"Ποναω τοσο οσο δεν τολμησα κανεναν να πληγωσω"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18

    "Ποναω τοσο οσο δεν τολμησα κανεναν να πληγωσω"

    Γεια σας..ειμαι καινουρια εδω..παρακολουθουσα το φορουμ εδω και καιρο γιατι με παρηγορουσε το να διαβαζω παρομοια προβληματα αλλων στο θεμα σχεσεων...σημερα ομως βρεθηκα σε μια κατασταση που δεν μπορω να διαχειριστω μονη μου και επειδη δεν μπορω να το συζητησω με γνωστους κ φιλους θελω τη γνωμη κ τις συμβουλες ατομων που δεν με ξερουν!Να παρω τα πραγματα απο την αρχη...τα ειχα με ενα παιδι εδω και 4 σχεδον χρονια το οποιο δεν μενει στην πολη μου αλλα σε ενα κοντινο χωριο...περασαμε μαζι τα παντα ..καταστασεις καλες και κακες ...με αποσταση κ χωρις...γνωριστηκαμε στο λυκειο τα φτιαξαμε...στην αρχη υπηρχε ο ερωτας ο ενθουσιασμος...οσο περνουσε ο καιρος ομως μας εφαγε η ρουτινα λογικο και ολα αυτα αρχισαν να φευγουν σιγα σιγα. Μετα ηρθε ο καιρος να παει στρατο...το περασαμε ολο αυτο μαζι κ μπορω να πω δεθηκαμε περισσοτερο εκεινο τον καιρο. Οταν τελειωσε απο το στρατο αρχισαν τα προβληματα δηλαδη πριν ενα χρονο απο τωρα... Αδιαφορια απο την πλευρα του ...γκρινια απο τη δικια μου κ ως αποτελεσμα καυγαδες χωρισμοι κ στεναχωρια! Το θεμα ηταν πως οσες προσπαθειες ειχαμε κανει να χωρισουμε δεν μας βγαζαν πουθενα παντα γυρνουσε ο ενας στον αλλον σε μικρα χρονικα διαστηματα! Φετος το καλοκαιρι ..15αυγουστο συγκεκριμενα ειχαμε χωρισει παλι γιαυτο το λογο την αδιαφορια του για μια εβδομαδα κ τελικα παλι τα βρηκαμε ...ειχε αλλαξει για πολυ λιγο και μετα παλι τα ιδια κ τα ιδια με εμενα να κανω απιστευτα τεραστια υπομονη κ υποχωρισεις για να μην τον χασω!!! Και φτανουμε στο σημερα... η κατασταση τον τελευταιο μηνα ειχε γινει ανυποφορη....ειχαμε καταντησει δυο ξενοι πια. Δεν ηξερα ολη μερα που ειναι και τι κανει κ αυτος δεν με επαιρνε ουτε ενα τηλεφωνο ολη μερα να δει αν ζω η αν πεθανα. Και οταν τον επαιρνα εγω δηλαδη αργα το βραδυ παντα ειχε δουλεια και δεν μπορουσε να μιλησει και παντα κατεληγα εγω να κλαιω και να σκαω ολο το βραδυ και την επομενη μερα κ ξανα και ξανα! Στις 14 φεβρουαριου του βαλεντινου ειχα παει σπιτι του αποφασισμενη να του ζητησω να χωρισουμε...ετσι καναμε μια κουβεντα για ολα αυτα που μας συμβαινουν... δεν μπορουσε να δεχτει οτι εγω που ημουν η αδυναμη θα του ζητουσα κατι τετοιο ενα τελος οριστικο ...επεσε απο τα συννεφα κ μου ειπε πως δεν θα ηταν αυτη η καλυτερη λυση στο προβλημα μας...ειναι ανθρωπος που πειθει με τα λογια κ για αλλη μια φορα φανηκα αδυναμη κ λυγισα...ετσι το αφησα στη ακρη το θεμα του χωρισμου για λιγο ακομα καιρο! Ωσπου πριν 3 εβδομαδες μη βλεποντας καμια βελτιωση κ ζωντας παλι τα ιδια γεγονοτα του ειπα το οριστικο τελος χωρις να βρεθουμε μονο απο το τηλεφωνο ...επειτα εκοψα καθε επαφη μαζι του σε τηλεφωνα και facebook και χαθηκα τελειως! Πονεσα τις πρωτες μερες..εκλαψα... διαλυθηκα...ομως οσο περνουσαν οι μερες αρχισα να βλεπω τα πραγματα με αλλο ματι...το συνηθησα... το αποδεχτηκα κ ημουν ετοιμη να προχωρησω τη ζωη μου η τουλαχιστον αυτο πιστευα μεχρι σημερα! Σημερα ομως εγινε κατι που με αναστατωσε πολυ...μετα απο τοσες μερες χωρις καμια επαφη με πηρε τηλεφωνο κ με παρακαλεσε να βρεθουμε απο κοντα να συζητησουμε κ να μου πει πραγματα που δεν μου εχει ξαναπει ποτε να βγει ολη η αληθεια στο φως! Πηγα...βρεθηκαμε...3 ωρες ημασταν μαζι και μιλουσαμε... ακουσα πραγματα που με πονεσαν... Μου ειπε πως οσες φορες χωρισαμε ειχε πολλες ευκαιριες να κανει κατι με αλλες και τις απερριψε... εμαθα πραγματα που δεν περιμενα...πως τον πλησιασε η πρωην του που πριν απο εμενα ειχε μεγαλο κολλημα μαζι της κ ηξερε πως ενοιωθα γιαυτην κ την ανασφαλεια που ειχα κ ομως μου το εκρυψε αυτο το συμβαν γιατι λεει πως το ξεκοψε αμεσως! Αλλα αυτο που με πονεσε πολυ ειναι το τωρα...μου ειπε πως υπαρχει μια κοπελα που εχει κολλησει μαζι του (την ξερω και επεσα απο τα συννεφα γιατι μου μιλουσε σαν φιλη) κ ομως αυτη η κοπελα τωρα θελει να κανει σχεση μαζι του ...μου ειπε πως το μονο που εκαναν ειναι να φιληθουν και οχι σεξ αν και αυτη το συζηταει μαζι του συνεχεια κ το θελει ...οτι ειναι ερωτευμενη μαζι του κ πως ηξερε για τη συναντηση μας σημερα και αγωνιουσε για το τι θα αποφασισει εκεινος...δηλαδη αν θα επιλεξει να προχωρησει μαζι της η να τα βρει μαζι μου! Εκεινος μου ειπε πως επιλεγει εμενα πως με αγαπαει οσο τιποτα αλλο και δεν θελει να με χασει ...πως θελει να παει κοντρα σε ολους και σε ολα και να ειναι παλι μαζι μου οπου και αν μας βγαλει ολο αυτο. Μου ζηταει ομως λιγο χρονο μια μερα δηλαδη να το ξεκοψει μαζι της γιατι ειναι λεει ανθρωπος που δεν μπορει να πληγωνει τους αλλους και φοβαται την δικη της αντιδραση αν της πει να ξεκοψουν! Και σ'αυτο θελω να με βοηθησετε... δεν ξερω τι να κανω...ειμαι σε απογνωση... ειμαι μπερδεμενη...πως να γυρισω παλι σε αυτον τον ανθρωπο; και αν δεν αλλαξει τιποτα και φτασουμε παλι στα ιδια; και πως μπορω εγω να τον περιμενω να ξεκοψει με την αλλη που και μονο στην ιδεα οτι μιλανε η οτι μπορει να βρεθουν τρελενομαι;;;; Τον αγαπαω και δεν θελω να τον χασω αλλα αξιζει να το ζω ολο αυτο;Και επειτα πως μπορω να τον εμπιστευτω ξανα και να μην εχω ανασφαλειες οτι αυτη δεν θα του ξαναμιλησει; Πεθαινω στην ιδεα να τον σκεφτομαι μαζι της..κ με οποιαδηποτε αλλη... δεν ξερω τι να κανω πια...μου ζητησε να κρατησω την συναντηση μας κ οσα ειπαμε κρυφη απο φιλους και οικογενεια γιαυτο η μονη ελπιδα μου ειστε εσεις...γυρισα σπιτι με ενα κενο στο κεφαλι μου χωρις να ξερω τι να σκεφτω τι να κανω τι να νοιωσω...θελω να μιλησω σε καποιον θελω να με συμβουλεψει καποιος ειμαι χαλια...σας παρακαλω βοηθηστε με! Δωστε μια συμβουλη...Και χιλια συγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο κειμενο. θα περιμενω απαντησεις σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πατα και κανενα εντερ μανα μου, θα μας στραβωσεις μεχρι να το διαβασουμε! :-P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν λες αδιαφορια τι εννοεις δηλαδη?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πατα και κανενα εντερ μανα μου, θα μας στραβωσεις μεχρι να το διαβασουμε! :-P
    οτι να ναι

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπαρχουν καπια πραγματα που εγραψες που δε μου αρεσαν οπως το οτι του ζητησες να χωρισετε ενω λες οτι τον αγαπας. οι αντιδρασεις σου μου φαινονται καπως υπερβολικες σου ειπε οτι ειχε ευκαριες να κανει κατι αλλα δεν εκανε ε δε σου ειπε κ κατι το φοβερο. εγω σκεφτομαι αντι να καθεσε να ψαχνεις ψυλλους στ αχυρα για το τι εκανε κ τι δεν εκανε μου φαινετε καλυτερη ιδεα να κανεις κατι για να αναθερμανεις τη σχεση σου μ αυτον

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Καλημέρα Sindy
    Να ου κανω κάποιες ρωτήσεις?Κι αν θες απαντας Εδω!
    Εισαι μικρη,μόνο 20 χρόνων,Ξέρεις τι Έχεις να δεις ακόμα?
    Λες Οτι τον αγαπάς.Τι ακριβώς αγαπάς?Καταλαβαινω Οτι περασες πολλα με αυτόν τον ανθρωπο αλλα επεσες και χαμηλά για χάρη του.Αξιζε όλο αυτο?Αυτο που αγαπάς ειναι αυτός ο ανθρωπος ή η ρουτίνα του?Η οποία δεν ειναι και τέλεια...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2013
    Location
    Δεν έχω ιδέα!
    Posts
    574
    Όχι μην τα ξαναβρειτε γιατί τόσο καιρό δεν άλλαξε τίποτα στη συμπεριφορά του αλλά ούτε κ στη δική σου
    Τώρα θα αλλάξει ; δε νομιζω.
    Κ ριπές οτι φίλησε την αλλη. αν Μοθ συνέβαινε εμένα αυτό δε θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ο άλλος όχι να υα βρούμε ξανά κιόλας
    Κ είναι μπερδεμένος.Άστον βρες άλλον.
    Η ιστορία θα επαναλαμβάνεται.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    101
    Καλησπερα cindy :) Πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο δεν νομιζεις?Τι να το κανεις να τον αγαπας αφου δεν σε κανει ευτυχισμενη...Πιθανον να εχουν γινει πολλα λαθη αμφοτερα βεβαιως και για να μπορουσατε να πορευθειτε μαζι θα πρεπει να λυθουν.Αλλα μονο και μονο που εχει ειπωθει τοσες φορες η λεξη ''χωριζουμε'' δεν πιστευω πως μπορειτε να συνεχισετε αρμονικα.Κατι σε εφτασε σε αυτο το σημειο ,εσυ το ξερεις ,αλλα να ακους την διαισθηση σου...Σχεδον ποτε δεν μας ξεγελαει...


    Φιλικα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μέσα στην σχέση σε έχει χεσμεντεν,μετα αφού χωριζετε φασωνεται με μια φιλη,τον διεκδικεί η πρωην και τελικά σκέφτηκε οτι εσένα αγαπά..Και το σκέφτεσαι ακόμα έτσι?
    Στείλε τον διαστημικό ταξίδι κορίτσι μου..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Α μην ξεχάσω και το καλυτερο..σου ζήτησε και χρονο μια Μερούλα για να διώξει με τροπο αυτήν που φασωθηκε..γιατί..άνθρωπος είναι και αυτή..

    Που τα βρίσκουν τοσα θύματα μερικοί??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Athens
    Posts
    699
    https://www.youtube.com/watch?v=R2F_hGwD26g
    ρε ΚΟΠΕΛΙΑ.
    σοβαρέψου να ούμε...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Οταν λες αδιαφορια τι εννοεις δηλαδη?
    kerasi μου συγνωμη πρωτη φορα γραφω δεν ξερω πολλα στο φορουμ...Λοιπον με την αδιαφορια εννοω πως δεν τον ενοιαζε που ειμαι και τι κανω δεν με επαιρνε ποτε εκεινος τηλεφωνο...αδιαφορουσε γενικα για την παρουσια μου και δεν με υπολογιζε σε τιποτα...δεν ξερω αν σε καλυψα καπως!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    υπαρχουν καπια πραγματα που εγραψες που δε μου αρεσαν οπως το οτι του ζητησες να χωρισετε ενω λες οτι τον αγαπας. οι αντιδρασεις σου μου φαινονται καπως υπερβολικες σου ειπε οτι ειχε ευκαριες να κανει κατι αλλα δεν εκανε ε δε σου ειπε κ κατι το φοβερο. εγω σκεφτομαι αντι να καθεσε να ψαχνεις ψυλλους στ αχυρα για το τι εκανε κ τι δεν εκανε μου φαινετε καλυτερη ιδεα να κανεις κατι για να αναθερμανεις τη σχεση σου μ αυτον
    Αλεξανδρε εισαι ο μοναδικος που μου λεει κατι τετοιο δηλαδη να προσπαθησω μαζι του ενω ολοι με συμβουλευουν να φυγω απο αυτον...και ναι ισως να ειμαι υπερβολικη σε πολλα
    πραγματα κ να εχω περιεργο τροπο σκεψης...κολλαω σε λεπτομερειες και προσπαθω να αναλυω τα παντα...αλλα τελικα μονο κακο μου κανει αυτο! σε ευχαριστω παντως γιατι με εκανες να σκεφτω τα πραγματα πιο απλα κ απο την καλη τους πλευρα!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Καλημέρα Sindy
    Να ου κανω κάποιες ρωτήσεις?Κι αν θες απαντας Εδω!
    Εισαι μικρη,μόνο 20 χρόνων,Ξέρεις τι Έχεις να δεις ακόμα?
    Λες Οτι τον αγαπάς.Τι ακριβώς αγαπάς?Καταλαβαινω Οτι περασες πολλα με αυτόν τον ανθρωπο αλλα επεσες και χαμηλά για χάρη του.Αξιζε όλο αυτο?Αυτο που αγαπάς ειναι αυτός ο ανθρωπος ή η ρουτίνα του?Η οποία δεν ειναι και τέλεια...
    Καλησπερα Ταρια..σε ευχαριστω για την απαντηση σου...λοιπον ναι ειμαι μικρη οντως κ εχω πολλα να συναντησω...αυτο που αγαπαω πιστευω πως ειναι αυτος ο ανθρωπος...
    αγαπαω τα παντα σε αυτον...
    ειναι σημαντικος για μενα κ εχω σκεφτει πολλες φορες το μελλον μου μαζι του οπως κ εκεινος..το ξερω!
    ασχετα με το πως ηρθαν τα πραγματα! ναι επεσα χαμηλα εκανα υποχωρησεις ...δεχτηκα πολλα ... εδωσα πολλα κ πηρα πισω λιγα...
    Δεν ξερω αμα αξιζε αλλα το εκανα γιατι τα ενοιωθα απο μεσα μου εγω σαν ανθρωπος...γιατι οσα ειχα ηθελα να του τα δωσω απλοχερα...
    Το θεμα ειναι το τωρα...τωρα τι κανω ... εκει εχω κολλησει γιατι καθε φορα που προσπαθω να ξεχασω και να προχωρησω κατι με γυρναει πισω!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by κοπέλα93 View Post
    Όχι μην τα ξαναβρειτε γιατί τόσο καιρό δεν άλλαξε τίποτα στη συμπεριφορά του αλλά ούτε κ στη δική σου
    Τώρα θα αλλάξει ; δε νομιζω.
    Κ ριπές οτι φίλησε την αλλη. αν Μοθ συνέβαινε εμένα αυτό δε θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ο άλλος όχι να υα βρούμε ξανά κιόλας
    Κ είναι μπερδεμένος.Άστον βρες άλλον.
    Η ιστορία θα επαναλαμβάνεται.
    Και εγω αυτο ακριβως σκεφτομουν φιλη μου...αλλα πολλοι μου λενε πως ο τροπος που σκεφτομαι ειναι υπερβολικος οτι το εκανε αφου χωρισαμε κτλπ...
    κ εγω ειμαι μπερδεμενη αρκετα κ φοβαμαι πολυ αυτη την επαναληψη...οτι μπορει για ενα διαστημα να ειμαστε καλα κ μετα να γυρισουμε παλι στα παλια...
    απτη μια η λογικη και απο την αλλη η καρδια...δυσκολη αποφαση!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. HΜΑΡΤΩΝ!! ουτε τα "χρονια πολλα" δεν μου εστειλε!! τοσο πολυ πια!!!!!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 26-12-2020, 20:04
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Ειναι τοσο απαραιτητο "το πακετο" ;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 235
    Last Post: 13-03-2011, 21:20
  4. Είναι τόσο δύσκολο να πει κάποιος "όχι";
    By kaupunki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 02-11-2010, 11:25
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •