clonotril 3x1mg γνωμες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323

    clonotril 3x1mg γνωμες

    καλησπερα ο γιατρος για να με βγαλει απο το ταβορ και πιο πριν το ζαναξ με πηγε στο κλονοτριλ το οποιο παιρνω 3 φορες τη μερα 1 mg και καποιες μερες και λιγοτερο.ειναι μεγαλη η ποσοτητα ελπιζω συντομα να τη μειωσω οταν με πιασει τ αντικαταθλιπτικο
    το εχει παρει καποιος εδω και να μας πει την εμπιρεια του??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,191
    Πόσο χρονών είσαι Κώστα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    35! ειμαι ντιανα παιζει ρολο??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,191
    Quote Originally Posted by kosto30 View Post
    35! ειμαι ντιανα παιζει ρολο??
    Τα πάντα παίζουν ρόλο....οι καταστάσεις που σου συμβαίνουν,έχεις επισημάνει από που προέρχονται ή μία μέρα ξύπνησες και άρχισες να πηγαίνεις στον γιατρό;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τα πάντα παίζουν ρόλο....οι καταστάσεις που σου συμβαίνουν,έχεις επισημάνει από που προέρχονται ή μία μέρα ξύπνησες και άρχισες να πηγαίνεις στον γιατρό;

    ξερω απο που προερχονται κανω και ψυχοθεραπεια καιρο δεν εχω αφησει τιποτα στη τυχη.......βεβαια κατι αλλο ρωτησα αλλα δεν πειραζει να πλατειασουε και λιγο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,191
    Quote Originally Posted by kosto30 View Post
    ξερω απο που προερχονται κανω και ψυχοθεραπεια καιρο δεν εχω αφησει τιποτα στη τυχη.......βεβαια κατι αλλο ρωτησα αλλα δεν πειραζει να πλατειασουε και λιγο
    Παρακολουθώ τα μηνύματά σου τόσο καιρό και διαπιστώνω ότι ρωτάς πολύ συγκεκριμένα πράγματα που είναι πολύ αμφίβολο,αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στα ερωτήματα που θέτεις....
    Ας πάρουμε όμως το θέμα από την θετική του πλευρά.
    Ας πούμε για παράδειγμα ότι αυτό το φάρμακο το παίρνω και εγώ.!
    Υπάρχει περίπτωση 1 στο εκατομμύριο να έχει αυτό το φάρμακο τα ίδια αποτελέσματα σε μένα,με αυτά που έχει σε σένα;

    Είμαστε δύο εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι,που ακόμα και αν παίρνουμε το ίδιο φάρμακο-διαφορετική επίδραση θα έχει στον καθένα μας...
    Επίσης απ'όσο βλέπω συνδυαστικά παίρνεις και άλλα χάπια....υπάρχει περίπτωση λοιπόν-αν εγώ παίρνω το φάρμακο να έχω τα ίδια αποτελέσματα με σένα;

    Κάποτε με ρωτούσες για το seroquel,που όντως το παίρνω....όπου οι ενδείξεις γράφουν ότι χορηγείται κυρίως σε σχιζοφρένεια,σε διπολική διαταράχη κτλ.
    Εγώ όμως δεν έχω τίποτα απ'όλα αυτά και μένα ο γιατρός μου το γράφει ως αντικαταθλιπτικό και όντως μου κάνει καλό σε χαμηλή δόση όπου και το λαμβάνω.!

    Αρα χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να μην βοηθήσω-έρχομαι να ξαναρωτήσω....υπάρχει περίπτωση να μπορεί κάποιος να σου πει με σαφήνεια πώς λειτουργεί αυτό το φάρμακο που αναφέρεις σε εκείνον;
    ΟΧΙ

    Περισσότερο αποτέλεσμα θα είχε να μας πεις τι σου συμβαίνει και έχεις έρθει εώς εδώ και όχι τα φάρμακα που δίνονται σε σένα αν τα έχει πάρει και κάποιος άλλος και πώς αισθάνεται....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Παρακολουθώ τα μηνύματά σου τόσο καιρό και διαπιστώνω ότι ρωτάς πολύ συγκεκριμένα πράγματα που είναι πολύ αμφίβολο,αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στα ερωτήματα που θέτεις....
    Ας πάρουμε όμως το θέμα από την θετική του πλευρά.
    Ας πούμε για παράδειγμα ότι αυτό το φάρμακο το παίρνω και εγώ.!
    Υπάρχει περίπτωση 1 στο εκατομμύριο να έχει αυτό το φάρμακο τα ίδια αποτελέσματα σε μένα,με αυτά που έχει σε σένα;

    Είμαστε δύο εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι,που ακόμα και αν παίρνουμε το ίδιο φάρμακο-διαφορετική επίδραση θα έχει στον καθένα μας...
    Επίσης απ'όσο βλέπω συνδυαστικά παίρνεις και άλλα χάπια....υπάρχει περίπτωση λοιπόν-αν εγώ παίρνω το φάρμακο να έχω τα ίδια αποτελέσματα με σένα;

    Κάποτε με ρωτούσες για το seroquel,που όντως το παίρνω....όπου οι ενδείξεις γράφουν ότι χορηγείται κυρίως σε σχιζοφρένεια,σε διπολική διαταράχη κτλ.
    Εγώ όμως δεν έχω τίποτα απ'όλα αυτά και μένα ο γιατρός μου το γράφει ως αντικαταθλιπτικό και όντως μου κάνει καλό σε χαμηλή δόση όπου και το λαμβάνω.!

    Αρα χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να μην βοηθήσω-έρχομαι να ξαναρωτήσω....υπάρχει περίπτωση να μπορεί κάποιος να σου πει με σαφήνεια πώς λειτουργεί αυτό το φάρμακο που αναφέρεις σε εκείνον;
    ΟΧΙ

    Περισσότερο αποτέλεσμα θα είχε να μας πεις τι σου συμβαίνει και έχεις έρθει εώς εδώ και όχι τα φάρμακα που δίνονται σε σένα αν τα έχει πάρει και κάποιος άλλος και πώς αισθάνεται....
    σ ευχαριστω για το χρονο σου και σε ολα εχεις δικιο αλλα δεν ειναι κακο να ρωταω αυτο που με προβληματιζει!!!και να το προσδιοριζω εγω το πως θα ρωτησω.

    και παλι σου λεω εχεις δικιο για ολα αυτα που λες αλλα απλα μια απορια εξεφρασα το πως εχω ερθει εδω το εχω καταλαβει γι αυτο κανω και ψυχοθεραπεια
    Last edited by kosto30; 21-03-2014 at 19:37.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,191
    αλλα δεν ειναι κακο να ρωταω αυτο που με προβληματιζει!!!και να το προσδιοριζω εγω το πως θα ρωτησω.
    Αυτό εξυπακούεται φίλε μου....μακάρι να βοηθηθείς όπως εσύ θέλεις,μέσα από την καρδιά μου-αλλά αν δεν μπορέσει κανείς να απαντήσει στα τόσο συγκεκριμένα ερωτήματα που βάζεις...μην απορείς γράφοντας "φωνή βοώντος" γιατί όντως είναι "εν τη ερήμω"
    Πάντα κάθε καλό εύχομαι!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    την εμπειρια του ζητησε ο ανθρωπςο εγω το παιρνψ επαιρνα σε 2mg κ με ηρεμουσε

Similar Threads

  1. 1η φορα. Γνωμες
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 15-03-2014, 02:46
  2. προβληματισμενος!!!Γνωμες??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2013, 17:45
  3. bowtech - γνώμες ?
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2013, 17:22
  4. γνωμες για σωστο χειρισμο!
    By lilik in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 16-06-2012, 17:45
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •