Σχεση 3 χρονων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12

    Σχεση 3 χρονων

    Εχω σχεση μαλλον ειχα σχεση 3 χρονια με ενα παιδι. Ειμαι 20 τωρα αυτος ειναι δυο χρονια μικροτερος μου.Ειχαμε μια πολυ καλη σχεση μεχρι που αρχισε να λεει ψεμματα κλπ και με θεωρουσε δεδομενη.Αρχισε να μου μιλαει πολυ αποτομα μπροστα στους φιλους του κλπ.Περισυ το καλοκαιρι χωρισαμε. Στεναχωρηθηκα παρα πολυ. Ειχα πεσει σε καταθλιψη.Και εμαθα τοτε οτι ειχε σχεση μεσω facebook με καποια και οτι πηγε να την δει. μετα απο 3 μηνες τα ξαναβρηκαμε γιατι μου εστειλε μηνυμα οτι αλλαξε και με αγαπαει και οταν βρεθηκαμε εκλαψε.. Μετα αρχισε τα ιδια παλι. Μου μιλουσε ασχημα και ηθελε να περναει το δικο του και πολλες φορες εβαζε τους φιλους του πανω απο μενα.και γενικα επιρρεαζεται πολυ απο αυτους.Τωρα ξαναχωρησαμε. νιωθω πολυ ασχημα.. τον αγαπησα με ολη μου την ψυχη.. ηταν τα παντα για μενα ξαι τωρα ολα γκρεμιστηκαν... δεν ξερω τι να κανω... αξιζει να γυρισω πισω? η να προχωρησω μπροστα¨? τον βλεπω στα φροντιστηρια κλπ και μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα γιατι πεταει σποντες..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Καλησπερα Αλεξάνδρα!!!
    Κάθε χωρισμός ειναι ενας θάνατος...λογικο να Εισαι χάλια.Αλλα για πόσο ακόμα?Σιγα σιγα θα το ξεπερασεις.Το Οτι τον βλεπεις δεν ειναι τόσο καλο αλλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου!Για τις σποντες...τι να πω...ΤΙ ΚΥΡΙΟΣ?!?!
    Κούκλα,μην γυρίζεις πισω,δεν υπάρχει λόγος αφου δεν Έχεις να ζητήσεις Συγνωμη αφου φερθηκες σωστά!
    Η φιλια ειναι μεν σημαντική για όλους κι όλες μας Απλα κάθε ενας και κάθε μια βαζει άλλες προτεραιότητες στη ζωη του!
    Εισαι νεα,πολυ νεα για να πεφτεις στα πατωματα για έναν τέτοιο ανθρωπο...Εχεις να δεις ακόμα...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα αυτα που γραφεις μου θυμιζουν ενα γνωστο μου προσωπο οταν της ελεγα να ψαξει ανθρωπους κατω απο συγκεκριμενες προδαγραφες για να εχει περισσοτερες πιθανοτητες να βρει αυτο που ψαχνει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    greece
    Posts
    415
    Δε νομίζω ότι με το να κάνεις κ άλλη μια προσπάθεια μαζί του θα κερδίσεις κάτι. Ναι,τον αγαπάς. Η αγάπη όμως, κατά τη γνώμη μου, είναι μόνο ένα πολύ μικρό κομμάτι όσων χρειάζονται για να δημιουργηθεί μια καλή σχέση,που θα έχει συνέχεια και ίσως καλή κατάληξη. Κοινά ενδιαφέροντα, καλό σεξ, χημεία και κυρίως σωστή συμπεριφορά, είναι κάποια από αυτά που εγώ θεωρώ απαραίτητα σε μια σχέση. Και από όσα γράφεις, μόνο σωστή συμπεριφορά δεν βλέπω να είχε το παληκάρι απέναντί σου. Να γυρίσεις πίσω για να κάνεις τι? Υπομονή μέχρι να ξαναρχίσει τα ίδια, να ξαναχωρίσετε, να ξαναπέσεις στα πατώματα, και φτου κι απ'την αρχή ? Δεν πιστεύω ότι αξίζει να χάνεις χρόνο από τη ζωή σου έτσι.
    Σίγουρα μετά από κάθε χωρισμό νιώθεις απογοήτευση, πόνο, θυμό, άδειασμα, και πιστεύεις ότι δε θα ξαναγαπήσεις κανέναν τόσο, δε θα ξαναγνωρίσεις κανέναν σαν αυτόν, δε θα ξανακάνεις σχέση σαν αυτή... Δεν είναι έτσι, και έχεις πολλάαααα χρόνια μπροστά σου να το δεις. Κάνε υπομονή, προσπάθησε να τον ξεχάσεις και κράτα μόνο καλές αναμνήσεις από τη σχέση σας, άσε το χρόνο να περάσει,και να θυμάσαι :κάθε τέλος και μια αρχή! ;)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μιλατε στα φροντιστηρια?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by alexandra9 View Post
    Εχω σχεση μαλλον ειχα σχεση 3 χρονια με ενα παιδι. Ειμαι 20 τωρα αυτος ειναι δυο χρονια μικροτερος μου.Ειχαμε μια πολυ καλη σχεση μεχρι που αρχισε να λεει ψεμματα κλπ και με θεωρουσε δεδομενη.Αρχισε να μου μιλαει πολυ αποτομα μπροστα στους φιλους του κλπ.Περισυ το καλοκαιρι χωρισαμε. Στεναχωρηθηκα παρα πολυ. Ειχα πεσει σε καταθλιψη.Και εμαθα τοτε οτι ειχε σχεση μεσω facebook με καποια και οτι πηγε να την δει. μετα απο 3 μηνες τα ξαναβρηκαμε γιατι μου εστειλε μηνυμα οτι αλλαξε και με αγαπαει και οταν βρεθηκαμε εκλαψε.. Μετα αρχισε τα ιδια παλι. Μου μιλουσε ασχημα και ηθελε να περναει το δικο του και πολλες φορες εβαζε τους φιλους του πανω απο μενα.και γενικα επιρρεαζεται πολυ απο αυτους.Τωρα ξαναχωρησαμε. νιωθω πολυ ασχημα.. τον αγαπησα με ολη μου την ψυχη.. ηταν τα παντα για μενα ξαι τωρα ολα γκρεμιστηκαν... δεν ξερω τι να κανω... αξιζει να γυρισω πισω? η να προχωρησω μπροστα¨? τον βλεπω στα φροντιστηρια κλπ και μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα γιατι πεταει σποντες..
    τραβα μπρος και μη σε νοιαζει:o

    Αλεξανδρα, οπως μας τα λες, ειχες κανει σχεση με ενα παιδακι 15 χρονων(!!!!)
    θεωρεις πιθανο να μην γνωρισει καμια αλλη κοπελα στην ζωη του και να ειστε μαζι μεχρι τα βαθια σας γεραματα??
    "και γιατι οχι;", ισως πει καποιος... καμια αντιρρηση, αλλα απ οτι δειχνει εδω, το παιδι θελησε να εχει κι αλλες εμπειριες και καλα θα κανεις να προχωρησεις παρακατω κι εσυ. γιατι, αν και ολοκληρη κοπελα πλεον και ενηλικη, εισαι πολυ μικρη για να κολλησεις στον πρωτο παιδικο σου ερωτα...
    αν αργοτερα ξεπερασετε τα πεισματα και τους εγωισμους, ισως μπορεσετε να γινετε φιλοι, αλλα δεν ειναι και απαραιτητο.
    ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, βρες κατι αλλο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    Λες ε δεν αξιζει? :(

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    Προσπαθησα να μην ασχολουμε... Χτες βρεθηκαμε να μιλησουμε... Μου ειπε πως με αγαπαει απλα δεν θελει σχεση και οτι ειναι μπερδεμενος γενικα στη ζωη του αλλα η μονη κοπελα αν θα ηθελε θα ημουν εγω.. Ναι μιλαμε λεμε ενα γεια..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    Τα συζητησα μαζι του και μου λεει δεν εχει χρονο για σχεση... θελει να ειναι με την παρεα τ...
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τραβα μπρος και μη σε νοιαζει:o

    Αλεξανδρα, οπως μας τα λες, ειχες κανει σχεση με ενα παιδακι 15 χρονων(!!!!)
    θεωρεις πιθανο να μην γνωρισει καμια αλλη κοπελα στην ζωη του και να ειστε μαζι μεχρι τα βαθια σας γεραματα??
    "και γιατι οχι;", ισως πει καποιος... καμια αντιρρηση, αλλα απ οτι δειχνει εδω, το παιδι θελησε να εχει κι αλλες εμπειριες και καλα θα κανεις να προχωρησεις παρακατω κι εσυ. γιατι, αν και ολοκληρη κοπελα πλεον και ενηλικη, εισαι πολυ μικρη για να κολλησεις στον πρωτο παιδικο σου ερωτα...
    αν αργοτερα ξεπερασετε τα πεισματα και τους εγωισμους, ισως μπορεσετε να γινετε φιλοι, αλλα δεν ειναι και απαραιτητο.
    ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, βρες κατι αλλο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oταν λες επηρεαζεται απο τους φιλους του τι εννοεις? μηπως του βαζουν λογια? μηπως υπαρχει καποιος που δε σε παει?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oταν λες επηρεαζεται απο τους φιλους του τι εννοεις? μηπως του βαζουν λογια? μηπως υπαρχει καποιος που δε σε παει?
    Του λενε μην εισαι βλακας να μην σε κανει οτι θελει η γκομενα.Για αυτο και μου μιλουσε αποτομα μπροστα τους. Επισης μου ελεγε οτι δεν θελει να περναμε μπροστα απο τους φιλους του αγκαλια η χερι χερι.... Και κατι ακομα ειχε εντελως διαφορετικες αποψεις και ηθελε να ασχοληθει με ενα επαγγελμα το οποιο θα εχει προοπτικες και στο εξωτερικο κλπ.Τωρα μονο στρατο θελει. Και οι φιλοι του μονο για στρατο μιλανε.Εκει βλεπω οτι τον επιρρεασαν.Και στη συμπεριφορα του. Δεν με πανε οι φιλοι του οι συγκεκριμενοι που κανει παρεα τους τελευταιους τρεις μηνες.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    Βλεπω εναν εντελως διαφορετικο ανθρωπο. Ηταν ενα πολυ γλυκο παιδι.Δεν εβριζε μιλουσε ομορφα.. ρομαντικος...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Συνηθως τετοια ατομα ειναι πολυ αδυναμοι χαρακτηρες και καλο ειναι να μην τους εχεις στην ζωη σου,αν επηρεαζονται τοσο πολυ απο φιλους αστα να πανε,ετσι ξεκινανε ολα τα πρεζακια.

    Ο αντρας πρεπει να εχει ακεραιο χαρακτηρα και να εχει διαχωρισει μονος του τι ειναι καλο και κακο και οχι να περιμενει τους φιλους του να του πουνε,να εχει την δυναμη και την θεληση να μην κανει πραγματα "για την παρεα" οπως πολλοι ετσι αρχισαν να καπνιζουν-πινουν απο τετοιες ηλικιες αλλα να υποστηριζει την αποψη του και να σεβεται τον εαυτο του.

    Τι μαλακιες ειναι αυτες δεν θελω να μας βλεπουν αγκαλιασμενους? τι κοτα ειναι αυτος ρε,ποιος αντρας τα λεει αυτα?

    Μπορεις να βρεις ΠΟΛΥ καλυτερους.

    Γενικα δεν θες εναν τετοιο αντρα οποτε ψαξε για κατι καλυτερο,εισαι στην καλυτερη ηλικια τωρα και μην τον εχεις καν φιλο, ξεκοψε τελειως,οταν θα μπει στρατο και θα παιζει το πουλακι του και θα τον φαει η μοναξια να δεις τα μυνηματα πως θα σου ερχονται... Ανοιξε καινουριο κεφαλαιο στην ζωη σου και ασε το παρελθον.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Συνηθως τετοια ατομα ειναι πολυ αδυναμοι χαρακτηρες και καλο ειναι να μην τους εχεις στην ζωη σου,αν επηρεαζονται τοσο πολυ απο φιλους αστα να πανε,ετσι ξεκινανε ολα τα πρεζακια.

    Ο αντρας πρεπει να εχει ακεραιο χαρακτηρα και να εχει διαχωρισει μονος του τι ειναι καλο και κακο και οχι να περιμενει τους φιλους του να του πουνε,να εχει την δυναμη και την θεληση να μην κανει πραγματα "για την παρεα" οπως πολλοι ετσι αρχισαν να καπνιζουν-πινουν απο τετοιες ηλικιες αλλα να υποστηριζει την αποψη του και να σεβεται τον εαυτο του.

    Τι μαλακιες ειναι αυτες δεν θελω να μας βλεπουν αγκαλιασμενους? τι κοτα ειναι αυτος ρε,ποιος αντρας τα λεει αυτα?

    Μπορεις να βρεις ΠΟΛΥ καλυτερους.

    Γενικα δεν θες εναν τετοιο αντρα οποτε ψαξε για κατι καλυτερο,εισαι στην καλυτερη ηλικια τωρα και μην τον εχεις καν φιλο, ξεκοψε τελειως,οταν θα μπει στρατο και θα παιζει το πουλακι του και θα τον φαει η μοναξια να δεις τα μυνηματα πως θα σου ερχονται... Ανοιξε καινουριο κεφαλαιο στην ζωη σου και ασε το παρελθον.
    Pandemonium θελει να μπει στα ΛΟΚ(ΚΥΠΡΟ).Εχεις δικιο οσον αφορα τον χαρακτηρα. Μου εχει αποδειξει πολλες φορες την αδυναμια του χαρακτηρα του.. Ναι ετσι ελεγε οχι αγκαλιες ιστοριες φιλακια μπροστα στους φιλους μου... Λεσ να ξεκοψω εντελως?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    12
    αρχισε και το καπνισμα! ξεχασα να το αναφερω.Μεχρι πριν απο ενα μηνα μου ελεγε συχαινομαι το τσιγαρο .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. 22 χρονών και μόνη
    By isavela in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-02-2013, 17:28
  2. 26 χρονων ψυχωτικη
    By stepmind in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2013, 17:29
  3. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2012, 21:35
  4. Ένα πρόβλημα 12 χρόνων...
    By kalina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 25-08-2011, 23:33
  5. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •