SOS Η καχυποψία σκοτώνει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by krino
    both...
    Εγώ για να δείξω την άλλη πλευρά του νομίσματος....Μπορεί και όντως να συζητάνε για εσένα...Χαχα....Αυτό και αν είναι καλό.....Θάψιμο το λένε αυτό;Ψιλοκουβέντα;;Κοινωνι� �ή ενασχόληση;;Κάπως βρε αδερφέ......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    you never know,so don\'t assume and don\'t bother

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10
    Την είχα δει και εγώ αυτήν την εκπομπή που αναφέρει η Kassi.
    Εγώ βασικά νιώθω καχυποψία όταν μου βγουν οι ανασφάλειες μου. Οταν για παράδειγμα πάρω τον φίλο μου τηλ. ή την κολλητή μου και δεν το σηκώσουν αμέσως νιώθω ότι κάτι έχουν μαζί μου ή ότι προσπαθούν να μου κρύψουν μία αλήθεια. Έτσι όταν τους συναντήσω είμαι βέβαιη ότι μου λένε ψέματα και είμαι επιθετική και πολύ \"ανακριτική\".
    Σαν παιδί είχα πολύ μα πολύ προσοχή από τους γονείς μου και ιδίως από τον πατέρα μου. Βέβαια, προκειμένου να είμαι η ιδανική κόρη κατέληξα να είμαι τελειομανής το οποίο τελικά με οδήγησε σε ψυχολόγο για να το λύσω (ξεκίνησα διαιτίτσα και έγινα ανορεξική).

    Απο την άλλη όμως είχα πρόβλημα στο σχολείο καθώς ατύχησα με τις φιλίες μου και έτσι δεχόμουν την μία απόρριψη μετά από την άλλη. Μετέπειτα το ίδιο και στα αισθηματικά. Έδινα παρά πολλά στους άλλους και, λογικά, μετά μάλλον γινόμουν πολύ καταπιεστική από το φόβο μην τους χάσω.
    Θέλω να απαλλαγώ από τον φόβο...Μην χάσω αυτούς που έχω και αγαπώ. ...

    (Μήπως υπάρχει κάποια φοβία τέτοια...?)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ο ψυχολόγος τι διάγνωση σου έκανε;;;;Φοβερή η εκπομπή......

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10
    Originally posted by Kassi
    Ο ψυχολόγος τι διάγνωση σου έκανε;;;;Φοβερή η εκπομπή......

    Kassi μου, εμένα ρώτας?

    Γιατί αν εμένα ρωτάς, θέλω να πω, ότι εγώ δεν πάω πια σε ψυχολόγο εδώ και 1.5 χρόνο...Οπότε δεν έχω άποψη ειδικού για το θέμα αυτό. :(

    Βέβαια, κάπου διάβασα για μία διαταραχή προσωπικότητας με το όνομα \"μεταιχμιακή διαταραχή προσωπικότητας\", της οποίας τα συμπτώματα μπορώ να πω ότι μου ταιριάζουν γάντι....

    (Μάλλον θα το θέσω topic σε άλλη ενότητα...);)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •