Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 70 FirstFirst ... 715161718192767 ... LastLast
Results 241 to 255 of 1042
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Εγω το βραδυ κοιμαμαι καλα..μεχρι να κοιμηθω ειναι το θεμα μου..κ φυσικα απο την ωρα που ξυπναω..

  2. #242
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τζίνα μου έχω κλείσει ραντεβού με ακόμη έναν νευρολόγο στη Θεσσαλονίκη σε 2 εβδομάδες περίπου. Αν και από εκεί ακούσω τα ίδια ο μόνος δρόμος μετά είναι ο ψυχίατρος. Με έχουν τρελάνει σήμερα. Και στο σαγόνι και στο μάτι άλλο πράγμα σήμερα.

  3. #243
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επαναλάβεις έξι μήνες μετά τις πρώτες εξετάσεις το ΗΜΓ και αν βγεί κι αυτό καλό να αποδεχτείς ότι έχεις ΒFS και θα περάσει μόνο του.Μην δολοφονείς τον εαυτό σου με άσχημες σκέψεις.

  4. #244
    Ναι θα το επαναλάβω Κώστα. Το θέμα είναι ότι είναι μόνιμη σκέψη και μέχρι να περάσουν αυτοί οι μήνες τι κάνουμε. Τζίνα είσαι τυχερή που κοιμάσαι έστω το βράδυ. Εγώ δεν κοιμάμαι ΚΑΘΟΛΟΥ εδώ και αρκετό καιρό.

  5. #245
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Το σύνδρομο Καλοήθων δεσμιδώσεων (BFS) είναι μια νευρολογική διαταραχή που χαρακτηρίζεται από δεσμιδώσεις (συσπάσεις) διαφόρων γραμμωτών μυών του σώματος. Η σύσπαση μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε ομάδα μυών, αλλά είναι πιο συχνή στα βλέφαρα, τα χέρια, τα πόδια, και τα πόδια. Ακόμη και η γλώσσα μπορεί να επηρεαστεί. Η σύσπαση μπορεί να είναι περιστασιακή ή συνεχόμενη. (Απο την Wikipedia)

  6. #246
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΞΑΠΛΩΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ
    ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΔΛΔ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΑ;
    ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #247
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Παιδια ερωτηση(κ κουραγιο σας)...εγω εκανα ηλεκτρομυογραφημα δυο εβδομαδες μετα τα πρωτα συμπτωματα..αν ειχα als θα το εδειχνε?

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Κωστα ευχαριστω για την ενημερωση.

  9. #249
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Παιδια ερωτηση(κ κουραγιο σας)...εγω εκανα ηλεκτρομυογραφημα δυο εβδομαδες μετα τα πρωτα συμπτωματα..αν ειχα als θα το εδειχνε?
    Αν είχες ALS δεν θα μπορούσες να περπατήσεις καθότι το πόδι σου θα ηταν σαν να κάλπαζε απο την αδυναμία.Ακόμα δεν θα μπορούσες να ανοίξεις ενα κουτι πατατάκια.Σταμάτα να έχεις τον φόβο αυτής της κωλοαρρώστιας. Κάνε γυμναστική και κυρίως ασκήσεις StretchinG. Ρώτα κάποιον Φυσίατρο η βρες απο το Ιντερνετ.

  10. #250
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΕΤΟΙΑ
    ΠΟΥ ΚΑΛΠΑΣΑ ΟΝΤΩΣ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ
    ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ
    ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΠΡΙΝΤΕΡ ΤΩΝ ΕΚΑΤΟ ΜΕΤΡΩΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #251
    Κωστα62 αν Μπορεις απαντησε.εμενα εχουν περιοριστη στις γαμπες κανενας δεν μου παι απο τους 6 νευρολογους να το επαναλαβω.το παρατηρησα 2 βδομαδες μετα τον μαραθονιο. Και οπωςπροειπα το μυαλο μου ειχε ενα ηνα κολληση στη σκπ και ειχα.ενα μονιμο ανεπισθητο μουδιασμα στο αρ ποδι και το ενιωθα αδυνατο..παρ ολα αντα ξανατρξα ενα μηνα μετα και αν και νομιζα η αισθανομουν το ποδι αδυνατο βγηκα 2ος.μετα πετυχε το μυαλο μου το αλς και ψαχνωντας στο ινερνετ παρατηρησα οτι ειχαδεσμιδοσεις παντου.ακουσα και για καποιον και εκτοτε η ζωη μου εγινε κολαση .πηγα εκανα ενα ημγ και το επανελαβα στο δνμηνο ο γιατρος το μονο που μου πε.αν και ξαναπηγα και του δειξα τις δεσμιδωσεις μου πε οτιδεν ειναι τιποτα.εχον περιοριστη στις γαμπες και λιγο στον κορμο.φυσικα παιρνω αγωγη εδω και 20ημερες συν.ευχαριστω.

  12. #252
    Μαριαννα και τζινα απ οτι βλεπω σημερα ειμασται χειροτερα απο καθε αλλη μερα.εγω εχω θεμα το πρωι ειμαι χαλια.

  13. #253
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Κλασικα κ σημερα σηκωθηκα μρ συσπασεις στα ποδια .Ξεκινανε απο τα γονατα αρχιζει ο πονος στο γονατο κ στη συνεχεια της μερας ποναει ολο το ποδι κ οι συσπασεις εξαολωνονται.Δηλαδη ελεοοοοος.Κωστα σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα φοβηθηκα μηπως εκανα το ηλεκτρομυογραφημα νωρις(βλ.δυο εβδομαδες).Φυσικα τωρα ολα αυτα τα εχω 1.5 μηνα.. Ελπιζω τουλαχιστον εσεις σημερα να ειστε καλυτερα.Εγω λεριμενω κ μια απαντηση την δευτερα απο την μαγνητικη στην μεση.Αχιλλεα εγω πιστευω οτι εσυ κ ως αθλητης κουραστηκες λιγο παραπανω συν το αγχος...κ εγινε ολο αυτο...

  14. #254
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Κλασικα κ σημερα σηκωθηκα μρ συσπασεις στα ποδια .Ξεκινανε απο τα γονατα αρχιζει ο πονος στο γονατο κ στη συνεχεια της μερας ποναει ολο το ποδι κ οι συσπασεις εξαολωνονται.Δηλαδη ελεοοοοος.Κωστα σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα φοβηθηκα μηπως εκανα το ηλεκτρομυογραφημα νωρις(βλ.δυο εβδομαδες).Φυσικα τωρα ολα αυτα τα εχω 1.5 μηνα.. Ελπιζω τουλαχιστον εσεις σημερα να ειστε καλυτερα.Εγω λεριμενω κ μια απαντηση την δευτερα απο την μαγνητικη στην μεση.Αχιλλεα εγω πιστευω οτι εσυ κ ως αθλητης κουραστηκες λιγο παραπανω συν το αγχος...κ εγινε ολο αυτο...
    Τζινα και γω χαλια ειμαι σημερα τι να πω απ το κακο στο χειροτερο παρατηρο τις γαμπες μου σηνεχεια.

  15. #255
    Τζινακι δεν ξερω αν σε ρωτησα εσενα ειναι σαν να χεις κατι μεσα(δεν μπορω να το εξηγησω σν μικρα κιματακια μερικες φορες)απαντησε οποτε μπορεις ευχαριστω.η αγωγη δεν σε ποιασε ακομα.ηρεμιστικο σου δωσε;

Page 17 of 70 FirstFirst ... 715161718192767 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •