ας με βοηθησει καποιος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276

    ας με βοηθησει καποιος

    γεια σας, εδω και πολυ καιρο μου ερχεται η ιδεα στο μυαλο να αυτοκτονησω για πολους λογους, ο ενας απο αυτους ειναι οτι προσπαθω εδω και καιρο να κρατησω μια καλη σχεση ερωτικη, με ενα κοριτσι και δεν τα καταφερνω, παντα κατι θα κανω ή θα μπει κατι αναμεσα μας και θα διαλυθουν ολα, αυτο με κανει να νιωθω πολυ ασχημα και να εχω τασεις αυτοκτονιας. ειναι ο βασικοτερος λογος για εμενα αυτος.πραγματικα θελω να το κανω και θα το κανω διοτι βαρεθηκα να ζω μεσα στα δυσκολα και στην στεναχωρια,εαν εχετε καποιο τροπο να με βοηθηστε παρακαλω απαντήστε!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι απλο βρες τη καταληλη για σενα αυτη που θες πραγματικα κ που σε ελκει μπες καπου να κανεις γνωριμιες κ επεμενε μεχρι να τη βρεις απλο ειναι αμα ψαχνεις συνεχεια καπια στιγμη κατι θα πετυχεις εγω εψαχνα 2 χρονια να βρω τη καταληλη αυτη που μου τεριαζε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    ναι ομως ρε συ και παλι ψαχνω ψαχνω, γινεται κατι αλλα οπως ειπαα και πριν ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΧΑΛΑΝΕ....κοιτα πριν κανα μηνα ειχα γνωρισει μια τυπισα απο την παρεα η οποια εχει σχεση εδω και 1 χρονο..και ειναι στην ηλικια μου 16..πριν κατι μερες χωρισαν επδ τσακονοντουσαν συνεχεια κλπ...και μου ειπε οτι τις αρεσω..βγηκαμε καναμε κατι..αλλα σημερα το μετανιοσε και νιωθει τυψεις.που εκανε κατι τοσο γρηγορα...μετα απο τον χορισμο..περασαν 2 μερες μετα απο οταν χωρισε που εκανα κατι μαζι τις. ειχα καταλαβει οτι αυτη θελω και μου ταιριαζει..τι προτεινεις να κανω??την θελω σαν τρελοςςς

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    101
    Μια φορα ζουμε φιλε μου , και εγω εκανα τετοιες σκεψεις αλλα η ζωη για ολους δυσκολη ειναι. Δωσε βαση σε μικρα πραγματα που μπορουν να σε χαροποιησουν καθημερινα και εχε υπομονη και θετικοτητα για τα μεγαλα , οπως τον ερωτα που θες να ζησεις . Απλα θα συμβει και με προσπαθεια απο τους δυο θα στεριωσει ! Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι για ολους , καποια στιγμη θα βρεις αυτην του ειναι για σενα απλα περιμενε και ζησε οσο πιο ομορφα μπορεις τη ζωη σου . Μην κολλας στα προβληματα παντα θα υπαρχουν και χειροτερα ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    276
    εχεις απολυτο δικιο, απλα εαν κολησω με κατι δεν ξεκολαω..οπως με μια κοπελα..ειμαι τρομερα ευαισθητος και με το παραμικρο στεναχωριεμαι, και μπορει να κλαψω!!!δεν το αντεχω αυτο!!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    5
    Ηρεμησε εισαι 16 χρονων τι να πουμε εμεις οι μεγαλυτεροι . Στην τελικη ετσι ειναι οι σχεσεις στην ηλικια σου (...οκ και λιγο πιο μετα) και το βρισκω λογικο. Εγω στα 16 μου ειχα μια σχεση και μετα απο μιαμιση βδομαδα με παρατησε γιατι λεει ημουν "ανωριμος" και η κοπελα ηταν 14...μην ψαχνεις νοημα. Αν θες τη γνωμη μου μην εισαι τοσο ευαισθητος κ εγω ετσι ημουν μεχρι τα 18 μου (ειμαι 21) και βλεπω οτι δεν εκανα καλα. Θα στο πω απλα γινε λιγο πιο σταρχιδιστης (sorry για την αναρμοστη λεξη αλλα δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως). Δε σου λεω να μη σε νοιαζει τιποτα αλλα μην δινεις τοοοση μεγαλη σημασια στην καθε κοπελιτσα (θα ελεγα κατι αλλο αλλα...τεσπα) νταξει δεν πηγε οπως ηθελες, θα παει με την επομενη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Παντα πρεπει να παλευεις στη ζωη, ε οχι ομως να θες να αυτοκτονησεις και για μια γυναικα. Ανθρωποι καθημερινα χανουν τα σπιτια τους απο τις τραπεζες και καταληγουν αστεγοι να μενουν σε κουτια. Τι να πουνε κ αυτοι ? Να αυτοκτονησουν ?
    Υπαρχουν και αλλες πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια. Μπορει απλα να μην ετυχες στην καταλληλη. Αμα ειναι να χαλαει μια σχεση τοσο ευκολα για ψυλλου πηδημα, τοτε απλα δεν ηταν σχεση αλλα μια συντομη "φαση". Μια γερη σχεση θα πρεπει να αντεξει και δυσκολιες, και διαφωνιες και τριτα προσωπα που προσπαθουν να σας χωρισουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,180
    Στην ηλικία των 16 και 17 ,τα παιδάκια διακατέχονται από τέτοια σύνδρομα...
    Παιδιά κουλάρετε λίγο και διαβάστε λίγο ιστορία να περάσετε την τάξη...καιρός για γκομενιλίκια-ΑΠΕΙΡΟΣ

    Αλλά εδώ που τα λέμε έχεις κάθε λόγο να αυτοκτονήσεις!!!
    ..........Φίλε μου-είσαι τόσο άσχετος λόγο ηλικίας του τί σημαίνει ζωή,που πραγματικά αναρωτιέμαι αν έχεις δικαίωμα να λες ότι θέλεις να αυτοκτονήσεις!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    with my master
    Posts
    105
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 23-03-2014 at 13:31.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    with my master
    Posts
    105
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 23-03-2014 at 13:31.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    with my master
    Posts
    105
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 23-03-2014 at 13:32.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    4
    αν αποφασισες απ τα 16 να αυτοκτονησεις επειδη δεν βρηκες την καταλληλη δεν ξερω τι θα κανεις στα 25 κ στα 30 που θα εχεις φαει κ μερικα χαστουκια!

  13. #13
    Με τα μαθήματα πως τα πας?
    γιάννης

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    32
    Πρώτα από όλα άσε αυτά που θεωρείς '''ασχημα'' και δες τι έχεις καταφέρει. Είσαι 16 χρονών και έχεις αρχίσει την ερωτική σου ζωή , δεν είσαι τουλάχιστον ευχαρηστιμένος με το γεγονός οτι έχεις καποιες εμπειρίες όταν άτομα τις ηλικίας σου ντρέπονται να κοιτάξουν στα μάτια κοπέλα , εμένα η ερωτική μου ζωή αρχισε στα 20 , είμαι 22 και προσπαθω να καταπολεμήσω τις αναστολές μου ακόμα , εσυ στην ηλικία μου θα είσαι τουρμπο. Άλλος στα 40 χωρίζει μετα απο 10 χρόνια γάμου με την πρώτη του κοπέλα και καλείται στα 40 (!!!!) να ξαναρχίσει απο το μηδέν και παραπονιέσαι εσυ βρε .... Και όσον αφορά την σταθερότητα της σχέσης σου γραφτα στα παλιά σου τα παπούτσια , σε αυτην την ηλικία μη περιμένεις κατι συναισθηματικά δυνατό και σταθερο , σουξου μουξου να περνα η ώρα , εχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ να κάνεις κατι σοβαρο. Άσε που το σέξ στα 14 δεν είναι και τόσο εξαιρετικό όσο το παρουσίαζαν οι ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ (για τους 20-25) . Παίξε με τα φιλαράκια σου πηγαινε για μπιλιαρδα ερωτευσου και κανα κοριτσακι αλλα ολα αυτα παρτα χαλαρα, ακου τους γονεις σου ή ακομα καλυτερα αν εχεις καποιο μεγαλυτερο αδερφο ρωτα τον για αυτα τα θεματα και γενικά και μην τα παρατάς σε ότι έχει να κάνει σχέση με ανθρώπινες σχέσεις , εγω είμαι της άποψης πως δεν υσχίει αυτο που λεμε ΤΟ ΕΤΑΙΡΟΝ ΗΜΙΣΗ , οι σχέσεις χτίζονται απο το μηδεν και δυναμώνουν με τον καιρό stone by stone αν ο ένας απο τους 2 δε θέλει να δυναμώσει αυτη η σχέση τότε θα ξεφουσκωσει . Να περνας καλα Γιαννη

  15. #15
    Σημασια Γιαννη εχει οτι μπορεις να βρισκεις και να ριχνεις γκομενακια,ασχετα με το πως καταληγει μετα.Οπως ειπαν και οι υπολοιποι,σε αυτες τις ηλικιες ετσι ειναι.Φροντισε απλως να μαζευεις εμπειριες,να εξοικειωνεσαι με το αλλο φυλο,και να κανεις γνωριμιες,και τα υπολοιπα θα ερθουν απο μονα τους.
    Και οι απλες ''φασεις'' καλες ειναι,μην τα υποτιμας.Υπαρχουν πολλοι πιο μεγαλοι απο σενα,που δεν εχουν φιλησει γυναικα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ας με βοηθησει καποιος...:(
    By Eva1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 16-04-2012, 12:26
  2. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ
    By maria921 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 14-11-2011, 12:18
  3. ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 18-01-2011, 20:38
  4. αν μπορει καποιος να βοηθησει,.....
    By KOSTAS1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-2009, 01:20
  5. ας βοηθησει καποιος παρακαλω
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 37
    Last Post: 02-06-2008, 13:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •