Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820

    Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!

    Καλησπερα σας κ παλι,Αποφασισα να θιξω ενα θεμα που πιθανον αφορα αρκετες κοπελες εδωμεσα,Ακριβως πριν ενα μηνα το αγορι μου που θελουμε να κανουμε οικογενεια πηγε στρατο,ειμαστε απο παντα μαζι απο αποσταση ομως μιλουσαμε αρκετα στο τηλ κ τα λεγαμε καθημερινα στην καμερα,Μεσα στο στρατοπεδο μου στελνει μονο μηνυματα κ εννοειται δεν μπορει να τα λεμε τηλ ουτε διαθετει καμερα,Ανυπομονω να περασει ο καιρος,Πραγματικα ειμαι φρικαρισμενη εχω διαρκως τα νευρα μου γκρινιαζω στους δικους μου κ πανω απο ολα νομιζω οτι τιποτα περα απο το αγορι μου δεν εχει νοημα κ θελω να ερθει μονιμα κοντα μου,Ολες μου οι φιλες επισης ειναι μακρυα κ εδωπερα εχω παρεα μονο την μικρη ξαδερφη μου προσπαθω να βγαινω μαζι της να βοηθαω τους δικους μου σπιτι αλλα μεσα μου ειμαι κομματια!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    ποσο χρονων εισαι; βασικο ερωτημα
    σημειωση-> αν θες τη γνωμη μου αυτη η σχεση φθειρει..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Απο τη στιγμη που θελετε να κανετε οικογενεια σημαινει οτι αγαπιεστε πολυ οποτε μην φοβασαι υπομονη χρειαζεται και εγω σε σχεση απο αποσταση ειμαι σε καταλαβαινω.κοιταξε να εισαι καλα και να κανεις θετικες σκεψεις,γεμιζε το χρονο σου οπως μπορεις και ο καιρος θα περασει γρηγορα!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    ποσο χρονων εισαι; βασικο ερωτημα
    σημειωση-> αν θες τη γνωμη μου αυτη η σχεση φθειρει..
    e????
    auto pali pos to sumperanes?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ανυπομονω να περασει ο καιρος,ειμαι 27 ετων,αυτη η σχεση ειναι ολη μου η ζωη κ θα κανω τα παντα

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    e????
    auto pali pos to sumperanes?
    τι ε ;; απόσταση; στρατός; you know..?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ανυπομονω να περασει ο καιρος,ειμαι 27 ετων,αυτη η σχεση ειναι ολη μου η ζωη κ θα κανω τα παντα
    υπομονη χρειαζεται.αναλογα με τα πιστευω σου θα δρασεις.πιστευεις οτι αξιζει ολη τη φθορα και ολο αυτο που θα περασεις και περνας,για αυτη τη σχεση;

    εγω πιστευω οτι για μια σχεση δεν αξιζει να περνας δυσκολα.γιατι λογικα δυσκολα θα ειναι,δεδομενης της καταστασης.δεν ξερω,εγω θεωρω οτι στη ζωη πρεπει να κυνηγαμε τα ευκολα.
    την ευκολια.τα δυσκολα μακρια.τα λεω ψυχρα αλλα ετσι τα σκεφτομαι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ολη μου η ζωη ηταν δυσκολη επομενως δεν μου κανει εντυπωση

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ολη μου η ζωη ηταν δυσκολη επομενως δεν μου κανει εντυπωση
    αν οντως αυτο ισχυει και δεν το λες κατω απο κακη διαθεση,τοτε παω πασο.
    αν δηλαδη εσενα δε σε ενοχλει και δε σε επηρεαζει αρνητικα τοσο πολυ οσο αλλα που σου συμβαινουν,τοτε ενταξει.
    απλως για το καλο σου,κανε το καλυτερο για σενα,οσο μπορεις.μικρα μικρα βηματα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Κοπελια κανε υπομονη!!!! μην τρελενεσαι , θα περασει και συντομα θα ερθει η μερα, οπου θα ειστε αγγαλια κι χαμογελαστοι θα θυμαστε αυτές τις μερες!!
    περνω το θαρρος να σου γραψω γτ. με ταξίδεψες πισω στον χρονο¨) στην δικια μας περιπετια¨),βλέπεις είναι κατι που οι πιο πολλοι αναγκαστηκα περασαμε!! κι ξερεις κατι? θυμαμαι πως οι πιο πολλες σχεσεις - σχεσεις οπου το αγορι είναι φαντάρος δλδη,- οι πιο πολλες δεν χαλασαν κατά την θυτεια, οσες σπασανε εγινε η από αρχη, δλδη πριν αρχισει η διαδικασεια, η μετα , δλδη οπου ειχαν απολυθει τα αγορια και μετα από καποιους μηνες χωριζαν! -οσοι χωριζαν ετσι , γτ. νομιζω ότι οι πιο πολλοι κρατησαν αρκετα!! παντως δεν θυμαμαι να εγινε καποια σχση δλδη να χαλασε κατά την διαρκια της θυτιας του αγοριου! αρα?? μην αγχονεσε!! μην ακους διαφορες ζηλιες!! όλα θα πανε καλα!!
    Θ σου ελεγα ,απλα από μεριας σου να δειξεις κατανοηση στο αγορισου!! καλο θα είναι να καμεις πισω αν καμια φορα εχει νευρακια!!- εε το παιδι είναι μες στην εριμια!! μακρια από το σπιτι του, κι από εσενα!- ετσι λοιπον εσυ θα ελεγα να μην του αντιμηλας!! να εισαι παντα ηρεμη και ευγενικη, ότι κι να σου λεει να μην αντιδράς!! ανδρας σου είναι κι να πει κατι εσυ πρεπει να το ακουσεις!!ετσι?
    Στην τελικη αυτος είναι λογικο να ζηλευει, εσυ εισαι , ελευθερη , μπορεις να βγαινεις , εχεις γυρο σου πολλους πιρασμους, αυτος?? τα μονα θυληκα που εχει γυρο του θα είναι στα τέσσερα μεν, κι θα βελάζουνε, αλλα θα είναι τπτα κατσικια, η αγγελαδες!χαχαχα, αρα???
    Παντως θα πρωτηνα κατι, κατι που εμενα παρα τα τοσα χρονια μου εχει μεινει παραπονο!!,Να πας να τον επισκευτεις!! να του κανεις εκπληξη, η μαλον όχι , να του το πεις ότι θα πας!! μην σκασεις εκει χωρις να το ξερει!! δεν κανει. να πας όμως!! θα τον κανεις να χαρει πολύ!!!
    Στο λεω από προσωπικη μου αποψη, βλέπεις εμενα δεν προκοθηκε πωτες να ερθει , ειχε την δικαιολογια ότι ειτε πλησιαζαν οι μερες ,αρα ασκοπα θα χαλαγε την αδεια της να ερθει 900χιλ. δλδη ελεγε ότι καλητερα να παρει ρεπο όταν θα είμαι αθηνα, με αδειαμου, για να ειμαστε συνεχως μαζι ,και μετα το οικονομικο ότι παλυ καλητερα να χαλαγαμε τα λεφτα ,αθηνα. Βεβαια εμενα ηταν πολύ αγχωδεις τα πραγματα, βλέπεις εμενα η προκομενη δουλευε νυχτα, μπαρα, και η ζηλιαμου ηταν στα κοκκινα!! ξερεις τι παθαινα σαν με επερνε τηλ. και ειτε ειμουν σκοπια,ειτε όχι ,ειμουν στην απολυτη ησυχια!κι από το ακουστηκομου ακουγα μουσηκι!!! ανδρικες φωνες τριγυρο της!! και γλεντια!! τρελενομουνα!!!! μα ηταν κι λογικο, συγουρα κάθε βραδυ που δουλευε ειχε την ευκερερια ,ολο κι θα υπηρχαν ποσοι ανδρες καλητεροι από εμενα που θα μπορουσε να παει μαζι τους ,να κανει ότι κανει κι να μην επερνα χαμπαρι!!κι ας ειχα μια κοπελα στο ρολο του εφιαλτη¨).
    Όμως η αποσταση σε κανει να πισμωνεις, κι από τους δυο υπαρχει το πισμα!! που κρατα τις καρδιες ζεστα κοντα!! για αυτό σου λεω ότι πιο πολύ κινδηνευει ένα ζευγαρι να χωρησει αν είναι κοντα, αν δλδη απολυθει και είναι φυσιολογικα δλδη κοντα, παρα με την αποσταση!! ετσι λοιπον κι εμεις, παρα ότι αντεξαμε τν αποσταση ,σαν αποληθικα ,μεσα σε 1-2 μηνες,αν θυμαμαι κι καλα ,χωρησαμε!!
    εσεις όμως ειστε πιο μεγαλα παιδια, ειστε ορημα, κι φενετε ότι αγαπιέστε!!!! αρα??????? θα πανε όλα καλα κι μετα θα ειστε μαζι κι θα παντρευτητε!!!!!!!!
    μην ξεχνας όμως!! να κανεις πισω στα μικροκαυγαδάκια-καλα θα είναι κι μετα -¨)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    το θέμα είναι να αγαπιέστε αληθινά ρε παιδιά,να ταιριάζετε και να μπορεί ο ένας να αντέξει τα κουσούρια του άλλου.
    από κει και πέρα τι αποστάσεις και μαλακίες.αν ο ένας είναι γεννημένος για τον άλλον τι να λέμε τώρα! μιλάμε άμα ταιριάζουνε και αγαπιούνται
    δεν μπορεί να βρεθεί κανένα εμπόδιο και δεν τους χωρίζει τίποτα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα να ειστε ολοι ειναι πολυ ζορικο ομως θα το παλεψουμε κ εννοειται κ θελουμε γαμο κ παιδια

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    αν υπαρχει αγαπη όλα θα πανε καλα¨), μην ακους αυτά τα περι στρατου,,κ.α,,, .επισης να μη μπερδευόμαστε, εσυ εισαι η γυναικα κι ο άλλος ο ανδρας, σε μια σχεση υπαρχουν κι οι ρολοι μας, δεν είναι ιδιο - παραπανω τωρα που νε φαντάρος-, πρεπει να μην του πας κοντρα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Καλα να ειστε ολοι ειναι πολυ ζορικο ομως θα το παλεψουμε κ εννοειται κ θελουμε γαμο κ παιδια
    και ας ειναι ζορικο! αν αξιζει αυτη η αγαπη κανενα προβλημα.παλεψτε το και ευχομαι να βγει σε καλο!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    και ας ειναι ζορικο! αν αξιζει αυτη η αγαπη κανενα προβλημα.παλεψτε το και ευχομαι να βγει σε καλο!
    Καλα να εισαι κοπελα μου κ σε σενα τα καλυτερα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αναμονή....
    By Μπερδεμένη23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2013, 18:12
  2. Πως να το κανω να περασει
    By My name is A in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 23-05-2011, 17:10
  3. Καιρος να μεγαλωσουμε...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 01-06-2010, 11:37
  4. Ψυχολογία και καιρός!
    By Polarjetstream in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-11-2009, 11:44
  5. Δεν ξέρω πώς θα περάσει
    By merit in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 08-05-2007, 03:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •