Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 70 FirstFirst ... 816171819202868 ... LastLast
Results 256 to 270 of 1042
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ναι κ αυτο το νιωθω αχιλλεα μου..μου εδωσε κ ζαναξ ναι..αλλα δεν...τι να πω..σημερα ειμαι στην 8η μερα θεραπειας..εχω απελπιστει..

  2. #257
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Ναι κ αυτο το νιωθω αχιλλεα μου..μου εδωσε κ ζαναξ ναι..αλλα δεν...τι να πω..σημερα ειμαι στην 8η μερα θεραπειας..εχω απελπιστει..
    Τζινακι να μην πεις τιποτα να περιμενεις να πιασει η αγωγη .και να προσπαθεις αν και δυσκολο να χαλαρωνης και υπνο.εχουμε θεμα με το μυαλο μας.θα το δεις οπως το χεις ξαναδει.εγω νοιωθω τα δαχτυλα των χεριων σφηγμενα αστα. Το βραδυ δεν κοιμαμαι οτι θελεις στειλε.

  3. #258
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Τζινακι να μην πεις τιποτα να περιμενεις να πιασει η αγωγη .και να προσπαθεις αν και δυσκολο να χαλαρωνης και υπνο.εχουμε θεμα με το μυαλο μας.θα το δεις οπως το χεις ξαναδει.εγω νοιωθω τα δαχτυλα των χεριων σφηγμενα αστα. Το βραδυ δεν κοιμαμαι οτι θελεις στειλε.
    Παιδια τι γινεται πως ειμασται σημερα.εγω χαλια τοιδιο και τα ποδια μου.

  4. #259
    Χάλια παιδιά κι εγώ

  5. #260
    Quote Originally Posted by marianna27 View Post
    Χάλια παιδιά κι εγώ
    Εσυ μαριαννα πως αισθανεσαι αυτες τις συσπασεις;ειναι ολες εντονες.η.υπαρχουν και αυτες που βλεπεις;και τις αισθανεσαι λιγο η καθολου;ευχομαι χρονια καλα και πολλα απαλαγμενη απο καθε ειδους μακακια

  6. #261
    Αχιλλέα σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σου να είσαι καλά. Εγώ έχω όλη μέρα συσπάσεις. Εννοείται ότι υπάρχουν κι αυτές που βλέπω. Και είναι οι περισσότερες. Τις αισθάνομαι έντονα. Σε χέρια πόδια και ορισμένες φορές στην πλάτη και στην κοιλιά. Δεν αντέχω άλλο. Είναι 2,5 μήνες τώρα αυτό το πράγμα. Δεν μπορεί.. Το σώμα μου με προειδοποιεί για κάτι. Επίσης έχω συσπάσεις και στο πρόσωπο. Αρκετές φορές είναι και στο πρόσωπο έντονες. Επίσης έχω συσπάσεις στην παλάμη με αποτέλεσμα να κουνιούνται τα δάχτυλα των χεριών. Αλλά πολλές φορές κουνιούνται και τα δάχτυλα των ποδιών μέσα στη μέρα και τη νύχτα. Θέλω κάποιος να μου πει υπεύθυνα τι έχω. Είναι πολλά τα συμπτώματα για να είναι άγχος. Αν ήταν μόνο οι συσπάσεις ίσως το δεχόμουν. Αλλά αυτή ακούσια κίνηση δαχτύλων διάφορα τινάγματα και μουδιάσματα με οδηγούν σε πολλές σκέψεις.

  7. #262
    Έχω επηρεαστεί από το internet όπως και οι περισσότεροι εδώ. Αλλά όλα αυτά είναι προειδοποιητικά σημάδια για κάτι αλλιώς μετά από τόσο καιρό θα σταματούσαν, έστω θα είχαν υποχωρήσει. Αλλά εγώ τα έχω κάθε μέρα. Προσπάθησα και να ξεχαστώ και ασχολήθηκα με άλλα πράγματα. Δεν καθόμουν όλη μέρα να κοιτάω το σώμα μου. Εγώ τα εγκατέλειψα. Αυτά όμως όχι.

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΑ ΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΑΚΟΥΣΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΔΑΧΤΥΛΩΝ ΚΛΠ
    ΣΚΟΝΤΑΦΤΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ
    ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ Η ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ
    ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #264
    elis απλά πιστεύω ότι πίσω απ όλα αυτά κρύβεται μια πάθηση. Είτε είναι η σκπ είτε είναι άλλη η πάθηση. Με βασανίζει να μην μου δίνει κανένας γιατρός απάντηση. Να μου πει τουλάχιστον. Έχεις αυτό και τέλος. Να ξέρω τι έχω και πως μπορώ ίσως να το αντιμετωπίσω. Δεν θέλω να χειροτερεύσω κι άλλο και μετά να μάθω τι έχω. Θέλω υπεύθυνα μια απάντηση από κάποιον γιατρό. Οι περισσότεροι λένε πάνε σε ψυχίατρο όμως κατά τη γνώμη μου δεν ασχολούνται με τους ασθενείς όσο πρέπει. Δηλαδή αφού αποκλείσει όλα τα ενδεχόμενα μετά ναι στείλε με σε άλλη ειδικότητα. Αλλά όχι έτσι.

  10. #265
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Μαριαννα χρονια πολλα κουκλα μου..δεν θα πω κατι αλλο.με καλυψες.τα ιδια νιωθω κ εγω αλλα με πονο κ στα ποδια.θεκω κ εγω μια απαντηση αλλα δεν την παιρνω.εχω φρικαρει..συμφωνω ομως στο να δοκιμασεις κ αγωγη.πηγαινε κ δεν θα χασεις..το πιστευω.αχιλλεα γιατι ρε φιλε δεν με πιανει αυτη τη φορα?ας πουμε σημερα ειμαι χααααλια..ολο συσπασεις.αλλα παρατηρω κ το αλλο..παω π.χ να σηκωθω απο την καρεκλα συσπαση..περπαταω παω να κατσω συσοαση.πολυ μυικο μου κανει..σηκωνω π.χ το χερι ψηλα σπασμος παλι. περιμενω αυριο αποτελεσμα απο μαγνητικη στην μεση αλλα πες οτι βγαιβει με προβληνα.τα χερια η κοιλια η μεση πως στο καλο δικαιολογουνται?

  11. #266
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Μαριαννινο αν ηταν σκπ τα συμπτωματα ηδη θα ειχαν κοπασει ...δεν κρατανε κ τοσε οι υποτροπες..οποτε αυτο δεν ειναι. Εγω που εχω κολλησει με το als μου λεει καποιος πως θα το βγαλω απο το σκατομυαλο μου?

  12. #267
    Τζίνα μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλά. Εύχομαι όλοι να γίνουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα καλά. Καλά αποτελέσματα στη μαγνητική να έχεις. Δεν έχεις als βρε κορίτσι μου. Η ασθένεια είναι πάρα πολύ σπάνια συνήθως προσβάλλει άνδρες και με τόσες εξετάσεις κάτι θα σου έλεγαν. Δεν έχεις. Απλά ο καθένας έχει κολλήσει με μια ασθένεια. Να σου πω κάτι; Διάβασα ένα άρθρο με νευρολογικές παθήσεις. Πέρα από τη σκπ και als για τις οποίες μιλάμε πιο πολύ εδώ μέσα. Υπάρχουν πάρα πολλές. Οπότε εγώ δεν κολλάω πια σε μια συγκεκριμένη. Το μόνο που θέλω είναι να μου πει κάποιος υπεύθυνα τι έχω. Αλλά δεν πρόκειται. Το ξέρω.

  13. #268
    Quote Originally Posted by marianna27 View Post
    Τζίνα μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλά. Εύχομαι όλοι να γίνουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα καλά. Καλά αποτελέσματα στη μαγνητική να έχεις. Δεν έχεις als βρε κορίτσι μου. Η ασθένεια είναι πάρα πολύ σπάνια συνήθως προσβάλλει άνδρες και με τόσες εξετάσεις κάτι θα σου έλεγαν. Δεν έχεις. Απλά ο καθένας έχει κολλήσει με μια ασθένεια. Να σου πω κάτι; Διάβασα ένα άρθρο με νευρολογικές παθήσεις. Πέρα από τη σκπ και als για τις οποίες μιλάμε πιο πολύ εδώ μέσα. Υπάρχουν πάρα πολλές. Οπότε εγώ δεν κολλάω πια σε μια συγκεκριμένη. Το μόνο που θέλω είναι να μου πει κάποιος υπεύθυνα τι έχω. Αλλά δεν πρόκειται. Το ξέρω.
    Καλησπερα σε ολο το team τζινα και γω παιρνω αγωγη αρκετες μερες αλλα μην φανταστεις οι γαμ......οι γαμπες μου ΕΙΝΑΙ. Λες και χουν φιδακια μεσα τους μερικες φορες.και εχω σποραδικα και αλλου .κανενας νευρολογος απ τους πολλους που πηγα δεν μου πε για επανεξεταση.τι ναπω και μενα τα φαρμακα δεν με ηρεμουν οσο θα θελα.απλα το λεω και στη μαριαννα αν δεν εχεις τι νασου πουν.δες λιγο τα συμπτοματα τις υποχονδριασης. Παιδια δεν κοιμαμαι.

  14. #269
    Α και κατι αλλο το μυαλο μαριαννα παιζει πολλα παιχνιδια γιαυτο αυτο που λες προσπαθουσα νακανω κατι αλλο αλλα αυτο εκει.απλα νομιζες οτι εκανεςκατι αλλο .τα ψυχωσωματικα ειναι παριεργα.

  15. #270
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Παιδια μια ευχη.Αυριο ευχομαι να ειμαστε ολοι καλυτερα..μονο αυτο..καλο βραδυ απο μενα..κ οτι θελετε ειμαι εδω..δεν μπαινω συχβα για μπαινω απο κιν κ ειμαι με mb.δεν εχω ιντερνετ. Σας φιλω κ σας στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια...

Page 18 of 70 FirstFirst ... 816171819202868 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •