Μετα το διαζυγιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307

    Μετα το διαζυγιο

    Δεν θελω να ρωτησω κατι το πολυπλοκο η δυσκολο, μονο να ακουσω τις αποψεις σας. Θα κανατε σχεση με αντρα η γυναικα χωρισμενη ενω εχει παιδι; Τωρα ρωταω γιατι βρισκομαι σε αναλογη θεση (του προσφατα χωρισμενου), αλλα οπως το σκεφτομαι εγω δεν θα ειχα καποιο προβλημα να κανω ενα δεσμο με μια διαζευγμενη, αρκει φυσικα να ταιριαζαμε. Αλλα επειδη σε διαφορες συζυτησεις εχω ακουσει διαφορα, ειπα να ρωτησω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    καλησπερα. δεν βλεπω τον λογο να μην το κανεις εαν σου αρεσει καποια γυναικα.
    θελω ομως να σου τονισω οτι σε αυτες τις περιπτωσεις οι περισσοτερες γυναικες πιανονται απο τα μαλλια του οποιουδηποτε προκειμενου να παντρευτουν και να μεγαλωσουν με αυταρκεια και ασφαλεια το παιδι τους.
    αυτο μην το ξεχασεις ποτε σου για αυτο να εισαι πολυ προσεχτικος ωστε να εισαι σιγουρος για τα αισθηματα της προς εσενα. εαν διαπιστωσεις καποια σχεση εξαρτησης καλυτερα να απομακρυνθεις γιατι αργοτερα σιγουρα θα σε ενοχλησει αυτο καθως θα εχεις αμφιβολιες
    τωρα δεν μου ερχετε κατι αλλο στο μυαλο ομως νομιζω αυτο ειναι το βασικοτερο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Στην συγκεκριμενη περιπτωση εγω ειμαι ο χωρισμενος :) Συμφωνω μαζι σου βεβαια, σε καθε σχεση θελει και την αναλογη προσοχη, αυτο ειναι βεβαιο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    καταλαβα, ομως ειναι διαφορετικο πραγμα ενας αντρας απο μια γυναικα χωρισμενος γιατι ο αντρας σχεδον παντα ειναι πιο ανεξαρτητος απο μια γυναικα
    νομιζω οτι ειναι ευκολο να βρεις μια γυναικα αλλα ακομα ευκολοτερο μια χωρισμενη που ειναι στην ιδια θεση με εσενα με παιδι η οχι οπως εσυ δηλαδη. σε καθε περιπτωση ισχυει παλι αυτο που εγραψα στο προηγουμενο ποστ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Skorpi ο φιλος μου ειναι χωρισμενος και εχει 3 παιδια .
    Οταν τον γνωρισα η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα να κανω σχεση σοβαρη , ποσο μαλλον να συγκατοικησω , και το ειχα δει τελειως χαλαρα το ολο θεμα . Οταν αρχισαμε να μενουμε μαζι η αληθεια ειναι οτι εφαγα λιγη φρικη , αλλα επειδη καταλαβαινομαστε και τα βρισκουμε παντου , το γεγονος οτι ειναι χωρισμενος δεν επαιξε κανενα ρολο.
    Ααα και παρολο που εγω εχω αποφασισει οτι δεν θελω να κανω παιδια , οταν εχουμε τα παιδια στο σπιτι το διασκεδαζω και μου αρεσει να περναω χρονο μαζι τους .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δυσκολα, ειναι μανικι η υποθεση. Αλλωστε τοσες ελευθερες κ ελευθεροι υπαρχουν γτ να μπλεξεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Κερασι, εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να κανω σχεση με χωρισμενη, αλλα στην προκειμενη περιπτωση ειμαι και εγω χωρισμενος, οποτε μην τα λες αυτα και δεν με κοιτανε μετα οι γυναικες :)
    Σοβαρα τωρα, εγω δεν το θεωρω προβλημα αυτο, απλα ηθελα να δω και αλλες αποψεις. Ευχαριστω για την συνδρομη σας στο θεμα συμφορουμιτες!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αναλογα τι ειδους σχεση αναζητα κανεις κολλαει και στο αναλογο ταιρι..Αν καποιος θελει κατι χαλαρο,χωρις παιδια κτλ σιγουρα θα ξινισει μαζι σου..Σχεση ψαχνεις ή συζυγο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Μνημονιο, κατι σοβαρο ψαχνω, τουλαχιστον αυτος ειναι ο σκοπος μου. Καλα, το παιδι δεν μενει μαζι μου, 1000 χιλιομετρα μακρια ειναι, δυστυχως. Αλλα δεν ρωταω για μενα ειδικα, γενικα ρωταω :)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και εγω γενικα μιλησα skropi,αναλογως του τι ζηταει κανεις..Αν θες συγκεκριμενη απαντηση,καποια που θα σε γουσταρει πραγματικα δεν θα κολλησει στο "χωρισμενος με παιδια".

    Αυτη η ταμπελα πια.. :)

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Φτανει βεβαια η κοπελα που θα ειναι διπλα σου να μην εχει να αντιμετωπισει το παρελθον σου με την γυναικα σου (εκτος του παιδιου σας φυσικα)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Ε καλα, αυτο σιγουρα, ευτυχως η δικια μου περιπτωση ειναι ευκολη, πρωην και παιδι βρισκονται σε αλλη χωρα. Παντως και εγω αυτο πιστευω, οταν υπαρχει κατανοηση/σεβασμος/αγαπη, δεν υπαρχει προβλημα με αυτα τα απλα, αλλα ειναι τα προβληματα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    δεν θα κολουσα στο παιδι,αν ηταν ο ανδρας που θελω, αρκει να το ειχε απο διαζυγιο και οχι απο γαμο:p (παντρεμενοι/δεσμευμενοι, μακρια...)
    να πω ομως, οτι αυτη η αποφαση ειναι πολυ ευκολοτερη για μια γυναικα,παρα για εναν ανδρα, γιατι μετα απο ενα διαζυγιο, την βασικη και καθημερινη επιμελεια την εχει παντα η γυναικα,ενω ο πατερας τα παιρνει για να τα δει σε σκ/εορτες/διακοπες κλπ. οποτε ειναι πολυ λιγοτερη η παρουσια τους αναμεσα στο ζευγαρι.
    μια φιλη χαριτολογωντας συνηθιζε να λεει, οτι αν θελησει διαζυγιο ο δικος της θα του το δωσει μετα χαρας, αλλα θα του δωσει και τα παιδια μαζι, για να δει πως θα κανει τον ωραιο εχοντας την καθημερινη φροντιδα τους... δεν το εννοουσε βεβαια, αλλα λιγο- πολυ περι αυτου προκειται.
    σε ενα διαζυγιο, ο πατερας παει για νεες περιπετειες ελευθερος κι ωραιος ενω η μητερα κλεινεται σπιτι να φροντιζει παιδια και συνηθως να δουλευει συγχρονως, ελπιζοντας οτι αν καταφερει να βρει χρονο για μια νεα γνωριμια, ο νεος συντροφος θα καλοδεχτει και τα παιδια της...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Ναι Remedy, συμφωνω, υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις, αντρες που παλευουν για το παιδι, αλλα ειναι ελαχιστοι δυστυχως.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    ........Οχι.

Similar Threads

  1. Σχέση μετά από διαζύγιο
    By Aelia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 15-10-2013, 13:45
  2. διαζυγιο-μετοικηση
    By anastasiaalex in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 10-09-2010, 10:28
  3. διαζυγιο-μετοικηση
    By anastasiaalex in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2010, 23:13
  4. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 15:09
  5. Διαζύγιο και τρελλα
    By anitak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 22-10-2006, 17:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •