Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 54
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 54 of 70 FirstFirst ... 444525354555664 ... LastLast
Results 796 to 810 of 1042
  1. #796
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by PenyP View Post
    Εγω θολη οραση,διπλά φωτα και φωτεινα σημεια καθως κ μουδιασματα εχω παρα πλ καιρο...μηνες τωρα...με διαβεβαιωσε η νευρολογος μ οτι δν ειναι κατι..αν ηταν θα ειχε φανει στη μαγνητικη...εχω φαρι τετοιο κολλημα με τη ΣΚΠ που κοντευω να τρελαθω.επειδη ειχα κανει μαγνητικη πριν 5 χρονια παλι, μου ειπαν οτι αν υπηρχε κατι θα ειχε εξελιχθει..εμενα ομως η μαγνητικη του φεβρουαριου εδειξε μια ανευ κλινικης σημασιας εστια που δε σχετιζεται με ΣΚΠ..
    Και μενα δν εχει αλλαξει μετα απο 1,5 χρονο.. οποτε κανουμε επαναληπτικες και βλεπουμε υποθετω ε..; σε καταλαβαινω απολυτα παντως.. εχεις να μου προτεινεις καποιο νευρολογο αν επιτρεπεται;

  2. #797
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Δεν ξερω τι πρεπει να κανω..η νευρολογος δν βλεπει κατι εκτος απο αυξημενα αντανακλαστικα..ομως εξακολουθω να ανησυχω για σκληρυνση λογω ορασης κ ποδιου..ποναει,τρυπαει κ μουδιαζει πολυ... που μενεις;

  3. #798
    [QUOTE=PenyP;628899]Δεν ξερω τι πρεπει να κανω..η νευρολογος δν βλεπει κατι εκτος απο αυξημενα αντανακλαστικα..ομως εξακολουθω να ανησυχω για σκληρυνση λογω ορασης κ ποδιου..ποναει,τρυπαει κ μουδιαζει πολυ... που μενεις;[/QUQUOπαιδια προσπαθησται να μην κανεται τιποτα.ξερω.ξερω περαν των δυνατοτιτων σας .ειμαι35 και βασανιζομαι απο τα18 σταδιακα με κατι απο καρδια ειτζ και τα τελετεια 1και μησο χρονο μονο με νευρολογικα.ειναι φιρες που θελω να παω στο διαολο ειναι που λεω να πα να γαμ....αλλα ειμαι παλι εδω .διωχτε το πριν σας διωξει πεταξα και πεταω χρονια.και στο φιναλε φοβασται τι σκπ και πες οτι εχεται αποτι εισαι χειροτερα απ το αγχος η απο αυτο που δεν εχεται.

  4. #799
    blackcrow
    Guest
    Αναφέρω κάποια από τα προβλήματα των τελευταίων μηνών στο θέμα "Αυχενικό και ψυχολογικά".
    Τώρα, έχω κανα δυο εβδομάδες που νιώθω τραβήγματα στους μυς των ποδιών και του ενός γονάτου.
    Σε πρώτη φάση εμφανίζονταν όταν ξυπνούσα και όταν περπατούσα λίγο εξαφανίζονταν.
    Τις τελευταίες μέρες με ενοχλεί καθόλη τη διάρκεια της κίνησης.
    Με στενοχωρεί γιατί το περπάτημα ήταν μια εκτόνωση για μένα.
    Για πείτε ρε παιδιά, είναι δυνατόν όλα αυτά να σχετίζονται με το άγχος και την κατάθλιψη;
    Φοβάμαι πολύ μιας και στα μέσα Αυγούστου ξεκινώ και πάλι δουλειά και φοβάμαι μη και χειροτερέψει η κατάσταση και δε μπορώ να ανταποκριθώ.
    Αύριο θα ξεκινήσω αγωγή με αντικαταθλιπτικά μπας και οφείλεται εκεί και δω καμιά βελτίωση.

  5. #800
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Εχω κ εγω το ιδιο αριβως θεμα με το ποδι...τραβηγματα,τρυπηματα ...κ στο γονατο ακομα πιο εντονα...
    δν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν με το αγχος..δν μπορω να δεχτω οτι εχουν..τα εχω τοσο καιρο..κ επισης εχω κ την οραση,τις εμβοες,κ μια αισθηση πιεσης(σαν ξενο σωμα) στην καταποση!

  6. #801
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    42
    PenyP Δες εδω τι μπορει να κανει το αγχος.Ειμαι σιγουρη οτι θα ηρεμησεις μετα απ'αυτο....http://www.anew.gr/psychology/article.php?aid=73

  7. #802
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10
    Καλησπερα παιδια ειχα ξεχασει αυτο το post kai ανοιξα καταλαθος δικο μου ευτυχως ο φιλος αχιλλεας μου το θυμισε και με εκανε να αντιληφθω οτι νιωθω εδω και 3 μηνες αυτες τις συσπασει, περιεργο πραγμα το μυαλο το ειχα ξεχασει τελειως. Θελω ομως να ρωτησω κατι την παρεα... Τις τελευταιες μερες παταω τα ποδια μου καθιστως και βλεπω τις μυικες συσπασεις σαν να κουνιεται ο μυς κυριως το ποντικι πισω απο το καλαμι, το θεμα ειναι ομως οτι δεν τις νιωθω. Τωρα αυτο ειναι φυσιολογικο ειναι απο το αγχος τι στο καλο? το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

  8. #803
    Quote Originally Posted by jim101100 View Post
    Καλησπερα παιδια ειχα ξεχασει αυτο το post kai ανοιξα καταλαθος δικο μου ευτυχως ο φιλος αχιλλεας μου το θυμισε και με εκανε να αντιληφθω οτι νιωθω εδω και 3 μηνες αυτες τις συσπασει, περιεργο πραγμα το μυαλο το ειχα ξεχασει τελειως. Θελω ομως να ρωτησω κατι την παρεα... Τις τελευταιες μερες παταω τα ποδια μου καθιστως και βλεπω τις μυικες συσπασεις σαν να κουνιεται ο μυς κυριως το ποντικι πισω απο το καλαμι, το θεμα ειναι ομως οτι δεν τις νιωθω. Τωρα αυτο ειναι φυσιολογικο ειναι απο το αγχος τι στο καλο? το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?
    Τι μαλακιες λες.νιωθεις και δεν νιωθεις.και γω τις μισες δεν τις νιωθω.αν τις παρατιρισω μπορει νατις νιωσω .μην ασχολεισαι χαλας τον ομορφο και υπερπολιτιμο χρονο σου με βλακειες.δες μονο ποσος χρονος εχει σπαταλιστη σ αυτο το ποστ συνολικα απο τον καθενα μας και θα καταλαβεις

  9. #804
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Μπραβο Αχιλλεα! !

    Σε θυμαμαι πριν καποιο διαστημα μεσα στον πανικο με αυτο το προβλημα σου!
    Φαινεται οτι με ψυχραιμια και λογικη ,τελικα το ξεπερασες.

    καλη συνεχεια σε σενα και τους υπολιπους ομοιοπαθουντες!

  10. #805
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    182
    Εγω παντως παιδια παρολο που περασε το καλοκαιρι,χειροτερευω συνεχως...

  11. #806
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Μπραβο Αχιλλεα! !

    Σε θυμαμαι πριν καποιο διαστημα μεσα στον πανικο με αυτο το προβλημα σου!
    Φαινεται οτι με ψυχραιμια και λογικη ,τελικα το ξεπερασες.

    καλη συνεχεια σε σενα και τους υπολιπους ομοιοπαθουντες!
    Κωστα ευχαριστω.η αληθεια ειναι οτι το αγχος και οι σπασμοι δεν φυγαν .απλα βαρεθηκα να ασχολουμαι.βαρεθηκα.........να πεταω χρονο .να ειμαι πιο μαλακας απ οτι ειμαι .και να παω σαν γατι χεσμενο σε καθε γιατρο και να ρωταω τα ιδια και τα ιδια.για αυτο ας το δουν και οι αλλοι και ας πραξουν αναλογος

  12. #807

    Μαντι ειδα οτι εγραψες σε αλλο ποστ .εισαι καλα;

    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Κωστα ευχαριστω.η αληθεια ειναι οτι το αγχος και οι σπασμοι δεν φυγαν .απλα βαρεθηκα να ασχολουμαι.βαρεθηκα.........να πεταω χρονο .να ειμαι πιο μαλακας απ οτι ειμαι .και να παω σαν γατι χεσμενο σε καθε γιατρο και να ρωταω τα ιδια και τα ιδια.για αυτο ας το δουν και οι αλλοι και ας πραξουν αναλογος
    Μαντι ειδα οτι εγραψες σε αλλο ποστ...αν το δεις γραψε .ολα καλα ;

  13. #808
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Καλησπερα Αχιλλεα!! Καλησπερα και σε ολα τα παιδια!!! Εγω με τις συσπασουλες μου κανουμε τρελη παρεα 2 χρονια...δεν μπορω χωρις αυτες!!! Αν μου περασουν θα τρελαθω!
    Pionier vsegda gotov!!!

  14. #809
    καλημερα!!
    Μπηκα σημερα απο περιεργια να δω τι γινεται σε αυτο το αγαπημενο φορουμ.....και ειδα οτι το θεμα που ειχα ανοιξει εχει γινει δημοφιλες! κριμα
    Εγω παντως παιδια ειμαι καλα.....ευτυχως! Ελπιζω να μην επιστρεψει....αλλα αν δεν αφησω το αγχος να με κυριεψει ξανα....πιστευω οτι πραγματικα δεν θα ξαναζησω αυτον τον εφιαλτη!
    Καλη δυναμη!

  15. #810
    Quote Originally Posted by madiwasp View Post
    Καλησπερα Αχιλλεα!! Καλησπερα και σε ολα τα παιδια!!! Εγω με τις συσπασουλες μου κανουμε τρελη παρεα 2 χρονια...δεν μπορω χωρις αυτες!!! Αν μου περασουν θα τρελαθω!
    Μαντυ στη γλωσσα σταματισαν η τιποτα.εγω τις εχω αρκετα ακομα .μα καλα δε σταματαν ποτε.; τι σκατα γινεται;

Page 54 of 70 FirstFirst ... 444525354555664 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •