Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 70 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 151 to 165 of 1042
  1. #151
    Ναι τους βλεπωμερικες φορες στις γαμπες πιο πολυ.και οσο τους βλεπω τοσο τρελαινόταν

  2. #152
    Όχι δεν θέλω να τα κουνάω συνέχεια και δεν έχω ιδιαίτερο πόνο. Κάποιους πόνους έχω και που. Οι συσπάσεις είναι τουλάχιστον 2 μήνες Εμένα με χτυπάνε συνέχεια. Συνέχεια αν βάλω το χέρι πάνω στο πόδι το νιώθω. Φαίνεται και με γυμνό μάτι αρκεί να εστιάσεις εκεί.Αχ δεν ξέρω τι να κάνω.

  3. #153
    Αλλά εγώ Τζίνα δεν το έχω μόνο στα πόδια αλλά και στις παλάμες και στο πρόσωπο και στην πλάτη που και που.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Καθαρο αγχος Μαριαννα μου..Κανε ςνα βημα κ πηγαινε σε ψυχιατρο..

  5. #155
    Γιατί το λες αυτό Τζίνα μου; 2 μήνες είναι μεγάλο το διάστημα..

  6. #156
    Θα ξαναμπω με την πρώτη ευκαιρία να τα πούμε..

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ειναι μεγαλο διαστημα για να ειναι κατι παθολογικο κ χωριε ευρηματα στις εξετασεις.Αρα?

  8. #158
    Καλησπερα παιδια αν και δεν μπορεσα να ηρεμισω και τωρα που γραφω τους εχω τους σπασμους στις γαμπες ειναι μικροι αλλα αν τους παρατιρισεις φαινονται.τι να κανω ειμαι εξερετικα αγχωμενος αν και παιρνω αγχωλιτικα

  9. #159
    Ειμαι αρκετα εως πολυ αγχωμενος σταματω να ζω.δεν ξερω τι να κανω .οι σπασμοι ειναι ολη μερα στο μυαλο μου .ουτε για τρεξιμο δεν μπορω να παω.αν και κανενας γιατρος δεν μου πε κατι.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Αχιλλεα,
    κανενας γιατρος δεν θα ασχοληθει, εαν δεν σου εχει βρει καποιο παθολογικο ευρημα!
    εφ οσον λοιπον δεν σου εχουν βρει κατι , πιθανοτατα δεν εχεις τιποτα!

    οσο και αν νομιζεις οτι εχεις κατι σοβαρο, οι μυικοι σπασμοι χωρις με καθαρες τις συνηθεις ιατρικες εξετασεις , οσο και αν διαρκουν ειναι ανευ σημασιας,και συνηθως εχουν ψυχολογικο υποβαθρο.

    δυστυχως ομως τους εχεις δωσει μεγαλη σημασια ,και θα σε κανουν να υποφερεις αδικα για πολυ χρονο.
    Τα αγχολυτικα εαν δεν εντασονται σε μια συνολικοτερη ψυχολογικη υποστηριξη /αγωγη , λιγο και προσωρινα βοηθουν.

    Προσπαθησε να μιλησεις σε ατομα που εμπιστευεσαι και ζητα τους εαν δεν μπορεις μονος , να απευθυνθειτε σε καποιο ειδικο ,και συντομα!

    εαν δεν παψεις να τσεκαρεις τον εαυτο σου καθε λιγο εαν εισαι καλα , δυσκολα θα ξεφυγεις απο αυτο τον φαυλο κυκλο.

    Συμβουλες απο ενα ομοιοπαθη στο παρελθον ,που συνηλθε .

  11. #161
    Ευχαριστω παρα μα παρα πολυ .κωστα ο νευρολογος που πηγα παλι σημερα μου ε να μην ξανακανω ηλεκτρομυογραφυμα και οτι ιταν μια χαρα .ο 2ος επειδη μια τιμη ηταν χαμιλοτερι τον ρωτισα και μου παι οτι δεν ειναι κατι και οτι ολα τα φτιαχνει το αγχος μου .πωςγινεται να αισθανομαι το ποδι μου αδυνατο?απ το αγχος και επειδη το σκεφτομαι?πριν 4 μερες εκανα 80 χλμ ποδηλατο αλλα το μυαλο μου εκει.κοιτουσατις γαμπες και ταχερια μου.και αυτοεξεταζομαι.συγνωμη για το μεγεθος του κειμενου.ουτε τα στεντον δε με πιανει.χαλια χαλια και ξανα χαλια μεσακατεψαιτο ιντερνετ.

  12. #162
    Και τωρα που ξαπλωνω ειναι και στην πλατη και στα ποδια .δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.οσο επιμενουν τοσο αγχωνομαι.ρε τι παθαμαι .

  13. #163
    Παιδια τι γινεται πως παμε με τις συσπασεις .σημερα εχω στον πηχη μου

  14. #164
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Παιδια τι γινεται πως παμε με τις συσπασεις .σημερα εχω στον πηχη μου
    Κανενας μεσα παιδια σημερα.?

  15. #165
    Παιδια αυτη η συσπαση στον πηχη μου με χει αρωστηση περισοτερο απ οτι ειμουν.μου ρχεται να το κοψω.εσεις πως πατε με τις σνσπασεις ;

Page 11 of 70 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •