Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 55
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 55 of 70 FirstFirst ... 545535455565765 ... LastLast
Results 811 to 825 of 1042
  1. #811
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Μαντυ στη γλωσσα σταματισαν η τιποτα.εγω τις εχω αρκετα ακομα .μα καλα δε σταματαν ποτε.; τι σκατα γινεται;
    Δε σταμάτησαν!!! ειδικά στη γλώσσα τις έχω σχεδον καθε μέρα και πολλές φορές μέσα στη μέρα..παρτε το χαμπάρι δεν έχουμε τίποτα!!!
    Α, διαβάστε κι αυτό το άρθρο...ειδικά την παράγραφο για τους μυικούς σπασμούς!!! (οι οποίοι συχνά αποκτούν μόνιμο χαρακτήρα....!)
    http://www.iatrikanea.gr/2013/3765/
    Pionier vsegda gotov!!!

  2. #812
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by madiwasp View Post
    Καλησπερα Αχιλλεα!! Καλησπερα και σε ολα τα παιδια!!! Εγω με τις συσπασουλες μου κανουμε τρελη παρεα 2 χρονια...δεν μπορω χωρις αυτες!!! Αν μου περασουν θα τρελαθω!
    Συνήθισες,ε?:Ρ

  3. #813
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Συνήθισες,ε?:Ρ
    νομίζω θα πάθω κατάθλιψη τη μέρα που θα μου σταματήσουν...το εννοώ..:P
    Pionier vsegda gotov!!!

  4. #814
    Quote Originally Posted by madiwasp View Post
    Δε σταμάτησαν!!! ειδικά στη γλώσσα τις έχω σχεδον καθε μέρα και πολλές φορές μέσα στη μέρα..παρτε το χαμπάρι δεν έχουμε τίποτα!!!
    Α, διαβάστε κι αυτό το άρθρο...ειδικά την παράγραφο για τους μυικούς σπασμούς!!! (οι οποίοι συχνά αποκτούν μόνιμο χαρακτήρα....!)
    http://www.iatrikanea.gr/2013/3765/
    Και εγω τις εχω καθε μερα μα καθε μερα.αλλες μερες περισοτερο αλλες λιγοτερο .απλα μου τι σπαν και πολυ .και εμαθα να πορευομαι και να μην δινω σημασια οσο ειναι δυνατον.περασεσχεδον χρονος χα χα χα.

  5. #815
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Και εγω τις εχω καθε μερα μα καθε μερα.αλλες μερες περισοτερο αλλες λιγοτερο .απλα μου τι σπαν και πολυ .και εμαθα να πορευομαι και να μην δινω σημασια οσο ειναι δυνατον.περασεσχεδον χρονος χα χα χα.
    Αχιλλέα δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά νομίζω ότι κι εσύ θα τις έχεις μόνιμα αυτές τις συσπάσεις...όπως εγώ και πολύς κόσμος..απλά μαθαίνουμε να ζούμε μ' αυτό...το καλό είναι οτι ποτέ δεν πρόκειται να πάθουμε το παραμικρό απ' αυτό!!!απλά είναι ένας τρόπος να εκτονώνεται ο οργανισμός μας από το άγχος και το στρες...
    Pionier vsegda gotov!!!

  6. #816
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1
    Καλησπέρα είμαι κενουργια στο φόρουμ διαβάζω της ανάρτησης σας και κάπως παρηγορουμε. Βρε παιδιά πάντα ήμουν ανχοδεις τυπος αλλά τα τελευτεα 2 χρόνια μετά την γέννα μου συμβαίνουν διαφορά από γιατρό σε γιατρό πάντα είδους υποτασηκιαα λόγο του στηγμα τος και πάντα ζάλήζόμόύν πρην χρόνια είχα λυποθυμηση γιατί είχε κατεβη ο αιματοκρητης μου 23 και χτύπησα σοβαρά στο κεφάλι και μου δυμιουργισε ηληγκους. Το ξεπέρασα ας έρθω στο τώρα μετά την γέννα άρχισαν τα πρωτα σημάδια ανέβηκε η πίεση 16 ενώ είμαι υποτασηκιαα παθενω κρίση μου εξηγαν η γιατρι οτη ήταν φυσιολογικό και οτη θα επανέλθω με κράτησε 10 μέρες μετά όλα καλά μετά από αυτο ξεκίνησαν η ηληγκους τρελαθηκα εκλεγε τι θα κανω ποιος θα πρωσεχει το μωρό μου κονσέρβα να τρελαθω ο άντρας μου με ετρεχε σε οαθολογους σε ψυχειατρους κάναμε και μαγνητική ευτυχώς βγήκε ξαθαρη εκτός από τον αυχένα που ηχα κηλες κοιστες και ένα σπονδηλας κατεστραμενος πάει αυτο λέμε από εκεί είναι η ζαλαδες λόγο του χτυπηματος που ηχα λποθυμηση τότε τώρα εδώ και ένα χρόνο τρέχω από καρδιολογο σε καρδιολογο έχω έντονες ταχυπαλμιες με πονο στο στερνος η γιατρη δεν μου βρίσκουν τίποτα κάθε φωρα που με ποιανει αγαπητή μου εγώ τρελαίνομαι είναι κάτι σαν σπαζμος με πονο δεν αντέχω να πάω και σε άλόν γιατρό πητες μου σας παρακαλώ αν κάποιος από εσάς το παθενουν με ποιανει στη μέση του στήθους με πόνο και είναι κάτι σαν σπαζμος κοντεύω να τρελαθώ σας ευχαριστώ

  7. #817
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3
    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!Εμένα η ιστορία μου είναι λίγο αλλόκοτη και όλα ξεκίνησαν από ένα κακό όνειρο.Είδα ότι μου διέγνωσαν als.Ξύπνησα το πρωί και βρήκα στο internet τι σημαίνει αυτό,και καταλαβαίνετε...Την επόμενη κιόλας μέρα έκλεισα ραντεβού σε νευρολόγο, έκανα MRI εγκεφάλου και αυχένα καθώς και ηλεκτρομυογράφημα.Η μαγνητική έδειξε λίγες εστίες άνευ σημασίας και το ηλεκτρομυογράφημα μια τενοντίτιδα στο αριστερό χέρι που έχω χρόνια.Ολα καλά δηλαδή.Έλα όμως που εμένα μου έχει μπει στο κεφάλι μου κι έχουν αρχίσει οι συσπάσεις στη γλώσσα,η οποία καμιά φορά πονάει κιόλας στη μάσηση.Πήγα σε ψυχίατρο ο οποίος μου είπε ότι πρόκειται περί νοσοφοβίας,αλλά επειδή είναι αρχικό στάδιο να ξεκινήσω γυμναστήριο και να κάνω ο,τι με ευχαριστεί και τα ξαναλέμε.Το πρόβλημα παραμένει γιατί είμαι μητέρα 2 παιδιών χωρίς καμία βοήθεια κι έχω ένα σύζυγο ο οποίος δεν μπορεί να διαχειριστεί την κατάσταση μου κι όταν θυμώνει με λέει τρελλή κι ότι θα μου πάρει τα παιδιά για να μην τα αρρωστήσω κι αυτά!Όπως καταλαβαίνετε προσποιούμαι ότι είναι όλα υπέροχα, αλλά μέσα μου υποφέρω.

  8. #818
    όταν κάποια ενόχληση είναι σε όλο το σώμα, ή τέλος πάντων πότε από εδώ πότε από 'κει, δεν πρόκειται για κάτι νευρολογικό. Να είσαι σίγουρος γι'αυτό....Στο λέω εγώ, που έχω ακριβώς την ίδια φοβία με σένα, περί σκλήρυνσης και φοβάμαι μόνο και μόνο γιατί οι <<ενοχλήσεις>>, δεν εκτείνονται σε όλο το σώμα ή σε διαφορετικά σημεία,οπότε ευλόγως, θα το απέδιδα σε ψυχοσωματικά.

  9. #819
    Quote Originally Posted by Pss View Post
    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!Εμένα η ιστορία μου είναι λίγο αλλόκοτη και όλα ξεκίνησαν από ένα κακό όνειρο.Είδα ότι μου διέγνωσαν als.Ξύπνησα το πρωί και βρήκα στο internet τι σημαίνει αυτό,και καταλαβαίνετε...Την επόμενη κιόλας μέρα έκλεισα ραντεβού σε νευρολόγο, έκανα MRI εγκεφάλου και αυχένα καθώς και ηλεκτρομυογράφημα.Η μαγνητική έδειξε λίγες εστίες άνευ σημασίας και το ηλεκτρομυογράφημα μια τενοντίτιδα στο αριστερό χέρι που έχω χρόνια.Ολα καλά δηλαδή.Έλα όμως που εμένα μου έχει μπει στο κεφάλι μου κι έχουν αρχίσει οι συσπάσεις στη γλώσσα,η οποία καμιά φορά πονάει κιόλας στη μάσηση.Πήγα σε ψυχίατρο ο οποίος μου είπε ότι πρόκειται περί νοσοφοβίας,αλλά επειδή είναι αρχικό στάδιο να ξεκινήσω γυμναστήριο και να κάνω ο,τι με ευχαριστεί και τα ξαναλέμε.Το πρόβλημα παραμένει γιατί είμαι μητέρα 2 παιδιών χωρίς καμία βοήθεια κι έχω ένα σύζυγο ο οποίος δεν μπορεί να διαχειριστεί την κατάσταση μου κι όταν θυμώνει με λέει τρελλή κι ότι θα μου πάρει τα παιδιά για να μην τα αρρωστήσω κι αυτά!Όπως καταλαβαίνετε προσποιούμαι ότι είναι όλα υπέροχα, αλλά μέσα μου υποφέρω.
    εχω καιρο να γραψω.απλα γιατι τα γραψα εκει που πρεπει ....ξερεται απο συσπασεις φουλ.αστες να υπαρχουν .τωρα για το ποσο τρελη η οχι εισαι ειναι αλλο θεμα.( αν πεις σε καποιον που κοντευει να σκασει απο το φαγητο οτι πεινας .θα πει ενταξη καταλαβαινω.....και θα ξειση το δεξι του) αυτο για το συζηγο σου.αν ανατρεξεις και δεις τι εχουμαι περασει πολλοι απο μας θα καταλαβεις.γραφτα να σε γραψουν.μην μπεις στο φαυλο κυκλο.στο λεω σαν γονιος μην πετας τις στιγμες σου .ξερω δυσκολο αλλα πρεπει.εμενα η γλωσσα χωρευει καθε μερα αλλες καταλαβενω αλλες οχι αλλα οκ.μακρια απο το ιντερνετ. Καλο κουραγιο και γραφτα.θα με θυμηθεις.ακου αλς και παπαρ.......

  10. #820
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    εχω καιρο να γραψω.απλα γιατι τα γραψα εκει που πρεπει ....ξερεται απο συσπασεις φουλ.αστες να υπαρχουν .τωρα για το ποσο τρελη η οχι εισαι ειναι αλλο θεμα.( αν πεις σε καποιον που κοντευει να σκασει απο το φαγητο οτι πεινας .θα πει ενταξη καταλαβαινω.....και θα ξειση το δεξι του) αυτο για το συζηγο σου.αν ανατρεξεις και δεις τι εχουμαι περασει πολλοι απο μας θα καταλαβεις.γραφτα να σε γραψουν.μην μπεις στο φαυλο κυκλο.στο λεω σαν γονιος μην πετας τις στιγμες σου .ξερω δυσκολο αλλα πρεπει.εμενα η γλωσσα χωρευει καθε μερα αλλες καταλαβενω αλλες οχι αλλα οκ.μακρια απο το ιντερνετ. Καλο κουραγιο και γραφτα.θα με θυμηθεις.ακου αλς και παπαρ.......
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Μου δώσατε πραγματικά πολύ κουράγιο!

  11. #821
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    διαβασε κ τα δικα μου..3 χρονια συσπασεις καθημερινα σε γλωσσα σωμα κ προσωπο!!! κ εγω για als φοβομουν!!!! καλο κουραγιο!! μακρια απο ιντερνετ!!!! μπες εδω να τα λεμε να σου δινουμε κουραγιο!!! τιποτα δεν εχεις!!!
    Pionier vsegda gotov!!!

  12. #822
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    αχ βρε παιδια, διαβαζοντας σας παιρνω κουραγιο. παλευω χρονια και υπαρχουν φορες που ειμαι στα πατωματα οπως τωρα. βλεπετε ελαβα καθυστερημενα την αποφαση να ξεκινησω να βαλω μπρος για παιδι και με αγχωσε ισως αυτο...καποια στιγμη λοιπον μετα απο κουραση στη δουλεια μουδιασε ο αντιχειρας μου...και παρεμεινε..μουδιασμενος. εχω κανει μαγνητικη με τον αιωνιο φοβο της ΣΚΠ το φθινοπωρο του 2015 αλλα ήταν καθαρη. απο την αλλη δεν αντεχω ψυχολογικα να το ξανακανω αυτο με τους γιατρους εκτος αν φτασω παλι στα οριακα μου σημεια. ενδιαμεσα φυσικα περασα και τον φοβο με το hiv οπου εξεταστηκα 2 φορες μαλιστα....τι να πω..κουραστηκα παιδια πραγματικά

  13. #823
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    αχ βρε παιδια, διαβαζοντας σας παιρνω κουραγιο. παλευω χρονια και υπαρχουν φορες που ειμαι στα πατωματα οπως τωρα. βλεπετε ελαβα καθυστερημενα την αποφαση να ξεκινησω να βαλω μπρος για παιδι και με αγχωσε ισως αυτο...καποια στιγμη λοιπον μετα απο κουραση στη δουλεια μουδιασε ο αντιχειρας μου...και παρεμεινε..μουδιασμενος. εχω κανει μαγνητικη με τον αιωνιο φοβο της ΣΚΠ το φθινοπωρο του 2015 αλλα ήταν καθαρη. απο την αλλη δεν αντεχω ψυχολογικα να το ξανακανω αυτο με τους γιατρους εκτος αν φτασω παλι στα οριακα μου σημεια. ενδιαμεσα φυσικα περασα και τον φοβο με το hiv οπου εξεταστηκα 2 φορες μαλιστα....τι να πω..κουραστηκα παιδια πραγματικά
    Φλερούλα μου, κάτσε να κάνεις παιδί με το καλό και να δεις για πότε θα σου περάσουν όλα...εγγύηση!!!! θυμάσαι τι τράβαγα εγώ?!
    Pionier vsegda gotov!!!

  14. #824
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    32
    Τελευταιες μερες νιωθω στο τρικεφαλο να κουνιεται.... Πισω στη πλατη,χαμηλα στη πλατη,στη γαμπα...., ακομα και στο στομαχι σαν να ειμαι εγκυος.... κλοτσαει ....παντως εγκυος αποκλειεται να ειμαι αλλιως θα ειμαι σαν τον σβατζενεγκερ που γεννησε στην ταινια.....

  15. #825
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    30
    Καλησπερα παιδια..απο οτι βλεπω ειναι παλιο το θεμα και ευχομαι να εχετε ξεπερασει τα προβληματα σας..θα σας πω και την δικια μου ιστορια ανχους..ολα ξεκινησαν πριν απο 5 μηνες οταν ξυπνησα μεσα στον υπνο μου και ηταν σαν να επαθα κριση ασθματος..δεν μπορουσα να αναπνευσω καθολου και
    Μετα με
    Εποιασαν ταχυακαρδιες φουλ και ετσι κατεληξα στο νοσοκομειο οπου εκει μου ειπαν οτι δεν εχω τιποτα και οτι ειναι απο το ανχος...απο εκεινη την ημερα
    Μεχρι και σημερα αρχισε ο εφιαλτης μου..εχω παει στο νοσοκομειο 5 φορες γιατι νομιζα οτι παθαινω εμφραγμα..εχω παει σε ολους τους γιατρους και εχω κανει γαστροσκοπηση επειδη ειχα καουρες καινπαλινδρομηση..μετα εκανα κολονοσκοπηση μετα πηγα σε πνευμονολογικο νοσοκομειο και εκανα ολες τις εξετασεις για τα πνευμονια πηγα σε καρδιολογογο μαι εκει εκανα ολες τις εξετασεις πηγα σε ορθοπεδικο και με
    Εστειλε να κανω μαγνητικη στον αυχενα και στην σπονδυληκη στυλη εξετασα τα νεφρα και εκανα κυστιοσκοπηση γιατι με
    Ειχαν βρει αιμα στα ουρα μαι μαντεψτε..ολα ηταν καλα...τωρα το μονο που μου εχει
    Μεινει και
    Με ταλαιπωρει ειναι οι συσπασεις απο τους μυς που τους εχω παντου αλλα απο ολη αυτην την κατασταση επαθε σπασμο ενας μυς στην πλατυ αριστερα και μεχρι μπροστα στον θωρακα
    Και κανω φυσιοθεραπειες για να με
    Περασει γιατι εχω ενοχληση(ευχομαι να ειναι απο αυτο)συν οτι εχω πονο στην μεση και σε ολο το δεξι ποδι και νομιζω ειναι το νευρο(ευχομαι να ειναι λογο δουλειας γιατι κανω καθιστικη δουλεια)και επειδη μενω γερμανια το αυστημα τους εδω ειναι οτι χειροτερο!!!χιλιες φορες στην Ελλαδα..εκλεισα ραντευου σε νευρολογο και περιμενω εδω και δυο
    Μηνες και εχω να περιμενω αλλον εναν..ξεχασα να σας πω οτι εχω κατι σαν μουδιασματα στον υπνο
    Μου στον αυχενα και
    Μιυ φτανουν μεχρι το κεφαλι στην κισω μερια..εχει τυχει σε κανεναν
    Κατι παρομοιο;

Page 55 of 70 FirstFirst ... 545535455565765 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •