smartwatches βοηθουν ή το κανουν χειροτερο το θεμα αγχους?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421

    smartwatches βοηθουν ή το κανουν χειροτερο το θεμα αγχους?

    Καλησπερα στην παρεα.
    Οταν επαθα τις πρωτες κρισεις πανικου πισω στο 2006 και μετα τον φοβο με την καρδια και τα υπολοιπα γνωστα, παντα επιανα τον ευατο μου να εχω το δαχτυλο στον καρπο μου και να μετραω σφυγμους.
    Απειρες φορες!!!
    Απειρα μετρηματα...

    Περασαν τα χρονια και τωρα τελευταια εχουν μπει στη ζωη μας τα smartwatches.
    Εχω αλλαξει 3 τα τελευταια χρονια. Κριτηριο καλυτερο μετρημα καρδιακων παλμων σε ηρεμια,περπατημα και ασκηση...
    Το 2ο μαλιστα εφαγε σουτ οταν εκανα τεστ κοπωσης. 179 σφυγμους στον γιατρο,108 εδειχνε το ρολοι....
    Οταν παθαινα κριση πανικου ειδικα το βραδυ και εβλεπα πως ανεβαινουν οι παλμοι με πιανε τρομος..
    Με μια ψυχολογο που το χαμε συζητησει μου ειχε συστησει να το πεταξω και να μην ξανα φορεσω.
    Εγω φυσικα δεν την ακουσα.Και μαλιστα πηρα ενα που κανει και καρδιογραφημα!!!

    Γενικα οτι και να νιωσω το ματι παει εκει...
    Ξυπναω το πρωι και βλεπω πως κινηθηκαν οι παλμοι το βραδυ.
    Στο γυμναστηριο οταν πηγαινα οταν εβλεπα 130+ ψιλοπαγωνα και εκοβα μονος μου...εκει δεν νομιζω να μου κανε καλο..
    Οταν το φορτιζω και δεν το φοραω αισθανομαι γυμνος...

    Και εχω καμια 15αρια κανονικα ρολογια που καθονται....Μαλλον δε θα τα ξαναβαλω ποτε...

    Εσεις φορατε?
    11/12/2006

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Αμα πας με καμια κοπελα και πανε 200 πανω στο σεξ, τι θα κανεις τοτες;;;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Είχα και εγώ smartwatch, αλλά όταν έβλεπα τους παλμούς με έπιανε άγχος έτσι δεν το ξαναεβαλα.
    Θα πρότεινα όσοι έχουν κρίσεις πανικού να κάνουν το ίδιο γιατί πιστεύω ότι δεν τους βοηθάει να βλέπουν παλμούς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Καλησπερα στην παρεα.
    Οταν επαθα τις πρωτες κρισεις πανικου πισω στο 2006 και μετα τον φοβο με την καρδια και τα υπολοιπα γνωστα, παντα επιανα τον ευατο μου να εχω το δαχτυλο στον καρπο μου και να μετραω σφυγμους.
    Απειρες φορες!!!
    Απειρα μετρηματα...

    Περασαν τα χρονια και τωρα τελευταια εχουν μπει στη ζωη μας τα smartwatches.
    Εχω αλλαξει 3 τα τελευταια χρονια. Κριτηριο καλυτερο μετρημα καρδιακων παλμων σε ηρεμια,περπατημα και ασκηση...
    Το 2ο μαλιστα εφαγε σουτ οταν εκανα τεστ κοπωσης. 179 σφυγμους στον γιατρο,108 εδειχνε το ρολοι....
    Οταν παθαινα κριση πανικου ειδικα το βραδυ και εβλεπα πως ανεβαινουν οι παλμοι με πιανε τρομος..
    Με μια ψυχολογο που το χαμε συζητησει μου ειχε συστησει να το πεταξω και να μην ξανα φορεσω.
    Εγω φυσικα δεν την ακουσα.Και μαλιστα πηρα ενα που κανει και καρδιογραφημα!!!

    Γενικα οτι και να νιωσω το ματι παει εκει...
    Ξυπναω το πρωι και βλεπω πως κινηθηκαν οι παλμοι το βραδυ.
    Στο γυμναστηριο οταν πηγαινα οταν εβλεπα 130+ ψιλοπαγωνα και εκοβα μονος μου...εκει δεν νομιζω να μου κανε καλο..
    Οταν το φορτιζω και δεν το φοραω αισθανομαι γυμνος...

    Και εχω καμια 15αρια κανονικα ρολογια που καθονται....Μαλλον δε θα τα ξαναβαλω ποτε...

    Εσεις φορατε?
    Εάν έχεις μανία να μετριέται δεν βοηθάει καθόλου θα σου έλεγα και εγώ πέταξε το.Σρο γυμναστήριο εννοείται θα ανέβει εμένα θα πάει και 180 και είμαι γυναίκα αλλά για λίγα δευτερόλεπτα και θα πέσει γρήγορα.

Similar Threads

  1. Διαταραχή άγχους κρίση ή θέμα με την καρδιά;;
    By Renia in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 12
    Last Post: 16-08-2021, 23:21
  2. Οι ψυχολόγοι τελικά βοηθούν;;;
    By Δημήτρης123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-01-2021, 19:11
  3. Σοβαρό θέμα άγχους και κρίσης πανικού στο στρατό!
    By jorgesidic in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 6
    Last Post: 02-12-2017, 17:57
  4. Σοβαρό θέμα άγχους και κρίσης πανικού στο στρατό!
    By jorgesidic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-12-2017, 01:29
  5. ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ
    By dimitris333 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 25-08-2012, 22:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •