Ενοχλητικες επισκεψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101

    Ενοχλητικες επισκεψεις

    Τι μπορω να κανω οταν δεχομαι ενοχλητικες επισκεψεις απο καποιον?Αν προβω στην αστυνομια τι μπορουν να κανουν εκεινοι?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποιος είναι αυτός ο κάποιος και που σε επισκέπτεται? Εξηγησε την κατασταση να καταλαβω και αναλογως να σου προτεινω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Καποιος που παιζοταν κατι και το ειχα; τελειωσει αλλα δεν καταλαβε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Καποιος που παιζοταν κατι και το ειχα; τελειωσει αλλα δεν καταλαβε.
    αν το ξερεις μονο εσυ οτι ειναι ανεπιθυμητος αλλα ξεχασες να του το πεις, θα πρεπει πρωτα να του πεις να μην σε ξαναενοχλησει, πριν παρεις αλλα μετρα:)
    αν το ειπες ξεκαθαρα και του απαγορευσες να σε ενοχλει αλλα αυτος εμφανιστηκε μπροστα σου:rolleyes:, χτυπαει κουδουνια κλπ με το ετσι θελω, τοτε η αστυνομια μπορει να του κανει συστασεις κι αν επιμεινει μπορεις να ζητησεις ασφαλιστικα μετρα ωστε να μην σε πλησιαζει.

  5. #5
    Συμφωνώ με τη Remedy. Ο τυπος σε γουσταρει. Αυτο που λες ότι το ειχες τελειωσει και δεν το καταλαβε, μαλλο αυτο που εκανες/ειπες δεν ηταν τοσο ξεκαθαρο ώστε να κατλάβει γι αυτο ακόμα ελπίζει ότι δεν ηταν η τελευταια σου λέξη. Μαλλο χρειαζεται να του το ξεκαθαρισεις με τον Χ ή τον Ψ τροπο ότι δεν τον θελεις και αποφυγη.
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι σου κανει δηλαδη? Ερχεται σπιτι σου? σου λεει να τα ξαναβρειτε? σε απειλει? σε παρακολουθει? στελνει σμσ? τι γινεται?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Τι μπορω να κανω οταν δεχομαι ενοχλητικες επισκεψεις απο καποιον?Αν προβω στην αστυνομια τι μπορουν να κανουν εκεινοι?
    Επειδή το έχω κάνει, όταν σε αντίστοιχη περίπτωση κάποιος χτυπούσε τα κουδούνια μου ξημερώματα μεθυσμένος, θα σου πω ότι πολύ γρήγορα ήρθε η αστυνομία και τον απομάκρυνε με πολύ ήρεμο τρόπο, χωρίς καν να βγω στο κατώφλι. Το τι έγινε μετά δεν το γνωρίζω. Το θέμα είναι ότι δεν με ξαναενόχλησε με τέτοιον τρόπο.
    Απλά πήρα τηλέφωνο το 100 και τους είπα ότι κάποιος (που τάχα δεν ξέρω αν είναι γνωστός μου) χτυπάει το κουδούνι μου και δεν φεύγει και έχω φοβηθεί. Σε δέκα λεπτά ήταν εκεί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Θα συμφωνησω με τα θηλυκα μελη οτι πρεπει να απευθυνθεις στην αστυνομια .
    Σε αντιστοιχη περιπτωση που μου ειχε τυχει το παρελθον , ο τυπος σταματησε να με ενοχλει επειδη νομισε οτι καλεσα την αστυνομια .

    Κεραση , οπως παντα προσπαθεις να ψαρεψεις πληροφοριες που , οχι μονο δεν προσφερουν τιποτα στην συζητηση ,αλλα φερνουν σε δυσκολη θεση την εκαστοτε θεματοθετρια .

    Ιωαννη , σε πολλες περιπτωσεις μπορει να δειχνεις ξεκαθαρα οτι δεν θελεις επαφες ομως ο αλλος επιμενει να σου ασκει πιεση ωστε να σε κανει να νιωσεις φοβο και να δεχτεις αυτο που θελει (stalking ).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα υπαρχουν ' αντρες ' που ειναι τοσο ξεφτιλες , να φτανουν μεχρι αυτου του σημειου για μια γυναικα ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Παιδια του εχω ξεκαθαρισει πολλες φορες οτι δεν θελω να συνεχισουμε γιατι δεν ταιριαζουμε δεν κολλαμε κ οτι εν πασει περιπτωση εγω ΔΕΝ ΘΕΛΩ καμια επαφη. Και ερχεται ακομη να ζητησει εξηγησεις.Τι αλλο να εξηγησω δηλαδη?Αν παω στην αστυνομια και πω οτι καποιος ερχεται σπιτι μου κλπ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Οχι δεν θα πας στην αστυνομια να πεις οτι καποιος σε ενολχει γιατι τοτε θα πρεπει να κανεις καταγγελια και εχω ακουσει οτι κοστιζει ακριβα . Οταν ερθει σπιτι και χτυπησει το κουδουνι , του λες να περιμενει να κατεβεις και παιρνεις τηλεφωνο το 100 . Οταν ερθει η αστυνομια κατεβαινεις και εσυ κατω.
    Κατα 90% δεν θα σε ξαναενοχλησει ο μαλακας.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Προχθες ηρθε εξω απτην πορτα.Ποιος του ανοιξε την πορτα της πολυκατοικιας ενας Θεος ξερει.Κ μου ελεγε δεν φευγω αν δεν ανοιξεις...Κοντεψα παθω υστερια...Οταν λες θα μου κοστισει ακριβα?Τι εννοεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Aπλά κάλεσε την αστυνομία αμέσως,την επόμενη φορά που θα έρθει σπίτι σου. Κανείς δε θέλει μπλεξίματα, λογικά θα λάβει το μήνυμα κ θα σταματήσει.
    Αν ούτε τότε δεις προκοπή, προχώρα το παραπέρα,ασφαλιστικά μέτρα κλπ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Δεν θελω να το τραβηξω με αστυνομιες κλπ αλλα δεν μου αφηνει αλλη επιλογη... Το εξωφρενικο ειναι οτι μου αφησε κ ενα τσιγαρο στα σκαλια...Το καθηκι..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Αν δε θέλεις να καλέσεις την αστυνομία,η μόνη λύση είναι να περιμένεις πότε θα του περάσει ο έρωτας-κόλλημα-πείσμα και θα σε αφήσει ήσυχη.
    Αλλά αυτό δεν ξέρεις ποτέ πόσο μπορεί να κρατήσει, οπότε είναι αβέβαιο αν έχεις την απαραίτητη υπομονή....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ποσες επισκεψεις χρειαζοντε σε ψυχιατρο για ''διαγνωση'' και ποιο ειναι το κοστος?
    By Μητσάκος in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 14
    Last Post: 20-08-2013, 14:01
  2. "Βραδυνές Επισκέψεις"?
    By Aggelika in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 08-11-2006, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •