Υποπτα πραγματα η υπαρχει απλη εξηγηση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100

    Υποπτα πραγματα η υπαρχει απλη εξηγηση?

    Με την γκομενα που ειμαι τωρα 1μιση χρονο τα λεμε ολα μεταξυ μας, ολα τα μυστικα ολα τα κακα και ολα τα καλα που εχουμε κανει η σκεφτομαστε να κανουμε, γενικα εχουμε καλη επικοινωνια απο την πρωτη φορα που γνωριστηκαμε υπηρξαμε και οι δυο πολυ ειλικρινεις για το τι εψαχνε ο καθενας σε εκεινη την χρονικη περιοδο αλλα και τις προσδοκιες μας κλπ κλπ.

    Κρατηστε αυτο στο μυαλο σας οτι ξερουμε ο ενας για τον αλλον καθε ωρα που ειναι και μας αρεσει αυτο δεν το κανουμε με το ζορι με πιεση.


    Λοιπον μπαινω στο θεμα μου σιγα σιγα, εχει ερθει πολλες φορες σπιτι μου και εγω εχω παει σπιτι της και οπως ειναι φυσικο εχουμε μπει να ελεγξουμε εμαιλ κλπ ο ενας στου αλλου το πισι με αποτελεσμα μετα απο καποιο καιρο που αναπτυξαμε περισσοτερη εμπιστοσυνη να αποθηκευονται και οι κωδικοι σε ολους τους υπολογιστες για να μπαινουμε και πιο γρηγορα αλλα και να την ελευθερια ο ενας να βλεπει το εμαιλ του αλλου ετσι.

    Εγω χρησιμοποιω gmail και η κοπελα μου hotmail ετσι ποτε δεν ετυχε να μπω καταλαθος στο εμαιλ της και ετσι ποτε δεν εχω δει τα εμαιλ τις ως εχθες.... και τωρα αρχιζει το θεμα,ειδα εχθες μια ταινια με απιστιες κλπ μεσω ιντερνετ και μου μπηκε η ιδεα στο κεφαλι να ελεγξω το εμαιλ της οπου και το εκανα.

    Ενω δεν βρηκα καποια παραξενη συνομιλια η κατι τετοιο αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι βρηκα μια παραγγελια που εχει κανει εδω και μια βδομαδα για μια γυναικεια τσανα στα 100 ευρω αλλα και μια ΑΝΤΡΙΚΗ επαγγελματικη τσαντα στα 260 ευρω! Η παραγγελια εφτασε σπιτι της το σαββατο πριν 2 μερες δηλαδη απο οτι λενε τα εμαιλ αλλα εμενα ΔΕΝ μου εχει αναφερει απολυτως ΤΙΠΟΤΑ ουτε για την παραγγελια ουτε για τσαντες ουτε για ψωνια ουτε τιποτα τιποτα.

    Στις αρχες του μαρτη ειχε γενεθλια ο πατερας της και αμεσως σκεφτομαι ε θα πηρε μια τσαντα για αυτην και μια για δωρο του πατερα της και θα το ξεχασε.... οποτε την ρωταω σημερα "τελικα στον πατερα σου πηρες τιποτα για δωρο που σκεφτοσουν?" "ΟΧΙ μου λεει δνε βρηκα κατι να μου αρεσει να του παρω" και εδω ειναι που με πιανουν τα διαολια μου αρχιζω και νευριαζω,φωναζω,βριζω καταριεμαι τους παντες (αφου φυσικα της το ειχα κλεισει χωρις να της πω τιποτα απο αυτα που ανακαλυψα).

    Το σαββατο που μας περασε πηγε με την μανα της για ψωνια και απο οτι μου ειπε πηρε μια τσαντα κοκκινη ακριβως σαν αυτη που ειδα στην παραγγελια! αλλα δνε μου ειπε τιποτα οτι την παραγγειλε μια βδομαδα πριν αλλα οτι την πηρε το σαββατο απο τα μαγαζια και μαλιστα στα 60 ευρω! αντι τα 100 που λεει η παραγγελια.


    Εγω το παραδεχομαι απο χθες ΔΕΝ σκεφτομαι λογικα αλλα καθαρα με συναισθηματικη φορτιση και πολλα νευρα ετσι δεν μπορω να σκεφτω για ποιο λογο μπορει να μου απεκρυψε αυτη την κατα τα αλλα "ασημαντη" πληροφορια??? Σας λεω τα λεμε ολα μεταξυ μας συμπεριλαμβανομενου και τετοια πραγματα οπως ψωνια ακομα και αλλαγη οδοντοκρεμας και κανουμε κριτικη ποιος εχει την καλυτερη για πλακα... ειλικρινα δεν βρισκω κανεναν λογο για τι να μου λεει ψεματα και εχω νευριασει τοσο πολυ γιατι τωρα σκεφτομαι τι μπορει να συμβαινει πισω απο αυτη την παραγγελια και πως μπορει να εδωσε τοσα λεφτα για μια αντρικη τσαντα που τελικα δεν ειναι για τον πατερα της Η ειναι και δεν μου το λεει? αλλα για ποιο λογο να μην μου το πει? δεν βγαζω κανενα νοημα,εχω τρελαθει με αρνητικες σκεψεις και πολυ ασχημα πραγματα, θελω να μου πειτε την γνωμη σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Θα υπαρχει λογικη εξηγηση,δεν εξηγειται αλλιως...Δεν νομιζω να υπαρχει κατι το μεμπτο/υποπτο...Κανε μια συζητηση,ηρεμα κ ωραια και ρωτησε την στα ισια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    η γνωμη μου εν συντομια, ειναι: παρτο αλλιως ,γιατι θα βρεις....

    δεν θα στο αναλυσω πολυ γιατι δεν νομιζω οτι μπορουμε να συνεννοηθουμε.
    θα σου πω ομως, οτι και στο αλλο σου μηνυμα περι διανυκτερευσεων και επαγγελματκων ταξιδιων και σε αυτο, βλεπω ακριβως το ιδιο θεμα, εχεις μια ακατανικητη αναγκη για ελεγχο , που νομιζεις οτι πετυχαινεις επειδη ψαχνεις τους λογαριασμους της φιλης σου.
    δεν μπορεις για κανεναν να μιλας στον πληθυντικο εφ ολης της υλης. δεν υφισταται το "εμεις μεταξυ μας τα λεμε ολα". μπορεις να μιλας μονο για τον εαυτο σου.
    αλλα σε πληροφορω οτι ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΤΑ ΛΕΣ ΟΛΑ! και να το απλο παραδειγμα. της ειπες τι εψαξες και τι βρηκες??? οχι...

    το περιστατικο με την τσαντα την γυναικεια (για την ανδρικη δεν συζηταω καν) ,δειχνει οτι η κοπελα σου κρυβει ακομα κι ασημαντα πραγματα, οποτε φαντασου τι γινεται με τα σημαντικα ( αν και οταν υπαρξουν).

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Δεν ειπα πουθενα οτι δεν θα της το πω ποτε, ειπα οτι δεν θελω να της το πω τωρα αλλα αν συνεχιστει ως το τελος της βδομαδας θα της πω οτι ειδα το εμαιλ της οποτε αυτο που λες οτι δεν τα λεω ολα δεν ισχυει.

    Εχω αναγκη για ελεγχο αλλα της εχω δωσει τα ιδια δικαιωματα,οποιαδηποτε στιγμη μπορει να μπει στα δικα μου εμαιλ οποτε δεν βλεπω που ειναι το παραλογο.


    Μπορεις να μου βρεις μια εξηγηση αντι να με ψυχολογεις χωρις ιδιαιτερη ευστοχια κιολας?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    Δεν ειπα πουθενα οτι δεν θα της το πω ποτε, ειπα οτι δεν θελω να της το πω τωρα αλλα αν συνεχιστει ως το τελος της βδομαδας θα της πω οτι ειδα το εμαιλ της οποτε αυτο που λες οτι δεν τα λεω ολα δεν ισχυει.

    Εχω αναγκη για ελεγχο αλλα της εχω δωσει τα ιδια δικαιωματα,οποιαδηποτε στιγμη μπορει να μπει στα δικα μου εμαιλ οποτε δεν βλεπω που ειναι το παραλογο.


    Μπορεις να μου βρεις μια εξηγηση αντι να με ψυχολογεις χωρις ιδιαιτερη ευστοχια κιολας?
    προφανως παντεμονιουμ, η αναγκη της δεν ηταν να μπει στους λογαριασμους σου, αλλα να σου κρυβει πραγματα που δεν ηθελε να σου πει, ειτε ασημαντα, ειτε σημαντικα.
    το οτι της "δινεις κι εκεινης τα ιδια δικαιωματα" δεν αποδεικνυει οτι εχει την διαθεση να ειναι ειλικρινης μαζι σου...
    αυτο εννοουσα με το μηνυμα μου.
    οτι την ειλικρινεια του αλλου , ΔΕΝ μπροεις να την αποκτησεις επειδη το θελεις. πρεπει να το θελησει, εκεινος. και προφανως η φιλη σου δεν το θελει.δεν μπορεις να την υποχρεωσεις.

    την εξηγηση της τσαντας την εχω, αλλα δεν εχει σημασια. σημασια εχει αυτο που σου ειπα παραπανω.
    δεν μπορεις να εχεις τον πληρη ελεγχο κανενος, επειδη ετσι θελεις.

    υ.γ. κι εκεινη μπορει και να στο πει καποτε, αλλα οχι τωρα... που ξερεις???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πολύ κουραστικό να πρέπει να σου δίνει αναφορά για το καθετί που κάνει η φίλη σου (αλήθεια, της αρέσει που την αποκαλείς "η γκόμενά μου"; )
    Οπότε προφανώς θα σου κρύβει πράγματα και θα σου λέει ψέματα, από το να έχει την μουρμούρα σου.
    Προφανώς σου λέει μικρότερη τιμή για την τσάντα γιατί μάλλον "ελέγχεις" και τι θα ξοδέψει και πού και για ποιον.
    Πολλές γυναίκες που σέβονται τον εαυτό τους δεν θα το ανεχόταν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Πες μου την εξηγηση αν θες ρεμεντυ.

    Δεν ελεγχω καθολου τι θα ξοδεψει,μην βγαζετε ηλιθια συμπερασματα ειμαι που ειμαι νευριασμενος θα με κανετε τρελο,οτι αγοραζει θελει οποτε θελει και παντα μου λεει τι και μου τα δειχνει κιολας χωρις να τις πω τιποτα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Πανδεμονιουμ να σαι καλα ρε συ .
    Σημερα το πρωι αγορασα τσιχλες με γευση καρπουζι και ξεχασα να το πω στον φιλο μου.
    Ευτυχως που ειδα το θεμα σου και του στειλα εγκαιρως email , φανταζεσαι τι θα γινοταν αν δεν το ελεγα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Πανδεμονιουμ να σαι καλα ρε συ .
    Σημερα το πρωι αγορασα τσιχλες με γευση καρπουζι και ξεχασα να το πω στον φιλο μου.
    Ευτυχως που ειδα το θεμα σου και του στειλα εγκαιρως email , φανταζεσαι τι θα γινοταν αν δεν το ελεγα?
    Βρε μην τον αγριεύεις, θα την πληρώσει η άλλη με τις τσάντες!

    Τώρα εμείς τρολλάρουμε; Μπα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Σας μιλαω σοβαρα εχω ενα προβλημα, αν θελετε τρολαρετε αλλα δωστε και μια σοβαρη εξηγηση σας παρακαλω,οι τσιχλες ειναι για την παρτυ σου betelgeuse αν επαιρνε ο φιλος σου κατι που προφανως δεν ηταν για αυτον και αξιζε 300 ευρω θα ησουν το ιδιο ειρωνευτικη αναρωτιεμαι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Καλε μου ολα λυνονται με το διαλογο.Μην χαλιεσαι με νευρα και σεναρια,παρτην τηλ εγκαιρα και ρωτα την...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Pandemonium View Post
    .....
    Το σαββατο που μας περασε πηγε με την μανα της για ψωνια και απο οτι μου ειπε πηρε μια τσαντα κοκκινη ακριβως σαν αυτη που ειδα στην παραγγελια! αλλα δνε μου ειπε τιποτα οτι την παραγγειλε μια βδομαδα πριν αλλα οτι την πηρε το σαββατο απο τα μαγαζια και μαλιστα στα 60 ευρω! αντι τα 100 που λεει η παραγγελια.


    Εγω το παραδεχομαι απο χθες ΔΕΝ σκεφτομαι λογικα αλλα καθαρα με συναισθηματικη φορτιση και πολλα νευρα ετσι δεν μπορω να σκεφτω για ποιο λογο μπορει να μου απεκρυψε αυτη την κατα τα αλλα "ασημαντη" πληροφορια??? Σας λεω τα λεμε ολα μεταξυ μας συμπεριλαμβανομενου και τετοια πραγματα οπως ψωνια ακομα και αλλαγη οδοντοκρεμας και κανουμε κριτικη ποιος εχει την καλυτερη για πλακα... ειλικρινα δεν βρισκω κανεναν λογο για τι να μου λεει ψεματα και εχω νευριασει τοσο πολυ γιατι τωρα σκεφτομαι τι μπορει να συμβαινει πισω απο αυτη την παραγγελια και πως μπορει να εδωσε τοσα λεφτα για μια αντρικη τσαντα που τελικα δεν ειναι για τον πατερα της Η ειναι και δεν μου το λεει? αλλα για ποιο λογο να μην μου το πει? δεν βγαζω κανενα νοημα,εχω τρελαθει με αρνητικες σκεψεις και πολυ ασχημα πραγματα, θελω να μου πειτε την γνωμη σας
    η βασικη σου δηλωση οτι τα λετε ολα μεταξυ σας ακομα και τα πιο ασημαντα σαν αυτο η σαν τις οδοντοκρεμες , προφανως εχει καταριφθει. δεν χρειαζεται να το συζητησουμε φανταζομαι...

    ο λογος ειναι απλος που δεν στα λεει, πανδεμονιε...
    ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑΠΙΕΣΤΙΚΟΣ!
    ιδεα σου ειναι οτι χαιρεστε να συγκρινετε τις οδοντοκρεμες σας. η φιλη σου καταπιεζεται απ την αναγκη σου να ελεγχεις τα παντα στην ζωη της.
    εδω σε μας που δεν εχουμε καμια σχεση και εκανες ηδη δυο σχολια για τις τσαντες. για την γυναικεια που εκανε 100 και οχι 60, και για το ποσο ψηλη τιμη τιμη θεωρεις το 260 για μια ανδρικη τσαντα..... προφανως η κοπελα δεν ειχε ορεξη ν ακουσει τετοια σχολια η να σου απολογειται γιατι εδωσε 100 για μια τσαντα κι αλλα 260 για μια αλλη, ειδικα αν ηταν δικα της τα λεφτα και οχι δικα σου...

    γνωμη μου: να ευχεσαι τα ψεματα να σταματανε στα ασημαντα, και να μην υπαρχουν και σημαντικα...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Πολυ κακο για το τιποτα..Φανταζομαι δεν μπορεις να την ρωτησεις,να επιβεβαιωσεις οτι δεν "τρεχει" κατι γιατι ο τροπος που ανακαλυψες το ολο θεμα..Δεν ειναι και ο πιο τιμιος :)

    Η γνωμη μου ειναι οτι σιγα τα ωα!Αν τρεχει κατι θα το καταλαβεις απο αλλα πραγματα στην σχεση σας και οχι απο την αγορα 2 τσαντων!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    ρεμεντυ καταρχην την εχω ρωτησει 1-2 φορες αν την ενοχλει να μιλαμε και να μοιραζομαστε τι κανουμε μεσα στην μερα μας και η απαντηση της ηταν οχι δεν εχω προβλημα,την εχω ρωτησει αλλη μια φορα γενικα για την σχεση μας αν εχει καποιο θεμα που μπορουμε να βελτιωσουμε και ενω συζητησαμε για διαφορα αλλα δεν αναφερε καθολου οτι την καταπιεζω.

    Απο τα λεγομενα σου δεν μπορω να εκφερω γνωμη δηλαδη αν κατι μου φαινεται ακριβο η οτιδηποτε δηλαδη? Αλλο να της πω ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ που αυτο φυσικα ειναι τελειως παραλογο μιας και ειναι ολοδικα της τα λεφτα και αλλο να της πω για πλακα "πω ποσα εδωσες για μια τσαντα" ξερω γω οπως το ιδιο θα μου πει για ενα εξαρτημα του υπολογιστη, ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν ειναι αυτο το θεμα που δεν μου το ειπε για αυτο με ζωνουν τα φιδια.

    Αν ημουν καταπιεστικος δεν θα μου ελεγε αλλα και αλλα, 2 γαμω τσαντες βρηκε να μου κρυψει? κατι αλλο παιζει και χρειαζομαι ενα τροπο να το μαθω γιατι δεν νιωθω καθολου καλα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Εμενα θα μου απαντησεις γιατι δεν πας να της μιλησεις στα ισια να τελειωνεις με τα σεναρια συνωμοσιας?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Υπάρχει ψυχολογική εξήγηση;
    By MarL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-03-2014, 00:40
  2. Μία εξήγηση...
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 11-04-2011, 16:41
  3. Ανεκπλήρωτο όνειρο ή απλή ηλιθιότητα;
    By pencil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 11-02-2011, 10:40
  4. Μια απλη ερωτηση
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-2010, 03:28
  5. περι αντικαταθληπτικου απλη ερωτηση....
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 16-06-2009, 08:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •