δεν ξερω τι μου συμβαινει.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    δεν ξερω τι μου συμβαινει.

    Καλησπερα.τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα.νομιζω οτι ειναι ενα συναισθημα που πολυς κοσμος το βιωνει καποια στιγμη αλλα θελω την γνωμη σας.τον τελευταιο καιρο οταν βγαινω εξω νοιθω εντονα την καχυποψια.νομιζω οτι ολοι θελουν να μου κανουν κακο.
    δεν ξερω πως μπορω να αποβαλω αυτο το συναισθημα.

  2. #2
    με τόσα που γίνονται πλέον, όλοι κάπως έτσι νιώθουμε...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γενικα το αισθημα καταδιωξης, η καχυποψια κλπ ειναι σημαδια παθολογιας. Ειναι η πρωτη φορα που το νιωθεις στη ζωη σου? Μηπως εχει συμβει κατι που σε πληγωσε? Μηπως δε τα χεις καλα με τον εαυτο σου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    νομιζω ωρες ωρες ολοι το παθαινουμε αυτο,αλλα πλεον και στην εποχη που ζουμε με τοσα δυσαρεστα που βλεπουμε και ακουμε γυρω μας,ισως να πρεπει να ειμαστε κι ολας!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Mανο , εγω δεν το παθαινω ποτε , αν ησουν κοπελα , κατι παει κ ερχεται , αλλα αντρας κ να φοβαται , δεν ειναι φυσιολογικο , εκτος αν ακουσες κατι που σε τρομοκρατησε , η η περιοχη που μενεις , ειναι ' περιεργη ' . Τωρα βεβαια δεν ξερω κ την σωματικη σου διαπλαση , αλλα εγω δεν φοβαμαι γιατι ειμαι γεροδεμενος , παιζει ρολο . Οι γονεις μου φοβουνται ,με ολα αυτα που ακουνε , αλλα ειναι παρηλικες .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    163
    Νομιζω και εγω πως το αισθημα της καχυποψίας προς τους αλλους παιζει ρολο με δυσκολες καταστασεις
    που μπορει να περνας και να σου δημιουργουν αγχος κτλ
    Ειχα παθει και εγω κατι παρομοιο πριν πολύ καιρο, λιγο διαφορετικο βεβαια, και ηταν λογω της ανησυχιας και του αγχους
    που βιωνα, αλλα ηταν σχετικα παροδικο..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mανο , εγω δεν το παθαινω ποτε , αν ησουν κοπελα , κατι παει κ ερχεται , αλλα αντρας κ να φοβαται , δεν ειναι φυσιολογικο , εκτος αν ακουσες κατι που σε τρομοκρατησε , η η περιοχη που μενεις , ειναι ' περιεργη ' . Τωρα βεβαια δεν ξερω κ την σωματικη σου διαπλαση , αλλα εγω δεν φοβαμαι γιατι ειμαι γεροδεμενος , παιζει ρολο . Οι γονεις μου φοβουνται ,με ολα αυτα που ακουνε , αλλα ειναι παρηλικες .
    κι εγω δεν φοβαμαι!δεν παιζει ρολο και τοσο η σωματικη διαπλαση,οσο ο τροπος που θα χτυπησεις!αλλο φοβος αλλο καχυποψια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    κι εγω δεν φοβαμαι!δεν παιζει ρολο και τοσο η σωματικη διαπλαση,οσο ο τροπος που θα χτυπησεις!αλλο φοβος αλλο καχυποψια!
    Σωστο , καλο ειναι να γνωριζεις αυτοαμυνα κ καποια πολεμικη τεχνη ( γνωριζω ) , δεν αρκει η δυναμη . Αν καταλαβα εισαι καχυποπτος ? προτιμω το ετοιμοπολεμος !! χωρις βεβαια να γινει εμμονη οτι θα στην πεσουν , δεν εχουμε φτασει εκει ( ακομα ) . Γενικα την πεφτουν σε ηλικιωμενους .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστο , καλο ειναι να γνωριζεις αυτοαμυνα κ καποια πολεμικη τεχνη ( γνωριζω ) , δεν αρκει η δυναμη . Αν καταλαβα εισαι καχυποπτος ? προτιμω το ετοιμοπολεμος !! χωρις βεβαια να γινει εμμονη οτι θα στην πεσουν , δεν εχουμε φτασει εκει ( ακομα ) . Γενικα την πεφτουν σε ηλικιωμενους .
    ναι ενταξει δεν περπαταω και σαν τον τσακ νορις,!παντα πρεπει να εχεις το νου σου αν γινει κατι!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Aν περπαταω καπου σκοτεινα ή περιεργα δεν περπαταω ανεμελα!Μαλιστα εχω και τα κλειδια του αυτοκινητου στο χερι,αν χρειαστει να φυγει και κανενα ματι!Αυτο κρυβει καποια παθολογια?Δεν νομιζω διοτι γινεται της φουτανας πλεον!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    ναι ενταξει δεν περπαταω και σαν τον τσακ νορις,!παντα πρεπει να εχεις το νου σου αν γινει κατι!

    Εμενα παντως δεν μου εχει συμβει κατι , αλλα την θεια μου , την πλησιασε μερα μεσημερι μια κοπελα , ζητωντας πληροφοριες , και της αρπαξε την χρυση αλυσιδα απο τον λαιμο .

Similar Threads

  1. δεν ξέρω τι συμβαίνει
    By Paris24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 13-03-2013, 18:55
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
    By bikex in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-06-2012, 18:45
  3. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει
    By maria_gja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 09-11-2011, 09:35
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!!!!!
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 14-04-2011, 02:46
  5. Δεν ξέρω τί μου συμβαίνει
    By kit in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 10-04-2011, 15:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •