Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 65
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 65 of 65 FirstFirst ... 1555636465
Results 961 to 964 of 964
    Senior Member
    Στη δικη μου περιπτωση ,ειναι πιθανον να προερχονται απο στενωση που εχω στον αυχενα.Εχω 3 κηλες ,η μια ειναι κοντα στον νωτιαιο μυελο.Πιεζονται νευρα εκει,τα οποια πανε παντου σε ολο το σωμα.Στην πραγματικοτητα δεν πιστευω οτι το αγχος προκαλει δεσμιδωσεις.Απλα οι γιατροι οτι δεν μπορουν να διαγνωσουν με ακριβεια,το βαφτιζουν αγχος και τελειωνουν.Εχω αποδεχθει τις δεσμιδωσεις,τις εχω πανω απο 3 χρονια πλεον δεν μου κανουν καμια εντυπωση.Πιο πολυ αγχωνομαι για τον αυχενα που καποια στιγμη πολυ πιθανο να θελει χειρουργειο.

Member
    Πάρα πολλούς σπασμούς κι εγώ...ξεκίνησε το δεξί βλέφαρο πριν 4 χρόνια και συνεχίζει ακάθεκτο.Σε περιόδους έντονου άγχους που ξεσπά η άρρωστοφοβια μου έχω και σε άλλα μέρη του σώματος ώμος πόδια παντού.Εχω κάνει εξετάσεις και μαγνητική εγκεφάλου...όλα καθαρά.Καποια περίοδο είχα και ένα εσωτερικό τρέμουλο στα χέρια όλη μέρα Τώρα τελευταία αισθάνομαι και σπασμούς εσωτερικά στο στομάχι.Ενταξει τι να πω...πλέον προσπαθώ να τα αγνοω.

Junior Member
    Nicolina σε νιωθω εχω αυτο το προβλημα 3 μηνες και... Και μου εχει κολλήσει μια δεσμιδωση στο ανω χειλος δεξια. Εχω κανει ηλεκτρομυογραφημα και ειναι καθαρο. Τωρα τον Οκτώβριο θα ξαναπαω σε νευρολόγο. Δεν ξερω τι να κανω...

Καλημερα σε ολους! Επειδη ειναι πααρα πολυ μεγαλο το thread, δεν μπορω να το διαβασω ολο, ειπα να ρωτησω
    Το καλοκαιρι περασα υπερβολικο στρες, ειχα να κοιμηθω σωστα εβδομαδες, μπορει και μηνες. Πριν μια εβδομαδα που αρχισα να ηρεμω, ξεκινησαν το βραδυ κραμπες στον υπνο μου. Συγκεκριμενα στις γαμπες μου. Ε το πρωτο βραδυ που το επαθα δεν ανησύχησα γιατι μπορει να τυχει να το παθω καποιες φορες μεσα στον χρονο. Αλλα αυτο συνεχιστηκε κ αλλα βραδια. Το εχω παθει δλδ 4 φορες μεσα σε 8 μερες. Παιρνω μαγνησιο επειδη εχω αυχενικο κ μου το ειχε προτεινει ο γιατρος, αρα δεν νομιζω να οφείλεται εκεί. Εχω ανησυχησει αρκετα γιατι ειναι πολλες οι φορες. Εχει συμβει σε καποιον; :/
    Σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω εαν συνεχισει; να παω στην παθολογο μου για εξετασεις η χρειαζεται κατι εξειδικευμενο;

Page 65 of 65 FirstFirst ... 1555636465