εξωτερικο και σχεση ή εσωτερικο και μοναξια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    εξωτερικο και σχεση ή εσωτερικο και μοναξια?

    Καλησπερα σας,προσφεραν στο αγορι μου μια θεση που περιλαμβανει 2-3 ταξιδια την βδομαδα στην Ευρωπη αλλα η βαση του θα ειναι κεντρικα στην Ευρωπη π.χ Γερμανια. ειμαστε μαζι 4 χρονια και μου ζητησε να παω μαζι του. Το θεμα μου ειναι οτι 4-5 μερες την βδομαδα θα ζω μονη μου κ αγχωνομαι να το κανω σε μια ξενη χωρα χωρις κανενα γνωστο. Τον αγαπαω πολυ αλλα φοβαμαι κιολας. Αν κατι μου συμβει θα ειμαι μονη μου. Εχετε ακουσει κατι παρομοιο? Καποιον δικο σας που το εχει περασει?

  2. #2
    Γιατι δεν μπορεις να πας και αν δεν σαρεσει να γυρισεις;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω επιδη ταξιδεψα στη γερμανια απο καπια σημεια που περασα επαθα πλακα απο τη χλιδη κ τη πελυτελεια που ειδα αλλα κ απο την αρνητικοτητα των γερμανων εγω θα ελεγα να πας κ να το διασκεδασεις σε πιο σημειο θα πηγενες για να σου πω πως ειναι αν το ξερω

  4. #4
    Quote Originally Posted by Black jack View Post
    Γιατι δεν μπορεις να πας και αν δεν σαρεσει να γυρισεις;
    Το θεμα μου ειναι οτι θελω να ειμαι με τον ανθρωπο μου κ οχι μονη μου. Αν γυρισω Ελλαδα απλα θα πρεπει να χωρισω. Δεν βγαινει αλλιως

  5. #5
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω επιδη ταξιδεψα στη γερμανια απο καπια σημεια που περασα επαθα πλακα απο τη χλιδη κ τη πελυτελεια που ειδα αλλα κ απο την αρνητικοτητα των γερμανων εγω θα ελεγα να πας κ να το διασκεδασεις σε πιο σημειο θα πηγενες για να σου πω πως ειναι αν το ξερω
    Δεν ξερω που θα παμε, σαν παραδειγμα εφερα την Γερμανια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω επιδη ταξιδεψα στη γερμανια απο καπια σημεια που περασα επαθα πλακα απο τη χλιδη κ τη πελυτελεια που ειδα αλλα κ απο την αρνητικοτητα των γερμανων εγω θα ελεγα να πας κ να το διασκεδασεις σε πιο σημειο θα πηγενες για να σου πω πως ειναι αν το ξερω
    Λολ ρε αλεξανδρε , αυτο με την χλιδη το εχεις ξαναγραψει οπως και αυτο με την αρνητικοτητα . Εχω τρια χρονια εδω περα και δεν εχω δει τιποτα απο αυτα που λες.

    Ναρκη , αν ο μονος λογος που θες να πας εξωτερικο ειναι ο φιλος σου , ξανασκεψου το.
    Αν τωρα πας και για προσωπικους σου λογους πχ να βρεις δουλεια , να εχεις μια πιο ανετη ζωη , τοτε πηγαινε. Στην αρχη ισως να ζοριστεις αλλα στην πορεια θα βρεις φιλους και ασχολιες αρα δεν θα νοιαζει και πολυ η απουσια του φιλου σου.

    Ο Βλακ τζακ εχει ενα δικιο σε αυτο που σου λεει . Μπορεις να το δοκιμασεις και αν δεν σου αρεσει γυριζεις πισω.

  7. #7
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Λολ ρε αλεξανδρε , αυτο με την χλιδη το εχεις ξαναγραψει οπως και αυτο με την αρνητικοτητα . Εχω τρια χρονια εδω περα και δεν εχω δει τιποτα απο αυτα που λες.

    Ναρκη αν ο μονος λογος που θες να πας εξωτερικο ειναι ο φιλος σου ξανασκεψου το.
    Αν τωρα πας και για προσωπικους σου λογους πχ να βρεις δουλεια , να εχεις μια πιο ανετη ζωη , τοτε πηγαινε. Στην αρχη ισως να ζοριστεις αλλα στην πορεια θα βρεις φιλους και ασχολιες αρα δεν θα νοιαζει και πολυ η απουσια του φιλου σου.
    θα παμε για να εχουμε πιο ανετη ζωη κ να κανουμε καποια στιγμη οικογενεια. Με αγχωνει οτιιουσιαστικα θα μαι μονη μου, οτι μπορει αργοτερα να του το χτυπησω κ να χαλασουμε οτι εχουμε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by narki View Post
    θα παμε για να εχουμε πιο ανετη ζωη κ να κανουμε καποια στιγμη οικογενεια. Με αγχωνει οτιιουσιαστικα θα μαι μονη μου, οτι μπορει αργοτερα να του το χτυπησω κ να χαλασουμε οτι εχουμε.
    Αρα το εχεις συζητησει με τον φιλο σου και εχετε αποφασισει να κανετε οικογενεια , και αν καταλαβα καλα εσυ δεν θα ηθελες να πας εξωτερικο αν δεν ειχατε σχεση ?

  9. #9
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Αρα το εχεις συζητησει με τον φιλο σου και εχετε αποφασισει να κανετε οικογενεια , και αν καταλαβα καλα εσυ δεν θα ηθελες να πας εξωτερικο αν δεν ειχετε σχεση ?
    Καλα καταλαβες, απλα θα παω γι αυτον.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Λολ ρε αλεξανδρε , αυτο με την χλιδη το εχεις ξαναγραψει οπως και αυτο με την αρνητικοτητα . Εχω τρια χρονια εδω περα και δεν εχω δει τιποτα απο αυτα που λες.
    δε ξερω αν εγω ειμαι πιο παρατηριτικος (δε νομιζω) αλλα απο το ταξιδι στη γερμανια που εκανα οσο μου αρεσε το μερος τοσο αρνητικος ειμουν απο τη συμπεριφορα των γερμανων
    για παραδειγμα..
    στο ξενοδοχειο στη γερμανια ο υπαλληλος στη ρεσεψιον (αν ειναι δυνατον) μας εδωσε λαθος πληροφοριες για το πως θα παμε στο κεντρο θα μπορουσαμε να χαθουμε εξαιτιας του.
    στο μανχαιμ πηγαμε σε ενα σουπερμαρκετ με τη κοπελα μου τη ρωτισαμε αν αυτο ειναι νερο στα αγγλικα κ αυτη με ενα υφος χιλιων καρδιναλιων χαχανιζε κ μας ελεγε δε ξερω αγγλικα μονο ιταλικα κ γερμανικα στο κεντρο στο μανχαιμ ενας γερμανος μου εκανε κολητιλικια για το τι φωτογραφισα που φωτογραφισα πιον φωτογραφισα ενω δεν ειχα φωτογραφισει απολυτως τιποτα κ αν δεν ηταν στη μεση η εμπιρεια μου με παραξενες περιπτωσεις στη μεση δε ξερω κ γω που το πηγενε

    το σιγουρο ειναι ενα..
    γερμανια θα ξαναπηγενα αλλα οσο για τους γερμανους..

    τωρα καταλαβαινω τι σημαινει απο μακρυα κ αγαπημενοι.. http://www.youtube.com/watch?v=yQPCYwx5nWY

    οστοσο πιστεψε με γερμανια αξιζει να πας για εκδρομη....

    κ αυτο ηταν κ πολυ ευγενικη τοποθετιση των σκεψεων μου οσα εγραψα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by narki View Post
    Καλα καταλαβες, απλα θα παω γι αυτον.


    Τοτε σκεψου το σοβαρα πριν παρεις την τελικη σου αποφαση . Εγω στην θεση σου μαλλον δεν θα εφευγα.


    Αλεξανδρε τι να πω , μαλλον επεσες σε περιπτωση . Εγω εχω την αισθηση οτι οι Γερμανοι ειναι
    αρκετα ευγενικοι και φιλικοι.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αλεξανδρε τι να πω , μαλλον επεσες σε περιπτωση . Εγω εχω την αισθηση οτι οι Γερμανοι ειναι
    αρκετα ευγενικοι και φιλικοι.
    ναι ναι βεβαια καταενθουσιαστικα με τη φιλικοτητα κ την ευγενια τους σε ολο το κοσμο κ να πηγενα θα ελεγα παντου ποσο καλοι κ ευγενικοι ανθρωποι ειναι :):)

    narki πιστεψε με κ η κοπελα μου το ιδιο μου ειπε οταν πηγαμε γερμανια κ οταν φτασαμε επαθε τοσο μεγαλη πλακα απο αυτο που ειδε που μετα της ελεγα θυμασαι που μου λεγες καποτε οτι πας για μενα? κ δε το παραδεχοταν οτι το λεγε αν δε δεις δε μπορεις να καταλαβεις οστοσο εχει κ σημασια κ το μερος που θα πηγενες αν θες μαθε για να σου πω αν εχω περασει απο κει.

  13. #13
    Narki αμα εσυ δεν θελεις να πας αλλα θα το κανεις για αυτον τοτε θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις αλλα μπορεις απλα να δοκιμασεις την ζωη εκει και αν δεν σαρεσει γυρνας πισω μονη σου αν δεν θελει να γυρισει μαζι σου.Στο κατω κατω μια σχεση χρειαζετε υποχορισεις και απο τους 2 εσυ θα θυσιασεις την ζωη σου εδω και θα πας μαζι του αλλα αν δεν σαρεσει εκει θα πρεπει αν θελει να ειναι μαζι σου να θυσιασει την καριερα του.Μπορεις να του το ξεκαθαρισεις απο τωρα πως θα πας δοκιμαστικα.Απο την αλλη δες το και σαν μια εμπειρια αλλοι θα τρελενονταν για ενα ταξιδι στην ευρωπη και που ξερεις μπορει να σου αρεσει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Οχι Black Jack,επειδή μπορεί να την αγαπάει την κοπέλα δεν σημαίνει ότι θα θυσίασει την καριέρα του,άντρας πράγμα...μετά ποιος θα τους δίνει χρήματα;
    Θα κάθονται σπίτι όλη μέρα και θα περιμένουν το συσίτιο της Χρυσής Αυγής-Ελληνική Αυγή για την περιφέρεια;;;

    Μη τρελαθούμε τώρα,το παιδί θα πρέπει να πάει εκεί που του λέει η δουλειά του,και ας μην ξεχνάμε ότι η εργασία δεν είναι μόνο οικονομική απολαβή...είναι και υγεία,όποιος κάθεται χρόνια στην απραξία ας μου πει αν είναι καλά(οι επαγγελματίες τεμπέληδες,ας μην απαντήσουν)

    Οσο για σένα φίλη μου,αν πιστεύεις ότι δεν θα θυσιάσεις κάτι σημαντικό φεύγοντας για την Γερμανία,τότε δεν έχεις κανένα λόγο να μην ακολουθήσεις τον φίλο σου,εξάλλου σε μία πολιτισμένη χώρα θα πάτε-προφανώς πιο πολιτισμένη από την Ελλάδα...όσο για το πως είναι οι Γερμανοί,πιο πολύ νομίζω ότι αυτό που είμαστε εμείς βλέπουμε στους άλλους,παρά το αντίθετο...καλόσύνη θα δώσεις-καλοσύνη θα πάρεις αγάπη έχεις μέσα σου-αγάπη θα πάρεις...μίσος έχεις μέσα σου-αυτό θα πάρεις.!

    Οπότε εαν δεν συντρέχουν σοβαροί λόγοι να κάτσεις στην Ελλάδα,μην το πολυσκέφτεσαι,εξάλλου η οικογένεια είναι από τα πιο σημαντικά ζητήματα0-αν ο άνθρωπός σου σε στηρίζει δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάτσεις εδώ...

    Εμένα όμως με προβληματίζει γιατί το σκέφτεσαι και ανοίγεις και θέμα για κάτι τέτοιο...
    Αν θέλεις μία δεύτερη γνώμη τότε καλώς-γι αυτό είμαστε εμείς εδώ...αλλά μήπως ο φίλος σου δεν σου δημιουργεί αισθήματα ασφάλειας και σιγουριάς;;;;;;;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    αν δεν μπορεις ή δε θες να ακολουθησεις,τοτε μονη σου.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ζωη στο εξωτερικο
    By flower123 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-05-2017, 20:50
  2. Εσωτερικο ''Τερας''
    By Greg83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 07-04-2013, 12:29
  3. ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By vercy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-08-2010, 18:33
  4. κανενας ομοιοπαθης?εσωτερικο τρεμουλο
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-06-2009, 05:26
  5. εσωτερικο τρεμουλο το πρωι
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-06-2009, 11:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •