εθισμος στο σεξ επι πληρωμη..μπορει να οφειλεται σε αγχωδη διαταραχη??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    29

    εθισμος στο σεξ επι πληρωμη..μπορει να οφειλεται σε αγχωδη διαταραχη??

    Καλησπερα, το θεμα με απασχολει αρκετο καιρο. Υπαρχουν περιοδοι που σχεδον καθε βδομαδα πηγαινω σε στουντιο και γενικα σκεφτομαι διαρκως το σεξ. Οταν το κανω βεβαια μετα νιωθω λιγο χαλια, γιατι σκεφτομαι οτι αυτο που μου λειπει ειναι μια φυσιολογικη σχεση. Ομως δεν μπορω να το σταματησω...Επισης εχω ταλαιπωρηθει κατα καιρους απο αγχωδη διαταραχη με υποχονδριαση και εντονα ψυχοσωματικα. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει συσχετιση? Πως μπορω να απαλλαγω απο αυτον τον φαυλο κυκλο? Θελω να φλερταρω, να ερωτευτω, να κανω σχεση αλλα ο χρονος περναει κ εγω ειμαι στον ιδιο παρονομαστη. Ειμαι 33 ετων και εχω κανει μολις 4 σχεσεις μικρης διαρκειας..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    aυτο που εχει σχεση ειναι οτι απλα χρειαζεσε μια σχεση γιατι εισαι μονος το να πηγενεις σε στουντιο δε λεει κατι απο μονο του ειναι σα να πηγενεις σε φασφουνταδικο για μπρεκφαστ

    τα ψυχοσωματικα εχουν σχεση με τη μοναξια εγω τουλαχιστον αυτο βιωσα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    100
    Λες οτι θελεις να φλερταρεις και να ερωτευτεις αλλα το θεμα ειναι... το κανεις?? δηλαδη βγαινεις εξω και μιλας σε γυναικες η περιμενεις να τυχει μια στο εκατομμυριο (για να μην πω παραπανω) να ερθει μια και να σου κατσει?

    Φυσικα και υπαρχει συσχετιση,δεν γνωριζω κατα ποσο σε επηρεαζει αυτο εσυ ξερεις,αν ειναι σε μεγαλο βαθμο τοτε χρειαζεσαι επιπλεον βοηθεια απο καποιον ειδικο για να μπορεσεις σταδιακα να αλλαξεις την ζωη σου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αν μετρας τους παλμους σου ή αν κυκλοφορεις με το πιεσομετρο omron οπως εγω καποτε,ναι ειναι δυσκολο να φλερταρεις..Δουλεψε λιγο αυτο που σε παει πισω,ετσι και αλλιως αν σε βασανιζουν φοβιες και ψυχοσωματικα δεν θα ευχαριστηθεις κανεναν ερωτα.
    Το να κανεις κατι στα στουντιο που αναφερεις..Βγαζεις απλα μια αναγκη..Και καλα κανεις κατ'εμε.Αν σε βασανιζουν ομως τα ψυχοσωματικα και το αγχος και σε πανε πισω κοιταξε πρωτα αυτο.

  5. #5
    ...σε ειδικό πηγαίνεις?
    Εχεις μιλήσει γι αυτό?
    Σε μια πρόχειρη σκέψη, όλο αυτό μπορεί να είναι φόβος αποτυχίας στις σχέσεις και γι αυτό προτιμάς να καλύπτεις το σεξουαλικό κομμάτι στην ασφάλεια του πληρωμένου.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    για να κανεις σχεση ομως και να κρατησει, εκτος του να εισαι καλα θα πρεπει να μπορεις και να παρεχεις, και στο ελλαδισταν σημερα κατι τετοιο με την ανεργια και τη φτωχεια δυσκολα συμβαινει. συν αν εχεις οντως αγχωδη διαταραχη θα βασανιζεται και η κοπελα με τις παραξενιες σου. προσπαθησε να βρεις καποια με υπομονη και κατανοηση που μπορει να σε αντεξει. δυσκολο σημερα ετσι οπως γιναν, αλλα ποτε δε ξερεις.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    29
    Κατ' αρχην ευχαριστω για τα μηνυματα σας!
    -Αλεξανδρε, μοναξια απο φιλους κ οικογενεια δεν εχω βιωσει. Συναισθηματικη μοναξια ομως ΝΑΙ. Βλεπω φιλους να κανουν σχεσεις και αναρωτιεμαι τι κανω λαθος..
    -Pandemonium, η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι ο τυπος που θα κανει ευκολα την κινηση με καποια αγνωστη σε καποιο μπαρ. Το εχω κανει καποιες φορες στο παρελθον και 2-3 φορες επιασε, αλλα προτιμω να γνωρισω καποια κοπελα μεσω παρεας και δυστυχως απο τον κυκλο μου δεν παιζει τιποτα...
    -mnimonio, νομιζα πως ειχα ξεπερασει αγχος και ψυχοσωματικα αλλα μετα απο 1 ετος ανεργιας επανηλθαν..μαζι με εντονη ανασφαλεια και μειωμενη αυτοπεποιθηση..πολυ ατιμη αυτη η διαταραχη..πιστευω ομως οτι αν ειχα μια κοπελα να τα μοιραζομαι ολα αυτα θα ημουν πολυ καλυτερα!
    -Θεοφανια, δεν εχω παει ποτε σε ειδικο. Το εχω συζητησει με καποιους φιλους αλλα μεχρι εκει. Το πληρωμενο ειναι απλα η ευκολη λυση για να καλυπτω τις αναγκες μου, ομως νιωθω οτι με αποπροσανατολιζει και με αδρανοποιει στο θεμα των γνωριμιων..Δεν πιστευω οτι φοβαμαι τοσο την πιθανη αποτυχια, αν και εχω περασει καποιες εντονες απογοητευσεις
    - ΚΕΝΟ, εχεις δικιο. Η ανεργια φερνει αγχος και καταθλιψη και αυτα με τη σειρα τους την απομονωση..Φαυλος κυκλος..
    Τον Απριλη φευγω εκτος Ελλαδας για αναζητηση εργασιας. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να βρω την ηρεμια μου και τον εαυτο μου ξανα!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ...κι αυτο ειναι που δε μπορουν να καταλαβουν σημερα οι γυναικες. δεν ειναι οι αντρες που δε θελουν σχεση και προτιμουν τις πουτανες, απλα για να κανεις σχεση και να κρατησει θα πρεπει να καταντησεις κωλοφερατζα ταϊζωντας τη γυναικα ζητουλα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Κωλοφερατζα δλδ?Κενο δεν ειναι ολες οι γυναικες ιδιες,ουτε και οι αντρες.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    καλυτερα αν ηταν, αφου οπως λενε οι καλες ειναι πιασμενες, και οι ελευθερες χεσμενες.
    δε θελω να κατηγορισω τις γυναικες ομως, καταλαβαινω την αναγκη τους να μπορει να τους παρεχει ο αντρας που επιλεγουν, για να κανουν και οικογενεια αυριο μεθαυριο. απλα σημερα και εξαιτιας της χωρας δυσκολα μπορει να γινει κατι τετοιο, γι'αυτο βλεπουμε και υπογεννητικοτητα, και το μετρο στις απαιτησεις τους να εχει χαθει.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Aνδρα δεν διαλεγεις για τις παροχες..Φυσικα υπαρχουν τετοιες γυναικες ομως..

    Σιγουρα με τα σημερινα δεδομενα,δλδ την κατασταση που βιωνουμε ολοι στην Ελλαδα δυσκολευουν και οι σχεσεις.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    και φαντασου τωρα ε, να εχεις το αγχος και τη καταθλιψη εξαιτιας της χωρας, να εισαι και αναγκασμενος να το περασεις μονος και να σαπισεις στη μοναξια, επειδη οι γυναικες σε θελουν καραγκιοζη. ειναι να μη σε πιανουν οι τασεις αυτοκτονιας και τα νευρα απ'τη παλιανθρωπια ? και μετα μου λες να τις αγαπαμε τις γυναικες ετσι οπως συμπεριφερονται.

Similar Threads

  1. ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By a+b in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-09-2013, 22:12
  2. Αγχώδη διαταραχή...μια ζωή
    By Deep purple in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 24-09-2012, 03:50
  3. πως ο εθισμος στην τηλεοραση μπορει να προκαλεσει αγχος?
    By valleron2009 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 19-05-2012, 15:39
  4. Σε τι μπορει να οφειλεται το οτι θελω παντα να ξεχωριζω??
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-10-2009, 04:58
  5. αγχωδη διαταραχη
    By tinalost73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-04-2008, 08:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •