Έχασα το μοναδικό άτομο που αγάπησα ποιο πολυ στην ζωή μου,τον αδελφό μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    11

    Έχασα το μοναδικό άτομο που αγάπησα ποιο πολυ στην ζωή μου,τον αδελφό μου

    Πανε 10 μήνες τώρα απο τον θάνατο του αδελφού μου,ενα πρωί χτύπησε το τηλ,στη αλλη γραμμή η γυναίκα του.6.30 το πρωί.Παω στο νοσοκομείο και βλέπω τον αδελφό μου σκεπασμένο ολόκληρο με ενα σεντόνι,43 ετών,οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου στον ύπνο του.Η ζωή μου άλλαξε,μετα όμως 11 μήνες το προβλημα έχει γινει χειρότερο,εχω αρχίσει να καταλαβαίνω πλεων οτι τον έχασα οριστικά.seropram,Xanax ειναι αυτά που με κρατούν ακόμα.το προβλημα ειναι όμως και το αλκοόλ.2-3 φορές την εβδομάδα πίνω.Το ποτό με κανει να ξεχνάω για λίγο το προβλημα αλλα η επομενη ημέρα ειναι ανυπόφορη.Τυψεις,ενοχές,κα� �άθλιψη,ανικανότητα εκτέλεσης των σωστών υποχρεώσεων στην δουλειά.Παω σε ψυχίατρο μόνο για να μου γράφει τα ζαναξ,δεν με θοηθαει καθόλου.εχετε καμία ιδέα;επίσης ειμαι σε ενα γάμο που δεν μπορω καθόλου,υποφέρω,δεν φταίει αυτή,μαλλον εγώ αλλα δεν μπορώ άλλο.Έχει κανεις καμία ιδέα αν αξίζει να προσπαθείς στην ζωη η να εγκαταληψεις τα πάντα;
    Last edited by Kostas3750; 26-03-2014 at 00:46.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Συλληπητηρια φιλε μου,ειναι καλο που το μοιραζεσαι εδωπερα,Κ μενα σκοτωθηκε αποτομα πριν χρονια ο πατερας μου,φαρμακο δεν υπαρχει,ομως μπορεις να ζησεις την ζωη σου φυσιολογικα σαν καθε ανθρωπος,συμπαραστασου στην γυναικα του σας ενωνει το ιδιο πενθος,Πρεπει να βρεις παρεες κ δραστηριοτητες για να μην το σκρεφτεσαι διαρκως,καλο κουραγιο!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    11
    Ευχαριστώ πολυ,το αίσθημα της απουσίας ειναι που με σκοτώνει,

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καπνιζε και ετρωγε φαστ φουντ μηπως? ή απο κληρονομικοτητα?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    11
    Κληρονομικότητα καμμιά,καπνιζε όμως και είχε πολυ άγχος με την δουλειά,

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 27-03-2014 at 21:17.

  7. #7
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Συγνωμη αλλα πραγματικά τις σκεφτεσαι τις εωρτησεις που κανεις?κ μαλιστα σε τοσο σοβαρα θεματα....Τι σε εναδιαφερει αν ηταν παχύς η οχι?Κανεις γκαλοπ?Η αδιακρισια σου με ξεπερναει...
    Last edited by Aeon; 27-03-2014 at 21:17.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Kostas3750 View Post
    Ευχαριστώ πολυ,το αίσθημα της απουσίας ειναι που με σκοτώνει,

    Κωστα δεν υπαρχουν λογια για αυτο που νιωθεις,η απουσια αυτη δεν αναπληρωνεται....εναι νωρις,αλλα σιγα σιγα φροντισε να ξαναβρεις τους ρυθμους σου..σιγα σιγα!!!παρε δυναμη απο απλα πραγματα κ συνεχισε...το ποτο δε θα σε βοηθησει,μονο προβληματα και τασεις αυτοκαταστροφεις,γιατι όμως?Γραφεις για τυψεις,δεν καταλαβα γιατι αλλα οτι κι αν ειναι αυτο που σε κανει να εχεις τυψεις γυρνα το τουμπα...να ναι το κινηρο που θα σε κανει να παλεψεθις ξανα,θα θελες α αδερφος σου να σε βλεπει ετσι τωρα?οχι σιγουρα,καντον περηφανο,με κατι απλο....εχεις οικογενεια εσυ?ο αδερφος σου αφησε παιδακια πισω του?γιατι ηταν πολυ νεος ...η γυναικα του πως ειναι?σκεψου οτι εκεινη εχασε το στηριγμα της κ εμεινε μονη επισης πολυ νεα...φαντασου ποσο δυσκολο θα ναι για κειενη...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by Kostas3750 View Post
    Πανε 10 μήνες τώρα απο τον θάνατο του αδελφού μου,ενα πρωί χτύπησε το τηλ,στη αλλη γραμμή η γυναίκα του.6.30 το πρωί.Παω στο νοσοκομείο και βλέπω τον αδελφό μου σκεπασμένο ολόκληρο με ενα σεντόνι,43 ετών,οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου στον ύπνο του.Η ζωή μου άλλαξε,μετα όμως 11 μήνες το προβλημα έχει γινει χειρότερο,εχω αρχίσει να καταλαβαίνω πλεων οτι τον έχασα οριστικά.seropram,Xanax ειναι αυτά που με κρατούν ακόμα.το προβλημα ειναι όμως και το αλκοόλ.2-3 φορές την εβδομάδα πίνω.Το ποτό με κανει να ξεχνάω για λίγο το προβλημα αλλα η επομενη ημέρα ειναι ανυπόφορη.Τυψεις,ενοχές,κα� �άθλιψη,ανικανότητα εκτέλεσης των σωστών υποχρεώσεων στην δουλειά.Παω σε ψυχίατρο μόνο για να μου γράφει τα ζαναξ,δεν με θοηθαει καθόλου.εχετε καμία ιδέα;επίσης ειμαι σε ενα γάμο που δεν μπορω καθόλου,υποφέρω,δεν φταίει αυτή,μαλλον εγώ αλλα δεν μπορώ άλλο.Έχει κανεις καμία ιδέα αν αξίζει να προσπαθείς στην ζωη η να εγκαταληψεις τα πάντα;
    φιλε μου, μπορω να καταλαβω τον πονο σου!
    εχω χασει την αδερφη μου,εδω και παρα πολλα χρονια αλλα παντα μου λειπει!
    οι ενοχες και οι τυψεις πολλες!
    κανε κουραγιο!
    σου ευχομαι καλη δυναμη,προσπαθησε οσο μπορεις παρε βοηθεια απο ψυχολογο γιατι με τα χαπια απλως κουκουλονεις το προβλημα και δεν το λυνεις!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Kostas3750 View Post
    Πανε 10 μήνες τώρα απο τον θάνατο του αδελφού μου,ενα πρωί χτύπησε το τηλ,στη αλλη γραμμή η γυναίκα του.6.30 το πρωί.Παω στο νοσοκομείο και βλέπω τον αδελφό μου σκεπασμένο ολόκληρο με ενα σεντόνι,43 ετών,οξύ έμφραγμα του μυοκαρδίου στον ύπνο του.Η ζωή μου άλλαξε,μετα όμως 11 μήνες το προβλημα έχει γινει χειρότερο,εχω αρχίσει να καταλαβαίνω πλεων οτι τον έχασα οριστικά.seropram,Xanax ειναι αυτά που με κρατούν ακόμα.το προβλημα ειναι όμως και το αλκοόλ.2-3 φορές την εβδομάδα πίνω.Το ποτό με κανει να ξεχνάω για λίγο το προβλημα αλλα η επομενη ημέρα ειναι ανυπόφορη.Τυψεις,ενοχές κατάθλιψη, ανικανότητα εκτέλεσης των σωστών υποχρεώσεων στην δουλειά.Παω σε ψυχίατρο μόνο για να μου γράφει τα ζαναξ, δεν με θοηθαει καθόλου.εχετε καμία ιδέα;επίσης ειμαι σε ενα γάμο που δεν μπορω καθόλου, υποφέρω,δεν φταίει αυτή, μαλλον εγώ αλλα δεν μπορώ άλλο.Έχει κανεις καμία ιδέα αν αξίζει να προσπαθείς στην ζωη η να εγκαταληψεις τα πάντα;

    Σεβομαι το θεμα του παιδιου,αλλιως Κerasi αργοσχολε θα σε επαιρνε και θα σε σηκωνε..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Kostas3750 δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου,ειναι λογικο να αισθανεσαι ετσι δεν ηταν λιγο αυτο που συνεβη..Δυστυχως η ζωη εχει και τις απωλειες της,υποχρεωση μας ομως ειναι να συνεχιζουμε και να δινουμε τον απαιτουμενο χρονο στον εαυτο μας να τις δεχτει,να τις διαχειριστει.
    Νομιζω φαρμακα και αλκοολ δεν δινουν λυση ισα ισα χειροτερευουν το προβλημα..Να μιλουσες με εναν ψυχολογο?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    278
    Δεν ξερω γιατι δεν φενετε το προιγουμενο μηνυμα μου!γι'αυτο το επαναλαμβανω.
    φιλε μου, μπορω να καταλαβω τον πονο σου!
    εχω χασει την αδερφη μου,εδω και παρα πολλα χρονια αλλα παντα μου λειπει!
    οι ενοχες και οι τυψεις πολλες!
    κανε κουραγιο!
    σου ευχομαι καλη δυναμη,προσπαθησε οσο μπορεις παρε βοηθεια απο ψυχολογο γιατι με τα χαπια απλως κουκουλονεις το προβλημα και δεν το λυνεις!

  13. #13
    εγω εχασα πολυ προσφατα τον παππου μου... σε καταλαβαινω στο θεμα στο οτι σου λειπει οσο τιποτα αλλο... αλλα ισως πρεπει να ηρεμησεις να σκεφτεις οτι η ζωη δινει και παιρνει συνεχεια...
    τωρα αυτα που λεω ισως να μν τα κανω και να μν τα πιστευω εγω η ιδια επειδη περναω το ιδιο αλλα ειμαι καλη στο να δινω συμβουλες και να στηριζω τουσ αλλουσ παρα το μικρο τησ ηλικιασ μου...
    προσπαθησε να μν πινεις να κοψεις το τσιγαρο σιγα σιγα και τελος να κανεις μια κουβεντα με τν γυναικα σου .ισως δεισ και ενα αλλο κομματι της ζωης μαζι της και μπορει ολα να πανε καλα στο τελος!
    παντα αισιοδοξια και ονειρα πολλα πολλα ονειρα!!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    προσπαθησε να κανεις κατι αλλο για να μη το σκεφτεσαι

    μερικες φορες στη ζωη χρειαζετε να εισαι αναισθητος για να μπορεσεις να τα βγαλεις περα αν δε μπορεις να παραμινεις ψυχραιμη παρε ενα χαρτι κ γραψε κατεβατα μεχρι να σου περασει η γραψε εδω στο φορουμ ενας φιλος μου μου ελεγε μετα την καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο

    στη ζωη πολες φορες επιβαλετε να μπορουμε να ελεγχουμε τα συναισθηματα μας το συναισθημα ειναι ενα νομισμα με 2 οψεις μπορει να σε κανει να νιωσεις υπεροχα αλλα μπορει να σε κανει να νιωσεις κ χαλια για αυτο πρεπει να βρισκονται υπο ελεγχο!!!!

    τωρα πιστεψε με εγω στη ζωη μου εχω υπαρξει πολες φορες υπερσυναισθηματικος υπηρξαν καταστασεις που με τσακισαν με αφοπλισαν κ με εκαναν οτι ηθελαν αλλα αυτο το εκανα συνηδιτα κ ενω το ηξερα τι θα συμβει αλλα υπηρξαν κ καταστασεις που αφησαν παγερα αδιαφωρο κ με εκαναν να συμπεριφερομαι σαν παγοβουνο απλα επιδη πιστευα οτι δεν αξιζει να με αγγιξουν

    υπερτατο αγαθο ειναι ο αυτοελεγχος.

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    προσπαθησε να κανεις κατι αλλο για να μη το σκεφτεσαι

    μερικες φορες στη ζωη χρειαζετε να εισαι αναισθητος για να μπορεσεις να τα βγαλεις περα αν δε μπορεις να παραμινεις ψυχραιμη παρε ενα χαρτι κ γραψε κατεβατα μεχρι να σου περασει η γραψε εδω στο φορουμ ενας φιλος μου μου ελεγε μετα την καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο

    στη ζωη πολες φορες επιβαλετε να μπορουμε να ελεγχουμε τα συναισθηματα μας το συναισθημα ειναι ενα νομισμα με 2 οψεις μπορει να σε κανει να νιωσεις υπεροχα αλλα μπορει να σε κανει να νιωσεις κ χαλια για αυτο πρεπει να βρισκονται υπο ελεγχο!!!!

    τωρα πιστεψε με εγω στη ζωη μου εχω υπαρξει πολες φορες υπερσυναισθηματικος υπηρξαν καταστασεις που με τσακισαν με αφοπλισαν κ με εκαναν οτι ηθελαν αλλα αυτο το εκανα συνηδιτα κ ενω το ηξερα τι θα συμβει αλλα υπηρξαν κ καταστασεις που αφησαν παγερα αδιαφωρο κ με εκαναν να συμπεριφερομαι σαν παγοβουνο απλα επιδη πιστευα οτι δεν αξιζει να με αγγιξουν

    υπερτατο αγαθο ειναι ο αυτοελεγχος.
    Ωραία τα λέει ο Αλέξανδρος και έτσι είναι. Συμφονώ απόλυτα μαζί σου φιλαράκο!!!!

Similar Threads

  1. για ποιο πραμα η ζωη ειναι πολυ μικρη
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 13-03-2014, 16:44
  2. Πρόβλημα με τον αδελφό μου!
    By Γιώργος1453 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2013, 23:25
  3. Προβληματα με τον αδελφο μου...ειμαι σε απογνωση
    By howtodream8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 30-06-2013, 23:46
  4. Replies: 19
    Last Post: 04-08-2010, 03:08
  5. ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ
    By dream84 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 15
    Last Post: 06-06-2007, 23:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •