μια ζωη χωρις αγαπη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    4

    μια ζωη χωρις αγαπη

    καλησπερα σε ολους τους συνταξιδιωτες!
    ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα? και το κεντρικο θεμα ειναι οτι δεν αγαπαω κανεναν.
    εχω την δικη μου δουλεια, ειμαι 28, εχω χρεη οπως ολοι, παλευω καθημερινα αλλα τα βγαζω περα. ενδιαφερομαι για στενα συγγενικα ατομα οπως γονεις αλλα δεν νιωθω αγαπη, μου αρεσει να προσφερω στην κοινωνια ,θελω να κανω καλες κινησεις, ξερω πιο ειναι το σωστο στις περισοτερες περιπτωσεις, αλλα μεχρι εκει. δεν εχω φιλους ,κοπελα ,ζω μια πολυ μοναχικη ζωη,και γινομαι πολες φορες αντιπαθητικος , αν και συναστρεφομαι με αρκετους ανθρωπους .αλλα δεν δεσμευομαι με κανεναν. δεν θελω να ξυπνησω μια μερα να ειμαι 50 και να παρακαλω να γυρναγα πισω για να τα διόρθωσω τα πραγματα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by walkerman View Post
    δεν θελω να ξυπνησω μια μερα να ειμαι 50 και να παρακαλω να γυρναγα πισω για να τα διόρθωσω τα πραγματα.
    Γι' αυτό, προσπάθησε να τα διορθώσεις από τώρα!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by walkerman View Post
    καλησπερα σε ολους τους συνταξιδιωτες!
    ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα? και το κεντρικο θεμα ειναι οτι δεν αγαπαω κανεναν.
    εχω την δικη μου δουλεια, ειμαι 28, εχω χρεη οπως ολοι, παλευω καθημερινα αλλα τα βγαζω περα. ενδιαφερομαι για στενα συγγενικα ατομα οπως γονεις αλλα δεν νιωθω αγαπη, μου αρεσει να προσφερω στην κοινωνια ,θελω να κανω καλες κινησεις, ξερω πιο ειναι το σωστο στις περισοτερες περιπτωσεις, αλλα μεχρι εκει. δεν εχω φιλους ,κοπελα ,ζω μια πολυ μοναχικη ζωη,και γινομαι πολες φορες αντιπαθητικος , αν και συναστρεφομαι με αρκετους ανθρωπους .αλλα δεν δεσμευομαι με κανεναν. δεν θελω να ξυπνησω μια μερα να ειμαι 50 και να παρακαλω να γυρναγα πισω για να τα διόρθωσω τα πραγματα.
    φιλεμου, θα ελεγα να αγαπήσεις τον εαυτοσου πρωτα , να κανεις χομπι κι γενικα δραστηριότητες που θα γεννησουν χαρα κι "χάιδεμα"στην καρδιασου!!!
    αν αρχισεις να νιώθεις ομρφα συναισθηματα ,μετα θα πρεπει να κοινονικοποιηθεις, όχι τρελα πραματα, αλλα να μηλαςσ να ζητας την παρεα, και πανω από όλα να μην φοβηθείς την απορηψη!! δεν είναι ντροπη αν καποια κοπελα αρνηθη να βγει μαζισου για ένα καφε¨)!!! σιγα το πραμα, ασε που πωτες με την πρωτη δεν θα δεχτει , ξανα κι ξανα να το λες, αλλα κι να μην θελει η πρωτη θα θελει η επομενη!! κι να αρνηθεί -στο ξανα λεω- δεν πρεπει να σε αγχονει!! προσωπικα εχω φαει τετοια αρνηση αμετριτες φορες!! καπωτες με επερνε από κατω, πλεον χαμογελω!! το ιδιο κι με φιλους, να κανεις νεους φιλους!! καντω φιλεμου!!μην χανεις ουτε λεπτο!! είναι τοσο ομρφη η ζωη!!που αν -ευομαι πωτες να μην ερθει-αλλα αν ερθει η κακη στιγμη δυστυχως το μονο που λυπομαστε είναι αυτά που δεν ζησαμε!!και όχι αυτά που ζησαμε αλλα λαθος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Giorgos Panou....xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa το καπωτες το διάβασα σαν καπότες....χαχαχαχα και λέω τί σχέση έχει αυτό με το θέμα.
    Συγνώμη που θα γίνω κάπως κακιά,αλλά τα χρονικά επιρρήματα τύπου ''κάποτε'' ή ''ποτέ'' ή ''τότε'' δεν παίρνουν σίγμα στο τέλος-γράφονται όπως σου έδειξα.!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Καλά ρε παιδιά, μόλις άρχισα να μπαίνω στο φόρουμ αρχίσατε να γράφετε όλοι οι ομοιοπαθείς? Η απάντηση είναι ότι ναι, υπάρχουν άλλοι σαν εσένα. Εγώ βέβαια ένιωθα αγάπη αλλά από μια στιγμή και μετά παγώνεις ή συνηθίζεις στη γνωστή κατάσταση. Όταν λες δε νιώθεις τι ακριβώς εννοείς? Δε σου βγαίνει να έρθεις κοντά με κάποιον και να κάνεις χειρονομίες όπως φιλί, αγκαλιά? Έχεις καθόλου ορμές ή τοχεις ταυτίσει με το συναίσθημα όπως εγώ? Έχεις ψαχτεί σε ψυχολόγο? Υπάρχουν καταστάσεις όπως το σύνδρομο Άσπεργκερ ή η ασεξουαλικότητα που κάποιοι μπορεί να τα έχουν μια ζωή χωρίς να το καταλάβουν. Προσπάθησε να δραστηριοποιηθείς πάντως, είναι η κύρια λύση! Τα ζώα σου αρέσουν?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αμα βαλεις ανθρωπους στην ζωη σου θα νιωσεις και αγαπη..Αμα εισαι μονος εντελως,ειναι λογικο να μπλοκαρουν τα συναισθηματα σου.Για κανε μια προσπαθεια,γιατι τα χρονια περνανε..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Giorgos Panou....xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa το καπωτες το διάβασα σαν καπότες....χαχαχαχα και λέω τί σχέση έχει αυτό με το θέμα.
    Συγνώμη που θα γίνω κάπως κακιά,αλλά τα χρονικά επιρρήματα τύπου ''κάποτε'' ή ''ποτέ'' ή ''τότε'' δεν παίρνουν σίγμα στο τέλος-γράφονται όπως σου έδειξα.!!
    ¨), δεν γινεσε κακια, μια χαρα καλη εισαι κι ευχαρηστω που τα λες. είμαι αρκετα λαθος, κι τωρα που γραφω με ένα χερι μονο είμαι ακομα πιο χαλια¨),
    βλέπεις εχω μια αδυναμια στα λαθοι ,γενικα ¨)¨)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    οταν λες οτι δεν αγαπας κανεναν τι εννοεις? πως οριζεις την αγαπη?
    πιστευω πως ο καθενας αγαπαει και αισθανεται γενικα με τον τροπο του.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    36
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΤΥΧΟΝ ΛΑΘΗ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    όπου σκάνε τ'αστέρια
    Posts
    326
    Αν δεν αγαπάς κανέναν, για ποιο λόγο θέλεις να προσφέρεις στην κοινωνία?
    Αυτή είναι μία μου απορία. Και η άλλη είναι με ποιον τρόπο δείχνεις το ενδιαφέρον σου όπως έγραψες στα στενά
    συγγενικά άτομα?
    Be warned. My shite detector is on high alert.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by walkerman View Post
    καλησπερα σε ολους τους συνταξιδιωτες!
    ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα? και το κεντρικο θεμα ειναι οτι δεν αγαπαω κανεναν.
    εχω την δικη μου δουλεια, ειμαι 28, εχω χρεη οπως ολοι, παλευω καθημερινα αλλα τα βγαζω περα. ενδιαφερομαι για στενα συγγενικα ατομα οπως γονεις αλλα δεν νιωθω αγαπη, μου αρεσει να προσφερω στην κοινωνια ,θελω να κανω καλες κινησεις, ξερω πιο ειναι το σωστο στις περισοτερες περιπτωσεις, αλλα μεχρι εκει. δεν εχω φιλους ,κοπελα ,ζω μια πολυ μοναχικη ζωη,και γινομαι πολες φορες αντιπαθητικος , αν και συναστρεφομαι με αρκετους ανθρωπους .αλλα δεν δεσμευομαι με κανεναν. δεν θελω να ξυπνησω μια μερα να ειμαι 50 και να παρακαλω να γυρναγα πισω για να τα διόρθωσω τα πραγματα.
    Αποκλείται να προσφέρεις στην κοινωνία,να ενδιαφέρεσαι για τα συγγενικά σου άτομα και να μην νιώθεις αγάπη....μάλλον έχεις λίγο κολλήσει στα συναισθήματα σου και δεν ξέρεις να τα διαβάσεις.....για ποιο λόγο δεν έχεις φίλους; για ποιο λόγο δεν έχεις κοπέλα; Και γιατι αν αυτές είναι οι σημερινές σου επιλογές κάποια στιγμή θα ξυπνήσεις και θα θέλεις να διορθώσεις τα πράγματα;
    Αυτά που κάνεις σήμερα,είναι οι σημερινές σου επιλογές και σε καμία περίπτωση δεν ταυτίζονται με αυτές που θα έχεις στα 50,αλλά αν δεν νιώθεις καλά με τις σημερινές σου επιλογές-τί είναι αυτό που σε εμποδίζει να τις αλλάξεις;

Similar Threads

  1. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 21:51
  2. αγαπη
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-05-2009, 00:57
  3. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 18-06-2008, 00:59
  4. Αγάπη μου....
    By heaven in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2006, 02:44
  5. Αγάπη
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-2006, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •