Σπασμοί μυών...έχω τρελαθεί! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 70 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1042
  1. #31
    Σ' ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά με βοήθησες αρκετά!! Τέλος με τις εξετάσεις! Να είσαι πάντα καλά!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    14
    Τι χαρα εχω οταν ακουω οτι κοσμος με τα ιδια θεματα με εμενα παιρνει τις απαντησεις του και ηρεμει. Σαν να συμβαινει σε εμενα.. Μπραβο κοριτσι. Παντα σιδερενια. Και αν ποτε σου ξανατυχει κατι παρομοιο, μπες εδω, διαβασε τα θεματα μας και χαλαρωσε!

  3. #33
    Αχ.....δε φαντάζεσαι πόσο έχω ηρεμήσει.... ένιωθα ότι δεν υπάρχει χειρότερο....είχα απελπιστεί! Ευτυχώς όμως όλα καλά.... Πρέπει να διαχειριστώ το άγχος μου... να βρώ τρόπο να το ελέγχω γιατί κάθε φορά εμφανίζεται με διαφορετικούς τρόπους! Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    ειναι ψυχολογικο η σωματικο κανε ενα τσεκ απ κ ετσι κ ειναι ολα φυσιολιογικα απευθυνσου σε ψυχολογο προφανως οφειλεται σε ακραιο αγχος ειτε για το να μην αρρωστησεις ειτε για διαφορετικα θεματα της καθημερινοτητας σου,η παρεα με οικεια σου προσωπα κ η δραστηριοτητα ειναι το παν για να εκτονωνεσαι κ να αφαιρειτε το μυαλο σου απο αυτο το ζητημα θελει τρομερη προσπαθεια αλλα θα τα καταφερεις!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    14
    Τι τσεκ απ να κανει ρε μυσπ? Εχει παει σε 200 γιατρους η κοπελα. Διαβαζεται τα θεματα ή σχολιαζεται ετσι αβερτα οπου βρειτε?

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by LORA17 View Post
    Αχ.....δε φαντάζεσαι πόσο έχω ηρεμήσει.... ένιωθα ότι δεν υπάρχει χειρότερο....είχα απελπιστεί! Ευτυχώς όμως όλα καλά.... Πρέπει να διαχειριστώ το άγχος μου... να βρώ τρόπο να το ελέγχω γιατί κάθε φορά εμφανίζεται με διαφορετικούς τρόπους! Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση!
    Γεια σου Lora έχω τα ίδια συμπτώματα με εσένα εδώ και 5 μηνες σπασμοί σε όλο το σώμα, στο βλέφαρο και καμια φορά στο πρόσωπο. Πήγα και εκανα μια εξέταση αίματος και ηταν όλα φυσιολογικά, φοβάμαι να το ψαξω περισσότερο, αλλά ανακουφιστηκα όταν ριπές πως ο νευρολόγος σου είπε πως δεν είναι τίποτα αυτοι οι σπασμοί. Ειπές πως μετα την τελευταια εξέταση που έκανες ηρεμησες, σταμάτησαν τελικά οι σπασμοί; Και τι εξετάσεις σου έκανε ο νευρολόγος όταν σου είπε πως δεν είναι τίποτα το ανυσηχητικο; Αν μπορείς απάντησε ευχαριστώ

  7. #37
    Όταν πήγα στον νευρολόγο την πρώτη φορά μου έκανε κάποιες ασκήσεις για να δει αν μπορώ να τις εκτελέσω. Με έβαλε να κάνω κουτσό να σφίγγω χέρια και πόδια είδε τα αντανακλαστικά μου κλπ. Με ρώτησε κάποια βασικά πράγματα. Δηλαδή αν έχω διπλωπία, συχνοουρία κλπ. Έπειτα από αυτό επειδή εγώ δεν μπορούσα να ηρεμήσω, έκανα ένα ηλεκτρομυογράφημα. Όλα ήταν καλά. Και μετά από αυτό, έκανα με μια μαγνητική.....για να ηρεμήσω. Μου έδωσε επίσης και μαγνήσιο, αμπούλες, οι οποίες μπορώ να πώ ότι μετά από δύο μήνες με ηρέμησαν. Αυτό όμως που με βοήθησε ήταν ότι έκανα την μαγνητική....είδα ότι δεν είναι κάτι και ηρέμησα. Μή φοβάσαι και μην αγχώνεσαι. Αν Όμως δεν μπορείς να το ξεπεράσεις. κάνε ότι εξετάσεις νομίζεις ότι θα σε ηρεμήσουν να τελειώνεις!! ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ότι θες με ρωτάς...εννοειται!

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by LORA17 View Post
    Όταν πήγα στον νευρολόγο την πρώτη φορά μου έκανε κάποιες ασκήσεις για να δει αν μπορώ να τις εκτελέσω. Με έβαλε να κάνω κουτσό να σφίγγω χέρια και πόδια είδε τα αντανακλαστικά μου κλπ. Με ρώτησε κάποια βασικά πράγματα. Δηλαδή αν έχω διπλωπία, συχνοουρία κλπ. Έπειτα από αυτό επειδή εγώ δεν μπορούσα να ηρεμήσω, έκανα ένα ηλεκτρομυογράφημα. Όλα ήταν καλά. Και μετά από αυτό, έκανα με μια μαγνητική.....για να ηρεμήσω. Μου έδωσε επίσης και μαγνήσιο, αμπούλες, οι οποίες μπορώ να πώ ότι μετά από δύο μήνες με ηρέμησαν. Αυτό όμως που με βοήθησε ήταν ότι έκανα την μαγνητική....είδα ότι δεν είναι κάτι και ηρέμησα. Μή φοβάσαι και μην αγχώνεσαι. Αν Όμως δεν μπορείς να το ξεπεράσεις. κάνε ότι εξετάσεις νομίζεις ότι θα σε ηρεμήσουν να τελειώνεις!! ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ότι θες με ρωτάς...εννοειται!
    Σε ευχαριστώ ! Δηλαδή οι σπασμοί σου σταμάτησαν μετα τη μαγνητική ή δυο μηνες μετα με τις αμπουλες γιατί τις έχω αρχίσει και εγώ εδώ και 3 εβδομαδες περίπου αλλά δεν βλέπω βελτίωση, αν και η αμπουλες είναι για 3 μηνες. Τώρα νιώθεις καλυτερα σταμάτησαν οι σπασμοί ;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Καλησπερα σας..ειμαι καινουρια στην παρεα και θα ηθελα κ εγω τη συμβουλη σας..ειμαι 23 χρονων και τους τελευταιους 5 μηνες εχω παρουσιασει διαφορα θεματα υγειας...αρχικα ειχα βγαλει κατι στη γλωσσα μου το οποιο δεν υποχωρουσε με τιποτα ..τελικα εκανα βιοψια και ηταν λειχηνοειδης αντιδραση..μεχρι να μαθω ομως τι ηταν πεθαινα καθε μερα γιατι ειχα διαβασει για καρκινους κλπ..επειτα παρουσιασα εντονες σουβλιες-σφιξιματα σε διαφορα σημεια του κεφαλιου..ιδιως στη δεξια μερια..και τις τελευταιες 10 μερες εχω πεταρισματα σε ολοωτο σωμα και το προσωπο και στα ματια..κλασικα μπηκα κ εψαξα στο ιντερνετ και υπεστην ψυχρολουσια καθως με παρεπεμπε σε σκληρυνση κατα πλακας...πηγα σε νευρολογο πριν ξεκινησουν τα πεταρισματα..βασικα για τις σουβλιες στο κεφαλι..με βρηκε μια χαρα..κ μου εδωσε αγχολυτικα τα οποια δεν τα πηρα..εχω μπει σε ενα τρυπακι μεγαλης φοβιας..σκεφτομαι τη μαγνητικη..θα εκτιμουσα τη συμβουλη σας..

  10. #40
    οι σπασμοί σταμάτησαν μετά από 3 μέρες αφ' ότου έκανα την μαγνητική.
    Βέβαια ακόμη και τώρα κάποιες φορές τα νιώθω, αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα!
    υπομονή!

  11. #41
    Quote Originally Posted by madiwasp View Post
    Καλησπερα σας..ειμαι καινουρια στην παρεα και θα ηθελα κ εγω τη συμβουλη σας..ειμαι 23 χρονων και τους τελευταιους 5 μηνες εχω παρουσιασει διαφορα θεματα υγειας...αρχικα ειχα βγαλει κατι στη γλωσσα μου το οποιο δεν υποχωρουσε με τιποτα ..τελικα εκανα βιοψια και ηταν λειχηνοειδης αντιδραση..μεχρι να μαθω ομως τι ηταν πεθαινα καθε μερα γιατι ειχα διαβασει για καρκινους κλπ..επειτα παρουσιασα εντονες σουβλιες-σφιξιματα σε διαφορα σημεια του κεφαλιου..ιδιως στη δεξια μερια..και τις τελευταιες 10 μερες εχω πεταρισματα σε ολοωτο σωμα και το προσωπο και στα ματια..κλασικα μπηκα κ εψαξα στο ιντερνετ και υπεστην ψυχρολουσια καθως με παρεπεμπε σε σκληρυνση κατα πλακας...πηγα σε νευρολογο πριν ξεκινησουν τα πεταρισματα..βασικα για τις σουβλιες στο κεφαλι..με βρηκε μια χαρα..κ μου εδωσε αγχολυτικα τα οποια δεν τα πηρα..εχω μπει σε ενα τρυπακι μεγαλης φοβιας..σκεφτομαι τη μαγνητικη..θα εκτιμουσα τη συμβουλη σας..

    Η γνώμη μου είναι, ότι αν δεν σου περνάνε πρέπει να κάνεις την μαγνητική για να ηρεμήσεις! Αυτό είναι το τελευταίο που μπορείς να κάνεις και το πιο αποτελεσματικό!

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by LORA17 View Post
    οι σπασμοί σταμάτησαν μετά από 3 μέρες αφ' ότου έκανα την μαγνητική.
    Βέβαια ακόμη και τώρα κάποιες φορές τα νιώθω, αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα!
    υπομονή!
    Την μαγνητική στην πρότεινε ο γιατρός ή ζητησες να την κανεις εσύ για να ηρεμισεις ;
    Και μια τελευταια ερώτηση ποσο καιρό είχες σπασμούς και σε ποια σημεία του σώματος; Σε ευχαριστώ !

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    θέλω να κάνω μαγνητική αλλά ταυτόχρονα φοβαμαι για να είμαι ειλικρινής..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    να σημειωσω οτι αυτοί οι σπασμοί παρουσιάζονται παντου...μάτι..πρόχωπο...σε όλο τω σώμα...χέρια..πόδια...παντου!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5
    Εχεις στη πλάτη και στην κοιλια ;

Page 3 of 70 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Similar Threads

  1. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •