SOS- ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6

    SOS- ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

    θα προσπαθησω να ειμαι συντομος και περιεκτικος. Πριν 1 μηνα και κατι γνωρισα ενα κοριτσακι 17 χρονων (παρα πολυ ομορφο, απο αυτες που απο οπου και αν περασουν προκαλουν πανικο,χωρις υπερβολες) η οποια ειναι κολλητη της κοπελας του αδερφου μου, εγω ειμαι 23. Στην αρχη λοιπον την απεφευγα και οσο εγω δεν εδινα ιδιαιτερη σημασια περα απο τα τυπικα αυτη με επαιρνε συνεχεια τηλεφωνα, μηνυματα, βγαιναμε για καφε (εγω τυπικος παντα) με δικη της πρωτοβουλια, γενικοτερα με κυνηγουσε. Με τα πολλα ενεδωσα στον πειρασμο και τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο. Ξεκινησαμε μαζι και συμφωνησαμε σε κατι "ελευθερο" προκειμενου να μην πιεστουν καταστασεις. Εστι λοιπον τις πρωτες 2 βδομαδες ολα πηγαιναν καλα και μου εδειχνε οτι το σκεφτοτανε για σχεση με μηνυματα και με κουβεντες που καναμε. Ομως τις τελευταιες 2 βδομαδες ξεκινησε ενα τροπαριο αδιαφοριας, κοπηκανε τα πολλα μηνυματα, οι συχνες συναντησεις, τα πολλα τηλεφωνα μεχρι που φτασαμε στο σημειο πολλες φορες να μην απανταει και καθολου σε μηνυματα και τηλεφωνα μου. Χωρις καποια αιτια. Την Τριτη που περασε λοιπον την επιασα και της μιλησα και της ειπα οτι θελω σχεση μαζι της και οχι κατι ελευθερο. Και μου ειπε οτι δεν της εκανα το κλικ.(αλλα με τα μηνυματα και τις κουβεντες αλλα μου ελεγε). Τοτε της ειπα οτι δεν εχει νοημα να συνεχισουμε να βρισκομαστε και μου ειπε οτι δεν ηθελε να σταματησουμε και πως της αρεσω. Σχετικα καλα ως εδω. Αλλα απο τοτε παλι τα ιδια, δεν την ειδα καθολου περα απο χτες τυχαια σε καφετερεια που ξερω οτι συχναζει. Εμαθα λοιπον χτες απο την κολλητη της (την οποια εγω ρωτησα) οτι η μικρη δεν εχει σκοπο να ξαναβρεθουμε. Περιττω να πω οτι εγινα κομματια.., εστειλα λοιπον χτες βραδυ μηνυμα στην μικρη ζητωντας μια ξεκαθαρη απαντηση, αν θελει να συνεχισουμε ή οχι. Και ακομα δεν εχει απαντησει!!! Αλλα εγω δεν θελω να σταματησει, για κανενα λογο, τη θελω απιστευτα, ειμαι 23 χρονων με πολλες εμπειριες απο μικρες και μεγαλες ηλικιες και την πατησα με το 17ρικο??? Δεν με χωραει ο τοπος, δεν κοιμαμαι, δεν διαβαζω για την σχολη μου, παω δουλεια με στην καταθλιψη, γενικα ολα χωρις κανενα νοημα πια. Θελω ενα τροπο να ξανακερδισω το χαμενο ενδιαφερον της, σας παρακαλω βοηθηστε με, το εχω αναγκη να αραξω.. και εγω επιτελους σε κατι που θελω παρα πολυ. Το φτυσιμο.. θα φερει αποτελεσμα? Φοβαμαι να το κανω γιατι ειναι τοσο εντυπωσιακη που ανα πασα στιγμη μπορει να βρεθει κατι πολυ καλυτερο απο μενα και να με σβησει εντελως η μικρη απο το μυαλο της.Της την πεφτουν οπια ωρα και στιγμη. Απευθυνομαι περισοτερο στις γυναικες, θελω να μου πουν αν το φτυσιμο θα πιασει....ή αν εχουν καποιον σιγουρο τρόπο να την φερω πισω σε εμενα. Θελω να την κανω ευτυχισμενη, να της χαρισω οτι μπορω, κακο ειναι? Θελω να ειμαι ο ανθρωπος της. Το παρελθον της ειναι με ψευτομαγκες και μαλακες, το περιβαλλον της γενικοτερα ειναι προβληματικο. Το προβλημα ειναι οτι την διεκδικει και ενας πρωην της (λαλακας) απο τα παλια. Σας ευχαρστω εκ των προταιρων..μην μου πειτε να την ξεπερασω,και δεν θελω και δεν μπορω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Όταν χορεύει μόνο ο ένας δεν υπάρχει και χορός.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Θα συμφωνήσω με τον vince !

    Πρέπει να προχωρήσεις !

    Το πιθανότερο είναι η μικρή να μην ψάχνει για σοβαρή σχέση και να πήρε αυτό που ήθελε απο εσένα, οπότε όσο περισσότερο κολλάς τόσο περισσότερο θα πληγωθείς !
    Γνωρίζω άτομο που έμπλεξε με μικρή, όμορφη, κακομαθημένη και κόλλησε πολύ και έκανε σχέδια σαν και εσένα ( να της δώσει οτι χρειάζεται, να την βοηθήσει, να την αλλάξει........ ) και νόμιζε οτι η σχέση θα κρατήσει , επειδή απο μεριάς του έδωσε πολλά !

    Η γνώμη μου : Οι σχέσεις πρέπει να είναι ισότιμες !

    Η συμβουλή μου : Ξεπέρνα το τώρα γιατί μπορεί να πάθεις και χειρότερα !

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    9th page
    Posts
    85
    1)\"Παίχτο και λιγάκι αδιάφορος\",όπως θα\'λέγε κι ο εθνικός μουσοστιχουργός Φοίβος δια στομάτων Κοκκίνου/Πετρέλη.Πρόσεξε το λιγάκι : μετρημένη αδιαφορία,όχι πλήρη.
    2)Λάβωσέ της τον εγωισμό(ήδη ψιλοέπιασε όταν της είπες να τελειώσετε).
    3)Συνέχισε να περνάς καλά μαζί της,παραμείνετε \"φίλοι κι εραστές\" κι άσε τα τυφλά/μονόφθαλμα αισθήματα σαν τον Έρωτα να αναδυθούν από μόνα τους.Ποτέ,ποτέ,ποτέ μην πιέζεις καταστάσεις.Είναι μόλις 17 κι έχει *ήδη* φάει σκάντζες βρε,φοβάται αν η σχέση \"σοβαρέψει\" μην φάει πάλι σουτ και προσθέσει ακόμη μία στην λίστα της,δεν το καταλαβαίνεις..;Και με ποιον τρόπο να σοβαρέψει δηλαδή,τι παραπάνω θες αν νοιώθεις πως νοιάζεται για σένα,εσύ νοιάζεσαι γι\'αυτήν κι υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη,κατανόηση και-ναι-φιλία..?Τις γλυκανάλατες μπουρδίτσες του στυλ \"Σε αγαπώ.Εσύ με αγαπάς?\".Γιατί όχι δηλαδή κάτι του στυλ...\"Σε εμπιστεύομαι και νοιάζομαι για σένα,κι ελπίζω αυτό να είναι αμοιβαίο..\",
    Και οι συχνότατες επαφές,sms,τηλέφωνα κλπ περισσότερο φθείρουν μία σχέση σε πρώτη φάση παρά την δυναμώνουν.
    Πίστεψέ με,έχω κάνει αρκετές...τηλε-σχέσεις με κοπέλες από επαρχία & Θεσ/νίκη.
    4)Προχώρα μπροστά με κάποια άλλη.

    Εγώ αν ήμουν στην θέση και την ηλικία σου θα διάλεγα την κουρτίνα 3,με ολίγην από 1.. :)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    71
    Λοιπόν, ας τα πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά τους. Πριν από ένα μόλις μήνα γνώρισες την κοπέλα. \"Κόλλησες\" μαζί της μόλις πριν από δύο εβδομάδες, ακριβώς επειδή εκείνη απομακρύνθηκε. Συμπέρασμα: Πραγματικά ερωτευμένος δεν είσαι, πρόκειται για προσωρινή καψουρίτσα που θα σου περάσει. Ωστόσο, επειδή σ\' αυτή τη ζωή κανείς δεν ξέρει τι γίνεται, κατά την άποψή μου, δοκίμασε να χαλαρώσεις και να προσπαθήσεις να κάνεις παρέα με την κοπέλα σε φιλικό-χαλαρό στυλ. Μόνο τότε θα μπορέσεις και εσύ να τη γνωρίσεις καλύτερα και να δεις αν πράγματι σε εκφράζει, αλλά και εκείνης θα της δώσεις την ευκαιρία μέσα από φιλική σχέση να αναθεωρήσει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    3
    Ο φωτης ειμαι αλλα κατι εχει γινει με τον κωδικο μου και δεν μπορω να μπω με το profile μου. Οποτε δημιουργησα νεο profile για να σας γραψω.

    Παιδια προχτες συμπερηφερθηκα πολυ ανωριμα και ψιλοαρπαχτηκα μαζι της τηλεφωνικα. Ομως το ίδιο βραδυ την πηρα τηλεφωνο και ζητησα συγνωμη για τον παραλογισμο μου+οτι όλα συνβαίνουν επειδή την θέλω πάρα πολυ, σε αυτο το τηλεφωνο λοιπον και αφου μου εξηγησε πως την πειραξε η συμπεριφορα μου και πως δεν της αρεσει να χαλαει τις σχεσεις της με κανενα της ειπα \"ωραια λοιπον φιλαρακια?\" με την εννοια οτι εγινε οτι εγινε ας μην χαλαστουμε μεταξυ μας, και αυτη καταλαβε οτι της προτεινω να γινουμε φιλοι, ή να μεινουμε φιλοι ή κατι τετοιο και μου απανταει: (***Θα σας γραψω ακριβως τον διαλογο που καναμε για να μου πειτε τι συμπερενετε)

    εγω: φιλαρακια λοιπον?
    αυτη: βιαζεσαι
    εγω: γιατι βιαζομαι?
    αυτη: βιαζεσαι
    εγω: τι εννοεις οταν λες πως βιαζομαι?
    αυτη: δεν γινεται να ειμαστε φιλοι και να βγουμε και να μου λες για τις γκομενιτσες σου, εμπλεξα μαζι σου γιατι με ενδιεφερες
    εγω: τι σημαινει αυτο δηλαδη?
    αυτη: ασε να περασει ο καιρος, δοκιμασαμε μια σχεση που δεν μας βγηκε, δεν γινεται ετσι γρηγορα να γινουμε και φιλοι, ασε να περασει κανενας μηνας+αν μας βγει φιλικα, βγηκε.
    εγω: δηλαδη θα εδινες μια δευτερη ευκαιρια σε εμας?
    αυτη: κοιτα ειμαι μπερδεμενη γενικα,ειναι και ο Γιωργος (ο πρωην), +επειδη εχω ξενερωσει με τον τροπο που γιναναι ολα μεταξυ μας ας μην το πιεζουμε, καλυτερα ας το αφησουμε και οτι βγει με τον καιρο.

    Δεν μπορω να καταλαβω! Τιποτα ομως! Τι σημαινει αυτο? Τι σταση να εχω απεναντι της? Φιλική? Ερωτική? Τι???? Παιδια πρωτη φορά με έχει πειραξει τόσο πολύ απόριψη, και δεν ειναι η πρώτη μου αποριψη. Διάβασα τα σημάδια της κατάθλιψης, τα έχω όλα. Δεν λέω οτι έγινα καταθληπτικός, αλλά μήπως να ανησυχώ μην γίνω? Τις τελευταίες 2 βδομάδες έχω χάσει 6-7 κιλά. Απλα την θέλω απεγνωσμένα...

    Ξερω μονο οτι εχω περισσοτερες πιθανοτητες να την εχω ξανα στην αγκαλια μου μονο αν χτυπησω τον εγωϊσμο της. Αλλα μου ειναι πολυ δυσκολο να το παιξω αδιαφορος ενω παραλληλα καιγομαι να της φωναξω ποσο ερωτευμενος ειμαι μαζι της. Εχω 3 μερες να της μιλησω και τρελαινομαι. Θα με αναζητησει αραγε??? Οσο υπαρχει ελπιδα μου δινει δυναμη να κανω υπομονη και να συνεχιζω να το παιζω αδιαφορος. Αλλα αν καταλαβω οτι το πουλακι πεταξε.., τοτε δεν ξερω τι θα κανω..,πως θα αντιδρασω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Πίστεψε με οτι μετά απο αυτη την απόρριψη θα βγεις σοφότερος.Εστίασε στον εαυτο σου και όχι σ αυτην.Και να ξέρεις οτι οι άλλοι δεν είναι αντικείμενα κατοχής μας. Υπάρχουν άπειρες χαρές να ζήσεις και άλλες σχέσεις που θάρθουν και που θαναι για σένα. Οταν θα βαρεθεις να πενθείς και να θέλεις το παιχνιδάκι το συγκεκριμμένο, θα σηκώσεις το κεφάλι και θα πεις μονος σου μέχρι εδώ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    Πάει ο Φώτης στην «Ευεξία»
    Και τους λέει «θα πεθάνω»
    Γιατί μ’ άφησε μια νέα
    Βρέ τι μού μελε να πάθω

    Συγκινούνται οι δεσποινίδες
    Σαν διαφήμιση μας κάνεις
    Θα μας γράψουν εφημερίδες
    Και φαντάσου να ... πεθάνεις.

    Θα σου βρω μια άλλη νέα
    Αυτή δεν σου πήγαινε
    Ίσως παραήταν ωραία
    Και η Λιοράντα, ζήλευε

    Στον καθρέφτη της κοιτιέται
    Μα, θα.. το αποφασίσω
    Ξαφνικά η Dead πετιέται
    Και εγώ θα αυτοκτονήσω

    Βλέποντας την επομένη
    Τη σελίδα να παγώνει
    Στο e-psychology τρυπώνει
    Αντί να την περιμένει

    Νέα έκκληση τους κάνει
    Μούφυγε η μικρή κοπέλα
    Η ζωή μου δεν μου φτάνει
    Μούμεινε μια καραμέλα

    Συμπαράσταση αρχίζει
    Με απλή αριθμητική
    Πόσων είσαι – πόσο την ξέρεις
    Έ, δεν είναι και αποκλειστική!

    Παίχτο αδιάφορος του λένε
    Λάβωσε τον εγωϊσμό
    Γιατί αλλιώς όλα σου φταίνε
    Άσε αυτά τα «σ’ αγαπώ»

    Μόνο από δεσποινίδες
    Θέλω συμπαράσταση
    Γιατί όπως και εσύ είδες
    Αυτό έχει πέραση

    Δεν χτυπάω, όπως είδα
    Της καρδιάς σας τη χορδή
    Πάω και σ’ άλλη ιστοσελίδα
    Να τους πω για τη μικρή

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    11
    Φωτη ελεος, η μικρα σε παιζει, δεν το βλέπεις? Επισης λυπαμαι αλλα οι σημερινες μικρες δεν ειναι καθολου μικρες, εχω ακουσει πραγματα απο 14αχρονα που εχω φρικαρει. Ειναι πολυ συνειδητοποιημενες και παιζουν το μονο τους χαρτι που ειναι το χαρτι \"πιπινι\" στο οποιο οι αντρες μασατε πολυ....
    Ξερω οτι αν δεν δεις συνταγη τωρα εσυ, του τυπου κανε αυτο και η μικρη θα τρεχει πισω σου (ασχετα μετα αν αυτο σε ξενερωσει), δεν ησυχαζεις. Ο μεγαλυτερος \"ερωτας\" (γιατι δεν νομιζω οτι ειναι ερωτας αλλα τεσπα) ειναι ο ανεκπληρωτος, δεν το ξερεις αυτο? Ετσι την εχεις πατησει.
    Θα μπορουσα να σου πω πολλα αλλα δεν θελω να σε κουρασω. Θυμησου ομως κατι. Δεν θελω να ειμαι απολυτη αλλα απο αυτα που εχω ζησει, διαβασει και ακουσει εχω καταλαβει οτι οι μεγαλοι ερωτες ειναι αμοιβαια μεγαλοι. Δηλαδη καολου δεν πιστευω οτι αν ειναι ο ερωτας της ζωης σου δεν θα ισχυει το ιδιο και για εκεινη. Αν δεν νιωθει το ιδιο και εκεινη τοτε θα δεις καποτε οτι ουτε για δενα δεν ηταν αυτο που νομιζες.
    Πολυ φιλικα, ενα εχω να σου πω¨Ξεκόλλααααααα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •