ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΑΠΟ ΧΑΣΙΣ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by New_Beginning View Post
    Η ειρωνία της τύχης ξέρεις ποια είναι; Πως κάποια στιγμή θα το κόψει και αυτο....να το θυμασαι αυτο που σου γραφω δεν ξερω το ποτε θα γινει αλλα ξερω οτι θα γινει...
    Καλά, μην παίρνεις και όρκο!

  2. #47
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Καλα του συγκεκριμενου,το χασις ειναι το μικροτερο προβλημα του.Πιθανον κανει ακομα χρηση των αλλων ουσιων κρυφα απο σενα,ή του εχουν μεινει κουσουρια διανοητικα απο τοτε που εκανε.

    Το θεμα ειναι γιατι εσυ επελεξες να εισαι με εναν τετοιο ανθρωπο,και μαλιστα ουσα σε μια ηλικια αρκετα ωριμη,δεν εισαι καμια 16χρονη που εντυπωσιαζεται ευκολα.Σεξουαλικα δεν ειχε κατι να σου προσφερει,διανοητικα το ιδιο,πιθανον και σωματικα(τα ναρκωτικα φθειρουν το σωμα),οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι κερδιζες.

    Επισης,χωρις να θελω να σε αγχωσω,ενα μεγαλο θεμα με τους τοξικομανεις ειναι τα ΣΜΝ που κολλανε απο τις βελονες,οποτε ελπιζω να επαιρνες τις καταλληλες προφυλαξεις.
    Φυσικα και επαιρνα τις καταλληλες προφυλαξεις και με το παραπανω! Σε αυτο το κομματι ημουν πολυ καθετη, οπως ειμαι παντα...
    Δεν ξερω αν εκανε κρυφα χρηση αλλων ουσιων, ετσι κι αλλιως και το χασις σπανια το εκανε μπροστα μου, αλλα τον καταλαβαινα. Συχνα με ρωτουσε κατι και μετα απο λιγο μου εκανε την ιδια ερωτηση. Αλλα με προβληματισες τωρα γιατι ολη μερα ηταν στην τσιτα... Ετρεχε απο εδω και απο εκει... Δεν μπορουσε να κατσει σπιτι του να ξεκουραστει, ενω θα επρεπε να νιωθει κουρασμενος! Γιατι ολη μερα τρεχει για αγγαρειες φιλων και συγγενων, για βαριες δουλειες, (και για να την πιουν φυσικα). Και θυμαμαι μια περιπτωση, που ειμασταν στο σπιτι ενος φιλου και δεν μπορουσε να κατσει στον καναπε! Καθε τρεις και λιγο σηκωνοταν κι εκοβε βολτες μεσα στο σπιτι. Πραγματικα δεν ξερω...
    Τι κερδιζα; Τιποτα! Τι νομιζα πως κερδιζα; Εναν ανθρωπο διπλα μου, που καταλαβαινει τι σημαινει να εισαι κουρασμενος απο τη ζωη και να προσπαθεις για ολα μονος σου...

  3. #48
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by katerinaki123 View Post
    Φυσικα και επαιρνα τις καταλληλες προφυλαξεις και με το παραπανω! Σε αυτο το κομματι ημουν πολυ καθετη, οπως ειμαι παντα...
    Δεν ξερω αν εκανε κρυφα χρηση αλλων ουσιων, ετσι κι αλλιως και το χασις σπανια το εκανε μπροστα μου, αλλα τον καταλαβαινα. Συχνα με ρωτουσε κατι και μετα απο λιγο μου εκανε την ιδια ερωτηση. Αλλα με προβληματισες τωρα γιατι ολη μερα ηταν στην τσιτα... Ετρεχε απο εδω και απο εκει... Δεν μπορουσε να κατσει σπιτι του να ξεκουραστει, ενω θα επρεπε να νιωθει κουρασμενος! Γιατι ολη μερα τρεχει για αγγαρειες φιλων και συγγενων, για βαριες δουλειες, (και για να την πιουν φυσικα). Και θυμαμαι μια περιπτωση, που ειμασταν στο σπιτι ενος φιλου και δεν μπορουσε να κατσει στον καναπε! Καθε τρεις και λιγο σηκωνοταν κι εκοβε βολτες μεσα στο σπιτι. Πραγματικα δεν ξερω...
    Τι κερδιζα; Τιποτα! Τι νομιζα πως κερδιζα; Εναν ανθρωπο διπλα μου, που καταλαβαινει τι σημαινει να εισαι κουρασμενος απο τη ζωη και να προσπαθεις για ολα μονος σου...
    Αυτα κανει η κοκα κολα :)

  4. #49
    Μετά από αυτά που διάβασα; Ποιο χασις κοπελα μου... Ο ανθρωπος ακομα πινει κοκες απλα εσυ δεν το εχεις παρει χαμπαρι.... Οταν πινεις κοκα και εισαι κλεισμενος σε ενα σπιτι νιωθεις οπως ενα λιονταρι κλεισμενο μεσα σε ενα κλουβι.... Οποτε αγαπητη λυπαμαι που σου το λεω αλλα επεσες και εσυ οπως οι περισσοτερες γυναικες θυμα της κοκας.... Αυτη ειναι η κοκα... δινει στη γυναικα αυτα που θελει... και τη κερδιζεις σε χρονο dt....

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    συγγνωμη εκ των προτερων αν σε προσβαλλω αλλα για να στο πω και απλα ,λες μαλακιες.
    τι παει ν πει οτι στο μαυρο δεν παιζει εξαρτηση; τι καθεσαι κ λες τον κοσμο;; αυτο ουτε ενα παιδακι δν το πιστευει.
    εδω περα εετε ενα θεματακι μερικοι να απενοχοποιειτε τα ναρκωτικα; ολα ναρκωτικα ειναι κ ολα κακο κανουν.
    κ βεβαια την αφησε επειδη ειχε σκατα το μυαλο τ γιατι απο μονος τ δν παει καλα κ η κοπελα γλιτωσε'στο τελος θα μας πεις οτι ειναι κ ανθρωπος με ζωη' εκρηξεις εχουν οι ναρκομανεις κ η αστατη ζωη τους δεν τους βοηθα σε καμια περιπτωση να ζησου.πολυ μεγαλο καλο τηςεκανε π την χωρισε.θα υπεφερε για εναν μαλακα.
    ξερω τι παιζει κ εγω ειχα εμπειριες με χρηστη κ ειναι πολυ ψυχοφθορο.καθημερινα την παταει ετσι ο κοσμος ωσπου το συνειδητοποιουν κ λενε παλι καλα π χωρισα!

    κ βεβαιως δεν δινω ελαφρυντικα στους χρηστες σε καμια περιπτωση οταν προκαλουν τοσο πονο στο συνανθρωπο τους κ μετα εμεις τους δικαιολογουμε κ λεμε δεν τον κατηγορω γτ εφταιγε πχ το χασις.
    ας ζουνε στη μιζερια τους την οποια αυτοι εφτιαξαν κ να αφησουν ολους εμας ησυχους π κ στην τελικη κανουμε μια αξιοπρεπη ζωη κ εχουμε ν προσφερουμε κατι στην κοινωνια.
    αμα κανεις χρηση ομως προβλημα σου μην πετας ο,τι βλακεια σου ερχεται
    κ για ν ασκει κριτικημι κοπελα στον δικο της παει ν πει οτι τον νοιαζεται αλλα προφανως κατι τετοιοι μονο βοηθεια δεν πρεπει ν τουςδωσεις.
    κοπελια, χωρις παρεξηγηση -ελπιζω δλδη γτ. δεν το κοβω να την γλητωσω χιχιχι- αλλα αυτά που λες δεν υπαρχουν πουθενα γραμμενα!!πουθενα στον κοσμο δεν υπαρχει καποια ιατρικη ερευνα που να αναφερει ότι το χασις σε κανει ετσι!!!
    ειμαστε στο 2014 , πλεον σε ολη την δυση γνωριζουν ότι το χασις δεν είναι αυτό που λες, δεν σε κανει δολοφωνο, ουτε ότι το χασις "χεζει σκατα στον εγκεφαλο χιχιχι, αληθεια που τα διαβασες αυτά??? ουτε η γιαγια σου δεν νομιζω να τα νομιζει αυτά τα πραματα!! ημαρτον βρε κοπελα μου, ελα λιγο στην εποχη μας!!!!!!!
    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΣΙς ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ !! Όπως ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑ !!! όμως αν το ψαξεις λιγάκι, αν δεις γυροσου, πολλα από τα ατομα που θαυμαζεις στην ΣΟΥΜΠΙΖ , πολλους από τους τραγουδηστες που ακους, πολλες από τις κοπελες που ζηλευεις στην σουμπιζ κι θα ηθελες ναγινεις σαν αυτές! κανουν χασις!! πολλες από τις εμπνευσεις τους εχουν ερθει από την χρηση χασις.
    αρκετοι από αυτους που κανουν κουμαντο στην ζωη μας, πινουν χασις, αρκετοι επιχηρηματιες που από τις ενεργειες τους εξαρτιοντε η θεσεις εργασιες εκατοντάδων εργαζομενων κανουν χασις!! γενικα πολλοι ανθρωποι πινουν χασις κι είναι απολυτα φυσιολογικοι!!!
    Απαρετητο όμως σε ολο αυτό είναι το μετρο!! Όπως ελεγαν κι οι αρχαιοι ελληνες, ο φιλος μας ο πλατων το μετρο είναι αρετη'1 κι ο μετριος είναι κομπλημεντο κι όχι βρησια όπως σημερα!! ΕΤτσι λοιπον οπωε σε όλα τα πραματα, από το φαγητο, μεχρι κι την γυμναστικη το μετρο είναι το παν!! !! ολοι οι παραπανω πινουν με μετρο κι φυσικα όχι κάθε μερα, κανουν χρηση με σωστο τροπο χωρις να εχουν εξαρτηση κι χωρις να το αφηνουν να τους αλλαζει την ζωη!! είναι ανθρωποι που ξερουν τα ορια τους κι ξερουν το τι πινουν!!!
    το χασις μετριετε στην Τετραϋδροκανναβινόλη,THC οπου είναι κι η ουσια που σε μαστουρωνει!! ετσι λοιπον αν η κανναβη καλλιεργητε με φυσιολογικο τροπο -όπως τα πιο πολλα βοτανα χωρις μεταλλαξεις, χωρις προσμηκτα για να γινει γρηγοροτερα η να γινει πιο δυνατο! ετσι λοιπον όταν περασει την επεξεργασιατου κι γινει για καπνιστη χρηση αν θυμαμαι καλα φτανει ως τα 5-7% το THC οπου κι είναι πολύ λιγο βλαβερο ως καθολου, το κακο είναι στα μεταλλαγμένα στα σκανκ οπου φτανει τα 20% με σκοπο να γινετε οσο πιο δυνατο δλδη να φερει οσο πιο μεγαλη μεθη μπορει!! αυτό φερνει κι σκυζοφρενεια αλλα κι άλλες ασχσημες παρενέργειες!! ειδικα σε ανθρώπους που εχουν προδιαθεση για ψυχικες ασθενειες!! ετσι λοιπον, αν καποιος δεν εχει προδιαθεση κι κανει μετρια χρηση- χωρις να εξαρτάτε από αυτο! -δεν εχει αποδηχτει ότι κινδυνευει!! απεναντίας πρόβλημα θα εχει οποπιος κανει σκανκ η μεταλλαγμενη κανναβη . όμως, επειδή η υπαρχει μια πολύ μεγαλη κουβεντα γυρο από την νομιμοποιηση αυτης της ουσιας, αφου υπαρχουν τεραστοια κερδοι!! για φαντασου λιγάκι, ποσοι δηκηγοροι θα χασουν πελατες αν δεν είναι παρανομη η κανναβη, για φμαντασου ποσοι αστυνομικοι θα είναι αχρηστη η θα χασουν τα "λαδοματα τους" για φαντασου ποσα μεγαλέμποροι ναρκωντικων θα χασουν τα υπερκερδοι τους αν γινουν νομιμη η κανναβη?? γενικα είναι πολλα που θα επρεπε να σκεφτεις. όπως γτ. επιτρεπουν το αλκοολ που είναι ιατρικα αποδηγμενο πως κανει χιλιαδςς φορες πιο κακο από την κανναβη!!
    ετσι λοιπον κοπελια πριν βγαλεις το πορισμα σκεψου κι όλα αυτά!!!

    Υ/Γ/ επειδή θα πεταχτουν πολλοι κι θα πουν ότι επικροτω τα ναρκωτικα θα σας ξανα ξεκαθαρησω ότι κατά την γνωμημου καμια ουσια δεν είμαι καλη για τον εγκεφαλο μας!! αποψημου είναι ότι πρεπει από τα πρωτα σχολικα χρονια να μαθαινουν στα παιδια την αληθεια! - κι όχι μυθους , σαν τον κακο δρακο,-να τους εξηγουν ότι η χαρα, η ευεξια είναι χημικοι νευροδιαβηβαστες που θα πρεπει με την δικια μας δυναμη να τους "αναιβαζουμε" ότι μπορούμε μεσα από την αεροβια κινηση να τους αυξήσουμε κι όχι μεσα από διαφορες ουσιες !! αλλα κι να τους πουμε κι ότι το αλκοολ είναι ναρκωτικο κι πολύ κακο!!(βεβαια θα εχουμε πρόβλημα αφου οι βιομηχανιες του αλκοολ δεν θα το επιτρψουν ευκολα κατι τετοιο!) ετσι λοιπον ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗΜΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΓΙΝΕΤΕ!! ΝΑ ΖΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟς ΧΩΡΙς ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΕΙΤΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΙΤΕ ΥΛΙΚΗ!!! ΓΤ. ΤΟΥς ΜΟΝΟΥς ΠΟΥ ΕΥΝΟΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥς ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕς!! ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΧΙ ΣΕ ΟΥΣΙΕΣ!!

  6. #51
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Βλεπω τον προλογο σου ρε Πανου και μετα τον επιλογο και σκεφτομαι μηπως γραφουν 2 ατομα..Απο την μια μιλας για μετρο ενω εσυ σαν πρωην χρηστης το εχεις χασει,αναλυεις το χασισακι λες και μιλας για την pepsi cola,μην πινετε πολυ αλλα μονο μετα το φαι πχ και μετα κλεινεις λεγοντας οχι σε ουσιες..
    Δεν θελω να με πεις κλικα ή οτι ασχολουμαι με εσενα ή οτι θελω να σε προσβαλλω..Ομως μηπως χρειαζεσαι λιγο χρονο ακομα σχετικα με τις ουσιες?Το σωμα ειναι καθαρο αλλα το μυαλο μηπως χρειαζεται λιγο χρονο?Απενεχοποιεις πολυ το ολο θεμα Πανου,ενω εχεις φτασει στις πυλες τις κολασεως.

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Βλεπω τον προλογο σου ρε Πανου και μετα τον επιλογο και σκεφτομαι μηπως γραφουν 2 ατομα..Απο την μια μιλας για μετρο ενω εσυ σαν πρωην χρηστης το εχεις χασει,αναλυεις το χασισακι λες και μιλας για την pepsi cola,μην πινετε πολυ αλλα μονο μετα το φαι πχ και μετα κλεινεις λεγοντας οχι σε ουσιες..
    Δεν θελω να με πεις κλικα ή οτι ασχολουμαι με εσενα ή οτι θελω να σε προσβαλλω..Ομως μηπως χρειαζεσαι λιγο χρονο ακομα σχετικα με τις ουσιες?Το σωμα ειναι καθαρο αλλα το μυαλο μηπως χρειαζεται λιγο χρονο?Απενεχοποιεις πολυ το ολο θεμα Πανου,ενω εχεις φτασει στις πυλες τις κολασεως.
    δεν είμαι τρελος ρεσυ!!! γτ. να σε κατηγορισω!!! ενταξι, μπορει να εχω θεμα με καποια ατομα εδώ μεσα, αλλα δεν νιωθω ότι θελουν ολοι το κακομου!! , δεν εχω σκιζοφρενεια -ακομ,α δλδη χιχιχ- μακαρι να μου την ελεγαν ολοι όπως εσυ, μακαρι να διαφωνουσαν ολες όπως εσυ!!
    λοιπον κοιτα, πρωτων, αναφέρομαι γενικα, όχι ιδιαιτερα σε εμενα, ο λογος είναι ο εξης, όπως κι μου ειχε πει ο γιατρος, τα ατομα που είναι εξαρτημενα, όπως εγω, που εχουν το πρόβλημα της πολυτοξικομανιας δεν πρεπει για 1-2 χρονια να παρουν καμια ουσια!!! ουτε ένα ποτηρακι αλκοολ, δλδη, ενας καθαρος ανθρωπος, η καποιος που επινε ναρκωτικα- ακομα κι κοκα!- μπορει να κανει περιστασιακη χρηση χωρις να κινδυνευει, μπορει να πινει ακομα κι μαυρο μια στο τοσο !! εγω όμως λογο του ότι ο εγκεφαλοςμου εχει πρόβλημα εχει"τσαλακοθει" οσο κι να τον "σηδεροσω" η "τσακιση" θα υπαρχει παντα!! μεχρι να παιθανω θα είμαι εν δυναμη χρηστης!! απλα μετα από 2 χρονια αποχης, θα μπορω να πιω κανενα ποτηρακι η κανα τσιγαρακι 0 μια φορα το δυμηνο όμως!!!! κι με προσωχη!! γτ. πολύ απλα είμαι πολύ πιο ευάλωτος!!!
    για παραδηγμα, παρα το ότι εχω να πιω κοκαινη παρα πολλους μηνες! το σαββατο, ετυχε να βρεθω σε ένα πολύ ομορφο περιβαλον, ένα σπιτι μεσα σε δασος με καλη παρεα, κι παρασηρθηκα, με αποτελλεσμα να κανω χρηση ενδοφλεβιας κοκαινης!!! παρα ότι εχω να κανω ενεσημη χρηση κοκας πανω από 10 χρονια το εκανα σχεδόν χωρις ενδιασμο!!! το πιστευεις ότι ακομα κι σημερα, ακομα κι τωρα νιωθω λες κι είναι 1- 2 χρονια που βαραγα κοκα????

  8. #53
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δεν είμαι τρελος ρεσυ!!! γτ. να σε κατηγορισω!!! ενταξι, μπορει να εχω θεμα με καποια ατομα εδώ μεσα, αλλα δεν νιωθω ότι θελουν ολοι το κακομου!! , δεν εχω σκιζοφρενεια -ακομ,α δλδη χιχιχ- μακαρι να μου την ελεγαν ολοι όπως εσυ, μακαρι να διαφωνουσαν ολες όπως εσυ!!
    λοιπον κοιτα, πρωτων, αναφέρομαι γενικα, όχι ιδιαιτερα σε εμενα, ο λογος είναι ο εξης, όπως κι μου ειχε πει ο γιατρος, τα ατομα που είναι εξαρτημενα, όπως εγω, που εχουν το πρόβλημα της πολυτοξικομανιας δεν πρεπει για 1-2 χρονια να παρουν καμια ουσια!!! ουτε ένα ποτηρακι αλκοολ, δλδη, ενας καθαρος ανθρωπος, η καποιος που επινε ναρκωτικα- ακομα κι κοκα!- μπορει να κανει περιστασιακη χρηση χωρις να κινδυνευει, μπορει να πινει ακομα κι μαυρο μια στο τοσο !! εγω όμως λογο του ότι ο εγκεφαλοςμου εχει πρόβλημα εχει"τσαλακοθει" οσο κι να τον "σηδεροσω" η "τσακιση" θα υπαρχει παντα!! μεχρι να παιθανω θα είμαι εν δυναμη χρηστης!! απλα μετα από 2 χρονια αποχης, θα μπορω να πιω κανενα ποτηρακι η κανα τσιγαρακι 0 μια φορα το δυμηνο όμως!!!! κι με προσωχη!! γτ. πολύ απλα είμαι πολύ πιο ευάλωτος!!!
    για παραδηγμα, παρα το ότι εχω να πιω κοκαινη παρα πολλους μηνες! το σαββατο, ετυχε να βρεθω σε ένα πολύ ομορφο περιβαλον, ένα σπιτι μεσα σε δασος με καλη παρεα, κι παρασηρθηκα, με αποτελλεσμα να κανω χρηση ενδοφλεβιας κοκαινης!!! παρα ότι εχω να κανω ενεσημη χρηση κοκας πανω από 10 χρονια το εκανα σχεδόν χωρις ενδιασμο!!! το πιστευεις ότι ακομα κι σημερα, ακομα κι τωρα νιωθω λες κι είναι 1- 2 χρονια που βαραγα κοκα????
    @@ απεξαρτηση Πανου...Ευχομαι απο εδω και περα πιο σωστη δουλεια,καταλαβαινω οτι δεν ειναι ευκολο εδω ενα τσιγαρο (το κανονικο) και δεν το κοβει κανεις ευκολα!Αν ομως αποφασισει καποιος να το κοψει..με ολες τις δυσκολιες που εχει αυτο,δεν θα βρεθει σε ενα ομορφο περιβαλλον μεσα στο δασος με τον Παπαστρατο και τον Philip morris!Aυτη την παρεα θα την αποφυγει με εντολη του γιατρου κιολας..!Καλο βραδυ.

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλο ξημερομα μαλον, εχεις δικιο μνιμονιο, κι σορρυ για το αργο της ωρας. εχεις δικιο. απλα όπως πολύ σωστα ειπεςδεν είναι ευκολο!!! καθολου ευκολο!!
    επισης δεν υπαρχουν πλεον τα λεφτα για να εχω τον γιατρο απο πανωμου!
    μακαρι να τα καταφερω!! μακαρι!!! γτ. το"καμπανακι" μου χτυπησαι!! η καρδιαμου ακουγοταν σαν ηχιο!!! με το που μπηκε μεσα στο αιμαμου το δηλιτιριο ενιωσα τον φοβο!! χεστηκα πανωμου!! νομιζα ότι δεν θα αντεξω!! μου κοπηκε η μιλια !! κι επειδή άλλος εκανε τον"γιατρο" δεν ειχα την φωνη να του πω να σταματησει !! αποτελλεσμα,,,,,,φτανει αρκετα ειπα κι είναι κι περασμενη ωρα,
    λοιπον, μακρια απο τα ναρκωτικα!!! οσα καλκα σου δινουν στην αρχη στα παιρνουν με τον χειροτερο τοκογλυφικο τοκο του κοσμου!! με ανταλλαξημη αξια την ιδιασου την ψυχη!!
    κι αν καταφερεις να κρατησεις την ψυχησου!!αν δε στην παρει "ο τολογλυφος" , θα σου την αφησει με τοσες πληγες που θα είναι για κλαματα

  10. #55
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ειναι και τοσο μπουρδελε αυτη η χωρα που στα κεντρα απεξαρτησης εχεις προτεραιοτητα αφου πεθανεις..Δεν εχω να πω κατι αλλο ΔΥΣΤΥΧΩΣ..Ευχομαι να βρεις τις δυναμεις μονο αυτο,γιατι οπως ξερεις εσυ πολυ καλυτερα,αυτη η ιστορια μονο καθημερινους θανατους εχει ψυχικους και σωματικους.
    Αντιλαμβανομαι την αναγκη σου να γραφεις για κατι που βιωνεις ομως γραφε με αληθεια και οχι με ωραιοποιημενα ψεματα κυριως ως προς τον εαυτο σου.

  11. #56
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Ρε πάνου, σοβαρά τώρα. με κουρασες.
    Κ πριν πεις κάτι για το χαρακτήρα η τη συμπεριφορά μου όπως για παράδειγμα ότι παρεξηγουμαι η όχι, πλυνε το στόμα σου γιατί αν μπω σε καβγά δύσκολα βγαινω. οκ ; οποτε ελπίζω να μη γίνει ποτέ αυτός ο καβγάς.
    Και ας αφήσουμε τους χρήστες να ξέρουν καλύτερά για τα ναρκωτικά χαχα όπως εσύ. εντάξει ;
    Ξέρω δεν ξέρω εγώ τι παίζει, τι σημασία έχει ;
    Λυσε τα προβλήματα σου κ άσε το φόρουμ .

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    Ρε πάνου, σοβαρά τώρα. με κουρασες.
    Κ πριν πεις κάτι για το χαρακτήρα η τη συμπεριφορά μου όπως για παράδειγμα ότι παρεξηγουμαι η όχι, πλυνε το στόμα σου γιατί αν μπω σε καβγά δύσκολα βγαινω. οκ ; οποτε ελπίζω να μη γίνει ποτέ αυτός ο καβγάς.
    Και ας αφήσουμε τους χρήστες να ξέρουν καλύτερά για τα ναρκωτικά χαχα όπως εσύ. εντάξει ;
    Ξέρω δεν ξέρω εγώ τι παίζει, τι σημασία έχει ;
    Λυσε τα προβλήματα σου κ άσε το φόρουμ .
    παλυ ασχολησαι μαζιμου ρε??δεν κοιτας τον εαυτοσου κι να παψεις να ενδιαφερεσαι για μενα,δεν ασχολουμε μαζισπυ γτ. εισαι χασημο χρονου. εσυκαθεσαι κι ψαχνεις τι εχω γραψει.ψαχνεις τι προβλημα ειχα η εχω γενικα τρως χρονο για εμενα!! τοσο πολυ σημασεια εχω για σσενα?χιχιχι.
    αν δεν σε ενδιεφερε τυποτα απο εμενα θα εκανες οτι κι εγω. δεν θα ασχολιομουνα μαζισου. καντω κι εσυ μπορεις??
    προσωπικα δεν θα ξανα ασχοληθω ουτε θα πω κατι για καποια απο εδω μεσα, εξαλου ως τωρα πωτες δεν εχω βρισει ετσι οπως βριζουν εμενα κι παντα! οπωτες εχω γραψει για καποιο ατομο απο εδω μεσα το χω κανει σαν απαντηση οπως δλδη κανεις εσυ τωρα.δλδη θα με κραζεις κι εγω θα καθομαι να τα διαβαζω??
    κι παλυ ειναι λαθος μου που ασχολουμαι με ατομα σαν εσενα. αρχιζω κι βαριεμαι αυτο το παιχνιδι

  13. #58
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Πφφφ χαχαχα α καλά μεγάλη προβληματαρα.σιγά μην ασχοληθω μαζί σου. στον ύπνο σου τα βλέπεις ;
    χαχα οτι νάναι

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    .... όμως αν το ψαξεις λιγάκι, αν δεις γυροσου, πολλα από τα ατομα που θαυμαζεις στην ΣΟΥΜΠΙΖ , πολλους από τους τραγουδηστες που ακους, πολλες από τις κοπελες που ζηλευεις στην σουμπιζ κι θα ηθελες ναγινεις σαν αυτές! κανουν χασις!! πολλες από τις εμπνευσεις τους εχουν ερθει από την χρηση χασις.
    αρκετοι από αυτους που κανουν κουμαντο στην ζωη μας, πινουν χασις, αρκετοι επιχηρηματιες που από τις ενεργειες τους εξαρτιοντε η θεσεις εργασιες εκατοντάδων εργαζομενων κανουν χασις!! γενικα πολλοι ανθρωποι πινουν χασις κι είναι απολυτα φυσιολογικοι!!!
    Απαρετητο όμως σε ολο αυτό είναι το μετρο!! Όπως ελεγαν κι οι αρχαιοι ελληνες, ο φιλος μας ο πλατων το μετρο είναι αρετη'1 κι ο μετριος είναι κομπλημεντο κι όχι βρησια όπως σημερα!! ΕΤτσι λοιπον οπωε σε όλα τα πραματα, από το φαγητο, μεχρι κι την γυμναστικη το μετρο είναι το παν!! !! ολοι οι παραπανω πινουν με μετρο κι φυσικα όχι κάθε μερα, κανουν χρηση με σωστο τροπο χωρις να εχουν εξαρτηση κι χωρις να το αφηνουν να τους αλλαζει την ζωη!! είναι ανθρωποι που ξερουν τα ορια τους κι ξερουν το τι πινουν!!!
    ......
    οπου κι είναι πολύ λιγο βλαβερο ως καθολου, το κακο είναι στα μεταλλαγμένα στα σκανκ οπου φτανει τα 20% με σκοπο να γινετε οσο πιο δυνατο δλδη να φερει οσο πιο μεγαλη μεθη μπορει!! αυτό φερνει κι σκυζοφρενεια αλλα κι άλλες ασχσημες παρενέργειες!! ειδικα σε ανθρώπους που εχουν προδιαθεση για ψυχικες ασθενειες!! ετσι λοιπον, αν καποιος δεν εχει προδιαθεση κι κανει μετρια χρηση- χωρις να εξαρτάτε από αυτο! -δεν εχει αποδηχτει ότι κινδυνευει!! απεναντίας πρόβλημα θα εχει οποπιος κανει σκανκ η μεταλλαγμενη κανναβη . όμως, επειδή η υπαρχει μια πολύ μεγαλη κουβεντα γυρο από την νομιμοποιηση αυτης της ουσιας, αφου υπαρχουν τεραστοια κερδοι!! για φαντασου λιγάκι, ποσοι δηκηγοροι θα χασουν πελατες αν δεν είναι παρανομη η κανναβη, για φμαντασου ποσοι αστυνομικοι θα είναι αχρηστη η θα χασουν τα "λαδοματα τους" για φαντασου ποσα μεγαλέμποροι ναρκωντικων θα χασουν τα υπερκερδοι τους αν γινουν νομιμη η κανναβη?? γενικα είναι πολλα που θα επρεπε να σκεφτεις. όπως γτ. επιτρεπουν το αλκοολ που είναι ιατρικα αποδηγμενο πως κανει χιλιαδςς φορες πιο κακο από την κανναβη!!
    ετσι λοιπον κοπελια πριν βγαλεις το πορισμα σκεψου κι όλα αυτά!!!

    .......

    θα πεταχτω πανου...
    πρωτα απ ολα αυτοι που θαυμαζεις στην σοου μπιζ, στο μοντελιγκ και ΕΙΔΙΚΑ στον επιχειρηματικο κοσμο, ΑΝ κανουν χρηση, κανουν κοκα κολα, δεν κανουν χασις... γιατι το χασις αποβλακωνει. ειναι μονο για ξαπλες και για χαχανα..οσοι παιρνουν ναρκωτικα για ενεργητικοτητα και διαυγεια, παιρνουν κοκα κολα.. μην μας πεις οτι ειναι κι αυτη "υπο ορους ακινδυνη" γιατι δεν θα ειμαι το ιδιο γλυκια...

    επειτα, μας λες οτι (ισως, γιατι δεν εχουμε και αποδειξεις) καποιοι που μπορει και να θαυμαζουμε κατι στην πορεια τους, κανουν ναρκωτικα.. ξεχασες να μας πεις ποσες καριερες καταστραφηκαν απο τα ναρκωτικα και το αλκοολ, ποσοι σταματησαν γιατι ενας συστηματικος χρηστης δεν μπορει να εργαστει, ποσοι αυτοκτονησαν, ποσοι πεθαναν στην χρηση, ποσοι πεθαναν στην ψαθα γιατι καταστραφηκαν πληρως...

    ωραια η ωδη (ποιημα) προς το αριστον μετρον...
    μπορεις να μας πεις ομως που μπορουμε να βρουμε εξαρτησιομετρο????? που ξερεις αν εισαι εξαρτητικος? που ξερεις αν εχεις κληρονομικοτητα για ψυχωσεις?
    εσυ πρωτος απ ολους θα επρεπε να φωναζεις ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΥ.
    ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΜΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ , ΘΑ ΦΤΑΣΕΙς ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ.ΜΟΙΡΑΙΟΥ ΤΕΛΟΥΣ....
    ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ, ΣΠΑΝΙΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ.
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Η ΣΤΗΝ ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Η ΣΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ!!

    γιαυτο ειναι επικινδυνο το χασις πανου. γιατι κανεις δεν ξερει αν το χει η κουτρα του να κατεβαζει ψειρες. αντεληφθης?

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ρεμεντυ παλυ τα ιδια!! λοιπον όπως ξερεις δεν υπαρχει καποιος η καποια ερευνα επισημη που να λεει ότι η περιστασιακη χρηση κανναβης κανει κακο!! αν υπηρχε θα την κοπάναγες συνεχεια!! επισης σου ειπα για περιστασιακη χρηση κι όχι κάθε μερα!! μην αλλαζεις αυτά που λεω επειδή δε σε συμφερουν!!!!
    αν ψαξεις λιγάκι θα δεις ότι ακομα κι οι επαγγελματιες μπασκεμποληστες στην αμερικη τους επιτρεπουν μετα από τις μερες της εντωνης προετιμασιας να κανουν χασις ο λογος είναι ότι τους ηρεμη λιγάκι από την υπερβολικη ενταση! από τα διαφωρα στεροειδοι που παιρνουν!
    τωρα οσο για τους σελεμπριτοι- προσωπικα δεν είναι καθολου προτιπαμου, από ότι εχω καταλλαβει δικα σας ειδωλα είναι- όλα αυτά τα ατομα πινουν διαφωρες ουσιες, κι κανεις λαθος!! πινουν κι χασις!!! αν δεν γνωρίζεις κρατα μια επυφιλαξη παντα!! μην εισαι τοσο συγουρη ,μπορει καποιος άλλος να γνωριζει κατι παραπανω από εσενα!! μπορει να γνωριζω αμεσα καποια πραματα!! για αυτό μην εισαι παντα συγουρη!! κι φυσικα πινουν κι κοκα!! αλλα για την κοκα δεν αναφέρομαι αφου είναι λογικο ότι κανει κακο!!!
    τωρα για το ότι οποιος δοκιμαι ναρκωτικα είναι συγουρος ότι θα την πατησει ,, τι να σου πω,,, δυστυχως ουτε εγω ουτε πολλα ακομα παιδια που είμασταν αθλητες, μαλιστα καναμε πρωταθλητισμο πιστεύαμε ότι θα την παθουμε!! βεβαι δεν περημενω τωρα από εσενα να πεις κατι καλο η να με πιστεψεις αλλα ο.κ.
    το ζητημα είναι ότι τα πιο πολλα ατομα που κολλαν η την παθαινουν με τις ουσιες υπερεκτιμαν τις δυναμεις τους, επισης ηταν κι η εποχη, βλεπετεη γενιαμου πετυχε τα περιεργα παρτυ σταδασοι κι στα μαγαζια όπως στο σοντα, στο γιουματικ, στο φακτορυ κι αλλου!! κι επειδή ηταν καινουργια τωτες αυτά τα ναρκωτικα την πατησαμε πολλα παιδια!!
    δεν θα εξηγησω το πως κι το γτ. ο.κ. ξερω για την λογικη σου αφου θελαμε να διασκεδαζουμε, αφου θελαμε να χορευουμε συνχεια!! αφου θελαμε να ερωτευόμαστε χωρις ενδιασμους κι γενικα αφου γλεντάγαμε την ζωη μας καλα να παθουμε!! ¨)¨) το εχω ακουσει πολλες φορες εξαλου αυτό!! όπως το άλλο ότι"" εμεις δλδη που προσεχαμε, που δεν γλεντάγαμε υπρβολικα, που δεν καναμε καινούργιες γνωριμίες κάθε βραδυ, εμεις την γλητωσαμε ειδατε? ενώ εσεις !!"""
    λοιπον σορρυ, είμαι πολύ κουρασμένος!! εχω ξεφτισει σημερα από την δουλεια!! δεν εω δυναμεις να τσακοθω μαζισου!! ο.κ., με κρδισες!! εισαι πιο εξυπνη, ξερεις τα παντα από ουσιες, από υγεια!! από ερωτες κι από σεξ!!1 εγω είμαι βλακας!! ο.κ.?? ,[ραβω !! ελπιζω αυτό να ε κανει να χαρεις!! κι να μην ξανα γραψεις με μισος για μενα!!
    ΑΑΑΑΑ!! ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΡΕΙΣ!!! ΜΑΛΟΝ ΣΕ 3-4 ΜΗΝΕς!! ΜΠΑΙΝΩ ΦΥΛΑΚΗ!!! ΔΥΣΤΥΧΩς ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΙ ΠΥΘΑΝΟΤΗΤΕς ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕς!!! ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ!! ΣΑΝ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΣΤΡΙΓΛΙΖΕΙς ΑΠΟ ΗΔΩΝΗ!!!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Το χασίς 20 φορές πιο βλαβερό από το τσιγάρο
    By path in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 86
    Last Post: 07-03-2014, 19:15
  2. Συστηματική Χρήση Χασίς
    By lorem ipsum in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2012, 21:16
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΧΑΣΙΣ ΣΑΝ ΓΟΝΙΟΣ
    By boubourina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 100
    Last Post: 04-03-2009, 16:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •