"Ποναω τοσο οσο δεν τολμησα κανεναν να πληγωσω" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by stella1993 View Post
    Καλησπερα cindy :) Πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο δεν νομιζεις?Τι να το κανεις να τον αγαπας αφου δεν σε κανει ευτυχισμενη...Πιθανον να εχουν γινει πολλα λαθη αμφοτερα βεβαιως και για να μπορουσατε να πορευθειτε μαζι θα πρεπει να λυθουν.Αλλα μονο και μονο που εχει ειπωθει τοσες φορες η λεξη ''χωριζουμε'' δεν πιστευω πως μπορειτε να συνεχισετε αρμονικα.Κατι σε εφτασε σε αυτο το σημειο ,εσυ το ξερεις ,αλλα να ακους την διαισθηση σου...Σχεδον ποτε δεν μας ξεγελαει...


    Φιλικα
    Εχεις δικαιο Στελλα...λαθη εγιναν κ απο τις 2 πλευρες δεν βγαζω την ουρα μου απεξω...
    το θεμα ειναι πως δεν ειμαι ευτυχισμενη ουτε χωρια του...τον θελω στη ζωη μου αλλα με δικους μου ορους...τελικα μηπως ζηταω πολλα απο εναν ανθρωπο που δεν μπορει να μου τα δωσει
    τελικα? που ειναι πανω απο τις δυναμεις του? ψαχνω να δω μηπως κ εγω ειμαι λαθος στα θελω μου...μηπως εχω πολλες απαιτησεις...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Σας ευχαριστω παντως ολους για τις απαντησεις ...και θα απανταω κ εγω σε οσους μπορω ισως και λιγο καθυστερημενα γιατι μπαινω αργα!
    Καποιοι με βοηθησατε αρκετα...και καποιοι μου ειπατε πραγματα που περιμενα να ακουσω! Ναι ειμαι θυμα τελικα κ δεν μπορω να ξεφυγω απο ολο αυτο!
    Θελω να σας πω τα σημερινα γεγονοτα που βρεθηκαμε ξανα να μιλησουμε
    ειπε στην αλλη να ξεκοψουν μπροστα μου... ειδα τα μυνηματα της και την αντιδραση της και πιστευω πως εκλεισε το θεμα!
    Φυσικα κραταω και μια πισινη! Το θεμα ειναι οτι παλι και σημερα μετα απο ωρες συζητησης δεν βγαλαμε ακρη... φοβομαστε και οι 2 οτι αν συνεχισουμε μαζι μπορει με τον καιρο να γινει κατι
    και να ξαναγυρισουμε στα παλια χωρις να το καταλαβουμε και φυσικα κανενας απο τους 2 δεν το θελει αυτο...αλλα και το να προχωρησει ο καθενας τη ζωη του χωριστα για μας ειναι μεγαλη αποφαση...
    οποτε παλι το θεμα εμεινε στον αερα... ουτε τι να σκεφτω ξερω
    ουτε τι να αποφασισω απο τη μερια μου...αυτη τη στιγμη ολα ενα κουβαρι μεσα μου! :/

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by cindy21 View Post
    Αλεξανδρε εισαι ο μοναδικος που μου λεει κατι τετοιο δηλαδη να προσπαθησω μαζι του ενω ολοι με συμβουλευουν να φυγω απο αυτον...και ναι ισως να ειμαι υπερβολικη σε πολλα
    πραγματα κ να εχω περιεργο τροπο σκεψης...κολλαω σε λεπτομερειες και προσπαθω να αναλυω τα παντα...αλλα τελικα μονο κακο μου κανει αυτο! σε ευχαριστω παντως γιατι με εκανες να σκεφτω τα πραγματα πιο απλα κ απο την καλη τους πλευρα!
    σου λεω να προσπαθησεις μαζι σου επιδη διαβασα που ελεγες οτι τον αγαπας κ οχι επιδη συμφωνω σε οτι κανεις.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μέσα στην σχέση σε έχει χεσμεντεν,μετα αφού χωριζετε φασωνεται με μια φιλη,τον διεκδικεί η πρωην και τελικά σκέφτηκε οτι εσένα αγαπά..Και το σκέφτεσαι ακόμα έτσι?
    Στείλε τον διαστημικό ταξίδι κορίτσι μου..
    δεν μπορω, παρα να συμφωνησω...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    σου λεω να προσπαθησεις μαζι σου επιδη διαβασα που ελεγες οτι τον αγαπας κ οχι επιδη συμφωνω σε οτι κανεις.
    Ναι καταλαβαινω...σε ευχαριστω παντως...με βοηθησες αρκετα κ εσυ κ αλλοι εδω περα..τωρα πρεπει να σκεφτω μονη και να αποφασισω!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μπορω, παρα να συμφωνησω...
    και πολλοι αλλοι πιστευω συμφωνουν μαζι σας... αλλα το θεμα ειναι ποσο δυνατη ειμαι εγω για να το κανω αυτο...γιατι η λογικη μου λεει αυτο αλλα η καρδια το αντιθετο...

  7. #22
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Τελικα τι εκανες? Εγω ειμαι ανθρωπος που φτανω τις καταστασεις στα ακρα...δεν τα παραταω γενικα.. δεν θελω να ειμαι εγω αυτη που τα παρατησε! Αν τον θες αληθινα κανε την προσπαθεια σου...αλλα χαλαρα..μν επενδυσεις πολλα..ειμαστε σε ιδια ηλικια κ κατακαβαινω τν τροπο σου κ τς σκεψεις σου... κ φυσικα δν εισαι θυμα...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Τελικα τι εκανες? Εγω ειμαι ανθρωπος που φτανω τις καταστασεις στα ακρα...δεν τα παραταω γενικα.. δεν θελω να ειμαι εγω αυτη που τα παρατησε! Αν τον θες αληθινα κανε την προσπαθεια σου...αλλα χαλαρα..μν επενδυσεις πολλα..ειμαστε σε ιδια ηλικια κ κατακαβαινω τν τροπο σου κ τς σκεψεις σου... κ φυσικα δν εισαι θυμα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Το καλιτερο που εχεις να κανεις ειναι να σκεφτεις με την λογικη!
    αν απο τωρα βρε κοπελια εχουν αρχισει τα προβληματα,σε εχει βαρεθει(γιατι αυτο δειχνουν οι πραξεις του!)τι να το κουραζεις το θεμα!
    προχωρα παρακατω.
    η αγαπη οπως λες σιγουρα θα υπαρχει,αλλα δεν αρκει για μια ευτυχισμενη σχεση!
    χρειαζονται πολυ περισοτερα πραγματα,τα οποια αυτος σε καμια περιπτωση δεν σου εχει δωσει!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Τελικα τι εκανες? Εγω ειμαι ανθρωπος που φτανω τις καταστασεις στα ακρα...δεν τα παραταω γενικα.. δεν θελω να ειμαι εγω αυτη που τα παρατησε! Αν τον θες αληθινα κανε την προσπαθεια σου...αλλα χαλαρα..μν επενδυσεις πολλα..ειμαστε σε ιδια ηλικια κ κατακαβαινω τν τροπο σου κ τς σκεψεις σου... κ φυσικα δν εισαι θυμα...
    Καλησπερα minopoulaki...Αυτο ακριβως που ειπες εκανα τελικα...δεν τα παρατησα αλλα σε αυτο βοηθησε κ εκεινος γιατι εχει αλλαξει πολυ...μου φερεται πολυ καλα..εκανε πραξεις που μου δειχνουν πως εχει αλλαξει..δηλαδη δεν εμεινε στα λογια...μιλαμε πιο πολυ απο ποτε...τωρα που τελειωσα με καποιες υποχρεωσεις μου εγω βρισκομαστε πιο συχνα βγαινουμε κανουμε πραγματα μαζι και περναμε πραγματικα ωραια...αλλα παντα κραταω και μια πισινη...δηλαδη ειμαι επιφυλακτικη φοβαμαι οτι μπορει να γινει κατι σε λιγο καιρο και να καταληξουμε στα παλια..
    Γιαυτο και προσπαθω να του δειχνω πως ειμαι ανεξαρτητη κ μπορω να περναω καλα κ με την παρεα μου..οχι μονο μαζι του..βγαινω με τις φιλες μ πηγαινω σε διαφορα μερη κ φροντιζω
    να το μαθαινει...σε καμια περιπτωση δεν θελω να με θεωρησει ξανα δεδομενη του! Αφου τωρα περναω καλα αποφασισα να το ζησω και οπου με βγαλει...στην τελικη
    δεν εχω να χασω κατι...τι χειροτερο μπορει να γινει? να χωρισουμε οριστικα ...να κοψουμε επαφες?οκ το εζησα κ αυτο για ενα διαστημα...δεν θα ριξω την ψυχολογια μου ξανα για
    κανεναν!!! ;)

  11. #26
    Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by cindy21 View Post
    Καλησπερα minopoulaki...Αυτο ακριβως που ειπες εκανα τελικα...δεν τα παρατησα αλλα σε αυτο βοηθησε κ εκεινος γιατι εχει αλλαξει πολυ...μου φερεται πολυ καλα..εκανε πραξεις που μου δειχνουν πως εχει αλλαξει..δηλαδη δεν εμεινε στα λογια...μιλαμε πιο πολυ απο ποτε...τωρα που τελειωσα με καποιες υποχρεωσεις μου εγω βρισκομαστε πιο συχνα βγαινουμε κανουμε πραγματα μαζι και περναμε πραγματικα ωραια...αλλα παντα κραταω και μια πισινη...δηλαδη ειμαι επιφυλακτικη φοβαμαι οτι μπορει να γινει κατι σε λιγο καιρο και να καταληξουμε στα παλια..
    Γιαυτο και προσπαθω να του δειχνω πως ειμαι ανεξαρτητη κ μπορω να περναω καλα κ με την παρεα μου..οχι μονο μαζι του..βγαινω με τις φιλες μ πηγαινω σε διαφορα μερη κ φροντιζω
    να το μαθαινει...σε καμια περιπτωση δεν θελω να με θεωρησει ξανα δεδομενη του! Αφου τωρα περναω καλα αποφασισα να το ζησω και οπου με βγαλει...στην τελικη
    δεν εχω να χασω κατι...τι χειροτερο μπορει να γινει? να χωρισουμε οριστικα ...να κοψουμε επαφες?οκ το εζησα κ αυτο για ενα διαστημα...δεν θα ριξω την ψυχολογια μου ξανα για
    κανεναν!!! ;)
    Εννοειται πως κανεις παρα πολυ καλα..κ κανενας αντρας δεν πρεπει να θεωρει καμια γυναικα δεδομενη..! Κοιτα να περασεις καλα κ να "εκμεταλευτεις" την καλη του συμπεριφορα οσο πιο ποκυ μπορεις!Διασκεδασε κ περνα καλα.Ειναι παντα η νουμερο ενα συμβουλη της μητερας μου! Στην τελικη αν γινει το οτιδιποτε ασχημο(που ελπιζω κ ευχομαι να σου πανε ολα καλα)εσυ θα φυγεις με το κεφαλι ψηλα γιατι προσπαθησες..για εμενα δν εχει σημασια ποιος εφταιξε αλλα ποιος εδωσε την μαχη!! Να περνας καλα κ να μας ενημερωνεις που και που για τα νεα σου!!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by minopoulaki View Post
    Εννοειται πως κανεις παρα πολυ καλα..κ κανενας αντρας δεν πρεπει να θεωρει καμια γυναικα δεδομενη..! Κοιτα να περασεις καλα κ να "εκμεταλευτεις" την καλη του συμπεριφορα οσο πιο ποκυ μπορεις!Διασκεδασε κ περνα καλα.Ειναι παντα η νουμερο ενα συμβουλη της μητερας μου! Στην τελικη αν γινει το οτιδιποτε ασχημο(που ελπιζω κ ευχομαι να σου πανε ολα καλα)εσυ θα φυγεις με το κεφαλι ψηλα γιατι προσπαθησες..για εμενα δν εχει σημασια ποιος εφταιξε αλλα ποιος εδωσε την μαχη!! Να περνας καλα κ να μας ενημερωνεις που και που για τα νεα σου!!
    Να σαι καλα...σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια...οι συμβουλες σου με βοηθησαν πολυ..αυτο ακριβως θα κανω..θα κοιταω να περναω εγω καλα και οπου με βγαλει!
    Ευχομαι και σε εσενα τα καλυτερα!
    Εννοειται πως θα σας ξαναγραψω για ο,τι νεοτερο...! φιλια ;)

  13. #28
    Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΣΑ
    Posts
    87
    Ο'τι δινεις παιρνεις λενε.. ΜΑΛΑΚΙΕΣ η ζωη μας αξιες γεματη και πρεπει καποια στιγμη να μαθουμε να τις δινουμε εκει που αξιζει και οχι σε αυτους που θα κοιταξουν με την πρωτη ευκαιρια να σου πατησουν την ψυχολογια κατω και εφοσον ξερουν οτι εισαι αδυναμος και πονας εκει θα συνεχισουν, ξανα και ξανα ολο και πιο κατω! Την αξιζουν μονο οσοι θα κοιταξουν οτι πονας με καποιο ελαττωμα σου και θα πονεσουν ΠΛΑΙ σου γιαυτο! αυτο εχω να πω εγω.. για τα αλλα μιλησαν οι αλλοι... ευχομαι να σου πανε ολα καλα...

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Χμμμ....δεν εχεις αδικο σε οσα λες...ετσι ειναι τα πραγματα δυστυχως!
    Να'σαι καλα παντως σε ευχαριστω πολυ!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. HΜΑΡΤΩΝ!! ουτε τα "χρονια πολλα" δεν μου εστειλε!! τοσο πολυ πια!!!!!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 26-12-2020, 21:04
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  3. Ειναι τοσο απαραιτητο "το πακετο" ;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 235
    Last Post: 13-03-2011, 22:20
  4. Είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος "όχι";
    By kaupunki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 02-11-2010, 12:25
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •