Χωρισμός, οριστικός ή οχι....?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20

    Χωρισμός, οριστικός ή οχι....?

    Γεια σας, είχα σχέση 3 χρόνια με μια κοπέλα η οποία ταλανιζότανε απο κατάθλιψη, σε αυτά τα τρία χρόνια τις στάθηκα όσο μπορούσα...έιχαμε πολύ έντονες στιγμες εξετίας αυτου...αλλά πάντα καταλήγαμε ξανά μαζί....πριν μια βδομάδα βρίκε στον υπολογιστή κατι φωτογραφίες απο άλλες γυναίκες...(μεγάλη βλάκεια μου και το ξέρω, μην το σχολιάσετε αυτό αν μπορείτε), αλλά πότε δεν την απάτησα, ποτέ δεν την έπεσα σε άλλη κοπέλα...αντίθετα πρόσπαθουσα να της δόσω όσα περισσοτερα μπορούσα...και χωρίσαμε...και τώρα δέν θέλει λεεί ούτε να με δεί...την καταλαβαίνω, λογίκο να νευρίασε...αλλα νομίζει οτι όλα αυτά τα χρόνια την κορόιδευα και την εκμεταλευτικα...
    που ποτέ δεν έκανα κάτι τέτοιο...ποτέ...αντίθετα πάντα ηταν στις προταιρεότητες μου...την πλήγωσα από χαζόμαρα......Τι μπορώ να κάνω λέτε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    γεια σου και χαρα σου και σενα :)
    ευχαριστως να μην σχολιασουμε το πιο σοβαρο απο τα ελαχιστα που μας γραφεις.
    ευτυχως λες οτι την καταλαβαινεις...
    τι μπορουμε να σου πουμε?
    αν υπαρχει εμπιστοσυνη αναμεσα σας θα καταφερεις να της εξηγησεις τι ακριβως ηταν οι φωτος που βρηκε κι αν ηταν κατι ανυπαρκτο η κατι εντελως ασημαντο.
    αν τις θεωρησει κι αυτη εξισου ασημαντες οσο κι εσυ, ολα καλα και καλα στεφανα.
    αν δεν σε πιστεψει ομως, επειδη της το εκρυψες αυτο το εστω ανυπαρκτο η ασημαντο, θα εχει δικιο, ξερεις...
    πως αλλιως να σε βοηθησουμε?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    ήταν πραγματικά ασύμαντο...βλακεία μου...ξέρω πόσο συμαντικό είναι για αυτή και οτι πληγώθηκε...και δεν είπα οτι έχει άδικο.....σίγουρα θέλει το χρόνο της...άλλα και εγώ δεν δικαιούμε να καω λάθη...20 χρονών είμαι...θα κάνω χαζομάρες και θα πλήγώσω ανθρώπους...οπώς επίσης θα πληγωθώ....ποιος δεν έχει κάνει...και ξέρω οτι είναι άσχημο αυτό π έκανα...αλλά πιστευει οτι όλα όσα έκανα, όλα όσα έλεγα ήταν ψέματα...δεν την κατηγορώ που δεν με πιστέυει...και θα έδινα όσο χρόνο χρειαστεί...το θέμα είναι να προσπαθήσω να τα αλλάξω όλα αυτά...δεν δικαιούμε μια προσπάθεια...μπορεί να μην τα καταφέρω...θέλω όμως να προσπαθήσω...όλοι κάνουμε λάθη και όλοι δικαιούμαστε ευκαιρίες, να γίνουμε καλήτεροι...να μην τα επαναλάβουμε...

  4. #4
    ..τι φωτο ήταν αυτές?
    Από γνωστές, από πορνό, μοντέλων?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    διάφορες...μοντέλα,πρωιν κ γνωστες,πορνο, Ουτε καν θυμώμουν οτι υπήρχαν...πραγματικά...μαλακ ία μου...και είναι λογικό να την πειραξε/πληγωθηκε/νευρίασε.... αλλα δεν την απάτησα, δεν την έπεσα καν σε αλλη και ακόμα όταν μου δώθηκε η δυνατότητα απομάκρυνα κοπέλες από εμένα...είμαι χαζός και βλάκας...αλλα είμαι μικρός ακόμα...και μαθαίνω από οτι βλακεία και να κάνω...και με την κοπέλα μου έχουμε περάσει πάρα μα πάρα πολλά, διοτί αυτό π την ταλαιπωρούσε είναι από την φύση τοου δύσκολό, και από οτι μ έχει πεί αυτή η ίδια...την βοήθησα πάρα πολυ και με έβλεπε σαν οικογένειά της...και ίσως αυτό το κάνει ακόμα χειρότερο, τουλάχιστον για τώρα...γιατί πλήγώθηκε πολλή, αλλά ακόμα και η οικογένια μας δεν μας πλήγώνει κάποιες φορές...απλος είναι παντα εκει και μετα πάλι είναι οικογένεια μας....γιατί να μην μπορώ να έχω και εγώ καποια στιγμή παλι αυτή την ευκαιρία...

  6. #6
    ...της τα εξήγησες όλα αηυτά?
    και επίσης αφού εσύ τα είχες ξεχάσει, πως τα βρήκε?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    δεν θέλει ούτε να με ακουεί....να με βλέπει...βασικά αν μπορούσε πιστευω θα με καταστρεφε θα με έκανε τεφρα και θα έβαζε την τεφρα σε αμμο για γατάκια...χάζευε στον υπολογιστή μου...(αν ήθελα να τα κρύψω θα την άφηνα λετε)...νιώθω πραγματικα πολυ μεγαλη νρτοπη και ότι και να πει καποιος δίκιο θα έχει...οτι ειμαι μ@λ@κ@ς βλ@κ@ς και όλα αυτα...αλλα είναι κοματι τις ζωης μου, και πριν πειτε οτι με τον καιρό αλλαζουν αυτά και θα συνεχίσουμε και θα το ξεχάσουμε κτλ....είναι κομάτι του εαυτόυ μου...και οι δυό μας είχαμε επενδύσει πάρα πολλα...ειδήκα για τετοια ηλικία που είμασταν...προσπαθούσα να της σταθώ στο πρόβλημα π αντιμετώπιζε...πάντα ήθελα να είμαι εκεί για αυτή...και το ξέρει αυτό...απλός τώρα πιστεύει ότι ολα αυτά π εκανα/ελεγα ήταν ψέματα...δεν ήταν όμως....και τα ΣΚ@ΤΟΣ@....σίγουρα θέλει το χρονο της....αλλα δεν δικαιούμε μια ευκαιρία να αποδείξω οτι αυτό το λαθος ήτανε απλος μια κακή παρενθεση.....να προσπαθήσω τουλάχιστον....κάποια στιγμή κάποτε...και δεν τα λεω αυτά εν βρασμο ψηχής....αλλα επειδή ξέρω ότι την θέλω...την αγαπάω....και επειδή πιστέβω ότι όλοι δικαιούμαστε να κάνουμε λάθη και να έχουμε μια ευκαρία να τα αλλάξουμε

  8. #8
    ...κοιτα αστην ένα διάστημα να της περάσουν τα νεύρα, γιατί και γω αν έπιανα τέτοια στον φίλο μου θα του βγαζα τα νύχια των ποδιών με πένσα :Ρ
    Ετοιμάσου βέβαια και μετά για μάχες, δεν θα τελειώσει ήρεμα αυτή η ιστορία.
    Κάνε υπομονή καμιά δεκαριά μέρες και μετά ζήτα της να βρεθείτε και προσπάθησε να της εξηγήσεις τι συνέβη.

    Αν είναι το ίδιο ερωτευμένη θα σε συγχωρήσει, αν έψαχνε τρόπο να την κάνει, τελείωσε το θέμα :rolleyes:

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    με αγαπάει....αυτό είναι σίγουρο γιατί κ αυτή μ έχει σταθει πολυ και παρόλο που με όλα αυτά που έχει περασει και την έχουν κάνει ένα ιδιαίετερα ανασφαλή άτομο...σε μένα ανοιχτηκε...μου έλεγε τα παντα...είμαι διατεθιμένος να δώσω ολές τις μάχεσ και ακόμα και αν χάσω μερικες(για να μείνω στα λόγια σου) θα συνεχίσω......αλλά είναι πολυ νευρική και οταν έχει νευρα δεν σκευτεται και πλήγώνει...δεν με πειράζει όμως...τα ξέρω τα ελατόματα της και την αγαπάω και για αυτά...ποτέ δεν ήθελε να την κάνει...το ζήτημα είναι πως και με τι τρόπο να την πλησιάσω...ακόμα ανεβάζει σε δικτια κοινωνικης δυκτιοσης(προφανως καταλάβατε) τραγούδια του ρεμου(μην ξαναρθεις) του παντελιδη(τετοια αγαπη δεν αξιζω) εικονες που λενε οτι τα ονειρα στο τέλος εκδικούνται...σπουδάζουμε σε διαφορετικές πόλεις....αυτή βρίσκεται στο χωρίο τωρα...(ειμαστε απο απέναντι χωρια, τα έιχαμε απο 3 λυκειου) και θα ανέβει σαβατοκιριακο στην κομοτηνη...εγώ σπουδάζω θεσ/κη, δεν μου είναι τιποτα να πάρω το τρένο και να παώ να την βρώ...το ζήτημα είναι μήπος τα κάνω χειρότερα....

  10. #10
    ...κααλύτερα δως της λίγο χώρο κατά τη γνώμη μου.
    Ασε να περάσει ένα μκικρό διάστημα και να δεις πως θα πάει.
    Οι βιαστικές κινήσεις μμόνο χειρότερα μπορεί να τα κάνουν τα πράματα και σκέψου τα νεύρα που έχει τώρα.
    Δεν θα βρει τον άντρα της ζωής της σε δέκα μέρες και αν είναι να τον βρει πάλι θα έχει τελειώσει η κατάσταση ;)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by adsioros View Post
    δεν θέλει ούτε να με ακουεί....να με βλέπει...βασικά αν μπορούσε πιστευω θα με καταστρεφε θα με έκανε τεφρα και θα έβαζε την τεφρα σε αμμο για γατάκια...χάζευε στον υπολογιστή μου...(αν ήθελα να τα κρύψω θα την άφηνα λετε)...νιώθω πραγματικα πολυ μεγαλη νρτοπη και ότι και να πει καποιος δίκιο θα έχει...οτι ειμαι μ@λ@κ@ς βλ@κ@ς και όλα αυτα...αλλα είναι κοματι τις ζωης μου, και πριν πειτε οτι με τον καιρό αλλαζουν αυτά και θα συνεχίσουμε και θα το ξεχάσουμε κτλ....είναι κομάτι του εαυτόυ μου...και οι δυό μας είχαμε επενδύσει πάρα πολλα...ειδήκα για τετοια ηλικία που είμασταν...προσπαθούσα να της σταθώ στο πρόβλημα π αντιμετώπιζε...πάντα ήθελα να είμαι εκεί για αυτή...και το ξέρει αυτό...απλός τώρα πιστεύει ότι ολα αυτά π εκανα/ελεγα ήταν ψέματα...δεν ήταν όμως....και τα ΣΚ@ΤΟΣ@....σίγουρα θέλει το χρονο της....αλλα δεν δικαιούμε μια ευκαιρία να αποδείξω οτι αυτό το λαθος ήτανε απλος μια κακή παρενθεση.....να προσπαθήσω τουλάχιστον....κάποια στιγμή κάποτε...και δεν τα λεω αυτά εν βρασμο ψηχής....αλλα επειδή ξέρω ότι την θέλω...την αγαπάω....και επειδή πιστέβω ότι όλοι δικαιούμαστε να κάνουμε λάθη και να έχουμε μια ευκαρία να τα αλλάξουμε
    δεν ειναι θεμα δικαιου και αδικου ξερεις..
    πολυ δικαιο ειναι να σου δωσει μια ευκαιρια εφοσον ηταν κατι τοσο ασημαντο οσο λες, οπως δικαιο ειναι και το οτι εκεινη δεν σε πιστευει και θελει να χωρισει.
    και οι δυο δικιο εχετε. και??

    κοιτα, εφοσον δεν σε πιστευει και εισαι σιγουρος γι αυτο, δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισετε.
    θα ειναι μια συνεχης φθορα και για τους δυο σας.
    αν της ελεγες εξ αρχης ολη την αληθεια (κι ακομα καλυτερα απο μονος σου, πριν τα βρει) και σε πιστευε χωρις την παραμικρη αμφιβολια, θα ηταν μαζι σου οπως πριν, απο την πρωτη πρωτη μερα και θα την πηγαινες ταξιδακι να της δειξεις την αγαπη σου, αντι να κρατατε μουτρα και να φθειρεστε. ;)

    αν θες την γνωμη μου, απομακρυνσου και βρες κατι αλλο
    καλη τυχη , οτι κι αν συμβει :)

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    πιστεύω πως όταν θέλουμε κάτι δεν πρέπει να το αφήνουμε στην πρώτη μεγάλη δυσκολία...και δυσκολίες θα υπάρξουν πολλες...σίγουρα...το ζήτημα είναι να συνεχίζουμε να προσπαθούμε...τουλάχιστον έτσι πιστευω...δηλαδή αν μου το έκανε αυτή αυτό εγώ δεν θα έπρεπε να της δώσω καμία ευκαρία...θα με πλήγωνε σιγουρα...αλλα αν πιστευα πριν οτι άξιζε...τότε θα προσπαθήσω πάλι....μπορεί όντως να είναι το τέλος...μπορεί όμως και όχι...και στην τελική παντα υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε...απλός μπορει να μην ο ξέρουμε τότε...και αξίζει πιστέυω να κυνηγάμε αυτά που θέλουμε όσο περισσοτερό μπορούμε...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by adsioros View Post
    πιστεύω πως όταν θέλουμε κάτι δεν πρέπει να το αφήνουμε στην πρώτη μεγάλη δυσκολία...και δυσκολίες θα υπάρξουν πολλες...σίγουρα...το ζήτημα είναι να συνεχίζουμε να προσπαθούμε...τουλάχιστον έτσι πιστευω...δηλαδή αν μου το έκανε αυτή αυτό εγώ δεν θα έπρεπε να της δώσω καμία ευκαρία...θα με πλήγωνε σιγουρα...αλλα αν πιστευα πριν οτι άξιζε...τότε θα προσπαθήσω πάλι....μπορεί όντως να είναι το τέλος...μπορεί όμως και όχι...και στην τελική παντα υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε...απλός μπορει να μην ο ξέρουμε τότε...και αξίζει πιστέυω να κυνηγάμε αυτά που θέλουμε όσο περισσοτερό μπορούμε...
    κοιτα, αν ειχες την τυχη να ειχες αναμφισβητητες αποδειξεις για τα λεγομενα σου, ισως η θεση σου να ηταν καλυτερη. :rolleyes:
    εφοσον δεν σε πιστεψε εξ αρχης, με τι στοιχεια να σε πιστεψει? μονο επειδη επιμενεις?
    ειναι και η αποσταση αναμεσα σας. αν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη, πως θα προχωρησει μια σχεση? με αμφιβολιες , ειναι αδυνατον.

    η το πιστευει αμεσα, ακριβως οπως το λες, το αφηνει πισω της και ειστε πιο καλα κι απο πριν (πατε και κανενα ταξιδι στο παρισι, ειναι πανεμορφα την ανοιξη ;) ), η δεν το πιστευει και σας τρωει καθε μερα λιγο λιγο μεχρι να χωρισετε .
    αυτα πιστευω και αυτα θα εκανα εγω.
    αν εσυ θελεις να επιμεινεις, δικαιωμα σου.
    Last edited by Remedy; 13-02-2014 at 15:31.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    20
    δεν είπα ότι είναι εύκολο...αλλά δεν πιστεύεις οτι μπορεί να ξανακερδιθεί η εμπιστοσύνη δηλαδη....αν την χάσεις παεί.....προφανός για αυτό θα πρέπει να παλέψω πολυ περισσοτερο...θα πρέπει να δίνω καθημερινό ίσως αγώνα...αλλα η εμπιστοσύνη κερδίζεται...γρκεμίζεται και και πάλι από την αρχή...απλώς μετα είναι πάντα πολυ πιο δύσκολο...αλλά όχι ακατορθωτο...δεν σας έχει τύχει ποτέ να προδοθειτε ή να προδοσετε εμπιστοσύνη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    εγω πιστευω οτι οταν θελουμε κατι που δεν θελει ο αλλος, δεν πρεπει να επιμενουμε γιατι μπορει να μας μεινει και κανενα χουι και να επιμενουμε παντα μονοι μας.... ;)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος?
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 11-03-2013, 08:36
  2. Χωρισμος
    By Stel. in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2013, 16:21
  3. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By giorgoszik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 94
    Last Post: 09-08-2012, 23:40
  4. ΧΩΡΙΣΜΟΣ
    By La_ViTa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 09-07-2008, 12:24
  5. Χωρισμός
    By igeorgak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2008, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •