Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 70 FirstFirst ... 614151617182666 ... LastLast
Results 226 to 240 of 1042
  1. #226
    Πρώτων ο ορθοπεδικος δεν ειναι αρμοδιος. Μετα απο ποσο καιρο σου πε δηλαδη.ειχες στο παρελθον θεμματα αγχους;

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Μου ειπε οτι καποιες ασθενειες μπορει να φανουν κ μετα απο τρεις μηνες..η νευρολογος λεει οτι στις δυο εβδομαδες.κατι θα ειχε δειξει κ αν ηταν als θα ειχε δειξει..βασικα αλλος ετσι αλλος αλλιως..μου ειπε ομως οτι αν δεν περασει με την αγωγη η δεν δω βελτιωσω παμε για περαιτερω εξετασεις..δεν θελω ομως γαμωτο
    ..θελω να ειναι αυτο.κουραστηκα.αγχος ειχα παντα κ δυστυχως την προηγουμενη αγωγη την σταματησα τον μαιο ...προσφατα δηλαδη..κ ηδη μισο χρονο με την αγωγη ημουν σουπερ

  3. #228
    Quote Originally Posted by tzina2012 View Post
    Μου ειπε οτι καποιες ασθενειες μπορει να φανουν κ μετα απο τρεις μηνες..η νευρολογος λεει οτι στις δυο εβδομαδες.κατι θα ειχε δειξει κ αν ηταν als θα ειχε δειξει..βασικα αλλος ετσι αλλος αλλιως..μου ειπε ομως οτι αν δεν περασει με την αγωγη η δεν δω βελτιωσω παμε για περαιτερω εξετασεις..δεν θελω ομως γαμωτο
    ..θελω να ειναι αυτο.κουραστηκα.αγχος ειχα παντα κ δυστυχως την προηγουμενη αγωγη την σταματησα τον μαιο ...προσφατα δηλαδη..κ ηδη μισο χρονο με την αγωγη ημουν σουπερ
    Θα δεις σιγουρα βελτιωση με την αγωγη η εστο καλυτερευση.για πες μου τωρα αν δεν ειχες μπει στο ιντερνετ θα ξερες τις μαλ αυτες .και η νευρολογος και οχι ο ορθοπεδικος ειναι αρμοδιος .επομενος κατι θα χε δει.εγω το κανα στο 2μηνο το τελευταιο .απο τα συμπτωματα.διαβασες μαλλον πως μου χαν ξεκινηση και που κατεληξα.σου πε και το ξερεις οτι η αγωγη θελει χρονο.

  4. #229
    Αν δεν κανω λαθος και σενα απο σκπ ξεκινησε η μαλ αυτη η κανω λαθος.;κοιτα να σε ηρεμη και γω εχω το χερι μου που το αισθανομαι αδυνατο.και σπασμους σχεδον παντου.στο μυαλο ειμαστε αρρωστοι.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Το ελπιζω κ το ευχομαι αχιλλεα μου..απο σκπ ξεκινησε ναι...

  6. #231
    Α και κατι αλλο σε εξετασε με σφυρακια κτλ;η κλινικη εξεταση δειχνη πολλα.αυτο μου παν ολοι οι νευρολογοι που πηγα καλα οι 3 δεν μου καναν μυογραφιμα. Με διωξαν.

  7. #232
    Ειδες λοιπον παρομοια με μενα απο σκπ που μουδιαζε το ποδι μου μετατο μαραθονιο εφτασα στο αλς.και παρατιρουσα τις δεσμιδωσεις. Αγχος.κατα περιεργο τροπο το βραδυ ειμαι καλητερα.τι μερα σκατα

  8. #233
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Χαιρετώ το Forum.
    Πριν απο δέκα χρόνια άρχισα να έχω μυικές συσπάσεις (δεσμιδώσεις), στις γάμπες των ποδιών μου αλλά αραιά και που και σε άλλα σημεία του σώματος(χέρια αυχένας κλπ).Απο τις εξετάσεις που μου έγιναν δεν βρέθηκε τίποτα το ανησυχιτικό.Για να μην επισέλθω σε πολλές λεπτομέρεις αυτά που έχω να πώ είναι τα εξείς. Υπάρχει ένα καλοήθες σύνδρομο που λέγεται Benign fasciculation syndrome (BFS). Aν to googλαρεται θα μαθεται πολλά. Σχετικό φόρουμ υπάρχει εδώ http://www.aboutbfs.com/forums/
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας για ALS η ΣΚΠ.Ειδικά η πρώτη είναι νόσος που την χαρακτηρίζει η έκπτωση της μυικής δύναμης και απαντάται σε ηλικίες μετά τα 50 και πάρα πολύ σπάνια.
    Δεσμιδώσεις επίσης μπορεί να έχουμε απο συμπίεση νέυρου απο σπόνδυλο (μέση αυχενικό κλπ). Να κοιμάσται ήρεμοι και χωρίς κανέναν φόβο και να ξέρεται ότι δεν είναι τίποτα κακό οι δεσμιδώσεις απο μόνες τους.

  9. #234
    Γεια σε όλους. Εγώ σήμερα είμαι χειρότερα από κάθε άλλη φορά. Ξεκίνησε πάλι ο πόνος στο πόδι. Συσπάσεις παντού και πολύ έντονα σήμερα στο μάτι μεγάλης διάρκειας. Και κάτι μουδιάσματα πάνε και έρχονται σε πόδια. Χειρότερα από κάθε άλλη φορά!

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    ΕΓΩ ΤΑ ΧΩ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #236
    Πόσο καιρό τα έχεις; Έχεις κάνει εξετάσεις; Αν έχεις την καλοσύνη απάντησε μου γιατί δεν με βλέπω καλά σήμερα

  12. #237
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Μαριάννα, αφού έκανες εξετάσεις και δεν βρέθηκε κάτι μην ανησυχείς. Όπως έγραψα πιο πάνω πρόκειται για ένα καλοήθες σύνδρομο (BFS) και θα σου περάσει σιγα σιγά. Οι ασκήσεις διατάσεων κάτω άκρων θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ. Aν έχεις μουδιάσματα η κράμπες πάρε μαγνήσιο. Είχες ποτέ προβλήματα με μέση η αυχένα ;

  13. #238
    Όχι καλέ μου Κώστα δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα με τη μέση ή τον αυχένα μου. Απλά τώρα αρχίζω και πιστεύω πως πρέπει να κάνω μαγνητικά στον αυχένα μήπως και φανεί κάτι. Μου κόλλησε τώρα δεν θα πω ψέματα. Το μαγνήσιο για να φέρει αποτελέσματα ξέρει κανείς πόσο καιρό πρέπει να το παίρνουμε;

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Παιδια ηρεμηστε.Ειμαστε τοσα ατομα με ολα αυτα κ δεν εχουμε καμμια παθολογικη ενδειξη...Τα λεω για να τα ακουω κ εγω.Σιγουρα ειναι πολυ εντονα ολα αυτα κ ειδικα το δικο μου που συνοδευεται κ με πονο στα ποδια δεν.παλευεται.Μαριαννα εξακολουθω να σου λεω να πας σε ειδικο.Ψυχιατρο μονο πρσπςι να δεις.Δεν ειναι τιποτα ακουσε με.Κωστα μπορεις να περιγραψεις μεσες ακρες τι ειναι αυτο το συνδρομο?Εγω δεν τα παω καλα με τα αγγλικα
    Κ Κατι αλλο...εγω π.χ καθομαι σεια καρεκλα κ οταν σηκωνομαι νιωθω αδυναμια κ συσπασεις.τις νιωθω πια κ οταν ειμαι ορθια.κ παιρνω κ αγωγη..τι να πω?εχω φρικαρει.δειχνει καθαρα οτι οι μυες μου εχουν κουραστει.Μαζι με αυτους κ εγω.

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,804
    Quote Originally Posted by marianna27 View Post
    Πόσο καιρό τα έχεις; Έχεις κάνει εξετάσεις; Αν έχεις την καλοσύνη απάντησε μου γιατί δεν με βλέπω καλά σήμερα
    ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΟΠΥ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΖΩ ΑΚΟΜΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 16 of 70 FirstFirst ... 614151617182666 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •