Προβλημα με το αντιθετο φυλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1

    Προβλημα με το αντιθετο φυλο

    Γειά σας μπορει να φανει καπως αστειο αυτο αλλα εχω θεμα με της κοπελες δεν ξερω πως να κανω κινηση να της πλησιασω δεν ειμαι και το πιο κοινωνικο ατομο στον κοσμο και κομπλάρω παλια στην εφηβεια ειχα αγοραφοβια δεν εβγαινα πουθενα μονο σχολειο με το ζορι πηγαινα ημουνα με πολλα ατομα και ενιωθα πολλυ αβολα αλλα το ξεπερασα μονο με τα κοριτσια δεν το εχω ξεπερασει ακομα ειμαι 25 δεν εχω κανη σχεση ακομα και δεν θελω να ειμαι ετσι ......:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κατανοητο φιλε μου το θεμα ειναι να βρεις την καταλληλη για σενα,Προτεινω να πεις σε κολλητους σου η σε οικεια προσωπα αδερφια ξαδερφια να σε βοηθησουν να κανεις γνωριμιες με κοπελες που αυτοι γνωριζουν οτι ειναι καλες κ σου ταιριαζουν,Δεν ειναι πολυ καλη ιδεα να πας σ ενα κλαμπ κ να προσπαθησεις με την οποιαδηποτε αγνωστη αλλωστε ειναι κ το θεμα της αγοραφοβιας σου κ θα νιωσεις εξω απο τα νερα σου να κανεις κινηση,Εγω κ το αγορι μου που τωρα θελουμε να κανουμε οικογενεια μας γνωρισε η κολητη μου απο το πανεπιστημιο κ ξαδερφη του,Θελω να πω οτι ειναι καλυτερο να γνωρισεις μια κοπελα που θα γνωριζει καλα ενας ανθρωπος της εμπιστοσυνης σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by tsak88 View Post
    Γειά σας μπορει να φανει καπως αστειο αυτο αλλα εχω θεμα με της κοπελες δεν ξερω πως να κανω κινηση να της πλησιασω δεν ειμαι και το πιο κοινωνικο ατομο στον κοσμο και κομπλάρω παλια στην εφηβεια ειχα αγοραφοβια δεν εβγαινα πουθενα μονο σχολειο με το ζορι πηγαινα ημουνα με πολλα ατομα και ενιωθα πολλυ αβολα αλλα το ξεπερασα μονο με τα κοριτσια δεν το εχω ξεπερασει ακομα ειμαι 25 δεν εχω κανη σχεση ακομα και δεν θελω να ειμαι ετσι ......:(
    Καλημέρα tsak88
    Γιατι Έχεις πρόβλημα?Και ποιο ειναι το πρόβλημα?Και που ειναι το πρόβλημα?Φοβασαι την απόρριψη?Σιγα,πιες μια σοδα,ξεφουσκωσε και προχωρα παρακάτω!!!
    Αν θες απαντας,απο που προέκυψε η αγοραφοβια?Γιατι προέκυψε?Αν ενας ανθρωπος ειναι κακός προς σε εσένα τότε τον κάνεις περα και τέρμα.Σε κανέναν δεν αρεσει ενας ανθρωπος χωρις αυτοπεποίθηση...ούτε ο ίδιος μας ο Εαυτος!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Φιλαρακι το αγχος οταν ειναι να πλησιασεις μια κοπελα το παθαινουν ολοι οι ανδρες, αλλος λιγοτερο αλλος περισσοτερο. Επισης δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν ολοι τον ιδιο βαθμο κοινωνικοτητας και εξωστρεφειας. Το χουμε παρει ολοι σκοινι κορδονι με τις αγοραφοβιες και τις μοναξιες οτι και καλα ειναι προβλημα. Υπαρχει διαβαθμιση και σ αυτο οπως και σε τοσα αλλα. Ειναι ατομα πολυ κοινωνικα ειναι και λιγοτερο, τι να κανουμε τωρα? να γινουμε ολοι το ιδιο? Και για να στο αποδειξω σε ρωταω, οταν βρισκεσαι με δικα σου ατομα κομπλαρεις και χανεις τα λογια σου? οταν ειναι να μιλησεις σε μια ασχημη κομπλαρεις? οχι φυσικα γτ εκει δε νιωθεις στρες. Σιγα σιγα λοιπον θα κανεις μια βελτιωση, αλλα οχι να αλλοιωσεις και το χαρακτηρα σου. Και μετα θα ρθουνε και τα γκομενακια και θα μπορεις να σταθεις και πιο ανετα στις παρεες.

Similar Threads

  1. θετικη ανατροφοδοτηση κ το αντιθετο
    By katerinaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 18-04-2011, 03:53
  2. οι σχεσεις των δυο φυλων στη νεα εποχη: τι ζητουν οι αντρες απο τις γυναικες και το αντιθετο
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 458
    Last Post: 30-06-2010, 11:25
  3. Το αντιθετο της αγαπης πιο ειναι;
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 72
    Last Post: 13-11-2009, 12:49
  4. Είμαι καλά πλέον ή πέρασα στο αντίθετο άκρο;
    By moreira in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 03-06-2008, 15:26
  5. ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ-ΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ;
    By ypnos-thanatos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 26-12-2007, 17:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •