Τι σε ανησυχεί ή τι φοβάσαι σήμερα? Σήμερα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 143
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168

    Τι σε ανησυχεί ή τι φοβάσαι σήμερα? Σήμερα...

    Σήμερα η ανησυχία μου ήταν ότι δεν θα καταφέρω να βρω αυτό που θέλω στα μαγαζιά για το σπίτι μου και ότι δεν θα τελειώσω την πτυχιακή μου! Φυσικά δν βρήκα αυτό που ψάχνω κ δεν άνοιξα βιβλίο!!

  2. #2
    Τι σχεση εχουν βρε κοπελιά το ένα με το αλλο?

    Το να τελειωσεις τη πτυχιακη σου ειναι στοχος που αμα βαλεις θέληση τον πετυχαινεις! Το δεν βρηκα στην αγορα αυτο που εψαχνα ειναι απλα μια ερευνα αγορας, συνηθισμενα ψωμια, δεν το βρηκα ξαναπάω άλλη μέρα ή παω σε άλλα μαγαζια ή ρωταω γνωστους πως το βρηκανε. Μην μετατρεπεις πραγματα άσχετα μεταξυ τους σε συγκοινωνουντα δοχεια.
    Η ανησυχια παίρνει την κατιούσα όταν αρχίσουμε να επιδιδόμαστε σ αυτο που μας προκαλούσε την ανησυχία, διοτι εχουμε μπει σε μια ροή δραστηριοτητας (πχ μελετη) η οποια περιοριζει τη σκεψη απο του να αποσπαται και σ αυτη τη ροη διαπιστωνουμε οτι τα πραγματα δεν ηταν τοσο δυσκολα οσο μας ανησυχουσε, και ουτως ή αλλως εμεις το επιλέξαμε, ασχετως της χαλια μας ψυχολογιας, επειδη στο υγιες μερος της σκεψης μας ειναι αυτο που θελουμε, που μας αρεσει.
    γιάννης

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Φοβάμαι τις έκτακτες συστολές.... Είναι από άγχος ή όχι;; Θα τις έχω για πάντα; Καταστρέφεται η ζωή μου......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by sofaih View Post
    Φοβάμαι τις έκτακτες συστολές.... Είναι από άγχος ή όχι;; Θα τις έχω για πάντα; Καταστρέφεται η ζωή μου......
    ναι είναι από άγχος,μόλις βγαλεις από το μυαλό σου τις δυσάρεστες σκέψεις,θα δεις πως όλα θα λειτουργήσουν ρολόι.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Το πιστεύεις;;; Δεν μπορώ να συνεχίσω τη ζωή μου όπως θέλω... Έχεις και εσύ;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by sofaih View Post
    Το πιστεύεις;;; Δεν μπορώ να συνεχίσω τη ζωή μου όπως θέλω... Έχεις και εσύ;;
    Οταν έχω άγχος για κάτι,ναι....για παράδειγμα εχθές επειδή φοβήθηκα κάποια πράγματα κατόπιν κάποιας κουβέντας,το βράδυ πριν κοιμηθώ μου έπεσε πολύ η πίεση και ήμουν έτοιμη να λιποθυμήσω-κάποιες φορές έχω έκτατες συστολές,από άγχος και στεναχώρια-λογικά είναι όλα αυτά.!
    Το θέμα είναι πως ξεπερνας τα προβλήματά σου και πηγαίνεις παρακάτω.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    μάλιστα... Δεν ξέρω νιώθω ότι έχω κάτι πολύ σοβαρό... Έχω πάει σε πάρα πολλούς καρδιολόγους και όλοι μ έχουν πει το ίδιο.... Ούτε δουλειά δεν θέλω να βρω γιατί φοβάμαι μη τις έχω και επηρεάζουν τηΝ απόδοση μου... Σκέφτομαι να πάρω κ αντικαταθλιπτικά αλλά ούτε και με φάρμακα θέλω να μπλέξω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,194
    Quote Originally Posted by sofaih View Post
    μάλιστα... Δεν ξέρω νιώθω ότι έχω κάτι πολύ σοβαρό... Έχω πάει σε πάρα πολλούς καρδιολόγους και όλοι μ έχουν πει το ίδιο.... Ούτε δουλειά δεν θέλω να βρω γιατί φοβάμαι μη τις έχω και επηρεάζουν τηΝ απόδοση μου... Σκέφτομαι να πάρω κ αντικαταθλιπτικά αλλά ούτε και με φάρμακα θέλω να μπλέξω...
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.........δοκίμασε να πας σε ομοιοπαθητικό,εγώ πήγα α'φορά χθες και αύριο θα πάρω τα πρώτα μου χάπια.!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    73
    Είχε πάει η μαμά μου πιο παλιά και δεν την είχε βοηθήσει... Δεν έχω δοκιμασει βέβαια... Θα βρω μια λύση δεν πάει άλλο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Με την ομοιοπαθητικη κρατηστε και μικρο καλαθι παντως...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    168
    Καλησπέρα στο παρεάκι και χαίρομαι για την ανταπόκριση. Ioannis ευχαριστλω για την απάντηση όμως δεν τα συνέδεσα αυτά τα δύο..απλά ήταν 2 φόβοι μου χθες..
    Σήμερα λοιπόν ανησυχώ για τη δουλειά.. εσείς?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Εγω ανησυχω για το παιδι μου μονο. Ξερω οτι δουλεια/σπιτι/κοπελα/συζυγος κτλ κτλ βρισκονται αργα η γρηγορα, ομως για το παιδι μου που ειναι μακρια δεν μπορω να μην ανησυχω

  13. #13
    Quote Originally Posted by tasakiou View Post
    ...
    ..
    Σήμερα λοιπόν ανησυχώ για τη δουλειά.. εσείς?
    Εχω κι εγω τις δικες μου ανησυχιες, σκεψεις που με βασανιζουν συνεχως κλπ, όμως έμαθα να μην επιτρεπω στον εαυτο μου την αδρανεια. Κραταω τον εαυτο μου συνεχεια απασχολημενο και ιδιαιτερα επιδιωκω, με μικρα ή μεγαλα βηματα, να κατορθωσω αυτα που μου προκαλουν αγχος κι ανησυχια.
    γιάννης

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μη μου παρουν τις καταθεσεις απ'τη τραπεζα. οχι πως φοβαμαι να μεινω αστεγος κυριολεκτικα στο δρομο, απλα θα ειναι αδικια γιατι εκανα σκληρη οικονομια, ειδικα τα τελευταια 10 χρονια θυσιασα τα παντα, δεν ειχα καμια διασκεδαση.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by tasakiou View Post
    Σήμερα η ανησυχία μου ήταν ότι δεν θα καταφέρω να βρω αυτό που θέλω στα μαγαζιά για το σπίτι μου και ότι δεν θα τελειώσω την πτυχιακή μου! Φυσικά δν βρήκα αυτό που ψάχνω κ δεν άνοιξα βιβλίο!!
    alilendeta...eyge!!!

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σήμερα
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 03-01-2014, 16:03
  2. οι σχεσεις σημερα...
    By nik5 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 185
    Last Post: 16-12-2010, 17:00
  3. οι εφηβοι σημερα...
    By yiuli in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 28
    Last Post: 24-11-2010, 19:32
  4. τι εμαθα σημερα
    By what_is_now in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2010, 17:51
  5. Σαν σήμερα...
    By anwnimi in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 80
    Last Post: 08-11-2009, 18:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •