Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 70 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast
Results 181 to 195 of 1042
  1. #181
    Οι περισσότερες είναι έντονες. Όλη μέρα πόδια χέρια πλάτη πρόσωπο. Δεν μπορώ να ηρεμήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by LORA17 View Post
    Παιδιά, άνοιξα αυτό το νέο θέμα γιατί πραγματικά βρίσκομαι σε απόγνωση. Εδώ και 3 εβδομάδες νιώθω σε όλο μου το σώμα σπασμούς των μυών. Όπως καμιά φορά πεταρίζει το βλέφαρο...εγώ το νιώθω αυτό σε όλο το σώμα σε διαφορετικά σημεία. Ταυτόχρονα νιώθω και μία αδυναμία στα πόδια... φοβάμαι μην έχω σκλήρυνση κατά πλάκας...έψαξα και είδα ότι είναι και αυτά κάποια από τα συμπτώματα....το έχετε νιώσει εσείς ποτέ αυτό? Φοβάμαι για ακόμη μια φορά να αντιμετωπίσω τους δικούς μου και να τους πω τι νιώθω....πάλι θα μου πουν ότι δεν έχω τίποτα και είναι όλα στο μυαλό μου.
    Το είχα μερικές φορές λόγω αντικαταθλιπτικών ειδικά όταν είχα βάλει το remeron... Ήταν λες και έκανα παθητική γυμναστική με ηλεκτρόδια. Επειδή παλιά έκανα για τετρακέφαλο ήταν ακριβώς έτσι οι σπασμοί. πατ πατ πατ στον τετρακέφαλο πρώτα στο ένα πόδι μπορεί και 20 λεπτά λέω θα κάνω τετρακέφαλο (πέρα από την πλάκα είχα φρίξει και εγώ) και μετά στο άλλο !!! μετά από λίγες μέρες σταμάτησε. Με έπιανε ξαφνικά και εμένα σε διαφορετικά σημεία μπορεί στο δικέφαλο στο χέρι, μπορεί σε ένα δάχτυλο οπουδήποτε...

  3. #183
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Το είχα μερικές φορές λόγω αντικαταθλιπτικών ειδικά όταν είχα βάλει το remeron... Ήταν λες και έκανα παθητική γυμναστική με ηλεκτρόδια. Επειδή παλιά έκανα για τετρακέφαλο ήταν ακριβώς έτσι οι σπασμοί. πατ πατ πατ στον τετρακέφαλο πρώτα στο ένα πόδι μπορεί και 20 λεπτά λέω θα κάνω τετρακέφαλο (πέρα από την πλάκα είχα φρίξει και εγώ) και μετά στο άλλο !!! μετά από λίγες μέρες σταμάτησε. Με έπιανε ξαφνικά και εμένα σε διαφορετικά σημεία μπορεί στο δικέφαλο στο χέρι, μπορεί σε ένα δάχτυλο οπουδήποτε...
    Παναγιωτη εμενα δεν ειναι εντονες ολες.εχω και πολυ πιο αναπαισθητες.οι οποιες με αγχωνουν.

  4. #184
    Οι αλλοι ομοιοπαθουντες πως ειναι.;

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Πηγα σε νευροχειρουργο ολα ηταν αψογα.κ μου ειπε η γιατρος να ξεκινησω αγωγη παλι κ το εκαβα..ειμαι ενα τσικ καλυτερα.οι συσπασεις επιμενουν.κ εμενα παντου αλλα στα ποδια δεν παλευονται.θα περιμενω δεκα μερες για να δουμε πως θα παει η αγωγη κ θα προχωρησουμε κ σε αλλες εξετασεις αν χρειαστει.μαριαννα κανε το βημα με τον ψυχιατρο.δεν θα χασεις.αχιλλεα αυτο ειναι το θεμα.οτι σε φοβιζει.πες του να το κανει κ αλλο.μη μασας γαμωτο.πατα το κατω.δεν εχεις τιποτα.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Συγνωμη παιδια λαθος.σε αγγειοχειρουργο πηγα κ ηταν ολα οκ...η νευρολογος που εδωσε την αγωγη.

  7. #187
    Member
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    68
    Καλησπέρα σε όλους και σε όλες. Πριν από 2.5 χρόνια είχα παρατηρήσει και εγώ τυχαίους μυϊκούς σπασμούς στο σώμα μου με αποτέλεσμα να ανησυχήσω για διάφορες νευρολογικές ασθένειες. Επισκέφτηκα γύρω στους 7 γιατρούς και όλοι με διαβεβαίωσαν ότι ήμουν απολύτως υγιής. Πιο συγκεκριμένα είχα ποστάρει και σε αυτό το forum δύο θέματα και οι απαντήσεις των μελών με βοήθησαν πολύ στην ψυχολογία μου. Τα θέματα που είχα ξεκινήσει βρίσκονται εδώ [http://www.e-psychology.gr/forum/sho...2%CE%AF%CE%B1] και εδώ [http://www.e-psychology.gr/forum/sho...9%CE%B3%CE%AE]. Το κύριο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι εμπιστευόμουν πιο πολύ το Internet από 7 γιατρούς. Εν τέλει κατέληξα στα εξής. Το άγχος παίζει τεράστιο ρόλο στα συμπτώματα που εμφανίζει κανείς. Ακόμα και κάποιος εντελώς υγιής, αν πιστέψει ότι έχει κάποια ασθένεια και αρχίσει να αγχώνεται 24/7 θα παρατηρήσει συμπτώματα τα οποία ενδεχομένως έχει διαβάσει σε κάποια σελίδα. Η άποψή μου είναι ότι άμα ο γιατρός σας πει ότι είσαστε υγιείς, εμπιστευτείτε τον. Εγώ μετά από 2.5 χρόνια, έχω ξεπεράσει πλήρως την φοβία αυτή [τώρα έχω άλλη ] και έχω παρατηρήσει ότι μπορεί να έχει περάσει και ένα εξάμηνο και να μην έχω κάποια σύσπαση. Αν όμως με πιάσει κάποιο άγχος, οι συσπάσεις αυτές όχι μόνο επιστρέφουν άλλα και αυξάνονται έως ότου μου φύγει το άγχος.

  8. #188
    Quote Originally Posted by The_Mechanic View Post
    Καλησπέρα σε όλους και σε όλες. Πριν από 2.5 χρόνια είχα παρατηρήσει και εγώ τυχαίους μυϊκούς σπασμούς στο σώμα μου με αποτέλεσμα να ανησυχήσω για διάφορες νευρολογικές ασθένειες. Επισκέφτηκα γύρω στους 7 γιατρούς και όλοι με διαβεβαίωσαν ότι ήμουν απολύτως υγιής. Πιο συγκεκριμένα είχα ποστάρει και σε αυτό το forum δύο θέματα και οι απαντήσεις των μελών με βοήθησαν πολύ στην ψυχολογία μου. Τα θέματα που είχα ξεκινήσει βρίσκονται εδώ [http://www.e-psychology.gr/forum/sho...2%CE%AF%CE%B1] και εδώ [http://www.e-psychology.gr/forum/sho...9%CE%B3%CE%AE]. Το κύριο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι εμπιστευόμουν πιο πολύ το Internet από 7 γιατρούς. Εν τέλει κατέληξα στα εξής. Το άγχος παίζει τεράστιο ρόλο στα συμπτώματα που εμφανίζει κανείς. Ακόμα και κάποιος εντελώς υγιής, αν πιστέψει ότι έχει κάποια ασθένεια και αρχίσει να αγχώνεται 24/7 θα παρατηρήσει συμπτώματα τα οποία ενδεχομένως έχει διαβάσει σε κάποια σελίδα. Η άποψή μου είναι ότι άμα ο γιατρός σας πει ότι είσαστε υγιείς, εμπιστευτείτε τον. Εγώ μετά από 2.5 χρόνια, έχω ξεπεράσει πλήρως την φοβία αυτή [τώρα έχω άλλη ] και έχω παρατηρήσει ότι μπορεί να έχει περάσει και ένα εξάμηνο και να μην έχω κάποια σύσπαση. Αν όμως με πιάσει κάποιο άγχος, οι συσπάσεις αυτές όχι μόνο επιστρέφουν άλλα και αυξάνονται έως ότου μου φύγει το άγχος.
    Παιδια ευχαριστω πολυ.πηγα και γω σημερα σε νευρολογο και μου κανε μνογραφιμα στον πηχη εκει δηλαδη που ειχα τις πολλες συσπασεις και μου πε αυχενικο.οτι πιεζεται ενδεχομενος καποιο νευρο .το απογευμα το χα στην πλατη εντονα.α εκανα και στο δικέφαλο. Μηριαίο και μου λεει αν ηταν η als ετσι θα θελαν να χουν ολοι.σηνελθε και παρε τα φαρμακα καιμην κοψεις την προπονηση λογο του ψυχαναγκαστικονυ χαρακτιρα σου.και τηλ ψυχολογο.αυτα παιδια αλλαεγω εκει αγχοοοοοοοοοοοοος.ρε τι οργιο ειμαι.σηχαθικα τον εαυτο μου.

  9. #189
    Μαριαννα εσυ πως εισαι .?ηρεμισες καθόλου. ?οι σπασμοι;αγχο[οοοοοοοοοοοος.

  10. #190
    Φιλε machanic kai go se 5 η 6 γιατρους πηγα οι 3 αρνηθηκαν να μου κανουν μυογρφιμμα ο 1 μου κανε μια χερια μια ποδια και μια μου πεχαπια και οτι το μυογραφημμα το κνουμε βαση κλινικης εξετασεις ιστορικου και εικονας και οχι οταν θελει οποιος.θελει.μαλλον εχει δικιο.αχ αυτο το ιντερνετ.

  11. #191
    Τζίνα χαίρομαι που είσαι έστω και ένα τσικ καλύτερα..Συνέχισε έτσι για να απαλλαγείς επιτέλους από αυτό.!!!!!!! Αχιλλέα δυστυχώς είμαι στην ίδια κατάσταση..Πόδια χέρια κάποιες φορές και πρόσωπο. Εγώ τώρα κόλλησα αλλού δυστυχώς αλλά καλύτερα να μην περιγράψω την φοβία μου πάλι.

  12. #192
    Παιδιά δυστυχώς χρειάζομαι βοήθεια. Ξέρετε τι έχω πάθει; Έχω διαβάσει τόσες πολλές ιστορίες ανθρώπων και πραγματικά έχω μπλοκάρει! Ξαναείπα ότι τον τελευταίο καιρό έχω τρελό κόλλημα με τη ΣΚΠ. Έκανα μαγνητική εγκεφάλου όλα καλά. Έλα όμως που έχω διαβάσει ιστορίες που ο ένας έλεγε "εμένα η μαγνητική στο κεφάλι ήταν καθαρή στον αυχένα όμως όχι" Σκέφτομαι ΑΥΧΕΝΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ! Άλλη ιστορία "εμένα το πρόβλημα ήταν στο νωτιαίο μυελό κι έτσι ανακάλυψα την ασθένεια" Σκέφτομαι ΝΩΤΙΑΙΟ ΜΥΕΛΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΛΕΓΞΕΙ ΕΓΩ! Και πια τρελάινομαι. Τα συμπτώματα εξακολουθώ να τα έχω. Και έτσι όπως τα σκέφτομαι εγώ τώρα πρέπει να βρω έναν γιατρό να μου γράφει όλη μερα εξετάσεις κι εγώ να τρέχω. Δεν ξέρω τι να κάνω πια. Και ο Κώστας και η Τζίνα με παροτρύνουν να επισκεφθώ ψυχίατρο. Το ξέρω μου το λένε για καλό αλλά έλα που βαθιά μέσα μου λέω δεν είναι άγχος αυτό με τίποτα. Και εφόσον υπάρχουν εξετάσεις που δεν έχω κάνει πως θα αρχίσω άλλου είδους φάρμακα; Δηλαδή με τρεις νευρολογικές εξετάσεις 1 μαγνητική εξετάσεις αίματος γενικές αλλά και πιο εξειδικευμένες το αποτέλεσμα είναι κρίσεις άγχους. Αλλά πάλι εγώ σκέφτομαι κι αν τελικά είναι το πρόβλημα στον αυχένα πως έβγαλε ο γιατρός το συμπέρασμα; Και αν και αν και αν και αν..Βοήθειαααααααααααααααα αααααααααααααααα

  13. #193
    Επίσης φοβάμαι συνεχώς ότι θα λήξει η ασφάλεια μου και μετά δεν θα έχω την πολυτέλεια να κάνω πανάκριβες εξετάσεις όπως η μαγνητική. Όλη μέρα το σκέφτομαι. Και όλη μέρα να μ αφήσεις στον τομογράφο δεν θα πω όχι. Αρκεί σιγά σιγά να εξετάζω κάθε φορά κι ένα νέο σημείο. Ξέρω έχω μεγάλο πρόβλημα..Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά με έχει πιάσει απελπισία!

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Aν δεν μπορεις να ηρεμησεις κανε κ μια μαγνητικη αυχενα που δεθχνει κ τον νωτιαιο μυελο φυσικα.για να πειστεις οτι δεν εχεις κατι.Γιατι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ.Εγω σημερα ειμαι σκατα.Παλι εντονες συσπασεις κ συνεχεια.Κ με αγωγη..Τι να υποθεσω τωρα?

  15. #195
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Aν δεν μπορεις να ηρεμησεις κανε κ μια μαγνητικη αυχενα που δεθχνει κ τον νωτιαιο μυελο φυσικα.για να πειστεις οτι δεν εχεις κατι.Γιατι ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ.Εγω σημερα ειμαι σκατα.Παλι εντονες συσπασεις κ συνεχεια.Κ με αγωγη..Τι να υποθεσω τωρα?
    Μαριαννα και τζινα ακουτε πως εχει η κατασταση.εγω εχω απο χθες εντοναστην πλατη.και στο κωλοχερι μου.εσυ μαριαννα να ξεχασεις τον τομογραφο και νατα μαζεψεις και ναπας σε ειδικο ψυχηκης υγειας επιγοντος.εγω το αφησα αν και ηξερα την καταληξη πιστευοντς οτι μετην αγωγη δεν θα μπορουσα να τρεξω.λες και με τοσο αγχος θα τρεχα.τωρα τζινα ξερεις σαν προιπαθουσα οτι το αγχος κάνει πολλα .ποσο μαλλον σε μας.και οτι εχουμε τις μερες μας.σωστα.;και οπως με συμβουλεψες πάρε την αγωγη και ασε τις μαμακιες.συγνωμη κιολας.

Page 13 of 70 FirstFirst ... 311121314152363 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •