ο ρολος μου ως μητερα τιθεται ξαφνικα υπο αμφισβητιση λογω...διπολικης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Ξεκίνησες έναν δικαστικό αγώνα που μόνο εύκολος δεν θα είναι και εύχομαι πραγματικά να επιδείξεις γερό στομάχι χωρίς διπολικά παρατράγουδα! Καλή τύχη!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    46
    Ευχαριστω παρα πολυ raphssodos...πρωτα απ\'ολα για τον κοπο που εκανες να διαβασεις τα γραφομενα μου για την κατασταση μου και μετα για την απαντηση σου.
    Θα προσπαθησω,οσο μου επιτρεπει ο χρονος μου φυσικα, να βρισκομαι στην τοσο ενδιαφερουσα σελιδα που ανακαλειψα μολις σημερα.Και μολις ευκαιρεσω θα ηθελα να την μελετησω περισσοτερο.Να καταλαβω και εγω πως λειτουργει, επειδη δεν ειμαι και μεγαλος γνωστης του internet.
    Το γερο στομαχι το απεκτησα ηδη εδω και αρκετο καιρο και με ποικιλους τροπους...
    Απλως μαλλον χρειαζεται και η ψυχη και η καρδια να σκληρηνουν λιγο για να αντεξω τα χτυπηματα κατω απο την μεση που δεχομαι...και το κακο ειναι οτι δεν ξερω αν εντελει θα μου αρεσει αυτη η αλλαγη που θα δω σε εμενα ή οχι...αν υποθεσουμε οτι θα μπορουσε να υπαρξει μια τετοια αλλαγη.
    Ευχαριστω και παλι και εχω υποσχεθει ηδη στον εαυτο μου οτι δεν θα υπαρξουν \"διπολικα παρατραγουδα\"!!!
    Ουτως ή αλλως αν θελω να μην ειμαι ενας απλως παρατηρητης στην ζωη των παιδιων μου, δεν εχω την \"πολυτελεια\" αυτην την φορα να καταρρευσω...Πρεπει να σταθω δυνατη και να πιστεψω πραγματικα σε εμενα.
    Η ζωη μας μας ανοικει και η δυσκολιες που περναμε δεν ειναι περα των δυνατοτητων και των αντοχων μας.
    Απλως δεν πρεπει να τα παραταμε αμαχητι και να μην αφηνουμε κανεναν μα κανεναν να μας λυπατε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by Σοφη

    Απλως δεν πρεπει να τα παραταμε αμαχητι και να μην αφηνουμε κανεναν μα κανεναν να μας λυπατε.
    να συμπονει;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    46
    ναι, να μας συμπονει και να μας καταλαβαινει...και προπαντων να μας ενδυναμωνει.
    Αυτο ειναι το ιδανικο,αλλα και συγχρονως σπανιο στις μερες μας empneysth, επειδη ειναι πολυ δυσκολο να διαχωρισει κανεις την υποτιθεμενη λυπη με την συμπονεια...και \"εμεις\" πιστευω τις περισσοτερες φορες ειμαστε οι πλεον ακαταλληλοι στο να το κανουμε..
    Με εχει συγκινησει παρα πολυ το ενδιαφερον που δειχνετε εδω μεσα.....τι να πω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Originally posted by Σοφη
    Αυτο σε περιπτωση που θελετε να γνωρισετε και να με δεχτειτε εδω.
    Καλώς ήρθες Τάνια!
    Δεν έχουμε \"πόρτα\" και face control εδώ! (εκτός κι αν είσαι ανήλικη, που δεν είσαι! )


  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    46

    ευχαριστω πολυ CeliaM

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Σοφη για να καταλαβεις αν συμπονει καποιος χρειαζεται χρονο,και χρειαζεται να ξερεις το ατομο οχι μονο στην διαπροσωπικη σχεση μαζι σου αλλα και με τους αλλους.Εδω θα πω και εναν βασικο κανονα για να καταλαβενετε με ποιους εχετε να κανετε.μη βλεπετε πως φερεται καποιος σε εσας αλλα και στους υπολοιπους.Καποτε θα φερθει σε εσας οπως και στους υπολοιπους.Αυτος ο κανονας αφορα ολες τις ανθρωπινες εκφρασεις,ερωτα αγαπη φιλια απλη καθημερινοτητα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    κανονας?????
    :P
    Κανονας...?????? γιατι μου βαζεις κανονα φιλε??? γιατι μου βαζεις πλαφον? γιατι μου μειωνεις τις επιλογες μου ? γιατι γιατι ? ειμαστε ολοι ιδιοι ? γνωριζουμε τους ιδιους ανθρωπους?? γιατι αυτη η αναγωγη σε κανονα ? (καταλαβαινω οτι μιλας φιλικα ) μιλας για σενα που εχεις γνωρισει 1000 ατομα ας πουμε στη ζωη σου . Και ισχυριζεσαι/γενικευεις δηλαδη οτι ισχυει για ολους? για 10.000.000 ατομα και \"10.000.000-εις-την-1000 σχεσεις?\" Γιατι βαζουμε κανονες? οι κανονες φτιαχνονται απο το παρελθον και τα βιωματα, γιατι να περιορισουμε το μελλον μας και τον αλλων ? αισθανεσαι μεγαλυτερη ασφαλεια αντιμετωπιζοντας ολες τις νεες σχεσεις ετσι ? μη-δινοντας περιθωριο για κατι διαφορετικο?
    δε ξερω αν με επιασε κριση ακριβολογιας αλλα νομιζω οτι οποιαδηποτε συμβουλη, ή κατι δεδομενο ή κατι σιγουρο για θεματα ερωτα αγαπη φιλια ειναι πολυ επιφανειακη.
    Ειναι πολυ πιο ορθο να πει καποιος \" εγω περασα αυτο και πιστευω αυτο παρα να λεει στον αλλον τι να κανει ή τι ισχυει\"
    πολυ φιλικα ολα!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ορθος ο λεφ....

    μακρια απο κανονες λεφ, μην μας παρει το ρεμα, παραπερα....


  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    η δικηγόρος σου τι λέει; προς τα που γέρνει η επιμέλεια; και πότε έχει οριστεί δικάσιμος;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    λεφ γιατι οταν χαιρεσαι γελας;και οταν λυπασαι κλαις;δεν ειναι κανονας;και παντα θα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.και φιλικα,μην ακους οτι σου λενε,σχηματισε δικη σου γνωμη.και στο κατω κατω ειναι αποψη μου,και πιστευω στο νοημα του,αν κολλαμε στις λεξεις .....σε τρομαζει η ιδεα του κανονα;η λεξη φυσιολογικο δεν περικλειει αυτη την εννοια;και οι κανονες αλλαζουν τιποτα δεν ειναι στασιμο (παντα φιλικα φιλε μου)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Σοφη υπομονη κοπελα μου.σιγουρα ο δικηγορος θα ξερει καλυτερα απο εσενα και θα σε συμβουλευει τι να κανεις.μετα απο εναν μεγαλο αγωνα ειναι κριμα να χαθει για λεπτομερειες.αν και δεν διαβασα την ιστορια σου ευχομαι να ξαναβρεις το χαμενο σου χαμογελο γιατι πλεον ειναι ειδος προς εξαφανηση,παντους σκυθρωπες φατσες και αν καπου βρεθει μια χαρουμενη ολοι αναρωτιουνται γιατι ειναι χαρουμενη και πως θα την κανουν και αυτη σκυθρωπη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μαλλον χρησιμοποιει τα παιδια για να σε εκδικηθει,αυτο το εχεις καταλαβει φανταζομαι ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    η εργασία σου σίγουρα θα βοηθήσει ως δείγμα υγείας πόσω μάλλον ενόσω περιτριγυρίζεσαι από παιδιά. οι γονείς σου τι στάση κρατάνε;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    εχεις πολυ καλοσυνη μεσα σου τανια,φυλαξε την .... και αφησε να φωτιζονται οι αλλοι απο αυτην

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •