Καταλαβαινει κανενας τι τρεχει;;; :Ρ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62

    Καταλαβαινει κανενας τι τρεχει;;; :Ρ

    Γεια σας κ απο μενα! Ειμαι 22 χρονων κ εχω παει εξωτερικο για σπουδες με το προγραμμα ερασμους. Εχω φυγει απο Ελλαδα ενα μηνα περιπου κ απο την 1η μερα γνωρισα ενα παιδι που μου αρεσει παρα πολυ. Παρολα αυτα δεν καταλαβαινω την δικη του συμπεριφορα κ σκεφτηκα μηπως καποιος απο δω μπορει να με διαφωτισει:Ρ
    Μιλησαμε πρωτη φορα οι 2 μας οταν βγηκαμε καποια στιγμη μαζι με παρεα. Εκεινη την ημερα με το που γυρισαμε πισω στις εστιες αρχισε να μου στελνει μηνυματα με τραγουδια που συζηταγαμε οτι μας αρεσαν. Την επομενη μερα πηγαμε μαζι σε ενα παρτυ, χορεψαμε μονοι μας κ σε καποια φαση με ρωταει αν μπορει να με φιλησει, οπου κ απαντησα ναι. Με το που γυριζουμε συνεχιζει παλι να μου στελνει τραγουδια.. Τις επομενες μερες μιλησαμε λιγακι αλλα τιποτα ιδιαιτερο, κ με το που τον πετυχα σε μια καφετερια παρατηρησα οτι με ψιλοαπεφευγε.. Καθοταν κοντα μου αλλα δεν μου ελεγε κουβεντα.. Οποτε τον επιασα κ τον ρωτησα αν ολα ειναι καλα μεταξυ μας κ οτι δεν χρειαζεται να με αποφευγει κ να μην μου μιλαει. Με το που το λεω αυτο αρχιζει κατευθειαν να μου μιλαει ξανα κ συζητησαμε παλι ενα σωρο πραγματα...ξεχαστηκαμε σε σημειο οι αλλοι να εχουν φυγει, να εχουμε μεινει μονοι κ να μην το χουμε καταλαβει. Γυρισαμε παλι οι 2 μας στις εστιες, κ με το που φτανω στο δωματιο μου βλεπω ενα σωρο μηνυματα παλι με τραγουδια.. Κ μιλαγαμε παλι ενα 2ωρο σχεδον... Απο τοτε δεν μου ξαναεστειλε τιποτα για 5,6 μερες μεχρι που την πεμπτη ειδα ενα ακυρο μηνυμα που απλως μου λεγε οτι δεν εχει βρει ακομα καποιο μερος που να παιζουν λαιβ μουσικη(την πρωτη μερα λεγαμε να πηγαιναμε σε κατι τετοιο) πιασαμε λιγακι την κουβεντα κ την επομενη μερα παλι μου στελνει ενα ακυρο μηνυμα οτι πρεπει να βρουμε κι αλλα ατομα που να θελουν να πανε σε λαιβ συναυλια.. Την ιδια μερα φαγωθηκε να βγουμε ολοι μαζι κ καθομασταν κ τον περιμεναμε κ δεν εμφανιστηκε ποτε. Κ τελος αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ειχα πει σε καποια παιδια να ερθουν στον οροφο που μενω να μαγειρεψουμε ολοι μαζι κ με το που ανοιγω την πορτα ηταν κ αυτος μαζι τους. Εγω δεν τον καλεσα παντως, οποτε δεν ξερω πως κ αποφασισε να ερθει.
    Γενικοτερα δεν εχω καταλαβει τι παιζει μαζι του, φαινεται πολυ περιεργος κ ντροπαλος. Κ νομιζω οτι δεν εχει αρκετη εμπειρια. Αλλα ακομα κ αν ισχυει αυτο αμα του αρεσα δεν θα εκανε εστω κ μια μικρη κινηση;; Αυτος οι μονες κινησεις που κανει ειναι μεσω facebook, like, σχολια, που για μενα δεν μετρανε! Βγαζει κανενας ακρη να βοηθησει;;;
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Eξηγηση 1. Εχει κοπελα και δεν θελει να την κερατωσει αλλα θελει να παιξει και λιγο.
    Εξηγηση 2. Ειναι πιτσιρικι και απειρος αρα δεν ξερει πως να φερθει.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    περισσοτερο προς το 2ο κλινω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι μηπως δεν ενδιαφερεται καθολου...:/ αμα ειχε κοπελα κ ηθελε να παιξει δεν θα φλερταρε εστω κ λιγακι;;; Αυτος τιποτα, μονο μηνυματα στο φμπ κ οποτε το θυμηθει!
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Ναι και εγώ δνε νομίζω ότι έχει κοπέλα...Αλλά σίγουρα έχει κάποια θέματα που πρέπει αν λύσει.Και εφόσον του αρέσεις δεν ξέρω γαιτι να κάνει έτσι.
    ΤΙ να πεις καλό κουράγιο..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    62
    ναι αλλα εμενα η απορια μου ειναι η εξης... του αρεσω οντως; γιατι αν του αρεσω οντως κ ειναι σιγουρο τοτε κανω εγω την πρωτη κινηση πραγματικα δεν με νοιαζει (αν στην τελικη ειναι τοσο ντροπαλος οσο φαινεται..) αλλα αμα δεν του αρεσω κ ολη αυτη η συμπεριφορα στηριζεται στο οτι προσπαθει να ειναι ναι μεν ευγενικος αλλα δεν θελει να μου δωσει περισσοτερα δικαιωματα, τοτε θα γινω ρεζιλι των σκυλιων!
    http://www.youtube.com/watch?v=rEXhAMtbaec

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by onomaxrhsth View Post
    ναι αλλα εμενα η απορια μου ειναι η εξης... του αρεσω οντως; γιατι αν του αρεσω οντως κ ειναι σιγουρο τοτε κανω εγω την πρωτη κινηση πραγματικα δεν με νοιαζει (αν στην τελικη ειναι τοσο ντροπαλος οσο φαινεται..) αλλα αμα δεν του αρεσω κ ολη αυτη η συμπεριφορα στηριζεται στο οτι προσπαθει να ειναι ναι μεν ευγενικος αλλα δεν θελει να μου δωσει περισσοτερα δικαιωματα, τοτε θα γινω ρεζιλι των σκυλιων!
    Κούκλα...καλημέρα!!!
    Λύσε μου μια απορία,σε παρακαλω.Περνας καλα στο Erasmus?Αν ναι,γιατι αυτη η πρεμουρα για τον τύπο?
    Σε ποια χώρα εισαι?Εχεις ξαναπαει εκει?Κουκλιτσα,Συγνωμη που θα το θέσω τόσο άσχημα αλλα Κοιτά να το ευχαριστηθεις όλο αυτο γιατι δεν πρόκειται να το ξαναζησεις!!!Δε λέω καλο το παιδι-απο αυτα που περιγραφεις-αλλα μην τρελενεσαι!!!Και γενικά μην τρελενεσαι με τους αντρες....Οσο τρελοί και παλαβοι να ειναι μαζι σου,οταν δούνε κάτι άλλο ....Αντε να ξεκολλήσουν!!!Το παιδι μπορει να ναι ντροπαλο ή να μην ξέρει τι θέλει ή να εχει άλλη ή να τα εχει χαμένα γιατι ίσως να ναι πρώτη φορα μόνος στο εξωτερικο...Το τελευταιο δημιουργεί άλλη ψυχολογία...Αλλα εσυ ηρεμησε κι απόλαυσε τη φοιτητική ζωη!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Ναι ακου τις κυριες! Μην τρελενεσαι με το παλικαρακι γιατι πολυ πιθανον να ειναι απειρος και να μην ξερει πως να φερθει,ασχετο οτι πιθανον να ενδιαφερεται!!! /rofl

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Athens
    Posts
    53
    Υπαρχει μια αρκετα ενδιαφερουσα ταινια η οποια λεγεται "Απλα δεν σε γουσταρει"... Λυνει γενικοτερα πολλα ερωτηματα, και βοηθαει στην εκλογικευση καποιων πραγματων του τυπου "αφου μιλησαμε με γουσταρει" "αφου με φιλησε μ αγαπαει" "αφου το καναμε θα ειμαστε μαζι για παντα" Το μονο κοινο που εχουν οι ανδρες με τις γυναικες ειναι οτι ποτε δεν θα καταλαβει ο ενας τι εννοει ο αλλος..

    Φιλικα :)

  9. #9
    Quote Originally Posted by onomaxrhsth View Post
    περισσοτερο προς το 2ο κλινω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι μηπως δεν ενδιαφερεται καθολου...:/ αμα ειχε κοπελα κ ηθελε να παιξει δεν θα φλερταρε εστω κ λιγακι;;; Αυτος τιποτα, μονο μηνυματα στο φμπ κ οποτε το θυμηθει!
    Πιτσιρικι κι απειρος και ντροπαλος να τανε θα στο δειχνε με το δικο του τροπο ότι σε γουσταρει, πχ. γλυκητητα/πόθος στο ύφος, να καταλαβαινεις ότι θελει κατι απο σενα αλλά κομπλάρει να μιλήσει, αλλά παρόλα αυτα να επιδιωκει να σε βλέπει συχνα. Με απλα λόγια με το υφος του θα στο δειχνε. Ενας τετοιος χαρακτηρας δε θα σου στελνε απ τη μια μερα στην αλλη ενα κατεβατο μηνυματα με μουσικες ούτε θα σε προσκαλούσε ή θα διοργάνωνε λάιβ μιουσικς. Βλέπεις κάποιο ερωτικό στοιχείο σε όλα αυτα? Εγώ τίποτα! Απ τη δικη του πλευρα, του εισαι αλλη μια γνωριμία στα πλαίσια του χαβαλε. Εσενα απλα σου αρεσε εμφανισιακα ο τυπος, ο αυθορμητισμός του, ανοικτος χαρακτηρας και ο ωραιος τροπος που εκφραζει τα ενδιαφεροντα του κι ετσι θα θελες να προκυψει κατι ερωτικο μεταξυ σας. Ο τυπος δεν δειχνει να ναι απ αυτους που καταλαβαινουν απο τετοια, στο νου του ειναι ο χαβαλες, τα χόμπι κι ολοι μαζι να παιρνάμε καλα. Ουτε δειχνει να ναι απ τους τυπους που εχουν στο νου τους έρωτες. Αν ηθελε ερωτας και ειδικα αν ηθελε σχεση με σενα, ως τετοιος χαρακτηρας που ειναι, όπως στον περιέγραψα, θα στο εδειχνε μέχρι τωρα μια χαρα!
    Τα περι ερωτα και σχεσης ειναι απλα κατι που υπαρχει μονο στη δικη σου σκέψη. Οπως σου ειπε κι αλλο μελος πριν απο μενα κοιταξε να παιρνας καλα στο ερασμους και πάψε να σπαταλας το χρονο και τη σκεψη σου στον τύπο, κι αν θες το δεις το θεμα αλλιως αρκέστου στον ωραιο του χαβαλε/παρεα απλα για να παιρνας ευχαριστα. Κατα τα λοιπα δεν τρεχει τιποτα αλλο μεταξυ σας......
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by onomaxrhsth View Post
    ναι αλλα εμενα η απορια μου ειναι η εξης... του αρεσω οντως; γιατι αν του αρεσω οντως κ ειναι σιγουρο τοτε κανω εγω την πρωτη κινηση πραγματικα δεν με νοιαζει (αν στην τελικη ειναι τοσο ντροπαλος οσο φαινεται..) αλλα αμα δεν του αρεσω κ ολη αυτη η συμπεριφορα στηριζεται στο οτι προσπαθει να ειναι ναι μεν ευγενικος αλλα δεν θελει να μου δωσει περισσοτερα δικαιωματα, τοτε θα γινω ρεζιλι των σκυλιων!
    πιστευω οτι μαλλον δεν του αρεσεις, οπως εχουν πει κι αλλοι. αλλα γιατι θα γινεις ΤΟΣΟ ρεζιλι πια αν κανεις καποια κινηση για να το επιβεβαιωσεις, εφοσον σε τρωει τοσο το θεμα? τι κινηση σκεφτεσαι? βιασμο? αν προκειται να το βγαλεις απ το μυαλο σου και να ηρεμησεις, κανε την ρημαδοκινηση και τελειωνε!!!
    καλα στα ειπαν περι ερασμους. εισαι εκει για να διαβασεις και να περασεις ομορφα κι ανεμελα κι εσυ το εριξες στο μελοδραμα.

Similar Threads

  1. Τι τρεχει με το φορουμ?
    By betelgeuse in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 22-04-2013, 17:30
  2. τρέχει ο χρόνος και φοβάμαι
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-10-2011, 01:57
  3. Πως καταλαβαίνει κανείς ήρθε η ώρα να επισκευτεί έναν ειδικό
    By dafiduck in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 05-10-2011, 19:52
  4. γιατι δε με καταλαβαινει?
    By mary.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-02-2011, 16:52
  5. Η ΖΩΗ ΤΡΕΧΕΙ Μ\' ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2010, 16:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •