Η φοβιες δυστηχως καμια φορα εκπληρωνονται
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Η φοβιες δυστηχως καμια φορα εκπληρωνονται

    Καλημερα! ευχομαι ολοι να ειστε καλα.Μια απ'της μεγαλυτερες μου φοβιες που την εχει σχεδον ολος ο κοσμος ειναι να μην παθει κατι η οικογενεια μου.Ο πατερας μου ειχε αιμοπτυση εγιναν οι απαραιτητες εξετασης και μας ειπαν οτι εχει καρκινο στον πνευμονα καλοηθη.Χειρουργηθηκε ρομποτικα με επιτυχια και η αιμοπτυση σταματησε.Η αξονικη,το σπινθιρογραφημα,οι βιοψιες ηταν ολα αρνητικα και ημασταν πολυ χαρουμενοι.Συγκεκριμενα μια μερα περιμεναμε την βιοψια της βροχοσκοπησης και μας ειπαν οτι ηταν κακοηθης μετα απο μια μερα μας πηραν τηλεφωνο ζητησαν συγνωμη μας ειπαν οτι εγινε λαθος και οτι ειναι καλοηθης.Ωσπου ηρθε η ωρα για το pet scan...Το αποτελεσμα? καρκινος στους πνευμονες τεταρτο σταδιο και 10-12 μηνες ζωης με χημειοθεραπεια.Αφου ολα πηγαιναν καλα πως στο καλο συνεβη αυτο? η μητερα μου αυριο θα υπογραψει να παρει τον φακελο και θα απευθυνθει σε ογκολογο.Ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν ξερω ακριβως τι να σου πω...πρεπει να δειξεις δυναμη ομως για τον πατερα σου.
    χρειαζεται την στηρικη σου κ την δυναμη σου.
    κανε κουραγιο κ σκεψου θετικα..κ γω εχασα τον πατερα μου πριν 4 χρονια.ηταν φοβερο.
    ολα ο ανθρωπος μπορει να τα σηκωσει..λογικο να εισαι σε ασχημη κατασταση.αλλα αυτα θελουν ψυχραιμια.
    ευχομαι να πανε ολα καλα!

  3. #3
    Εχω γινει μελος στο bestrong.org.gr και μιλησα με καρκινοπαθεις αρκετους.Συγκεκριμενα ενας μου ειπε ''6 μηνες μου εδιναν και τωρα διανυω τον τεταρτο χρονο'' επισης εχω εναν θειο με κακοηθη καρκινο στους πνευμονες μεταστατικο. Ξεγραμμενος και αυτος απ'τους γιατρους,εχουν περασει 12 χρονια και ζει...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ζητησαν συγνωμη μας ειπαν οτι εγινε λαθος και οτι ειναι καλοηθης.
    τι παει να πει εγινε λαθος δε ντρεπονται λιγακι? για αυτο σπουδασαν? κωρονα γραματα θα το παιξουμε? εγω θα τους ειχα βρισει αν τα ειχα παρει.
    καπνιζε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου,Εφοσον ο πατερας σου ζει η ελπιδα ειναι σημαντικη κ οι γιατροι δεν ειναι θεοι,γνωριζω ανθρωπους αρρωστους που ζουν ακομα μετα απο χρονια μετα απο απανωτες εγχειρησεις κ αρρωστιες καρκινο καρδια κ διαφορα αλλα,γνωριζω περιπτωση ανθρωπου που ζει τωρα 30 χρονια μετα απο μπαι πας στην καρδια κ πληθος αλλες ασθενειες,Αλλωστε βλεπεις κ μονος σου οτι οι γιατροι συχνα κανουν λαθη,Περαστικα κ καλη δυναμη!

Similar Threads

  1. Καμια παρεα...
    By Dante in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-01-2014, 09:14
  2. καμια ιδεα?
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 15-03-2013, 01:48
  3. καμια διαθεση
    By Μπελλα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 16-02-2013, 18:04
  4. καμιά ιδέα?
    By josh in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 13-09-2012, 04:36
  5. καμιά φορά όπως απόψε ...αισθάνομαι κουρασμένη,
    By 3wtiko in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 05-12-2010, 21:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •