θελω να τα ξαναβρω με τον ανθρωπο μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37

    θελω να τα ξαναβρω με τον ανθρωπο μου!

    Καλησπερα!ειχα 2μιση χρονια σχεση με ενα παιδι.ειμασταν αποκλειστικα ο ενας για τν αλλον,σε σημειο π γνωριζε μεχρι κ τν κωδικο μου στο φβ!Εμενα μου εστελνε μνματα ενα παιδι κ καθε φορα τα διεγραφα για να μν τα δει ο δικος μου!εφτασε στα αυτια του απο τριτο ανθρωπο οτι εγω τα διαγραφω κ ετσι καποια στιγμη με επιασε στα πρασα! Δεν ειχα κανει τπτ με αυτο το παιδι να σημειωσω..ειχα ξεκαθαρισει οτι ειμαι σε σχεση κ περναω καλα.απλα το αγορι μ τον ζηλευε κ ετσι σαν χαζη θεωρησα σωστο να του το το κρυψω κ οχι να του το πω,πραγμα που μας κατεστρεψε! Το αγορι μου αποφασισε να χωρισουμε κ οτι δν μπορει να με εχει στην ζωη του! Τις πρωτες εβδομαδες μαλιστα μου φεροταν πολυ ασχημα! Βεβαια δν ξεκοβε την επικοινωνια μας κ ειχαμε ανα τακτικα διαστηματα σεξουαλικες επαφες! Ο πρωτος μηνας τ χωρισμου μας συνεπεσε με αυτον να ξενοικιαζει κ να φευγει γ τν τοπο καταγωγης του.. πλεον μιλαμε ακομη...κ εγω δν θελω να προχρησω την ζωη μου με καποιον αλλον...με αγαπαει το ξερω..κ μ εχει πει οτι τ λειπω..αλλα δν ειναι ετοιμος για μια νεα αρχη..μπορει ποτε να μην ειναι..λεει.. εγω βεβαια προσπαθω να τν ξανακερδισω...ερχεται σε 20 μερες γ τα τελευταια μαθηματα τς εξεταστικης..κ σας ρωταω..εχω καμια ελπιδα? Κανω καλα που προσπαθω? Εγω θεωρω πως καλα κανω...αλλα ολοι μ λενε να προχωρησω...ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του κ εμενα δν με νοιαζει να ρισκαρω..το θεμα ειναι πως να κανω κ αυτον να χαλαρωσει κ να ρισκαρει?

  2. #2
    καλησπέρα

    λογικά ο άνθρωπος βρίσκεται σε μία μεταβατική περίοδο εμπιστοσύνης απέναντι σου, δεν ξέρω τί χαρακτήρας είναι, από πού προέρχεται όλη αυτή η υπαναχώρηση του αλλά έτσι όπως τα γράφεις αυτό φαίνεται, πάντως αυτός που ξέρει καλύτερα είσαι εσύ προσωπικά, εσύ τον ξέρεις, εσύ τον έχεις ζήσει για το τί αρχές και τί ηθικές γραμμές πρέσβευε κι αν όλο αυτό που ακολούθησε στην συμπεριφορά του είναι ανακόλουθο ή όχι του χαρακτήρα του

    σε αυτά βοηθάει πάντα η ειλικρίνεια και η έκφραση του πώς αισθανόμαστε, αν στην πάροδο του χρόνου δεν αποφασίσει να είστε ξανά μαζί τότε δεν υπάρχει κάτι άλλο για να κάνεις

    και ξεκολλάτε πια από αυτό το φου μπου, έχει καταστρέψει σχέσεις και σχέσεις για λόγους ηλίθιους, ήμαρτον με την αηδία αυτή

    τέσπα δεν ξέρω αν βοήθησα κάπου αλλά ότι διαβάζεις εδώ μέσα να ξέρεις να το φιλτράρεις προσαρμόζοντας στην πραγματικότητα που εσύ ξέρεις ότι ισχύει και όχι μία άλλη πραγματικότητα που θα ήθελες να ισχύει με λιγότερα απενοχοποιητικά στοιχεία ή περισσότερα καταθλιπτικά στοιχεία κ.λ.π.

    καλό σου βράδυ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Πολύ καλά σου έκανε ο φίλος σου που σε σουτάρησε! Εσυ γιατι δε τον έκοβες τον αλλον που στην έπεφτε? Δεν έπρεπε να τα διαγράφεις αλλα να του δώσεις να καταλάβει οτι είσαι αλλου. Ετσι έδωσες δικαίωματα οτι κατι ύποπτο συμβαίνει. Θα σου άρεσε εσένα να φλερτάρει με άλλες ο δικο σου στο φατσοτέφτερο? Κοίτα να είσαι τύπος και υπογραμμός απο δω κ πέρα για να ξανακερδίσεις την εμπιστοσύνη του. Αλλωστε μιλάτε ακόμα, δε σ έδωσε άκυρο οριστικό. Αυτό δείχνει οτι και σε κεινον υπάρχουν αισθήματα, αλλιως ουτε που θ ασχολιόταν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Δεν ηθελε να ειστε μαζι αλλα δενειχε προβλημα για σεξ. Σαν αντρας ενα εχω να σου πω, ξεκολλα. Μπορει να μην σου ακουγεται ωραιο, αλλα ετσι ειναι. Απλα δεν θελει να ειναι μαζι σου και εκμεταλευτηκε τις τελευταιες σας στιγμες για να περασει καλα. Και την αποδειξη την ειπες μονη σου, τελειωνει με τη σχολη και δεν θελει να μπλεκει με σχεση εξ αποστασεως, που ειναι το πιθανοτερο, η πολυ απλα δνε θελει αλλο και βρηκε την αφορμη. Οταν αγαπας πραγματικα καποιον δινεις και μια δευτερη και τριτη ευκαιρια και δεν χωριζεις εξαιτιας του fb, ελεος δηλαδη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    χεστους ολους και κανε οτι αγαπας...μιλισε του ανοιχτα και αμα σε αγαπουσε πραγματικα και νοιαζετε για σενα θα ξεκαθαρισει και αυτος την θεση του και θα πει στα ισια αμα θελει να το ξαναπροσπαθησετε...αμα το παιζει κινεζος ή δεν θελει,ξεχασετο και εφυγες για τα καλυτερα...αλλα ειδες τι γινετε οταν δν υπαρχει ειλικρινεια??!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    kαταρχην το οτι ζηλευει δε μ αρεσει αν κ δε πιστευω οτι εκανες κατι με το συγκεκριμενο δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι εισαι φρονιμη αλλα ουτε κ αυτος.μαλον βρηκε την δικαιολογια που εψαχνε για να φυγει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Ακριβως Αλεξανδρε, βρηκε την αφορμη, ειμαι σιγουρος για αυτο. Βεβαια εγω ειμαι και ανθρωπος που δεν ζηλευει και ισως το βλεπω αλλιως, αλλα και παλι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Καλησπερα!ειχα 2μιση χρονια σχεση με ενα παιδι.ειμασταν αποκλειστικα ο ενας για τν αλλον,σε σημειο π γνωριζε μεχρι κ τν κωδικο μου στο φβ!Εμενα μου εστελνε μνματα ενα παιδι κ καθε φορα τα διεγραφα για να μν τα δει ο δικος μου!εφτασε στα αυτια του απο τριτο ανθρωπο οτι εγω τα διαγραφω κ ετσι καποια στιγμη με επιασε στα πρασα! Δεν ειχα κανει τπτ με αυτο το παιδι να σημειωσω..ειχα ξεκαθαρισει οτι ειμαι σε σχεση κ περναω καλα.απλα το αγορι μ τον ζηλευε κ ετσι σαν χαζη θεωρησα σωστο να του το το κρυψω κ οχι να του το πω,πραγμα που μας κατεστρεψε! Το αγορι μου αποφασισε να χωρισουμε κ οτι δν μπορει να με εχει στην ζωη του! Τις πρωτες εβδομαδες μαλιστα μου φεροταν πολυ ασχημα! Βεβαια δν ξεκοβε την επικοινωνια μας κ ειχαμε ανα τακτικα διαστηματα σεξουαλικες επαφες! Ο πρωτος μηνας τ χωρισμου μας συνεπεσε με αυτον να ξενοικιαζει κ να φευγει γ τν τοπο καταγωγης του.. πλεον μιλαμε ακομη...κ εγω δν θελω να προχρησω την ζωη μου με καποιον αλλον...με αγαπαει το ξερω..κ μ εχει πει οτι τ λειπω..αλλα δν ειναι ετοιμος για μια νεα αρχη..μπορει ποτε να μην ειναι..λεει.. εγω βεβαια προσπαθω να τν ξανακερδισω...ερχεται σε 20 μερες γ τα τελευταια μαθηματα τς εξεταστικης..κ σας ρωταω..εχω καμια ελπιδα? Κανω καλα που προσπαθω? Εγω θεωρω πως καλα κανω...αλλα ολοι μ λενε να προχωρησω...ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του κ εμενα δν με νοιαζει να ρισκαρω..το θεμα ειναι πως να κανω κ αυτον να χαλαρωσει κ να ρισκαρει?
    Quote Originally Posted by skropi View Post
    Δεν ηθελε να ειστε μαζι αλλα δενειχε προβλημα για σεξ. Σαν αντρας ενα εχω να σου πω, ξεκολλα. Μπορει να μην σου ακουγεται ωραιο, αλλα ετσι ειναι. Απλα δεν θελει να ειναι μαζι σου και εκμεταλευτηκε τις τελευταιες σας στιγμες για να περασει καλα. Και την αποδειξη την ειπες μονη σου, τελειωνει με τη σχολη και δεν θελει να μπλεκει με σχεση εξ αποστασεως, που ειναι το πιθανοτερο, η πολυ απλα δνε θελει αλλο και βρηκε την αφορμη. Οταν αγαπας πραγματικα καποιον δινεις και μια δευτερη και τριτη ευκαιρια και δεν χωριζεις εξαιτιας του fb, ελεος δηλαδη.
    αυτο που θεωρεις τον κωδικο του φμ ,αποδειξη της απολυτης ταυτισης σας και της ποιοτητας της σχεσης σας, πραγματικα με ξεπερναει... μην τα λες και παραεξω αυτα, θα εκτεθεις..

    θα συμφωνησω με τον σκροπι.
    πιστευω οτι ο τυπος ηθελε να αραιωσετε και εψαχνε αφορμη.
    αν δεν ισχυε αυτο και σε χωριζε γιατι δεν αντεχε στην σκεψη οτι ειχες κατι με καποιον αλλο και αυτα που ειπες ηταν δικαιολογιες, δεν θα ηθελε να σε ξαναδει στα ματια του.
    αυτο που κρατησε ολιγον σεξ χωρις ομως την δεσμευση του απεναντι σου, δειχνει οτι τον βολεψε η ολη κατασταση και ηταν αυτο που ηθελε εξ αρχης να κανει.
    αν σε ηθελε πραγματικα, η θα σου εδινε μια δευτερη ευκαιρια εαν πειθοταν οτι εισαι ειλικρινης και ηταν κατι ασημαντο, η θα εφευγε και θα εψαχνε αλλου μια κοπελα οπως την θελει να εχει την αποκλειστικη σχεση που ζηταει. δεν θα σε κρατουσε για ξεπετες...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Δν νομιζω οτι εχει την αναγκη μου στο σεξ παιδια..μας χωριζουν 400 κ παραπανω χιλιομετρα κ μπορει πολυ ευκολα να με αναπληρωσει..!! 2μιση μηνες μετα ακομα μιλαμε... η συμπεριφορα του εχει αλλαξει προς το καλυτερο σχεδον σαν να τα εχουμε ξαναβρει... αλλα καμια φορα με κανει να νομιζω πως δεν θελει..ή πως δν το εχει καν σκεφτει...σε 2 μερες ερχεται αθηνα κ μολις ξεμπερδεψει απο την εξεταστικη του ελπιζω να βγαλουμε μια ακρη..! Δν υπαρχει λογος να με κραταει καβατζα..κ πανω σε συζητησεις του ξεφυγε οτι τα συναισθηματα του ειναι ακομα το ιδιο δυνατα κ οτι αν δν ειχα κανει την βλακεια να μν τν εμπιστευτω κ να τ κρυψω τα μνματα θα ειμασταν μαζι...! Το σεπτεμβριο μπαινει φανταρος κ συν τς αλλης πιστευω πως οι φιλοι του του βαζου λογια του στυλ: παλι μαζι της?καλος μαλακας κτλπ! Ερχεται λοιπον κ δν ξερω τι να κανω..χαιρομαι οσο δν παει που θα ερθει γτ επιτελους θα χαμογελασω παλι... φοβαμαι μν μ βγει ομως ξινο και πεσω στα πατωματα...δηλαδη να με γηωσει κ να μν δωσει μια ευκαιρια...! Ααα το καλοκαιρι μ λεει να παμε διακοπες.. πως θα παμε διακοπες ενω δν ειμαστε μαζι δν ξερω..αλλα στο κεφαλακι τ ειναι ολα απλα!!
    Αααα προς οσους μιλησαν κ ειπαν πως δν λεω αληθεια κ οτι ισως κερατωσα,να πω πως το σαιτ ειναι ανωνυμο κ δν θα το εκρυβα...! Κ επισης σε αυτους π ειπαν καλα εκανε κ σε σουταρε,χαλαρωστε λιγο..,μιλαμε για ανθρωπινα συναισθηματα κ μπορειτε να ειστε εστω πιο ευγενικοι..!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Toτε διαγραφονται καλες εξελιξεις μπροστα. Ελπιζω να πηρες το μαθημα σου και το παιδι εκεινο που σ εστελνε να τον μπλοκαρεις. Εγω τα βλεπω πολυ θετικα και οταν ενας αντρας κανει ονειρα για το μελλον ειναι καλο σημαδι. Απλα μην ξανακανεις τα ιδια απο δω κ περα για να κερδισεις ξανα την εμπιστοσυνη του. Κ τωρα που θα ρθει να τον φιλοξενησεις κανε κανενα φαι της προκοπης, μια περιποιηση εξτρα και τα σπεσιαλ που λεμε. Μετρανε αυτα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Δν νομιζω οτι εχει την αναγκη μου στο σεξ παιδια..μας χωριζουν 400 κ παραπανω χιλιομετρα κ μπορει πολυ ευκολα να με αναπληρωσει..!! 2μιση μηνες μετα ακομα μιλαμε... η συμπεριφορα του εχει αλλαξει προς το καλυτερο σχεδον σαν να τα εχουμε ξαναβρει... αλλα καμια φορα με κανει να νομιζω πως δεν θελει..ή πως δν το εχει καν σκεφτει...σε 2 μερες ερχεται αθηνα κ μολις ξεμπερδεψει απο την εξεταστικη του ελπιζω να βγαλουμε μια ακρη..! Δν υπαρχει λογος να με κραταει καβατζα..κ πανω σε συζητησεις του ξεφυγε οτι τα συναισθηματα του ειναι ακομα το ιδιο δυνατα κ οτι αν δν ειχα κανει την βλακεια να μν τν εμπιστευτω κ να τ κρυψω τα μνματα θα ειμασταν μαζι...! Το σεπτεμβριο μπαινει φανταρος κ συν τς αλλης πιστευω πως οι φιλοι του του βαζου λογια του στυλ: παλι μαζι της?καλος μαλακας κτλπ! Ερχεται λοιπον κ δν ξερω τι να κανω..χαιρομαι οσο δν παει που θα ερθει γτ επιτελους θα χαμογελασω παλι... φοβαμαι μν μ βγει ομως ξινο και πεσω στα πατωματα...δηλαδη να με γηωσει κ να μν δωσει μια ευκαιρια...! Ααα το καλοκαιρι μ λεει να παμε διακοπες.. πως θα παμε διακοπες ενω δν ειμαστε μαζι δν ξερω..αλλα στο κεφαλακι τ ειναι ολα απλα!!
    Αααα προς οσους μιλησαν κ ειπαν πως δν λεω αληθεια κ οτι ισως κερατωσα,να πω πως το σαιτ ειναι ανωνυμο κ δν θα το εκρυβα...! Κ επισης σε αυτους π ειπαν καλα εκανε κ σε σουταρε,χαλαρωστε λιγο..,μιλαμε για ανθρωπινα συναισθηματα κ μπορειτε να ειστε εστω πιο ευγενικοι..!
    μινοπουλακι (cute), εφοσον σε συναντησε ξανα και κανατε σεξ, το ηθελε. δεν νομιζω να ηρθε γιατι τον εκβιαζες για κατι :rolleyes: (αστειο :p).
    το οτι ενας ανδρας δεν δεσμευεται απεναντι σου, δεν το κανει επειδη δεν θελει να κανει σεξ μαζι σου, αλλα επειδη θελει να κανει κι αλλες γνωριμιες, η επειδη εχει αλλη κοπελα στο μυαλο του που θελει να κανει σχεση.
    αν αλλαξει γνωμη και ζητησει να ξαναειστε μαζι, θα φανει πολυ συντομα.
    το στρατιωτικο του σε ευνοει σε αυτο ,γιατι πολλοι ανδρες νοιωθουν ευαλωτοι και μονοι κατα την διαρκεια της αγγαρειας αυτης και αναζητουν συναισθηματικη σταθεροτητα (μια σχεση).
    αντιθετα, για μια γυναικα, το φανταρικο ειναι μεγαλο πακετο και θελει μεγαλη υπομονη για να μεινει στην σχεση αντιμετωπιζοντας την δυσαρεσκεια του συντροφου κι ατελειωτες μερες μοναξιας.
    ειναι ομως μια ευκαιρια για σενα να του δειξεις ποσο ενδιαφερεσαι για εκεινον και πιθανως να του αλλαξεις την αποψη που σχηματισε.

    το οτι σου λεει να πατε μαζι διακοπες δεν σημαινει οτι το συνδεει με σχεση, αλλα ειναι αλλη μια ευκαιρια να δεις πως ειστε μαζι πλεον κι αν υπαρχει περιπτωση επανασυνδεσης.
    αν κανει ολα αυτα που μας λες, ερθει να σε δει, πατε εκδρομες, σε βλεπει κατα το στρατιωτικο, αλλα δεν θελησει να ειστε μαζι, ειναι βεβαιο οτι δεν τον επηρεαζει η ανακαλυψη του φμ, αλλα βρηκε δικαιολογια για να αποφυγει την δεσμευση μαζι σου.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Καλησπερα!ειχα 2μιση χρονια σχεση με ενα παιδι.ειμασταν αποκλειστικα ο ενας για τν αλλον,σε σημειο π γνωριζε μεχρι κ τν κωδικο μου στο φβ!Εμενα μου εστελνε μνματα ενα παιδι κ καθε φορα τα διεγραφα για να μν τα δει ο δικος μου!εφτασε στα αυτια του απο τριτο ανθρωπο οτι εγω τα διαγραφω κ ετσι καποια στιγμη με επιασε στα πρασα! Δεν ειχα κανει τπτ με αυτο το παιδι να σημειωσω..ειχα ξεκαθαρισει οτι ειμαι σε σχεση κ περναω καλα.απλα το αγορι μ τον ζηλευε κ ετσι σαν χαζη θεωρησα σωστο να του το το κρυψω κ οχι να του το πω,πραγμα που μας κατεστρεψε! Το αγορι μου αποφασισε να χωρισουμε κ οτι δν μπορει να με εχει στην ζωη του! Τις πρωτες εβδομαδες μαλιστα μου φεροταν πολυ ασχημα! Βεβαια δν ξεκοβε την επικοινωνια μας κ ειχαμε ανα τακτικα διαστηματα σεξουαλικες επαφες! Ο πρωτος μηνας τ χωρισμου μας συνεπεσε με αυτον να ξενοικιαζει κ να φευγει γ τν τοπο καταγωγης του.. πλεον μιλαμε ακομη...κ εγω δν θελω να προχρησω την ζωη μου με καποιον αλλον...με αγαπαει το ξερω..κ μ εχει πει οτι τ λειπω..αλλα δν ειναι ετοιμος για μια νεα αρχη..μπορει ποτε να μην ειναι..λεει.. εγω βεβαια προσπαθω να τν ξανακερδισω...ερχεται σε 20 μερες γ τα τελευταια μαθηματα τς εξεταστικης..κ σας ρωταω..εχω καμια ελπιδα? Κανω καλα που προσπαθω? Εγω θεωρω πως καλα κανω...αλλα ολοι μ λενε να προχωρησω...ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του κ εμενα δν με νοιαζει να ρισκαρω..το θεμα ειναι πως να κανω κ αυτον να χαλαρωσει κ να ρισκαρει?
    κοπελια αν είναι ετσι τα πραματα -προσωπικα πιστευω ότι τον αγαπας -αν είναι ετσι τα πραματα λοιπον μην σκοτωσεις αυτό το συναισθημα!!! κι αφου κι αυτος το εχει ακομα μεσα του ζωντανο βρες τον!! βγητε εξω μια βολτα!! όχι κατευθηαν σεξ, πρωτα να τα πειτε!!
    αν θες την γνωμημου ο τυπος για να μην σε εχει ξεγραψει για να εχει σχεδια μαζισου - επισης μια διευκρινηση, οι ανδρες όταν λεμε κατι το εχουμε πιο δυσκολο να το αλλαξουμε, βλέπεις εχουμε πιο πολύ βαρος στον "λογο μας" - λοιπον θα ελεγα να βρεθειτε κι να του τα πεις ετσι, ομορφα κι απλα!!
    να τον κοιτας στα ματια!!! να του μηλας καθαρα κι ομορφα!!! κι να του πεις ακριβως τι νιώθεις!! μην βαλεις σαλτσες, κι πρωλογους περιεργους!! πες του ότι νιωθει η καρδουλασου!! μην ντραπεις ακομα κι αν σε αμφισβητισει στην αρχη!! η ντροπη δεν είναι πωτε σε αυτόν που λεει τα αισθηματα του!! είναι τιμησου που εχεις αγαπη μεσα σου για καποιον είναι πολύ ομορφο να αγαπας κι να το νιώθεις!! είναι πολύ ομορφο να εχεις αυτην την γαληνη στην ψυχησου, σαν τον σκέφτεσαι να χαμογελας κι να "ταξιδευεις" τι πιο αγαθο από τον πρασγματικο ερωτα???
    ετσι λοιπον θα ελεγα να βρεθείτε κι να τα πεις όπως εχουν, από τα οσα λες μαλον κι αυτος εχει τα ιδια συναισθηματα αρα??? τι πιο καλο?? από το να ξανα υπαρξει ενας ερωτας?? οσο για τις δυσκολιες, πιστςψεμε όταν υπαρχει ερωτας όλα τα αλλα είναι μικο προβλήματα που με τον καιρο θα ξεπερνιουντε κι καποια μερα θα είναι μια χαμογελαστη αναμνηση ¨)¨),
    να ξερεις ότι δεν μπορουν ολοι να αγαπησουν ,ειδικα καποιες κοπελες νιωθουν πολύ συνομοσιολογια στην ψυχουλα τους, μην την πατας κι εσυ!! κι μην ακους τις φιλες σου,, ισως ζηλευουν !! αφου πολλες φορες επειδή αυτές δεν νιωθουν αγαθα συναισθηματα ,δεν μπορουν αφου τις εχει σκλαβωσει η κακομοιρια κι το κομπλεξ!! εχουν γινει ανοιχτοποδαρουσες!! κι οι τυψεις τις κανουν να νομιζουν ότι κι οι αλλοι δεν μπορουν να αγαπησουν!!! ¨) ακου την καρδια σου κι ρισκαρε!! τυποτα ομορφο δεν είναι στανταρακι¨)¨), μην κολας να λες το τι νιώθεις!!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Toτε διαγραφονται καλες εξελιξεις μπροστα. Ελπιζω να πηρες το μαθημα σου και το παιδι εκεινο που σ εστελνε να τον μπλοκαρεις. Εγω τα βλεπω πολυ θετικα και οταν ενας αντρας κανει ονειρα για το μελλον ειναι καλο σημαδι. Απλα μην ξανακανεις τα ιδια απο δω κ περα για να κερδισεις ξανα την εμπιστοσυνη του. Κ τωρα που θα ρθει να τον φιλοξενησεις κανε κανενα φαι της προκοπης, μια περιποιηση εξτρα και τα σπεσιαλ που λεμε. Μετρανε αυτα.

    Χαχαχαχα διστυως δν τον φιλοξενω..αν κ προσπαθει να παρει πτυχιο περναμε καποιες αρκετες ωρες μαζι κ βλεπω οτι στα ματια τ με αγαπαει.. δν θελω να ενθουσιαζομαι ομως..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    κοπελια αν είναι ετσι τα πραματα -προσωπικα πιστευω ότι τον αγαπας -αν είναι ετσι τα πραματα λοιπον μην σκοτωσεις αυτό το συναισθημα!!! κι αφου κι αυτος το εχει ακομα μεσα του ζωντανο βρες τον!! βγητε εξω μια βολτα!! όχι κατευθηαν σεξ, πρωτα να τα πειτε!!
    αν θες την γνωμημου ο τυπος για να μην σε εχει ξεγραψει για να εχει σχεδια μαζισου - επισης μια διευκρινηση, οι ανδρες όταν λεμε κατι το εχουμε πιο δυσκολο να το αλλαξουμε, βλέπεις εχουμε πιο πολύ βαρος στον "λογο μας" - λοιπον θα ελεγα να βρεθειτε κι να του τα πεις ετσι, ομορφα κι απλα!!
    να τον κοιτας στα ματια!!! να του μηλας καθαρα κι ομορφα!!! κι να του πεις ακριβως τι νιώθεις!! μην βαλεις σαλτσες, κι πρωλογους περιεργους!! πες του ότι νιωθει η καρδουλασου!! μην ντραπεις ακομα κι αν σε αμφισβητισει στην αρχη!! η ντροπη δεν είναι πωτε σε αυτόν που λεει τα αισθηματα του!! είναι τιμησου που εχεις αγαπη μεσα σου για καποιον είναι πολύ ομορφο να αγαπας κι να το νιώθεις!! είναι πολύ ομορφο να εχεις αυτην την γαληνη στην ψυχησου, σαν τον σκέφτεσαι να χαμογελας κι να "ταξιδευεις" τι πιο αγαθο από τον πρασγματικο ερωτα???
    ετσι λοιπον θα ελεγα να βρεθείτε κι να τα πεις όπως εχουν, από τα οσα λες μαλον κι αυτος εχει τα ιδια συναισθηματα αρα??? τι πιο καλο?? από το να ξανα υπαρξει ενας ερωτας?? οσο για τις δυσκολιες, πιστςψεμε όταν υπαρχει ερωτας όλα τα αλλα είναι μικο προβλήματα που με τον καιρο θα ξεπερνιουντε κι καποια μερα θα είναι μια χαμογελαστη αναμνηση ¨)¨),
    να ξερεις ότι δεν μπορουν ολοι να αγαπησουν ,ειδικα καποιες κοπελες νιωθουν πολύ συνομοσιολογια στην ψυχουλα τους, μην την πατας κι εσυ!! κι μην ακους τις φιλες σου,, ισως ζηλευουν !! αφου πολλες φορες επειδή αυτές δεν νιωθουν αγαθα συναισθηματα ,δεν μπορουν αφου τις εχει σκλαβωσει η κακομοιρια κι το κομπλεξ!! εχουν γινει ανοιχτοποδαρουσες!! κι οι τυψεις τις κανουν να νομιζουν ότι κι οι αλλοι δεν μπορουν να αγαπησουν!!! ¨) ακου την καρδια σου κι ρισκαρε!! τυποτα ομορφο δεν είναι στανταρακι¨)¨), μην κολας να λες το τι νιώθεις!!!

    Γιωργο απο τα λογια σ βλεπω πως εισαι πλ συναισθηματικος κ χαιρομαι π κυκλοφορουν ακομα τετοιοι αντρες εξω... θα κανω μια τελευταια προσπαθεια να τ δειξω πως εγω θα ειμαι διπλα τ κ οτι θελω να ειμαστε μαζι κ ας ειναι κ δυσκολα...αλλα αν δω οτι δν με περνει θα μαζεψω τα κομματια μου κ θα το τελειωσω..ΟΣΟ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ,

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Καλησπερα!ειχα 2μιση χρονια σχεση με ενα παιδι.ειμασταν αποκλειστικα ο ενας για τν αλλον,σε σημειο π γνωριζε μεχρι κ τν κωδικο μου στο φβ!Εμενα μου εστελνε μνματα ενα παιδι κ καθε φορα τα διεγραφα για να μν τα δει ο δικος μου!εφτασε στα αυτια του απο τριτο ανθρωπο οτι εγω τα διαγραφω κ ετσι καποια στιγμη με επιασε στα πρασα! Δεν ειχα κανει τπτ με αυτο το παιδι να σημειωσω..ειχα ξεκαθαρισει οτι ειμαι σε σχεση κ περναω καλα.απλα το αγορι μ τον ζηλευε κ ετσι σαν χαζη θεωρησα σωστο να του το το κρυψω κ οχι να του το πω,πραγμα που μας κατεστρεψε! Το αγορι μου αποφασισε να χωρισουμε κ οτι δν μπορει να με εχει στην ζωη του! Τις πρωτες εβδομαδες μαλιστα μου φεροταν πολυ ασχημα! Βεβαια δν ξεκοβε την επικοινωνια μας κ ειχαμε ανα τακτικα διαστηματα σεξουαλικες επαφες! Ο πρωτος μηνας τ χωρισμου μας συνεπεσε με αυτον να ξενοικιαζει κ να φευγει γ τν τοπο καταγωγης του.. πλεον μιλαμε ακομη...κ εγω δν θελω να προχρησω την ζωη μου με καποιον αλλον...με αγαπαει το ξερω..κ μ εχει πει οτι τ λειπω..αλλα δν ειναι ετοιμος για μια νεα αρχη..μπορει ποτε να μην ειναι..λεει.. εγω βεβαια προσπαθω να τν ξανακερδισω...ερχεται σε 20 μερες γ τα τελευταια μαθηματα τς εξεταστικης..κ σας ρωταω..εχω καμια ελπιδα? Κανω καλα που προσπαθω? Εγω θεωρω πως καλα κανω...αλλα ολοι μ λενε να προχωρησω...ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του κ εμενα δν με νοιαζει να ρισκαρω..το θεμα ειναι πως να κανω κ αυτον να χαλαρωσει κ να ρισκαρει?
    Minopoulaki ωραίο όνομα !
    Συμβουλή πότε, μα πότε δεν πιέζουμε τον άνθρωπο μας. Δείξε του αγάπη και υπομονή τα αλλά όλα θα έρθουν μόνα τους.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αγορά νυχοκόπτη (για άνθρωπο)
    By giannis94 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-06-2013, 01:38
  2. Παρομοιαστε τον ανθρωπο
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2010, 09:49
  3. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 03:49
  4. Θέλω να ξεπεράσω έναν άνθρωπο που έχω κάνει ΘΕΟ!
    By MDASK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 26-01-2009, 15:56
  5. sos, έχω νεύρα. Θέλω να σκωτώσω έναν άνθρωπο. Πως να το αποφύγω;
    By magda-ps. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 27-11-2007, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •