Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 51
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 51 of 70 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast
Results 751 to 765 of 1042
  1. #751
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Athens
    Posts
    61
    Ναι ξέρω αρκετά πράγματα που θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν, το θέμα είναι κατά πόσο βαθιά είσαι διατεθειμένη να φτάσεις.

    Απ'ότι κατάλαβες τα φάρμακα δεν βοηθάνε. Η απελπισία δεν βοηθάει. Οι γιατροί δεν θέλουν να πάρουν ευθύνες. Το μόνο που έχει μείνει είναι να πάρεις εσύ την ευθύνη του εαυτού σου, να είσαι ξεκάθαρη και ειλικρινής με τον εαυτό σου, να πεις ότι από την στιγμή που το πρόβλημα είναι μέσα μου, άρα θα είναι κ η λύση εκεί. Για κάποιο λόγο το σώμα σου σε κλοτσάει στα νεύρα για να σου επισημάνει την προσοχή σε κάτι, θέλει να σου πει κάτι πολύ σημαντικό κ εσύ δεν ακούς. Ψάχνεις λύσεις στο γοογλ κ στα φάρμακα.

    Έχεις ανοίξει καινούριο θέμα http://www.e-psychology.gr/forum/thr...B9%CE%BA%CE%B1 οπότε θα συνεχίζω να σου γράφω εκεί.
    Για να μην μιλάμε σε δύο θέματα ταυτόχρονα.

  2. #752
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Σε ευχαριστω κ μονο για το ενδιαφερον σου...

  3. #753
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Κ εκτος του οτι σε ευχαριστω σε περιμενω στο αλλο ποστ που ανοιξα να δωσεις τα φωτα σου.

  4. #754
    Quote Originally Posted by madiwasp View Post
    Ο γιατρος μου, μου ειχε πει οτι αυτες οι δεσμιδωσεις στη γλωσσα ειναι οπως και οι δεσμιδωσεις που εχουμε στους υπολοιπους μυς και ειναι φυσιολογικοτατες..δεν σχετιζονται με als..εσυ αν δεις ποσες μου κανει στη γλωσσα και στα δακτυλα θα φρικαρεις!!! Ηρεμησε και σταματα το ιντερνετ!!! Μας εχει τρελανει το google, αλλα τα θελει ο απαυτος μας που συνεχιζουμε να ψαχνουμε!!!
    Μαντι καλησπερα .πως εισαι;ευελπιστω καλητερα τωρα με το μικρο σου.θελω να ρωτησω για τις δεσμηδωσεις στη γλωσσα.προχθες μου κανε πρωτη φορα απο τη δεξια πλευρα για 4 ωρες και μετασταματησε .εχει περασει5μηνο καιβαλε αλλα με ξανατρομαξαν.εσυ τιςεχεις ακομα;

  5. #755
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    6
    Παιδια γεια σας!
    Εγραψα κ στο αλλο σας ποστ που αναφερετε παραπανω, δε ξερω πως ακριβως λειτουργει το σαιτ κ που να σας πετυχω

    Εχω κ εγω σχεδον τα ιδια που αναφερετε γυρω στον 1,5 χρονο. Συν οτι εχω θεμα στα ποδια τους τελευταιους 3 μηνες, μια πονανε μια απλα ενοχλουν..ουτε κ εγω μπορω να το προσδιορισω με ακριβεια κ το αποκορυφωμα ηρθε οταν παρατηρησα οτι σε καποια σημεια πρηζονται πχ στον τετρακεφαλο. Πηγα σε δυο γιατρους κ οι δυο ειπαν οτι πρεπει να αθληθω γιατι το γονατο ειναι αδυναμο κ δεν κανει σωστα την κινηση που πρεπει να κανει..Ειπα λοιπον να ξεκουνηθω λιγο ψιλογυμναστηκα αλλα με ποναγαν περισσοτερο μετα. Συσπασεις μυων εννοειται στο φουλ, μια λιγοτερο μια περισσοτερο. Μαγνητικη δεν εχω κανει κ γενικα μολις ακουσω για ασθενεια παραλυω!
    Η μαμα μου εχει αγχωδη διαταραχη κ εχει αναφερει καποια ιδια συμπτωματα, δεν της εχω πει κατι δεν θελω να ξερει αλλα βλεπω οτι μου συμβαινουν πραγματα που συνεβησαν κ σε εκεινη κ το απεχθανομαι.

    Ps: Μου φανηκε εξαιρετικα περιεργο που γραψατε για συσπαση στη γωσσα, μονο εκει δεν εχω. Κ καθως διαβαζα κ περναγε η ωρα νομιζω πως ενιωσα ενα σπασμο εκει, πρωτη φορα..Η που οντως ηταν σπασμος η που αρχιζω κ το χανω

  6. #756
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Κασσάνδρα αν είχες κάποια σοβαρή πάθηση μέσα σε 1.5 χρόνο θα είχε φανερωθεί.
    Τώρα σχετικά με το πρήξιμο του τερακεφάλου δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί έχεις ήδη πάει σε Ορθοπεδικούς!
    Τι ηλικία έχεις?

  7. #757
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    6
    Σταύρο ευχαριστω για την απάντηση!
    Ειμαι 28.
    Κ εγω άμα το σκεφτώ λογικά ετσι λεω θα ειχε φανερωθεί. Έλα ομως που δε μπορω να σκεφτώ λογικά!

  8. #758
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Καλησπερα σας...εδω κ 6 μηνες περναω κ εγω ενα γολγοθα...εχω πειστει οτι εχω ΣΚΠ..κοιμαμαι κ ξυπναω σαν αρρωστη..μετα απο μια απωλεια ενος αγαπημενου συγγενικου προσωπου,εμφανισα μουδιασματα κ εμβοες...1 μηνα μετα εκανα μαγνητικη εγκεφαλου κ δεν εδειξε κατι πλην μιας εστιας που χαρακτηριστηκε το πιθανοτερο ως μη παθολογικη...παρολα αυτα τιποτα δν τελειωσε...εμφανισα καψιματα στο σωμα,συχνουρια,θεματα με την οραση,μουδιασμα στο μισο στομα κ στο γονατο κ τωρα εδω κ 3 μερες μυρμηγκιασματα σε συγκεκριμενα νευρα των ποδιων.να προσθεσω οτι πεταριζουν τα βλεφαρα μ κοντα 4 μηνες(στο ενα ματι απο πανω κ στο αλλο απο κατω))..καποια πηγαινοερχονται...καποια ομως ειναι μονιμα(οπως οι εμβοες)...ολοι οι γιατροι που εχω παει μ ελεγαν να ηρεμησω...μια ομως βρεθηκε να μ πει οτι εχω καποια παθηση κ να κανω παρακεντηση κ ενα σωρο εξετασεις...εγω κολλησα στην αποψη της μιας κ εχω σαλταρει..χρειαζομαι τη βοηθεια σας! Ειμαι ζωντανη νεκρη καθε μερα..χανω τα καλυτερα μου χρονια...ειμαι μολις 28...

  9. #759
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Καλησπερα σας...εδω κ 6 μηνες περναω κ εγω ενα γολγοθα...εχω πειστει οτι εχω ΣΚΠ..κοιμαμαι κ ξυπναω σαν αρρωστη..μετα απο μια απωλεια ενος αγαπημενου συγγενικου προσωπου,εμφανισα μουδιασματα κ εμβοες...1 μηνα μετα εκανα μαγνητικη εγκεφαλου κ δεν εδειξε κατι πλην μιας εστιας που χαρακτηριστηκε το πιθανοτερο ως μη παθολογικη...παρολα αυτα τιποτα δν τελειωσε...εμφανισα καψιματα στο σωμα,συχνουρια,θεματα με την οραση,μουδιασμα στο μισο στομα κ στο γονατο κ τωρα εδω κ 3 μερες μυρμηγκιασματα σε συγκεκριμενα νευρα των ποδιων.να προσθεσω οτι πεταριζουν τα βλεφαρα μ κοντα 4 μηνες(στο ενα ματι απο πανω κ στο αλλο απο κατω))..καποια πηγαινοερχονται...καποια ομως ειναι μονιμα(οπως οι εμβοες)...ολοι οι γιατροι που εχω παει μ ελεγαν να ηρεμησω...μια ομως βρεθηκε να μ πει οτι εχω καποια παθηση κ να κανω παρακεντηση κ ενα σωρο εξετασεις...εγω κολλησα στην αποψη της μιας κ εχω σαλταρει..χρειαζομαι τη βοηθεια σας! Ειμαι ζωντανη νεκρη καθε μερα..χανω τα καλυτερα μου χρονια...ειμαι μολις 28...
    πιστεψε με σε καταλαβενω.αλλα περα απο συμβουλες αντιμετοπισης του αγχους δεν θα σου πει κανενας τιποτα.αλλα οπως λες δες την αρχη δηλαδη ποτε ξεκινησαν.μετα απο αγχος αυτο απο μονο του λεει οτι δεν εχειςκατι πλην του μυαλου σου

  10. #760
    blackcrow
    Guest
    Πάντως, ως παθών, έχω να παρατηρήσω ότι είναι απίστευτο πόσο αληθινά μας φαίνονται τα ψυχοσωματικά συμπτώματα ώστε να πιστεύουμε ότι έχουμε πράγματι τη μια ή την άλλη ασθένεια. Τα τελευταία τρία με τέσσερα χρόνια έχω περάσει από διάφορες αρρωστοφοβικές καταστάσεις και πάντα ήμουν σίγουρος ότι είχα την ασθένεια που υποψιαζόμουν ώσπου να πάρω διαβεβαιώσεις τόσο από εργαστηριακές ή κλινικές εξετάσεις. Στην ίδια φάση είμαι και τώρα μιας και είμαι πεπεισμένος ότι έχω ρευματοειδή αρθρίτιδα. Μπορεί και να έχω λέω αλλά από την άλλη δεν ξέρω. Πριν από ένα μήνα πίστευα ότι εχω ΣΚΠ (έως ώτου έκανα μαγνητική) και πάει λέγοντας.

  11. #761
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΝΑ Κ γω σημερα που εχω αγχος για τα οικονομικα..νιωθω ενα μουδιασμα στο κεφαλι μου απο την αριστερη πλευρα..ομως επειδη δεν το χω να μεγαλοποιω συμπτωματα..λεω ειναι απο αγχος κ τελος..
    κ δεν με ανησυχει γιατι ξερω οτι ειναι απο αγχος.
    το προβλημα ειναι οταν καποιος ειναι υποχοδνριος κ ξεκιναει να μεγαλοποιει το καθε συμπτωμα..αυτο ειναι το προβλημα.
    πριν κατι μηνες ξυπναγα καθε πρωι με πρησμενα κ αλυγιστα δαχτυλα...διαβασα στο νετ οτι ειναι συμπτωμα ρευματοειδους αρθριτιδας..πηγα ηρεμα κ εκανα ολες τις εξετασεις για ρευματοειδη αρθριτιδα κ ολα τα αντισωματα αυτοανοσων διοτι η ρευματοειδης αρθριτιδα ειναι αυτοανοσο νοσημα κ γενικα εγω χω ηδη ενα αυτοανοσο που το γνωριζω.
    οποτε πηγα λοιπον εδωσα 250 ευρω κ τελικα δεν ειχα τιποτα..
    δεν φοβηθηκα καθολου..ειπα απλα αν το εχω θα υπαρξει λυση, ενα φαρμακο που θα παιρνω λογικα για συντηρηση..
    τελικα τα δαχτυλα μου ηταν πρησμενα κ αλυγιστα απο κατακρατηση υγρων κ κοπωση(παιζω κρουστα)..
    δεν ειναι λοιπον απαραιτητο οτι ενα συμπτωμα που εχουμε οτι ειναι αυτο που διαβαζουμε..θεωρω οτι κ το νετ μας εχει φερει κοντα στους γιατρους πια..
    πρεπει να μην το ερεθιζουμε κ εμεις , δλδ να διαβαζουμε κ τετοια..

  12. #762
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Καταλαβαινω οσα λετε...απλα εγω αυτη τη φορα (εν αντιθεσει με το παρελθον) δεν πειθομαι απο τις εξετασεις...κ αυτο συμβαινει γιατι εχω διαβασει κ ακουσει για πολλα ατομα που τους ταλαιπωρησαν μεχρι να τους το βρουν,λεγοντας τους στην αρχη οτι ειναι αγχος ..παντως νιωθω κατεστραμμενη...αντι να χαιρομαι αυτα τα χρονια που δεν ξαναγυρνουν, ζω σαν αρρωστη...

  13. #763
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Και επιπλεον εκτος απο τα μουδιασματα, καποια νευρα μου ειναι σαν παγιδευμενα...γι'αυτο φοβαμαι μηπως εχω την εν λογω ασθενεια κ εχει αρχισει να τα επηρεαζει

  14. #764
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    σιγα μωρε..μην εχεις σκλυρηνση...μαλλον δεν ξερεις πως παρουσιαζεται αυτη η ασθενεια..πιθανον εισαι σφιγμενος/η απο στρες..
    η ΣΚΠ παρουσιαζεται αλλιως.

  15. #765
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Αγχωμενη ειμαι οντως..αλλα λογω αυτων..απλα ειναι κ αυτα τα θεματα με την οραση..βλεπω διπλα τα φωτεινα γραμματα κ τα φωτεινα σημεια...εχω θολουρες...ειναι τοσα πολλα..κ ολο εμφανιζονται και καινουρια ελπιζω στις διακοπες που θα χαλαρωσω να ξεκαθαρισει το τοπιο...

Page 51 of 70 FirstFirst ... 41495051525361 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •