Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 70 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 1042
  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    Δεν εχω διαβάσει όλες τις σελίδες για να εχω συνολική άποψη .. Απλά θα ήθελα να πω πως η δύναμη του μυαλού ειναι τεράστια και μας κανει οτι θελει . Κ εγω οπότε αγχώνομαι με πιανει και πεταρίζουν διάφορα σημεία στα σώμα μου . Επίσης μια φορά ειχα διαβάσει για κάτι παρενεργειες ενός αντικαταθλιπτικου που έπαιρνα και έλεγε οτι απο το αριστερό πόδι δεν μπορεις να περπατάς καλα και όντως επειδή το πίστεψα άρχισα να κουτσαίνω ασυναίσθητα . Έπρεπε να περάσει πολυ ωρα να λογικευτώ και να καταλάβω οτι το δημιουργούσα εγω ... Ειναι απίστευτο !

  2. #287
    Ελις θα στα πω εν ολιγης. Πριν 4 μηνες και κατι ειχα κατι μουδιασματα μετα απο μαραθωνιο και μια ζαλη .μπηκα ιντερνετ και ειδα γι σκπ εκανα εξετασεις κομπλεμεταεπιασα κατι πεταρισματα στο κορμι μου και μου ρθε η als κανω μυογραφιμα ολα καλα ξανακανω μετα το 2μηνο καλα αλλα το μυαλο μου κολλησε εκει και βλεπω ολη μερα τις γαμπες μου να κανουν διαφορα

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΚΟΙΤΑ ΕΜΕΝΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΛΗΡΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ
    ΕΓΩ ΤΑ ΧΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #289
    Ευχαριστω παρα πολυ η αληθεια ειναι οτι ετρεχα πανω απο 120 χλμ την εβδομαδα +την δουλειά +οικογενεια.απλα με χουν αγχωση παρα πολυ.

  5. #290
    Παιδια οι αλλοι πως εισται σημερα;εγω μια απ τα ιδια. Σκατα.

  6. #291
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    Quote Originally Posted by αχιλλεαςg View Post
    Ευχαριστω παρα πολυ η αληθεια ειναι οτι ετρεχα πανω απο 120 χλμ την εβδομαδα +την δουλειά +οικογενεια.απλα με χουν αγχωση παρα πολυ.
    ΡΕ ΨΗΛΕ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ; ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΗ ΣΕ ΚΟΨΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΛΗΣΗ Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΕΧΕΙΣ;ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ
    ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕ ΣΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ
    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΛΗΡΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #292
    Γιαυτο σου ειπα ελις αν διαβασες απο που ξεκινησε .ειμαι αθλητης του μαραθωνιου κατω των 3 ωρων.μετα επαθα το μπλακ αουτ .το θεμα ειναι οτι και ο γιατρος δε μου παι να ξανακανω ηλμ και απο τους 6 νευρολογους οι 3 δεν μου καναν.εγω εκει ομως φοβαμαι μηπως το κανα νωρις και δεν εδειξε.(2μηνο).ευχαριστω .

  8. #293
    Αυτο το ιντερνετ με σακατεψε ψυχολογικα.ασε οικονομικα που δεν αφησα νευρολογο για νευρολογο.

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΨΗΛΕ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΟΛΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ
    ΝΑ ΠΩ ΚΑΝΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΤΙ ΝΑ Σ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ
    ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ;
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #295
    Ευχαριστω με το γαμ τομυαλο μου τι κανω που κοιταω απ το πρωι ως το βραδυ τα γαμπιδια μου.αν δεν ειχα διαβασει στο ιντερνετ τωρα θα μουν σιγουρα καλητερα .ευχαριστω παντος.

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΔΛΔ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝΕ
    ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΚΟΨΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΛΗΣΗ Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΟΠΩΣ ΤΡΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ Μ ΑΡΕΣΕ ΤΟ 120ΧΛΜ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕ ΗΡΘΕ ΝΤΑΜΠΛΑΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #297
    Τελικά υπάρχει πολύς κόσμος που φοβάται οτι έχει αυτή την πάθηση. Μάλλον είναι πολύ αφηρημένη και γιαυτο οι νευρολόγοι δεν ασχολούνται με μας και τις φοβίες μας. Τον ίδιο φόβο έχω με πάμπολα κοινά συμπτώματα. Μέχρι και μαγνητική έχω κάνει η οποία ήταν καθαρή αλλά μετα απο 2 χρόνια ο φόβος επανήλθε και ήδη με πενθω. Μακάρι να μπορέσουμε να τον αποβάλλουμε τον φόβο αυτόν και να προσπαθήσουμε να χαρούμε τις ζωές μας. Καλό κουράγιο και σε σένα. Κατανοώ απόλυτα αυτό που περνάς. Διαβασε κα το δικό μου ποστ. Παλιότερα είχα σπασμούς που δεν με άφηναν να κοιμηθώ όχι απώς πεταρίσματα. Και τρόμο τόσο εσωτερικό όσο και εξωτερικό. Τελικά, μαλλον δεν ήταν ΣΚΠ. Αλλά πάλι με αυτην την ιδέα παλέυω εδω και μια εβδομάδα.

  13. #298
    Και γω εκανα μαγνητικες κεφαλη αυχενα .τωρα φοβαμαι .γιαals επειδη εχω κατι σαν τιναγματα στις γαμπες πολυ ανεπαισθητα.εκανα ηλμ ολα καλα.μαριαννα και τζινα πως εισται;

  14. #299
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    136
    Ειμαι κλασικα χαλια κ εγβ.Ψυχολογικα εχω ανεβει αλλα δεν φευγουν οι κωλοσυσπασρις απο τα ποδια.Τι να κανω γαμωτο?ποσο να περιμεν με την αγωγη?Gbutterfly ποσο καιρο ειχες τις συσπασεις?εγω νιωθω οτι εχω κ κατι κατω απο το δερμα κ με περπαταει συν τα ρυθμικα τιναγματα σαν χτυπος καρφιας συν πονος στα ποδια...

  15. #300
    Αυτη τη στιγμη έχω και εγώ την αίσθηση οτι κάτι περπατάει κατω απο το δέρμα στα χέρια και στα πόδια γιαυτο κόλλησα πάλι στην ιδέα μαζί με αίσθημα καψίματος. Αχ είναι γνωστος ο γολγοθάς.. πάλι τα ίδια.. Τότε είχα συσπάσεις έντονες για τουλάχιστον 2 μήνες μάζι με άλλα συμπτώματα οπότε είχα κατατρομάξει (στον ύπνο έχω ακόμη καμια φορά). Δεν ξέρω εαν αυτό που βοήθησε να μου φύγουν ήταν η επιβεβαίωση απο την μαγνητική οτι δεν έχω κάτι σοβαρό ή οι ασκήσεις χαλάρωσης που έκανα με τον τότε ψυχολόγο.

Page 20 of 70 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •