφάλι,ότι μήπως αυτό στο λαιμό μου ήταν καρκίνος και έκανε μετάσταση στο κεφάλι κτλ.!Εκείνο το βράδυ κοιμήθηκα κανα 3ωρο! και πέρασα κρίση πανικούΤο πρωί που σηκώθηκα είχα πάρα πολλές αναγούλες και οι οποίες συνεχίστηκαν κατα την διάρκεια όλης της ημέρας με πολύ λίγα διαλέιμματα, μπόρεσα να φάω αρκετά καλά, τελειώνει λοιπόν η πρώτη μέρα, που κοιμήθηκα και πολύ καλά και φτάνουμε στο χτές όπου και πάλι σηκώθηκα με πολλές αναγούλες και τρέμουλο μόλις κατάλαβα ότι μου γυρίζει το στομάχι οι οποίες και πάλι συνεχίστηκαν όλη την ημέρα άσχετα αν έκανα και άλλες διάφορες δραστηριότητες να ξεχαστώ!Χτές δεν έφαγα και πάρα πολύ γιατί φοβόμου μην το βγάλω!Κοιμήθηκα λοιπόν και πάλι και τώρα που σηκώθηκα βλέπω συνεχίζονται αυτές οι αναγούλες ασταμάτητα και νιώθω ότι μου πονάει και ο μάτι και το σημείο πάλι πάνω από το φρύδι!Έτυχε κανείς να έχει τέτοια συμτώματα αναγούλες έτσι για 3 μέρες, ή έχω τίποτα σοβαρό;Φοβάμαι μήπως βρεθεί τίποτα στο κεφάλι μου ή και πάλι αν δεν είναι φοβάμαι ότι θα χρειαστώ ψυχιατρική βοήθεια κτλ.!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    28
    αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να πας επειγοντως σε γιατρο εδω δεν θα σου δωσει κανεις την λυση.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    Απλώς αν κάποιος έχει περάσεις παρόμοιο περιστατικό αγχώδους διαταραχής!

Similar Threads

  1. Λευκές Μέρες
    By lofo80 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 15-06-2013, 03:41
  2. δύσκολες μέρες
    By pinkshoe in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 31-03-2012, 20:05
  3. Γόνιμες μέρες
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-05-2011, 12:02
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 18:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 19:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •