λυπαμαι τα μωρα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    2

    Angry λυπαμαι τα μωρα μου

    καλησπέρα κορίτσια βλεπω ότι δεν είμαι η μονη μανα που τα τραβαει αυτά υπαρχουν και χειροτερα ας μιλησουμε για μενα με λενε και είμαι 29 με 2 παιδια 10 και 5 τα οποια βιωνουν μονο πονο όπως εγω.Με τον αντρα μου γνωριστηκαμε όταν ειμουνα από ότι ειδατε την ηλίκια των παιδιων μου από πολη νωρις αυτοσ 15 χρονια μεγαλύτερος εμεινα αμεσως εγκυος όχι ερωτευμενη όχι τσιμπιμενη ισως νομισα ανηλικο ειμουν χιχιιχ αυτος με αφηνει εγκυος και εξαφανίζεται μεχρι και εκτρωσει στο 5 μηνα ζητησε εγω το στοκο όταν γεννησα ενώ ολοι την γεννα την εβλεπε παραλιγο να πεθανουμε και εγω και το παιδι στη γεννα το ατιμουλικο κολλησε τεσπα αυτος γυρισε τοαν το παιδι ηταν σχεδόν 8 μηνων εμ το παιδι είναι καρπον λες και τον τιμωρησε ο θεος στους γονεις μου ειπα ότι ο πατερας ειχε φυγει δεν με ζορισανε καθολου απεναντίας είναι χαζοπαπουδες μην μακριγορω δεν εμεινα μαζι του όταν ξαναγυρισα ειχε καταχρεωθεί και πληρωνε αυτος για να μην μεινει μονος είναι και μοναχοπαιδι μου φεροταν σαν βασιλισσα εμ μενω εγκυος και τοτε αποφασισει να μεινουμε μαζι τοτε αρχισουνε μαθαινω ότι ηταν αλκοολικος και ολοι οι οικογενεια του αλλα εγω δεν εδωσα σηασια που να ηξερα τι είναι αυτό εγω νορμαλ γονεις εχω τεσπα αρχισει επειδή μου επεσε το τηγανι με κλοτσάει στη κοιλια 7 μηνων δεν μιλησα νομισα ότι καλα εκανε μετα από αυτό πηρε αερα και χτυπαγε με το παραμικρο όταν γεννησα και το δευτερο λεχωνα νομισα με το τροπο που επιανα το μωρο ότι δεν ξερω και εβρισε και χτυπαγε δεν λιλαγα σε κανεναν αυτό εχει επειδηνωθει μεχρι και μπουκετο εφαγα όλα μπροστα στα παιδια αυτος το παιδακι ετρεχε στη μαμα του και της τα ελεγε όπως τον συμφερει βεβαια και αυτή αντι να με υπερασπισει ελεγε αστον αντρας είναι εσυ μιλας πολύ συγνωμη οποιος μιλαει η λεει τη γνωμη του τρωει ξυλο?γιατι ετσι ειμαστε ακομα και τα παιδια αν ποθμε κατι διαφορετικο γινόμαστε μυθος εφτασε η στιγμη που ειπα δεν αντεχω άλλο θα τα πω στη μητερα μου ξερετε τη μου απαντησε μην μιλας κορη μου ανεξουτα για τα παιδια σου ο θεος βλεπει θα κανεις ότι σου λεει και θα πλαγιασεις μαζι του και κανε αυτό που θελει θα στα παρει ανυπαντρη εισαι τι να κανω τωρα το περασε στη λεκτιξκη βια

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kataρχην το οτι ειναι αλκοολικος αυτο ειναι δικαιολογια για να κανει οτι θελει μου το ελεγε ενας φιλος μου που επινε κ εγω συμφωνουσα μαζι του επισης απο το τροπο που αρχιζεις το θεμα ειναι σα να λες ψαχνω ομιες μου γιατι μονο αυτες καταλαβανουν τι μου συμβαινει επισης λες λυπαμαι τα παιδια μου χωρις να αναφερεις λεξη για τον εαυτο σου σα να σου φαινονται ολα αυτα φυσιολογικα μιαζεις η τουλαχιστον αυτη την εντυπωση μου δινεις κ αν επιμενετε κ η μια κ η αλλη να μενετε με τετιους ανθρωπους που εγω μολις αντιλαμβανομαι οτι καπιος ειναι ετσι γινομαι καπνος το να μιλας απλα με καπιες ομιες σου κ να λες ε ενταξει υπαρχουν κ χειροτερα εγω σε αυτο δε βρισκω ιδιαιτερο νοημα σε αυτο απο τη στιγμη που δεν αποφασιζεις να τον χωρισεις εγω απο οτι καταλαβαινω μεγαλωσες σε καπιο παρομιο περιβαλον που στη συνεχεια εριξες πιθανον το φταιξιμο στον εαυτο σου αφου αν δε το εριχνες δε νομιζω να καθοσουν σημερα με αυτον τον ανθρωπο κ εχεις κ τη μανα σου να σου λεει
    μην μιλας κορη μου ανεξουτα για τα παιδια σου
    τι μπορει να πει κανεις για αυτο που διαβαζω μιαζει σα να της φαινονται φυσιολογικα τα παντα κ εγω συνεχιζω να πιστευω οτι μονο ψυχολογος θα μπορεσει να τα βγαλει περα με ολα αυτα αφου εχω την εντυπωση οτι δεν βλεπετε καμια απο τις τρεις τη σοβαροτητα του θεματος.....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    302
    το κακο είναι ότι μαλλον δεν πηρες απολυτηριο λυκειου....ή μπορει να μισούσες την εκθεση...
    δεν το λεω ειρωνικα απλα δεν καταλαβαινει καποιος διαβαζοντας το κειμενο σου τι ακριβως σου συνεβη( μπορει απλα να σταθει στο αλκοολ κ στο ξυλο και να σου δωσει μια απαντηση γι αυτά...)(ή μπορει να απαντησει υποθέτοντας λεπτομέρειες της ιστοριας σου...)
    ...μηπως να το ξαναγραψεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλη μου περνας συστηματικα κακοποιηση κ κατι πρεπει να κανεις,Εδωπερα στο ιντερνετ καθησε να βρεις υπαρχουν τηλεφωνα για κακοποιημενες γυναικες κ παιδια που μπορεις να μιλησεις δωρεαν για οποιοδηποτε θεμα,ο αντρας σου ειναι κ αρρωστος κ κομπλεξικος για να φερετε ετσι,Παρε τηλ να μιλησεις κατεπειγοντως

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    2
    1 να συτησω συγνωμη εγραφα γρηγορα και εκανα λαθη 2 στο τελος ηθελα να γραψω ανεργη όχι ανυπαντρη λοιπον φιλε μου 1 η μαμα μου με το πατερα μου είναι πολύ αγαπημενη ακομα και τωρα στο πατερα μου δεν εχω μιλησει γιατι είναι αρσωστος και δεν θελω να τον στεναχωρησω με τους γονεις μου και τα αδερφια μου είμασταν παντα αγαπημενοι ποτε δεν τσακωθήκαμε και εχουμε ο ενας στον αλλον σεβασμο παντα τα πσβ πηγαίναμε βολτες ηταν τελεια ισως για αυτό της μανας μου να της φενονται αυτά περιεργα εμεις δεν εχουμε σπιτι δικο μας ζουν οι γονεις μου στο σπιτι της γιαγιας ανεργη μονο η μαμα περνει συναταξη εγω ανεργη που θα παω στη μανα μου 50 τμ σπιτι με 2 παιδια ο αντρας μου εχει πολους γνωστους εχω ρωτησει πολλα ατομα ολοι και ψυηολογοι μου λενε αν δεν βρεις δουλεια στα περνει δεν μπορεις να τα ζησεις όταν ανεφερε ότι μονο μια που περασε σαν και εμενα η περνα με καταλαβαινει κατι τετοιο ισχυει γιατι οσοι δεν τα παερνανε λενε μονο ευχαριστω που με ακουσατε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    ΒέρνηΕλβετίας
    Posts
    317
    Η κατάσταση είναι δύσκολη αλλά ο άνθρωπος να ξέρεις αγαπητή μου όλα μπορεί να τα κάνει..κι εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις έναν καλό δικηγόρο στα διαζύγια.
    Με την κακοποίηση που δέχεσαι και με δύο ανήλικα παιδάκια δεν χρειάζεται να δουλεύεις..θα πάρεις διατροφή και ξετίναξε τον οικονομικά..μόνο βρες ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ.
    Αντρες που χτυπάνε γυναίκες κατ'εξακολούθηση κιόλας δεν αξίζουν ούτε λύπηση ούτε συγχώρεση και αν συνεχίσεις να τα ανέχεσαι αυτά μέσα στο σπίτι το μόνο που θα καταφέρεις είναι να δημιουργήσεις 2 προβληματικά παιδιά με ψυχολογικά προβλήματα..δεν συζητάμε για σένα που καταστρέφεις τη μία και μοναδική ζωή σου!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Mονό εγώ δε κατάλαβα τίποτα?Νιώθω τις λέξεις να γυρίζουν και να με απειλούν....

    Τέσπα,αυτά είναι το τραγικό λάθος και η συνεχής κόντρα που έχω και θα εχω με τις γυναίκες...ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΑΜΟΣ Ή ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ....ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΑΘΗ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΧΑΡΑΜΙΣΕΙ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ??
    αυτα

    Ναι ναι είμαι υπέρ της έκτρωσης παρόλο που οι γυναίκες το βλεπουν έγκλημα.....Θα είμαι ΚΑΤΑ αν μου πει ενας επιστήμονας ότι η συγκεκριμένη γυναίκα,αν κάνει έκτρωση θα έχει μελλοντικο πρόβλημα.Τότε ναι,θα ειμαι κατά

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Η ζωη είναι δικιασου ,την κανεις ότι θες κοπελα, κι σορρυ κι ολας που περνω το θαρρος να σου γραψω!! αληθεια ,δεν θα το καμα, βλέπεις αν εσυ εχεις σαδομαζοχικα γουστα είναι θεμασου!! αν καθεσαι να τρως ξυλο κι να σε ξεφτιλιζουν , τι να πω?? γνωριζω κοπελες με θυρια που εμπλεξαν με εγκληματιες,αλλα με την πρωτη κουβεντα!!όχι μπουνια!! εφυγαν!! γιατι απλα ειχαν αξιοπρεπεια!!
    Λοιπον αν εσυ ανεχεσαι η σου αρεσει η ζωη που καμεις, ότι δεχτηκες -γελώντας μλιστα- αυτό το πραμα διπλα σου ,τι να πω? ευχομαι να ζησετε αγαπημενοι!!
    όμως δεν ειχες δικαιωμα να φερεις δυο ψυχούλες σε τετοιο περιβαλον!! τι να πω??? το κρατος κι η εξουσια όλα τα εχει φτιαξει!! για αμαξι θες διπλωμα, για να ασκησεις κι το πιο απλο επαγκελμα παλυ θες αδεια!! για να κτισεις το ιδιο!! για να κανεις παιδια ,δεν υπαρχει!! κι αποτέλεσμα είναι κατι τέτοιοι να γινοντε γονεις!!!!
    οι δικοι σου οι γονεις ,τουλάχιστον σε εκαναν σωστα, σΕ σεβαστηκαν!! εσυ όμως? δεν εκαμες το ιδιο!!! ότι τοσα χρονια ανεχεσαι τα παιδακιασου ,αυτές οι αθωες ψυχούλες!! που δεν εφτεξαν τυποτα !! τι εφτεξαν να εχουν εσενα μαμα κι τον αλλον μπαμπα??? αυτά λυπάμαι κι πικρενομαι !! φρικαρω στη σκεψη κι μονο που μεγαλονουν!!!! τι στιγμες εχουν να θυμουντε!!??? γτ. ρε γαμωτο κανετε παιδια τετοια ατομα?? αδικια!! αλλοι ανθρωποι σοβαροι,σωστοι ,με αξιες κι με αρετες κι δεν κανουν η δεν μπορουν να κανουν παιδια κι αλλοι,,, μην πω ,,, τους δινει ο "θεος" παιδια , με υγεια κι χαρα!! αυτό δε το χονεψα πωτες!!!

Similar Threads

  1. Λυπάμαι...
    By 1Eleven1 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 26
    Last Post: 27-04-2013, 00:29
  2. Ντρέπομαι και λυπάμαι για τον εαυτό μου...
    By VanGogh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 30-10-2012, 00:57
  3. δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο...
    By darsel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 28-08-2012, 23:57
  4. ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΤΝΗ!
    By atwa in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 1
    Last Post: 23-12-2005, 11:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •