Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 70 FirstFirst ... 412131415162464 ... LastLast
Results 196 to 210 of 1042
  1. #196
    Και κατι αλλο και μενα μαριαννα αν μ αφηνες ολη μερα στα καλοδια με το μυογραφο θα μουν καλα.ερε φουτσα που θέλουμε. Για να στρωσουμε γαμο το μυαλο μας.συγνωμη για τι φραση .αλλα αυτο θα λεγε καποιος λογικος.

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Η κατασταση μου σημερα ειναι απελπιστικη.εκτος απο τις συνεχομενες συσπασεις εχω κ πολυ πονο στα ποδια.σχεδον δεν μπορω να σταθω ορθια.θα μου στριψει παιδια..αχιλλεα τι αγωγη παιρνεις?

  3. #198
    Τζινα ζολοφτ .και ειμαι λιγο καλητερα.οι σπασμοι εκει ομως.εσυ εχεις αλλου εκτος απ τα ποδια;

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ναι παντου τις εχω...ανυποφορο...

  5. #200
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Ναι παντου τις εχω...ανυποφορο...
    Ειναι δεν ειναι το χουμε και γω και συ.κοιταξε να παρεις την αγωγη σου. Γιατι θα ταλαιπωρηθης οπως εγω.εμενα μερικες ειναι τοσο ανεπαισθητες που μονο φαινονται.εσενα ειναι ολες δυνατες.;α και κατι αλλο οχι ιντερνετ.θανατος για μας ειναι σαν το τζογο δεν κοβεται

  6. #201
    Τζίνα και Αχιλλέα σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κι εγώ συνεχίζω τα ίδια. Πιο πολύ σε πόδια και παλάμες. Αχ τι θα κάνουμε παιδιά..

  7. #202
    Από σήμερα θα προσπαθήσω να μην ψάχνω άλλο στο internet. Όπως λες Αχιλλέα είναι θάνατος! Πραγματικά. Έστω να κάνω μια αρχή..

  8. #203
    Quote Originally Posted by marianna27 View Post
    Από σήμερα θα προσπαθήσω να μην ψάχνω άλλο στο internet. Όπως λες Αχιλλέα είναι θάνατος! Πραγματικά. Έστω να κάνω μια αρχή..
    Πες μου κατι που κερδιζεις αν ψαχνεις στο ιντερνετ;να σου πω εγω .αγχος.............εγω εχω εντριφιση στο νοσοφοβικο youtube .και τωρα απολαμβανω αυτο που εσπειρα μεσα στο σκατοκεφαλι μου.να κοιτιεμαι σαν καμια γρια και να περιμενω τι θα μου κουνιθη.σε γιατρο πηγες ;μη χεραισαι ψηχιατρο εννοω;

  9. #204
    Τίποτα δεν κερδίζω. Απολύτως τίποτα! Τη ζωή μου κατέστρεψα. Και στο παρελθόν είχε τύχει ξανά να πάθω εμμονή με το internet. Αλλά από σήμερα τέλος. Πρέπει να πιστεύω τους γιατρούς. Αλλιώς δεν έχει νόημα και να πηγαίνω! Όχι δεν έχω επισκεφθεί ακόμη ψυχίατρο να σου πω την αλήθεια. Πόσο σε καταλαβαίνω Αχιλλέα. Κι εγώ όλη μέρα αυτό κάνω. Κάθομαι και κοιτάω τι θα κουνηθεί. Και κυρίως εμμονή με τα δάχτυλα χεριών και ποδιών. Και αν τύχει και το δω με πιάνει τρόμος.

  10. #205
    Παιδια και εγω το παθαινω αυτο..στην αρχη αγχονομουν πολυ αλλα μετα σταματησα να τ δινω σημασια και με ενοχλει πολυ λιγοτερο..παντως οταν εχουμε αγχος στελενει ζημα στον εγκεφαλο οτι υπαρχει κυνδινος..ο εγκεφαλος νομιζει οτι υπαρχει πραγματικος κυνδινος και μετα ενεργοποιει τους μυες για να τρεξουμε να σωθουμε απο τον υποτειθεμενο κυνδινο...για αυτο και η ανασα γινεται πιο γρηγορη και οι παλμοι ανεβαινουν κ.τ.λ. κ.τ.λ.

  11. #206
    Quote Originally Posted by γελα πολυ View Post
    Παιδια και εγω το παθαινω αυτο..στην αρχη αγχονομουν πολυ αλλα μετα σταματησα να τ δινω σημασια και με ενοχλει πολυ λιγοτερο..παντως οταν εχουμε αγχος στελενει ζημα στον εγκεφαλο οτι υπαρχει κυνδινος..ο εγκεφαλος νομιζει οτι υπαρχει πραγματικος κυνδινος και μετα ενεργοποιει τους μυες για να τρεξουμε να σωθουμε απο τον υποτειθεμενο κυνδινο...για αυτο και η ανασα γινεται πιο γρηγορη και οι παλμοι ανεβαινουν κ.τ.λ. κ.τ.λ.
    Εμενα οι γαμπες μου ειναι λες και κουνουνται μικρα κομματακια .και φυσικα με αγχωνη απιστευτα παλι απο αντα που ειχα δει στο ιντερνετ.εσεις πως εισται σημερα παιδια;

  12. #207
    Τα ίδια και σήμερα..Πόδια χέρια πάλι τα ίδια. Γέλα πολύ εσύ πόσο καιρό το είχες έντονα αυτό; Το είχες σε όλο το σώμα ή σε συγκεκριμένα σημεία;

  13. #208
    Επίσης άρχισα να έχω τινάγματα και στον ύπνο

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Παιδια καλησπερα..εχω πολυ καιρο να μπω εδω..απο τοτε που αρχισαν οι συσπασεις παντου σε ολο μου το σωμα στο προσωπο και στη γλωσσα..εκανα το λαθος να μπω στο ιντερνετ..κοντεψα να πεθανω...και προφανως οχι απο τις συσπασεις..αλλα απο τα τερατωδη πραγματα που διαβασα..θα τα διαπιστωσετε αν διαβασετε τα posts μου..εχω να πω το εξης..εχω αυτες τις συσπασεις απο περυσι τον Ιουνιο..ξεκινησαν εντελως ξαφνικα και συνεχιζονται ακομη και σημερα..εκανα μαγνητικες..ηλεκτρομυογραφ ηματα..πηγα σε ενα σωρο γιατρους..ολα εδειχναν καθαρα αλλα οι συσπασεις δε σταματανε..και ξερετε γιατι? Γιατι ειναι μια απολυτα φυσιολογικη αντιδραση του οργανισμουβσε στρεσσογονες καταστασεις..οσοι ειστε αγχωδεις οφειλετε να γνωριζετε οτι οι επιπτωσεις του αγχους ειναι μη αναστρεψιμες..ετσι λοιπον εμαθα να ζω με τις συσπασεις μου και ομολογω πως αρχιζω και τις λατρευω...οτι θελετε με ρωτατε..φιλικα..μια πολυ ταλαιπωρημενη απο τις αηδιες του ιντερνετ ψυχη..

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Και κατι ακομη..μην κανετε το λαθος και παρετε φαρμακα χωρις λογο..επαιρνα αγχολυτικα και δε γινοταν τιποτα..μεχρι που περασε ο καιρος..ειδα οτι ακομη ζω και δοξα τω Θεω ειμαι τελεια και επαψα να τα σκεφτομαι..να τονισω ομως οτι τα εχω καθε μερα..ενας απιστευτος νευρολογος απο το ΓΝΑ μου ειχε πει..κοπελα μου..αυτα απο τη στιγμη που τα απεκτησες δε θα σου φυγουν ποτε..ειναι εντελως ακινδυνα απλα θα μαθεις να ζεις μ αυτα..οταν αγχωνομαι λιγο παρα πανω παω σαν κομπρεσερ..χτυπανε γαμπες μπρατσα..δακτυλα..ματι γλωσσα...ολα...ολα ομως..

Page 14 of 70 FirstFirst ... 412131415162464 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •