Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 52
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 52 of 70 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1042
  1. #766
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΟΛΑ αυτα που περιγραφεις σιγουρα ειναι κ απο στρες...θα το καταλαβεις κιολας αν ηρεμησεις..αν ηρεμησεις πολυ πιθανο να φυγουν ολα!

  2. #767
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ γω σηεμρα σηκωθηκα με ενα κεφαλι σαν καζανι..με κομαρες, ζαλαδα κλπ..τι σημαινει οτι ειμαι αρρωστη?
    μπορει απλα να ειμαι κουρασμενη..δεν το σκεφτηκα..μη το σκεφτεσα ισυνεχεια.κανε κατι να συο αποσπαει την προσοχη! οσο το σκεφτεσαι τοσο θα ανακαλυπτεις πραματα..οργανισμος εισαι.,δεν εισαι μηχανη. καθε λιγο κ λιγακι εχουμε πονακια, θολουρες κουραση..δνε ειμαστε εξισωση να λειτουργει τελεια..κ με μαθηματικη ακριβεια..
    χαλαρωσε...ασχολεισου με αλλα θεματα,ζωγραφισε, μαζεψε πετρουλες κανε κατι τελος παντων.
    κ στην τελικη ΣΚΠ να εχεις..δεν ειναι για τον θανατα! χαλαρωσε για ολα υπαρχει λυση..
    φιλη μου που εχει ΣΚΠ γεννησε πριν λιγους μηνες...παιρνει τα φαρμακα της κ οκ..γιατι κανεις ετσι στην τελικη?τι φοβασαι οτι θα πεθανεις??

  3. #768
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Επειδη ξερω ατομα που παρελυσαν, φοβαμαι σαν τρελη τη συγκεκριμενη παθηση...απλα θελω καπως να πειστω οτι δν την εχω...παρολο π εχω κανει μαγνητικη...κ ειχα κανει κ αλλη μαγνητικη πριν 5 χρονια...δεν πειθομαι με τπτ

  4. #769
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ε ΤΟΤΕ πρεπει να κανεις ψυχοθεραπεια ...

  5. #770
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Δλδ τα νευρα μου που μυρμηγκιαζουν,η οραση,το γονατο που ειναι σα να εχει ενα ξενο σωμα,το ιδιο κ ο λαιμος που ειναι σα να εχω μπαλα στην αριστερη μερια,οι εμβοες κ αλλα πολλα που ειχα κ εχω εδω κ 6 μηνες ολα ψυχοσωματικα; δεν μπορει να το χωρεσει ο νους μους...

  6. #771
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φυσικα κ ειναι ψυχοσωματικα..κ αποδεικνυεται κιολας απο το οτι δεν σου βρισκουν τιποτα οι γιατροι..αν ειχες κατι ολο κ κατι θα εδειχνε.

  7. #772
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Δλδ τα νευρα μου που μυρμηγκιαζουν,η οραση,το γονατο που ειναι σα να εχει ενα ξενο σωμα,το ιδιο κ ο λαιμος που ειναι σα να εχω μπαλα στην αριστερη μερια,οι εμβοες κ αλλα πολλα που ειχα κ εχω εδω κ 6 μηνες ολα ψυχοσωματικα; δεν μπορει να το χωρεσει ο νους μους...
    Ελα που ειναι ομωςψυχοσωματικα

  8. #773
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Μακαρι να ειναι ετσι..μονο μια νευρολογος μου προκαλεσε πανικο γιατι ελεγε οτι σιγουρα εχω κατι..ενω κανεις αλλος δν μου ειχε πει κατι τετοιο...

  9. #774
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Προστεθηκαν και καινουρια παιδια...δεν αντεχω αλλο...μουδιασμα στο γονατο..συσπασεις στο στομα...τρυπηματα στο δεξι ποδι...τραβηγμα-μουδιασμα πισω απο το μπουτι..ενοχληση σε μια ελαφρως φουσκωμενη φλεβα...αυριο θα παω παλι σε νευρολογο...δν αντεχω...δν μπορω να βγαλω την ιδεα της σκπ...κλαιω συνεχεια,εχω κλειστει στο σπιτι κ διαβαζω ασταματητα στο ιντερνετ,το οποιο με εχει καταστρεψει

  10. #775
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κατι μου λεει οτι μονη σου τα δημιουργεις ολα αυτα..σου εχει γινει εμμονη..προπσαθησε να πας σε εναν ψυχοθεραπευτη μπας κ σε βοηθησει λιγουλι.
    εφοσον εκανες μαγνητικη δεν υπαρχει λογος φοβου! η μαγνητικη την δειχνει την ΣΚΠ.προσπαθησε λιγο να το εκλογικευσεις..εφοσον η μαγνητικη εδειξε μια χαρα..δεν υπαρχει κανενας φοβος!!

  11. #776
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κατι μου λεει οτι μονη σου τα δημιουργεις ολα αυτα..σου εχει γινει εμμονη..προπσαθησε να πας σε εναν ψυχοθεραπευτη μπας κ σε βοηθησει λιγουλι.
    εφοσον εκανες μαγνητικη δεν υπαρχει λογος φοβου! η μαγνητικη την δειχνει την ΣΚΠ.προσπαθησε λιγο να το εκλογικευσεις..εφοσον η μαγνητικη εδειξε μια χαρα..δεν υπαρχει κανενας φοβος!!

  12. #777
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Πηγα στη νευρολογο σημερα...μου ειπε οτι πρεπει να ηρεμησω κ οτι ειναι η τελευταια ευκαιρια που μου δινει...

  13. #778
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ειδες?πιθανον μετα θα σου δωσει αντικαταθλιπτικο..καλα σου ειπα μπας κ συνελθεις λιγο..οταν θα κανεις αυτη τη σκεψη να λες απο μεσα σου την λεξη "ακυρο"..κ ευθυς αμεσως να ασχολεισαι με κατι αλλο..γαι να ξεχνιεσαι..ξερω ειναι δυσκολο αλλα θελει προσπαθεια..
    κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι οταν εχεις την σκεψη της ΣΚΠ θα λες απο μεσα σου "ειμαι ασφαλης γιατι πολυ απλα εκανα μαγνητικη κ η μαγνητικη τα δειχνει ολα".
    καντο με το ζορι.

  14. #779
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Θα το προσπαθησω...απλα ειναι σα να εχω 2 φωνες στο κεφαλι μου! Η μια λεει "εισαι καλα" κ η αλλη "τοσοι ειχαν καθαρη μαγνητικη αλλα τελικα ηταν ΣΚΠ"...κ καπου εκει βαλτωνω παλι..

  15. #780
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Εχω διαβασει διαφορα παλιοτερα ποστ σου..πως τα πας εσυ με τις συσπασεις σου;

Page 52 of 70 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •