θέλω να κόψω επικοινωνία ευγενικά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 131
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574

    θέλω να κόψω επικοινωνία ευγενικά...

    γεια σας.....
    θα ηθελα να με βοηθησετε με ενα θεμα που με απασχολει τελευταια.
    θελω να κοψω επικοινωνια με μια κοπελα,την οποια θεωρω ναι μεν εναν καλο ανθρωπο,τη θεωρω ''φιλη'' αν και δεν εχουμε γνωριστει ποτε απο κοντα.
    ακουστε πως εχει και αν θελετε μου λετε γνωμες..''γνωριστηκαμε'' απο ενα φορουμ στο οποιο ημουν εγγεγραμμενη πριν 2 ακριβως χρονια,εκει γνωρισα κι αλλα 2 ατομα με τα οποια εχω βρεθει απο κοντα.(δεν ειμαι τωρα στο φορουμ και δε συνηθιζω να κανω παρεες απο φορουμ απλως τοτε ετυχε)με αυτην δεν ετυχε να βρεθουμε,για ασχετους λογους.τεσπα να μην τα πολυλεω..η κοπελα με βοηθησε πολυ σε μια δυσκολη φαση της ζωης μου,μια σχεση,και ενω αρχικα λεγαμε διαφορα συζητουσαμε με τις ωρες,μετα αρχισε να αλλαζει η συμπεριφορα της,η οποια δε μου αρεσε προφανως.απο τοτε μιλαμε..2 χρονια περασαν..

    τι με ενοχλει τελευταια μιλαει πολυ για τον εαυτο της και δεν σχολιαζει/ακουει πολλα απο αυτα που της λεω για μενα,αντιθετα λεει ενα πχ.ε δεν πειραζει θα περασει ή καλη επιτυχια και αλλα διαφορα,νιωθω σα να μην θελει να ασχοληθει ή να μην τη νοιαζει πλεον πολυ.ενω παλια το εκανε,τωρα οχι.τωρα τελευταια επισης νευριαζει ευκολα πχ μου λεει ''θα φας μπαν'',ή ''θα μπεις στους περιορισμενους'',προφανως κατι την πειραζει ή αλλιως το λεει οντως για πλακα,δεν ξερω.
    επισης,κατι που με ενοχλει ειναι οτι αργει να μου απαντησει πραγμα που δεν εκανε προηγουμενως ειδικα στις αρχες,πχ στελνω μια ταδε ωρα απανταει αμεσως και το επομενο μηνυμα ενω το στελνω αμεσα δηλαδη το επομενο λεπτο,απανταει μετα απο 3ωρ.5ωρ ή την επομενη μερα.αυτο το τελευταιο πολυ συχνα,δεν ξερω γιατι.γινεται παντα να εχει τοση δουλεια; :/ και ενω βλεπω πως ειναι μεσα και πχ δημοσιευει διαφορα..εμενα δεν μου απανταει. γενικοτερα κοιταει την ψιλο-παρτη της και λεει τα δικα της ολη αυτη την ωρα που μιλαμε,και δεν καθεται να ακουσει αυτα που λεω ή απανταει ψιλοαδιαφορα.να σημειωσω και το πιο σημαντικο--> της στελνω σχεδον παντα εγω (για να μην πω παντα) πχ.τι κανεις πως περνας,ανοιγω γενικα κουβεντα και μια φορα ειχα κανει το τεστ να μην της στειλω για ενα μηνα για να δω αν στειλει και δεν εστειλε.απο εκεινη τη μερα μαλωσαμε γιατι δεν αντεχα αλλο να μην της πω τι με ενοχλει..την συμπαθω παρα πολυ αλλα με ενοχλουν αυτα.ειπωθηκαν διαφορα..τεσπα.αυτα κυριως με πειραζουν


    τι μου αρεσει σε αυτην μου αρεσει που κανουμε πλακες,ειμαστε στον ιδιο επαγγελματικο τομεα (αυτη με περνα καποια χρονια),ακουμε την ιδια πανω κατω μουσικη και γενικα ειναι ανθρωπος με διαφορα ενδιαφεροντα και αυτο με τραβαει στην παρεα της.εχουμε πει τα εσωψυχά μας,με ειχε βοηθησει παρα πολυ μου ειχε συμπαρασταθει και για ολα αυτα νιωθω οτι της χρωσταω χαρη.θα ηθελα να γινει φιλη μου και στην πραγματικοτητα,δηλαδη να συναντηθουμε και να κανουμε παρεα κλπ γιατι τη συμπαθω πολυ (ενταξει δεν ξερεις πως εξελισσονται οι παρεες και για να γινει φιλη θελει να κανουμε καιρο παρεα κλπ δεν γινονται ετσι οι φιλιες...αυτη μενει μακρια ομως και δεν το βλεπω.τεσπα αν μεναμε κοντα θα ηθελα να ειναι φιλη μου...)
    ειναι τελειως διακριτικη,υπομονετικη,θα σου σταθει θα σε καθησυχασει κλπ θα σε συμβουλεψει και διαφορα αλλα.


    αλλα εγω νιωθω οτι δεν μπορω να συνεχισω ετσι.αυτα τα πραγματα με ενοχλουν.ψιλοαδιαφορια του τυπου ''ε μωρε σιγα ας μιλαμε για τα προβληματα μας κατι σαν συμβουλευτικη,να λεμε και τις πλακες μας να περναει η ωρα αλλα μεχρι εκει''...ξερω δεν γινονται απο τη μια στιγμη στην αλλη οι παρεες αλλα δεν μου δειχνει οτι θελει να κανουμε και παρεα.
    αλλωστε εφοσον ειμαστε μακρια δε νομιζω πως θα κανουμε και ποτε παρεα (αρκετα μακρια)..μια κοπελα μου ειχε πει ''τι ειχες και τι εχασες'' η οποια τη γνωριζει την κοπελα αυτη.δεν ξερω ρε παιδια πειτε μια γνωμη.το να ξεκοψεις ειναι μια επωδυνη διαδικασια..μετα μπορει να το μετανιωσω αλλα και ετσι δε βγαζει πουθενα!


    φιλιά!!:)

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμανα αυτα που περιγραφεις μου φαινονται καπως αντιφατικα κ αντικρουομενα μεταξυ τους οστοσο το σιγουρο ειναι οτι εγω δε θα επιχειρουσα να ξεκοψω με ευγενικο τροπο αλλα θα πεταγα σε αυτη το μπαλακι να αποφασισει για παραδειγμα αν μου ελεγε
    ''θα φας μπαν'',ή ''θα μπεις στους περιορισμενους''
    θα της ελεγα δε με ενδιαφερει καν αν ηθελα να τη ξεφορτωθω ετσι θα την αφηνα να αποφασισει αυτη κ δε θα με ενιαζε.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εμανα αυτα που περιγραφεις μου φαινονται καπως αντιφατικα κ αντικρουομενα μεταξυ τους οστοσο το σιγουρο ειναι οτι εγω δε θα επιχειρουσα να ξεκοψω με ευγενικο τροπο αλλα θα πεταγα σε αυτη το μπαλακι να αποφασισει για παραδειγμα αν μου ελεγε θα της ελεγα δε με ενδιαφερει καν αν ηθελα να τη ξεφορτωθω ετσι θα την αφηνα να αποφασισει αυτη κ δε θα με ενιαζε.
    άκου.το θέμα είναι ότι δεν φαίνεται να θέλει να ξεκόψουμε και ποτέ δεν είπε κάτι τέτοιο.
    απλώς δεν είναι για πολλά πολλά. όταν είχαμε μαλώσει είχε πει ''δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το πρόβλημα,μιλάμε όποτε μπορούμε και όλα οκ,ποιό το πρόβλημα σου;''
    δηλαδή αυτή το βλέπει του στυλ ''οκ μιλάμε όποτε έχουμε ώρα και διάθεση,κάνει ο καθένας τη ζωή του και τέρμα.μην κολλάς και πολύ όμως'' αυτά.δηλαδή να μην έχουμε και πολλά κολλητιλίκια,άντε να λέμε τα νέα μας,να συζητήσουμε ό,τι έχουμε να συζητήσουμε,μέχρι εκεί.από κει και πέρα δε με πολυνοιάζει και πολύ κανε τη ζωη σου και οποτε θελεις να μου πεις κατι,στειλε μου και μονο αυτο,τα τυπικα''

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Ούτε για γκόμενο να μιλαγες! Χαλάρωσε! Αφού δεν πολυασχολειται σημαίνει οτι δεν πολυενδιαφερεται, κι εσύ θες να γίνετε κ ριαλ λαιφ φρεντς!! Χελλοου?!?????

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Ούτε για γκόμενο να μιλαγες! Χαλάρωσε! Αφού δεν πολυασχολειται σημαίνει οτι δεν πολυενδιαφερεται, κι εσύ θες να γίνετε κ ριαλ λαιφ φρεντς!! Χελλοου?!?????
    δεν με καταλαβαίνεις δεν είπα κάτι τέτοιο.
    δεν είπα ότι θέλω να γίνουμε friends in real life,απλώς αν δε μέναμε μακριά θα ήθελα να κάνουμε παρέα in real life και να βγαίνουμε.
    κατά τα άλλα,στο ότι δεν πολυενδιαφέρεται,συμφωνώ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Θα ήθελες να ηταν τώρα φίλη σου ιν ριαλ λαιφ ενώ σε γράφει ΑΝ ήσασταν κοντά. Μάλιστα. Λοιπόν το θέμα σου δεν ειναι πως θα ξεκοψεις εσύ ευγενικά. Αυτή σε ξεκοβει ευγενικά. Εσύ θα ήθελες να ήσασταν φίλες όπως πρώτα, όχι να ξεκοψεις! Πωω είσαι μπερδεμένη!!

    Ξεκολλα!!

    Quote Originally Posted by κοπέλα93
    θα ηθελα να γινει φιλη μου και στην πραγματικοτητα,δηλαδη να συναντηθουμε και να κανουμε παρεα κλπ γιατι τη συμπαθω πολυ (ενταξει δεν ξερεις πως εξελισσονται οι παρεες και για να γινει φιλη θελει να κανουμε καιρο παρεα κλπ δεν γινονται ετσι οι φιλιες...αυτη μενει μακρια ομως και δεν το βλεπω.τεσπα αν μεναμε κοντα θα ηθελα να ειναι φιλη μου...)

    φιλιά!!:)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    1.δεν θέλει να με ξεκόψει αυτή.100% σίγουρο.
    2.εγώ θέλω να ξεκόψω γιατί πιστεύω πως δεεεεν.δεν όμως.με ενοχλούν αυτά τα πράγματα.
    Last edited by κοπέλα93; 06-02-2014 at 00:38.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Θα ήθελες να ηταν τώρα φίλη σου ιν ριαλ λαιφ ενώ σε γράφει ΑΝ ήσασταν κοντά. Μάλιστα. Λοιπόν το θέμα σου δεν ειναι πως θα ξεκοψεις εσύ ευγενικά. Αυτή σε ξεκοβει ευγενικά. Εσύ θα ήθελες να ήσασταν φίλες όπως πρώτα, όχι να ξεκοψεις! Πωω είσαι μπερδεμένη!!

    Ξεκολλα!!
    1.δεν θέλει να με ξεκόψει αυτή.100% σίγουρο.
    2.εγώ θέλω να ξεκόψω γιατί πιστεύω πως δεεεεν.δεν όμως.με ενοχλούν αυτά τα πράγματα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αυτή η κοπέλα είναι μια διαδικτυακή παρέα, αλλά δεν γνωρίζεις καθόλου πώς μπορεί να λειτουργεί σε πραγματικές συνθήκες κι αν πράγματι θα ταιριάζατε. Γνώμη μου είναι να επιδιώξεις παρέα με ανθρώπους που μπορούν και θέλουν να συναντιέστε και από κοντά. Ή εναλλακτικά, να μιλάς για τα εσώψυχα σου με ανθρώπους που έχεις έστω και για λίγο γνωρίσει από κοντά, ακόμα κι αν τώρα οι συνθήκες δεν ευνοούν για να κάνετε συχνή παρέα.
    Τώρα για το πώς να ξεκόψεις... πώς μιλάτε συνήθως?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by marina38 View Post
    Αυτή η κοπέλα είναι μια διαδικτυακή παρέα, αλλά δεν γνωρίζεις καθόλου πώς μπορεί να λειτουργεί σε πραγματικές συνθήκες κι αν πράγματι θα ταιριάζατε. Γνώμη μου είναι να επιδιώξεις παρέα με ανθρώπους που μπορούν και θέλουν να συναντιέστε και από κοντά. Ή εναλλακτικά, να μιλάς για τα εσώψυχα σου με ανθρώπους που έχεις έστω και για λίγο γνωρίσει από κοντά, ακόμα κι αν τώρα οι συνθήκες δεν ευνοούν για να κάνετε συχνή παρέα.
    Τώρα για το πώς να ξεκόψεις... πώς μιλάτε συνήθως?
    επιτέλους..κάποιος με καταλαβαίνει σε αυτό το πόστ!
    συμφωνώ σε όλα.
    μιλάμε διαδικτυακά..λέμε τα νέα μας κλπ.τι εννοείς;
    τηλέφωνο μου έχει δώσει και ονοματεπώνυμο ξέρω και λοιπά.αλλά δεν θέλει να μιλάει ούτε σε τηλ ούτε σε κάμερα με άγνωστα άτομα.ούτε και εγώ θέλω να μιλήσω σε τηλ κ σε κάμερα μαζί της.δηλαδή αν γινόταν αυτό θα ήθελα πρώτα να τη γνωρίσω.το λέω για να μη μου λένε άλλο ότι εγώ θέλω κι αυτή όχι,το ξεκαθαρίζω.
    γενικά το λέω για δείτε πως είναι καχύποπτη και γενικά αυτή έχει παραδεχτέι πως έχει παραξενιές και ότι πρέπει να τη δεχτώ όπως είναι κλπ.λόγια δικά της τώρα αυτά...
    θέλω να ξεκόψω αλλά να μη φανεί με κακό τρόπο.πχ θέλω να αραιώσω και μετά να εξαφανιστώ τελείως.να το πάρει το μήνυμα κι αυτή δηλαδή.πιστεύω θα το πάρει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι υπάρχει μια κοπέλα που θα ήθελες να κάνετε παρέα αν μένατε κοντά, αλλά πάνω απ' όλα θα ήθελες να θέλει αυτή να κάνετε παρέα, πράγμα που δεν συμβαίνει.
    Και γι' αυτό το λόγο, θέλεις να ξεκόψεις με τέτοιον τρόπο που από τη μία να μη δείχνεις ότι εσένα σε πειράζει που σε κρατάει σε απόσταση, αλλά από την άλλη, να της στοιχίσει που σ' έχασε.
    Στην ουσία θα ήθελες να την τιμωρήσεις που δεν αισθάνεται απέναντί σου όπως θα ήθελες εσύ. Τις ευγένειες τι τις θέλεις λοιπόν;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι υπάρχει μια κοπέλα που θα ήθελες να κάνετε παρέα αν μένατε κοντά, αλλά πάνω απ' όλα θα ήθελες να θέλει αυτή να κάνετε παρέα, πράγμα που δεν συμβαίνει.
    Και γι' αυτό το λόγο, θέλεις να ξεκόψεις με τέτοιον τρόπο που από τη μία να μη δείχνεις ότι εσένα σε πειράζει που σε κρατάει σε απόσταση, αλλά από την άλλη, να της στοιχίσει που σ' έχασε.
    Στην ουσία θα ήθελες να την τιμωρήσεις που δεν αισθάνεται απέναντί σου όπως θα ήθελες εσύ. Τις ευγένειες τι τις θέλεις λοιπόν;
    πες τα βρε ανθρωπε, παει να με βγαλει κ τρελη η αλλη!!
    Οχι δε θελει να ξεκοψει για αυτο τρεις μηνες δε σου στελνε μνμ και για αυτο απανταει μετα απο μερες στα δικα σου!! ντοινγκ!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι υπάρχει μια κοπέλα που θα ήθελες να κάνετε παρέα αν μένατε κοντά, αλλά πάνω απ' όλα θα ήθελες να θέλει αυτή να κάνετε παρέα, πράγμα που δεν συμβαίνει.
    Και γι' αυτό το λόγο, θέλεις να ξεκόψεις με τέτοιον τρόπο που από τη μία να μη δείχνεις ότι εσένα σε πειράζει που σε κρατάει σε απόσταση, αλλά από την άλλη, να της στοιχίσει που σ' έχασε.
    Στην ουσία θα ήθελες να την τιμωρήσεις που δεν αισθάνεται απέναντί σου όπως θα ήθελες εσύ. Τις ευγένειες τι τις θέλεις λοιπόν;
    δε θέλω σε καμιά περίπτωση να τιμωρήσω κανέναν..να της στοιχίσει ναι.αλλά με την καλή έννοια.δηλαδή να καταλάβει,δε θέλω κακίες και εκδίκηση και τέτοια σε καμία περίπτωση.
    όλα τα άλλα ισχύουν.είσαι μέσα ακριβώς στο point!

    όσο για το τελευταίο,δε θέλω απλώς να εμπλακώ ούτε σε καβγάδες ούτε σε ξινίσματα ούτε σε κομπλεξαρίσματα.θέλω απλώς να ξεμπερδέψω ήρεμα και ανώδυνα.
    τι μου προτείνεις;
    (τις δύο τελευταίες φορές έστειλε αυτή και εγώ απάντησα ξερά,είπα έχω να κάνω κάτι και βγήκα.Περιμένω τώρα να μπω στο στάδιο του ''ξεκόβω'')

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    πες τα βρε ανθρωπε, παει να με βγαλει κ τρελη η αλλη!!
    Οχι δε θελει να ξεκοψει για αυτο τρεις μηνες δε σου στελνε μνμ και για αυτο απανταει μετα απο μερες στα δικα σου!! ντοινγκ!!!
    ΤΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ;;;;;; ΜΗ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΟΟΟΟΨΕΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ???
    ΜΕ ΜΩΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;; ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΡΕΛΗ,ΟΧΙ ΕΓΩ.!!!
    ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙ! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΤΗΣ!
    ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΔΕ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ! ΜΟΥ ΧΑΛΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΕ ΝΙΩΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    μια φορα ειχα κανει το τεστ να μην της στειλω για ενα μηνα για να δω αν στειλει και δεν εστειλε.
    ενταξει οχι τρεις μηνες εναν! και ενα χρονο παντως να μην της ειχες στειλει παλι δε θα σου ειχε στειλει αυτη πρωτη! οποτε απλα εσυ τσαντιζεσαι που σε γραφει!

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. θελω να κοψω την ηρωινη!!! γινεται??
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 16
    Last Post: 09-05-2017, 05:32
  2. πρεπει να κοψω το καπνισμα και δεν μπορω
    By elirene in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 23
    Last Post: 10-02-2012, 04:29
  3. παιζει να κοψω τα χαπια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-03-2011, 18:08
  4. ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 122
    Last Post: 24-04-2010, 10:19
  5. θελω να κοψω τα φαρμακα..
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2009, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •